Muž z ocele

• Česko Muž z oceli (viac)
USA / Kanada / Veľká Británia, 2013, 143 min

Šarmantný mladý novinár Clark Kent (Henry Cavill) je zdanlivo úplne obyčajný dvadsiatnik, no v skutočnosti to v ňom neustále vrie, pretože má rešpekt, a tak trochu i oprávnené obavy pred jeho vlastnými schopnosťami, ktoré siahajú ďaleko za hranice nielen ľudskej, ale i jeho predstavivosti! Pretože Clark nie je človek, hoci na Zemi strávil väčšinu svojho života... Pochádza z milióny svetelných rokov vzdialenej, dnes už neexistujúcej planéty Krypton, ktorej zánik ako jeden z mála jej obyvateľov prežil. Dnes ho najviac zo všetkých kvári zdanlivo jednoduchá, no v skutočnosti veľmi komplexná otázka... „Prečo som tu?“ Vďaka hodnotám, ktoré mu s láskou vštepili jeho pozemskí adoptívni rodičia Martha (Diane Lane) a Jonathan (Kevin Costner) Kentovci, si Clark uvedomí, že mať výnimočné schopnosti tiež znamená robiť ťažké rozhodnutia. A tak keď Zemi, ktorá sa stala jeho novým domovom, zrazu hrozí vyhladenie, prebudí v sebe hrdinu, aby ochránil tých, ktorých ľúbi a prebudil v ich srdciach nádej – stane sa Supermanom, neprehliadnuteľným Mužom z ocele! (TV Markíza)

Eluin

Muž z oceli se snaží působit velkolepě, možná právě proto na mě ve své druhé polovině působí...poněkud nudně. Sice je fajn, všímat si některých solidních scén (Superman hovořící o sebeobětování a za sebou mající vitráž s Ježíšem, apod.), ale více než film mi to přijde jako akční počítačová hra. Superman z roku 1978 mě tedy bavil více. ()

fablefavorit

Superman je můj snad nejméně oblíbený superhrdina, proto jsem k filmu už předem přistupoval s mírným zaujetím. Po shlédnutí musím bohužel konstatovat, že i přes počáteční skepsi byl film ještě horší, než jsem původně čekal. Celé je to nudné, zdlouhavé a s narůstající stopáží roste přímou úměrou také počet nesmyslných scén, kdy u některých jsem jen nevěřícně vrtěl hlavou. Koukat se na to dá, ale horko těžko. ()

RedDuck

Superman jako nejnudnější superhrdina dostal nejnudnější film. Jediné co trochu tu šeď výbuchů ozvláštňuje je asi tucet nesmyslných wtf scén (nejčastěji se supermanovými otci). Bohužel se nejedná o záměrnou vtipnou nadsázku, naopak jsou to pokusy o emocionální zapojení, ve kterých však místo emoce cítíte jen trapnost. Jalové výkony přestavitelů, roztřesená kamera, tristní bojová choreografie, ubíjející samoúčelné CGI (mimo teda úvodní planetu) a nesmyslné dlouhá stopáž dodělávají obraz zkázy. ()

Toka

Slušné nastartování DC univerza. Moje očekávání byla různá, nicméně hutná porce Sci-Fi mě velmi příjemně překvapila. Akční scény začínají už od první minuty a já si nemůžu pomoct, že to působí značně urychleně a nuceně. On je vlastně celej film jedna akční scéna za druhou, výbuchy kam oko dohlédne a destrukce vlastně úplně všeho. Přiznám se, že jsem se sem tam nudil, akční scény ztratily v dvou a půl hodinvé stopáži svůj šmrnc. ()

Rathalos

Henry Cavill je sympatak a hodi sa na rolu Supermana,tento film sa podaril skoro po kazdej stranke,aj napriek tomu,ze to ma takmer 2,5 hodiny som sa vobec nenudil,stale sa nieco dialo,davam plny pocet...:-) ()

MikeeTheory

Rozhodně to není nejlepší film na komiksovou předlohu od DC Comics, ale něco do sebe určitě má. Zack Snyder nám nabídl zběsilou akci, která nebude každému po chuti. Upřímně, já sám jsem kvůli ní na film trochu zanevřel. Jenže takhle zpětně a navíc po několikátém zhlédnutí mi některé věci dávají trochu větší smysl. Man of Steel tak můžete snadno hodnotit jako bezhlavou a možná i trochu samoúčelnou řežbu, pokud se ji ale trochu otevřete, možná oceníte jistý cit pro detaily. Pomůže tomu nejen hudba Hanse Zimmera (která je naprosto kulervoucí!), ale také senzačně variabilní kamera a charisma Henryho Cavilla. ()

skipercak

Najputavejsie spracovana verzia Supermana. Zaujimavy zaporak. Skvele efekty. Putavy pribeh a hlavne vynikajuci Henry Cavill. Konecne to nie je len uhladeny Superman, ale je to "clovek" z masa a kosti, ktory citi a trpi. ()

Ben Nevis

Hrozná nuda. Hvězdičku přidávám za Cavilla, jinak je to remake původních filmů s přidáním duševního sebezpytu superhrdiny (jak je teď moderní). Udělali chybu, když se snažili rozvinout příběh předcházející zkáze Kryptonu. Z mocné civilizace udělali totální nekňuby a lepší by bylo, kdyby tato dějová linka zůstávala záhadou. ()

lemonova

Asi bolo k tomu treba pristupovať spôsobom "tabula rasa" a zabudnúť na všetko, čo som doteraz so Supermanom videla. Zrejme by som tento film dokázala oceniť viac. Henry Cavill bola skvelá voľba - v jeho tvári je presne to, čo mal tento "superman" stelesňovať a Amy Adams by som milovala, aj keby hrala starú ponožku ;-)) Ale ich osobná milostná línia bola veľmi slabá, takže z toho finále som bola v rozpakoch. Škoda. A čo sa týka deja, akosi mi v ňom chýbalo niečo, čo by ma posadilo do kresla. Napriek veľkej akcii sa tam vlastne udialo dosť málo. Tiež škoda. V budúcnosti mu dám isto ešte jednu šancu, lebo v tom filme bolo aj veľa dobrého.. ()

Olík

Jeden otec  Russell Crowe, druhý  Kevin Costner…..docela dobrý materiál do průkazu původu, ale jinak 143 minut od 143 minut pojde. Nic ve zlém, Superman byl dost možná první superhrdina, s kterým jsem se my děti komunismu seznámili a tak k němu mám jisté nostalgické sympatie, ale čeho je moc, toho je příliš. Nejdřív X minut utahaného nic, vystřídané X minutami výbuchů všeho, co se přimotalo do cesty…..mezitím Amy Adams (to je jedno z mála pozitiv) a pak závěrečné titulky. Něcomanů jsou dneska plná plátna biografů a aby zaujali, diváka jako jsem já (tj. preferující jiné žánry), chce to něco navíc. ()

KOOHA

Už od prvních minut jsem věděl, že to bude pecka...a byla! Energie nabitá až k prasknutí na vás srší z filmu každou minutu. Užíval jsem si to brnění v kůži a vychutnával každičký dialog, které dokázali tak brilantně pojmou a to zejména z úst K. Costnera a R. Crowe. Film mě opravdu nadchnul a párkrát i slza ukápla. Mám rád, když někdo napíše tak dobré dialogy bez toho, aby se zahrabal do starého klišé. Film táhne neuvěřitelným tempem a přitom to nejlepší pro mne byly flashbacky do Clarkova dospívání a jeho rozhovorům s adoptivním otcem. Závěrečný souboj nemusel být věru tak přepálený, mohl být kratší a ne tolik CGI, ale i tak to nesnižuje kvalitu filmu. Možná rada pro ostatní, byl jsem na tom v IMAXu 3D a jelikož je to koverze, není to čisté 3D, nemá cenu na to chodit do IMAXu. 3D není ani poznat a vyhazovat kilíře za nic je zbytečné, stačí jít na klasiku. Pro mne zatím nejlepší film letošního roku!!! ()

Smidak

Jedním slovem EPIC. Na žádný film jsem se letos netěšil tak, jako právě na Muže z Oceli. Hltal jsem každý trailer (z každého z nich jsem měl husí kůži), každou zajímavost, prostě všechno, až to nakonec přišlo. Zpočátku trošku překvapení, jakým způsobem je příběh odvyprávěný, ale musím tuhle volbu pochválit. Od té doby jeden velký koncert a blažený pocit z toho, že to, na co jsem tak čekal, mě nezklamalo, ba naopak. A za sebe musím vyzdvihnout pár věcí - dva souboje se do mě nesmazatelně zapsaly jako legendární, Russell, ať je délka jeho působení na plátně jakkoli dlouhá, byl fantastický, nový představitel naděje geniální, výběr záporáků brilantní a i když to má téměř 2 a půl hodiny, uteče to strašně rychle, až je vám to i líto. Suma sumárum, nedokážu si představit, že Man of Steel letos ještě cokoli překoná. 101%. /// i po třetím shlédnutí stejné pocity, né-li lepší, film ani na chvíli nenudí a ve srovnání s Pacific Rim je o stovky světelných let napřed.. ()

joker30

Man of steel je v podstate vydarený film, úvod - Krypton pojatý trocha netradične - miestami pripomínal Avatar s tymi lietajucimi vtakmi ci drakmi ci co to bolo,milo prekvapilo hlbsie rozvitie minulosti a dovodov evakuacie. Efekty boli skvelé a akcia opäť o niečo väčšia ako u predchádzajúcej komiksovky- tu nie je čo dodať. Len som trošku v dileme či tej akcie nebolo až príliš na úkor deja a nejakého hlbšieho jeho vygradovania. Avšak toho možno bolo už veľa v predošlých Supermanoch , Smallviloch atd a tvorcovia pocitaju s tym ze toto vsetko je uz zname. Bolo tam vsak zopár vecí ktoré mi vyslovene vadili : Veľký americký hrdina plukovník teraz ťažko povedať či z armady, FBI alebo čo nakoniec bol sa nachádzal všade a riešil všetko ako radový vojak ( bol na prieskumoch v Arktide , aj prišiel zatknut Lois, aj riadil vrtulnik, aj lietadlo a samozrejem ako velky americky hrdina sa obetoval - trosku moc na mna) , Viacej krvi by podla mna tiez nezaskodilo, na cele mesto padaju mrakodrapy, ale stále tam všetci žijú a utekajú. Aspoň nejaké obete tam pohádzať mohli. Superman keď zabije Zoda sa tvári akoby to bola jediná obeť vojny - ok chápem, je to akože " Stret záujmov v jeho morálnom cítení, nezabíjať, chrániť" ale aj tak, troška viac špiny by ten film chcel. Uplne zmizol Kryptonit, co momentalne neviem ci je zle alebo dobre ked ako kontrast v Smallvile sa valal na kazdom rohu ale aspon symbolicky tam nejaky mohli pouzit - mozno v dvojke. Zhrnul by som to ze film je to urcite dobry, aj s hereckou kvalitou celkom ( výborny Crowe a Costner, Superman je tiež sympoš :), Lois nie uplne podla môjho vkusu ale čo už,) no na plny pocet to asi nieje , u mna takych cca 75%. ()

ShirleyS.

Man of Steel bohužiaľ nevybočil zo škatuľky technicky dokonalých a akciou nabitých no chladných blockbusterov posledných rokov. Navyše tam, kde sa Nolanovský Batmani môžu spoľahnúť na inteligentný scenár, Superman má len nezmyselné plky (o evolúcii, nezmyselné dôvody, prečo nemôžu jeho rodičia opustiť planétu...). Cením si však, že sa podarilo takú nudnú a ušľachtilú postavu aspoň trochu poľudštiť. Plusové body aj za casting, Cavill je sexy, Adamsová rozkošná a Crowe mi taký sympatický nebol snáď ešte v žiadnom filme. ()

Killingjoke

Muž z oceli je velkolepá akční podívaná, moderní pohled na praotce všech superhrdinů. Vizuální mistr Zack Snyder dokázal zkombinovat supermanskou mytologii původu s příběhem o hledání životního údělu a vlastní minulosti. Dokázal zkombinovat temnou fantasy se superhrdinským komiksem a mezigalaktickou sci-fi podívanou. Důležité je si uvědomit, že tohle je Superman pro novou éru. Sice je stále pramenem morální čistoty, na druhou stranu však nemá vůbec čas sundávat kočky ze stromu a občas učiní i rozhodnutí, které jej sice „ušpiní“, ale je nevyhnutelné. Mimo akčních sekvencí na mne zapůsobila rovněž příběhová linie, dospívání, objevování světa, legenda o původu a konečně i milostné splanutí k Lois Lane, která je konečně zase jednou ztvárněna jako investigativní novinářka a navíc kus pěkné ženské. Že je to plné patosu? Ale proboha, tohle je Superman a tomu ten patos nejenže musíme odpustit, ale dokonce jej musíme přijmout jako jeho pevnou součást… Do dnešního večera pro mne existoval pouze jeden filmový Superman a to Christopher Reeve, ti ostatní byli jen laciné náhražky, včetně Brandona Routha z minulého unylého pokusu Bryana Singera, o seriálových trapácích nemluvě. Henry Cavill, to je jiná káva, sedl mi už od prvního traileru a dnes můžu říci, že Superman našel svou novou tvář. Zbytek obsazení je lahůdka. Russell Crowe má s přibývajícími šedinami čím dál větší charisma a je to pan herec, Kevin Costner a Diane Lane možná měli dostat trošku více prostoru. A pak je zde Michael Shannon, který si podává roli „mimozemského Hitlera“ generála Zoda s velkou lehkostí a démonickou sebejistotou. Nesmím opomenout hudbu Hanse Zimmera, který se vytáhl i u další komiksovky. Ten pán prostě umí napsat hudbu, která přesně sedne tomu, co se děje na plátně… ()

Rikky007

Konečně má superman zas jednou obstojného představitele. Ačkoliv se i na tomto remaku podílel Nolan, je film úplně někde jinde než než Temný rytíř. A je to dobře. Líbí se mi rozvedení supermanova původu ohledně Kryptonu, hlavně epický začátek. Z klasického komiksáku udělali slušné katastrofické scífko. Čímž se dostávám k akci a destrukci, které je ve filmu přehršel. Mohli se trochu krotit, protože to zbytečně moc tříštilo děj. Tu se asi projevuje Snyderův vliv. Zas na druhou stranu si s tím vyhráli a nebáli se ničeho. Peníze, které v tom byly jsou vidět. Malý detail během bitek dává tušit znovuobjevení známého padoucha v dalším filmu. (superman zničí v jedné scéně cisternu s nápisem Lexcorp). ()

studo

Nechcem povedať, že mi to nesadlo, ale tej akcie bolo až priveľa a občas zvolniť z tempa by filmu neuškodilo. Začiatok a celá spoznávačka hlavného hrdinu bola strašne urýchlená a aj keď "kást" je vybraný super, cez tie všetky výbuchy sme si k nemu nemohli vybudovať akýsi "filmový vzťah". To čo nechýbalo prvým X-menom, Nolanovmu Batmanovi a aj takým Watchmenom, to tu akosi nebolo dotiahnuté do finálnej podoby. Prísľub pre lepší druhý diel prichádza na konci, možno budem viac zvedavý, ako sa Superman začlení do spoločnosti po tomto rozmetaní New Yorku a ako bude robiť ako novinár, ako toto poletovanie hore dole. ()

Yancl

Děkuji Zacku Snydere .. tenhle styl ztvárnění "Super-týpka" jsem si vyloženě přál, přesně takové explozivní pojetí mi vyhovuje. Tudíž ANO, jsem nad míru spokojen - našlapnutý blockbuster, který mele veškeré vizuální hranice a vypráví známý, ale i tak zajimavý příběh. Nějakou dobu mi sice trvalo, než jsem si navykl na styl vyprávění skrze flashbacky, občas mě ty skoky i štvaly, ale ve výsledku to dávalo logiku a přeci jen se to lišilo od klasického vykládání děje. Druhý a zárověň i poslední zápor spočívá v klasických a nalajnovaných prvcích, které doprovází značnou část filmu .. Ale takhle to holt mělo být. Jenomže, pak člověk uvidí ty vizuální orgie, které jsou prostě bezchybné .. unikátní zvukový doprovod .. perfektní záporák .. kvalitní herecké obsazení a především ta ukrutně akční atmosféra, která započne v první minutě a drží se do závěrečných titulek. Neznamenal jsem hluchá místa, nudné dialogy nebo zbytečné scény. Tenhle film se povedl .... [90%] ()

Bird_house

Nezvykle dlouhá scéna z domovské planety tohoto chlapíka - z Kryptonu.. Čekal jsem, dle trailerů, že půjde o trochu jiný příběh, než jsem byl zvyklý.. Nemýlil jsem se.. Bohužel jsem od toho očekával až příliš a nedočkal jsem se.. Kupodivu nešlo o souboj s Lexem Luthorem, ale s generálem Zodem, což mi připomnělo Smallville včetně "Zóny Přízraků" (nebo jak to bylo pojmenováno).. Zbytečně zdlouhavé souboje mě už nudily.. Nelíbilo se mi retrospektivní pojetí Clarkova dětství.. Navíc role Kevina Costnera a Laurence Fishburneho jsou dosti úsměvný.. BTW, doufám, že už opravili rozsekaný Manhattan..:-D ()

Superman: Legacy nabírá další herce

24.03.2023

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera