Bujná fantázia dvanásťročnej "budúcej spisovateľky" Briony Tallisovej je spúšťačom tragických udalostí, ktoré navždy zmenia osudy troch ľudí. Keď neprávom obviní mladého záhradníka Robbieho zo znásilnenia sesternice, mladík skončí vo väzení a život má zničený i jej sestra, ktorá Robbieho bezhlavo milovala. Keď si Briony po rokoch uvedomí, čo napáchala, je už na nápravu neskoro. Vypukne však svetová vojna... (STV)

iamek

Herecké obsazení a výkony jsou dobré stejně tak i fantastický soundtrack, ale to je tak asi všechno. Přišlo mi to celé chaotické a bez pořadných emocí. Aspoň se trošku povedl konec a nedal jsem jen 2*. Konec to trošku zachránil. Zklamání. ()

marhoul

Problémem pro mě začíná být Keira. O averzi řady diváků vím už dlouho, padlo to i na mě. Ta holka, když byla mladinká, působila mile. Teď je mi protivná. Křiví pusu, má křivé zuby i nohy, krčí nos, neumí hrát a má nepříjemný hlas. Čili sledování filmu s ní, je pro mě heroický výkon. No a v kombinaci s druhou nenormální ošklivkou podivného křestního jména, se jedná o výkon heroický. Pokání je pěkně natočený film. Určitě patří mezi velké romance, které stojí za vidění. Pokud ty dvě snášíte, budete spokojení. ()

Yardak

Souhlasím s M.a.t.t., a k tomu jsem byl zklamán (spíš jsem je hodně očekával) z chybějících vojenských sekvencí. Film o smutné lásce, který má dva konce - smutný a dobrý, jaký si vyberete? 78 %. ()

heyda

Chystal sem si zde dlouhý komentář, ale pak jsem si to rozmyslel. Mně osobně u podobných filmů jde především o to, jestli si mě získá příběh a jestli si mě získají postavy. To se bohužel nestalo. Wright mě dlouhou dobu nudil, a až na konci mě probudil z apatie. V posledních 20 minutách rozjel vše, na co se celý film čekalo: předpokládané rozuzlení, ale i nepředpokládaný emotivní zážitek. I vzhledem k brilantnímu filmovému provedení musím alespoň ty 3 hvězdičky dát, ale zdejší nadšení nesdílím. 65% ()

jojinecko

Nebyť poslednej "vševysvetľujúcej" 10 minútovky, ktorá pohla mojim limbickým systémom a zahrala na city, tento film skončí maximálne z troma *** a napíšem o Atonement iba, že to je "absolútna výhra formy nad obsahom, ktorý ma absolútne nechal chladným". Čakal som silnejší príbeh, počas filmu sa o mňa pár krát pokúšala nuda, každopádne záver silne zapôsobil a celý film vo mne rozonuje doteraz. Čo sa týka formy- tak nádhenú kameru (geniálna práca s kamerovými filtrami!) a hudbu som už dlho nevidel/nepočul. Wright má cit pre detail a jednotlivé čriepky mozaiky (či už ide o evakuáciu britských vojakov z Dunkirku, vidiecku idylku, ...) natočil skutočne dokonale. Atonement neomráči, ale zanechá spomienku... ()

Stanislaus

Pokání je nádherným a doslova dechberoucím příběhem o válce, dětské nerozvážnosti a především lásce. Herecké výkony byly obdivuhodné - hlavně Saoirse Ronan a James McAvoy. Samotný děj mě opravdu zaujal hlavně díky ne zcela přímému vyprávění a výprava, kamera a hudba podtrhly už tak dost dobrou celkovou atmosféru filmu. Zkrátka další snímek, který byl vskutku mým šálkem kávy. ()

lillien

Po vizuální stránce nejde nic vytknout. Výkon mladé herečky ztvárňující Briony byl natolik slušný, že jsem ji ve filmu v roli dítěte skutečně nesnášela. Ovšem tím pro mě herci co se týče vyvolání emocí končí. U Kiery Knightly mě mnohem víc zaujal její nevyvinutý hrudník, než její myšlenkové pochody, nedokázala jsem se s ní jako s bytostí nijak ztotožnit. Človek jen sledoval její krásu, ale její emoce, její bolest, její vášeň, její smutek..nic takového jsem nebyla schopná s ní prožívat. McAvoy v roli Robbieho byl trochu lepší, nicméně opět ve mně nevyvolal žádné ztotožnění se s postavou. Samotný příběh je poměrně zajímavý ve své dramatické rovině, ale přesto mě film místy dost nudil. Snad až druhá půlka filmu měla trochu lepší spád. Rozhodně je to film více romantický, než válečný. Ti, co vůbec neznají historické souvislosti o tom, co se vlastně dělo u Dunkerque, budou patrně vnímat scény z pláže jako velechaotické divadlo s hromadou komparzu a nebudou vůbec tušit o co jde. Celkový dojem z filmu tedy spíše rozpačitý, čekala jsem víc. Nevadí mi téma krátké osudové romance, která se nemohla vlivem tragických okolností rozvinout v celoživotní lásku, ale to, co na mě v Titanicu fungovalo, zde se zřejmě díky neztotožnění se s duší postav nekonalo a slza neukápla. ()

evulienka3

Neviem či bolo chybou to, že som tento film videla hneď v zápätí za Náukou o snoch, alebo niečím iným, ale jednoducho ma nezaujal. Začiatok bol fajn, po obvinení tam bolo zopár pekných scén a momentov ale už to stratilo švih a koniec ma síce prekvapil, ale akosi neohromil, nedá sa povedať, že by ma sklamal skôr rozčaroval. Nabudúce, keď si ho pozriem a budem mať lepšiu náladu, možno dám aj viac, teraz je to iba za tri. Každopádne určite stojí za pozretie. ()

sharky

wow...no čekal jsem snad všechno, jen ne, že to bude tak strašlivá depresárna. Většinou se filmovým hrdinům stávají špatné věci, aby bylo co překonávat, ale tady se nějak nestane vůbec nic dobrého. Tohle není žádná uslzená romantika pro večer s přítelkyní, tohle je těžce brutální film, který se vám zažere pod kůži od mrazivého hudebního tématu počínaje, scénami zmrzačených těl vojáků v lazaretu konče. Romantický večer se rozhodně konat nebude. Ale jinak se jedná o ukázku perfektní filmařiny. Na to, co jíní tvůrci potřebují sdělit dvěma stranami dialogů, stačí Wrightovi a kameramanovi tři záběry, bezchybní herci a dva hudební tóny. Celá kompozice záběrů je dokonalá, kamera snímá různé zajímavé úhly, herci hrají jako o život (dětští i staří), jen časové roviny ve scénáři působí trošku tříštivě a rušívě, ale co na tom, i kdyby byl film natočen sebedokonaleji, nemám sebemenší chuť vidět to lidské utrpení znova...tenhle film mě dokonale připravil o veškerou dobrou náladu, jediné co mě zachránilo před myšlenkami na sebevraždu, bylo, že tam nikde na konci nebyl nápis NATOČENO PODLE SKUTEČNÉ UDÁLOSTI, to už bych asi vážně nepřežil. Honem jsem musel běžet z kina domů a pustit si animovaný pohádky... ()

Dr.film

Komplikovanější struktura může být na první pohled svou schematičností trochu matoucí. Tak či onak pozitivní pocity převládají - zejména díky pečlivě budované formě a v několika pasážích strhujícímu soundtracku. Samostatnou kapitolou snímku je mladičká Saoirse Ronan. V roli třináctileté Briony Tallis válcuje své herecké kolegy v první půli filmu nemilosrdným způsobem. ()

Flego

Láska môže mať mnoho podôb. A dá sa vyjadriť na filmovom plátne mnohorakými spôsobmi. Sladkoboľným tlachaním o ničom, ale i objavovaním skrytých zákutí ľudskej duše. Joe Wright si zvolil tú druhú, ťažšiu cestu a som rád, že to zvládol s prehľadom. Láska má mnoho podôb. Dusená vo vnútri duše, neopätovaná, ale i náruživá a obohacujúca. Kto však zíde z cesty, jeho vlastné svedomie mu nedovoľuje byť šťastným a horkosť v srdci neutlmí ani dlhoročné pokánie. ()

BMW12

Prvních 45 velice dobrých, pak 40 minut nuda, nuda, nuda a pak na závěr se dozvíte, že těch pro mě špatných 40 minut se nikdy nestalo, takže ještě dobře, že jsem tu část filmu přeskočil. Upřímně řečeno nechápu jak tenhle film může mít tak vysoké hodnocení, ano první polovina filmu velice dobrá, ale zbytek hrůza. ()

Jinny

Křišťálově jasný milostný příběh Wright vypráví s oklikami na ploše více jak dvou hodin. A víte co? Ono mu to vyšlo. Nejlepší kupodivu ovšem nejsou Keira a James McAvoy, ale představitelky třináctileté i osmnáctileté Briony. Obě s až příliš dospělýma očima. Jinak ovšem mírně přeceňovaný film, který divákovi nic neulehčí. ()

anais

Pokání stoupá ale i padá se svou geniální formou. V podstatě velmi jednoduchý příběh je tak mistrně natočen (ať už jde o kameru, střih i vedení herců), že vám v podstatě nedovolí odtrhnout oči od plátna. V mém případě se ale fascinace tím, co vidím, měnila v mírné zklamání z toho, co se vlastně ve filmu děje. Při expozici příběhu, která se odehrává na šlechtickém panství, sledujeme všechny důležité postavy na jednom místě, víceméně v jednom čase. Jenže ve chvíli kdy dojde ke zvratu a zamilovaní hrdinové jsou od sebe odtrženi, film se změní v nepředvídatelnou mozaiku fascinujících záběrů, v níž se dost citelně vytratí důraz na děj. Tam, kde se před chvílí rozvíjela psychologická drobnokresba, rozprostírají se najednou prostory obrazů spíše poetických než epických. A jak jsem psal už na začátku - tímto nepředvídaným tahem film triumfuje, i něco ztrácí. Stejně je to ale úžasná podívaná. ()

poz3n

Pokání jsem viděl naposledy v roce 2009. Tehdy jsem byl pohoršen nevyvážeností dvou rozdílných částí, z kterých se film skládá. A vlastně i po těch x letech musím dát svému minulému já za pravdu, ač jsem tentokrát shovívavější, protože po formální stránce je film úchvatný. Bohužel ale nastoluje takový konflikt, který (pokud by film nekončil v momentě, kdy Robbieho zatkne policie) celý snímek odsuzuje právě k rozdělení na dvě části. První je naprostým skvostem, druhá, ač formálně stále povedená, ztrácí dech a trochu nudí. 6/10 ()

Roman.Ticka

Pořád jsem nějak čekala na TO - podstatu děje, hlavní linku, ale nic. Výsledkem bylo dlouho očekávané a v podstatě vyústěné "Pokání" už zralé osobnosti, která zesumírovala svou chybu v dětství a došlo jí, co provedla. Nevím proč, ale v osudovost jedné lásky až do konce života nějak nevěřím, asi jsem holt příliš velký skeptik. ()

rikitiki

Výborné pohrávání si s časovou osou, skvělá kamera, byť se sklonem k líbeznosti - ale vzhledem k tomu, že jde o vzpomínky z dětství, jsou růžové brýle přece jen trochu pochopitelné. Herecké výkony, hlavně McAvoy!, jsou brilantní. _________ Už dlouho jsem necítila tak intenzivní obavu o hlavní hrdiny a nepřála jim, ať to nakonec dobře skončí. /26. 2. 12./ ()

HellFire

WOW. Uzasne! Konecne! Konecne po tolika letech prisel film, ktery ve me vyvolal to napeti, vasen, lasku, obdiv, udiv a po skonceni mi navzdy zustane v pameti. Nekolikrat sem se pristihl, jak se vic a vic priblizuji k monitoru v ocekavani dalsich a dalsich scen a netrpelive cekam, co se stane dal. Nevim, co bych mohl vyzdvyhnout vic, ale totalne me dostaly nektere obrazy (vojaci na plazi, pochod kvetinovym polem, Keira na plazi, James pri rozbrezku ve Francii atd.), nechtel sem verit vlastnim ocim, jaka je to krasa. Rozhodne nejlepsi snimek roku 2007 a verim, ze casem sesadi i Shawshank Redemption z prvniho mista. ()

Deschain

Obrazovo krásne, niekedy zbytočne naťahované a rozvláčne. Keiru som zniesla, McAvoy bol skvelý. Film vo mne zanechal dobrý dojem ale nezdá sa mi absolútne prevratný. Samozrejme výborná hudba, motív s písacím strojom veľmi zaujímavý. ()

Pítrs85

Nevím, jestli to bylo způsobené mým momentálním rozpoložením, vytrvalým deštěm za oknem anebo prostě jen tím úžasným hereckým obsazením (z toho hned dvě tváře mě tu mile překvapily, protože jsem ani nevěděl, že tu hrají- mám namysli Bena Cumberbatche a Ginu McKee), ale film Pokání mě emocionálně opravdu dostal. Mohla za to však i působivá hudba, přesná kamera (první, umírněnější, půle je snímána tak striktně, jednotlivé scény tu působí skoro jako obrazy od Moneta, aby se v půli druhé mohla pochlubit monumentálními scénami, které tu vyznívají vskutku působivě- samozřejmě hlavně scéna na pláži Dunkerque) a taky pevnou režií Joe Wrighta. Dovolím si však napsat, že mojí oblíbenou Keiru a skvělého Jamese McAvoye tu strčila do kapsy herečka s asi nejmodřejšíma očima na světě- Saoirse Ronan, která už tady prokazuje svůj veliký talent. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky

06.04.2014

Saoirse Ronan patří mezi současné nejtalentovanější mladé herečky. Již ve svých třinácti letech byla nominována na Oscara za vedlejší roli ve filmu Pokání a od té doby jde z filmu do filmu. Nyní bude… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Keira jede do Ruska

Keira jede do Ruska

21.11.2010

Po včerejším Lincolnovi tady máme další sázku na oscarovou jistotu. Po Pýše a předsudku a Pokání bude režisér Joe Wright (brzy uvidíme jeho akční thriller Hanna) opět spolupracovat s Keirou Knightley… (viac)

Franco amputuje, Ronanová střílí

Franco amputuje, Ronanová střílí

08.01.2010

Oscaroví britští tvůrci Danny Boyle a Joe Wright obsadili hlavní role svých příštích filmů. Boyle začne v březnu natáčet drama 127 Hours, které je skutečným příběhem horolezce Arona Ralstona. Na toho… (viac)