Komedie o namlouvání a všech komických situacích, které při něm mohou nastat. Půvabná, chytrá a náramně se sebou spokojená Emma bydlí s ovdovělým otcem. Její milovaná vychovatelka a důvěrnice se provdá za souseda a Emma přemýšlí, jak se teď zabavit. Nebylo by to úžasné dirigovat životy druhým a být dohazovačkou? Nejdříve vezme pod svá křídla Harriet, která by ráda ulovila manžela. Pak přijde na řadu Frank a v plánu jsou další - nikdo si před Emmou není jistý. Velký propletenec vztahů a lidí se pomalu rozjíždí. (oficiálny text distribútora)

Sammya

Vynikající adaptace jednoho z mých oblíbených ormánů od Jane Austen. Na začátek bych chtěla všem doporučot, ať na to nekoukají s čekým dabingem, protože překlad je strašný a přehnaně až kýčovitě květnatý, což originál není. Film je docela věrným zpracováním knihy a skvělě odráží atmosféru románu. Herečtí představitelé byli vybráni výborně. Emma působí roztomile a lehkovážně, pan Knighlty rozvážně a charismaticky, občas roztomile nesměle. Důležitou součástí filmu je perfektní hudba, za kterou Rachel Portman dostala Oscara, a za zmínku určitě stojí i nádherně propracované kostýmy a skvělé účesy dam. Stejně jako kniha i film stojí na konverzacích a společenských situacích na anglickém venkově. A výsledek je více než kouzelný. ()

prkalil

"Milý deníčku, dneska jsem se pokoušela pustit pana Knightleyho z hlavy" ... "měla jsem upřímnou snahu nemyslet na něj, když jsem dávala pokyny kuchařce" ... "snažila jsem se nemyslet na něj na zahradě, kde jsem stokrát otrhávala lístky kopretiny, abych zmapovala jeho city k Harietě ... kopretiny už rozhodně pěstovat nebudeme - je to ošklivý plevel" - začínám tomuhle filmu proklatě přicházet na chuť - a Gwyneth je TAK roztomilá - a ta její labutí šíje - všimli jste si? ()

Sawy

Strašně příjemné překvapení.Do téhle austenovské adaptace se mi po pravdě moc nechtělo a zezačátku to vypadalo,že moje obavy byly opodstatněné.První půlhodinu jsem byl totálně zmatený,nevěděl jsem kdo je kdo,proč dělá co dělá a o kom se to sakra právě mluví! Ovšem jakmile jsem se začal ve filmu trochu orientovat,otevřela se přede mnou okouzlující konverzační romantika s překvapivě životnými a zajímavými postavami,které je strašně snadné si zamilovat,pokud už víte,o koho se jedná :-) Možná jsem natolik spokojený kvůli mé převeliké slabosti pro Gwyneth Paltrow,která je vskutku kouzelná,ale obsazení je kompletně skvělé,ať už mluvím o výtečném a nesmírně sympatickém Jeremy Northamovi nebo šarmantním Ewanu McGreorovi.Vše je navíc natočeno tak dobře a atmosféra doby je vystižena natolik příjemně,že je těžké kouzlu filmu nepodlehnout.Já podlehl a vůbec se za to nestydím! 80 % ()

VenDulin85

Jednoduše geniální, geniálně jednoduchá. V tomto případě kdo viděl film, nemusí číst knihu (tedy pokud nejste knihomolové jak já), protože adaptace je opravdu věrná a dobrá zároveň. Na sebejistou Emmu, jíž přijdou svaté pouze názory pana Knightleyho, se nemůžete dlouho zlobit, zvlášť když vypouští z úst takové perly, "s takovou osobou se dá dělat pouze jedna věc. Musím jí uspořádat ples, jinak všichni seznají, jak moc ji nenávidím." Dá se říct, že všechny postavy v Emmě jsou originály, postavičky, které možná žily vedle Jane Austenové a ona se jim mohla vysmát jedině tímto způsobem. Za další klad považuji skvělou hudbu a planoucí oči pana Knightleyho. "Snažte se nezabít mé psy". ()

zuzinka2

Příjemná romantická podívaná na nedělní odpoledne, která přeci jenom o něco zaostává za jiným zpracováním díla Jane Austen (Pýcha a Předsudek, Rozum a cit) a srovnala bych to spíše s filmem Vášen a cit. Výborné obsazení, hlavně roztomilá Gwyneth Paltrow a charismatický Jeremy Northam, a skvělé hudba jsou hlavními přednostmi tohoto filmu. ()

• Film byl natočen na motivy románu "Emma" od Jane Austenové. (zuza99)
  • Rachel Portman byla oceněna Oscarem v kategorii Nejlepší hudba. (ČSFD)