Věrná adaptace románu Mansfield Park od Jane Austen nám v šesti dílech ukáže sílu charakteru pokorné Fanny Price, lakotu a podlézavost paní Norrisové, lehkomyslnost slečen Bertramových, naivitu Edmundovu a licoměrnost sourozenců Crawfordových. Krom těchto ústředních postav se seznámíme s dalšími, charakterově prokreslenými postavami v atmosféře počátku 19. století v příběhu chudé dívenky, která přes nátlak příbuzných vytrvala ve svých zásadách, což bylo korunováno láskou muže, o kterém celou dobu snila. (Jezinka)

pipapa

Škoda že poslední dvě epizody svojí monotónností a urychlený konec a la červená knihovna stáhnou tento - jinak povedený - BBC TV-seriál téměř ke dnu. ()

J. K. Lister

Docela povedený film na motivy literární předlohy Jane Austinové. Lehce ironický melodramatický příběh končící happy endem, i když ve skutečnosti takové případy končí jinak... nebudeme-li tak naivní. Jinak musíme si malovat vzdušné zámky, abychom v této době přežili stejně jako protagonisté na zač. 19. st. Je však třeba si věřit. ()