Northangerské opátstvo

Réžia:

Giles Foster

Predloha:

Jane Austen (kniha)

Adaptace románu Jane Austen vypráví příběh Catherine, dívky s bujnou fantazií a nadšením pro tzv. gotické romány, která se svou početnou rodinou vede prostý a trochu nudný život na anglickém venkově. Obrat nastane, když jako společnice doprovází rodinné přátele do města Bath. Zde se účastní plesů a začíná vést rušný společenský život. Poznává sympatického pana Tilneyho a jeho sestru, kteří ji pozvou do svého rodinného sídla - na opatství Northanger. Pobyt v tajemném opatství, které vypadá, že skrývá hrůzná tajemství, způsobí, že Catherinina představivost začíná pracovat na plné obrátky. Zdá se, že ji čekají nemalé potíže a prozření... I když obojí jiného druhu, než se domnívala. (maku1304)

cherita

Kuriózní adaptace. Už od samého úvodu, kdy Catherine Morlandová pobíhá mezi hroby za doprovodu elektrických kytar a osmdesátkových synťáků, začíná divák tušit, že tenhle film bude mít se satiricky vtipnou předlohou asi jen málo společného. Svou atmosférou, stylizovanými hereckými výkony i líčením to celé opravdu spíš než Jane Austenovou připomíná laciný béčkový horor (ve kterém se ovšem neděje vůbec nic děsivého). Chvíli jsem si na to musela zvykat, ale nakonec mě to bavilo víc než sice tradičnější, ale trošku uspěchané a chaotické zpracování z roku 2007. ()

VenDulin85

Bohužel, toto zpracování má s Jane Austenovou velmi pramálo společného, spíše to vypadá, že tvůrci na něčem jeli a k tomu každý na jiné látce.. 88 minut, měla bych se odměnit, že jsem to přežila.. Opravdu nevím, jestli byl úmysl vystavět příběh na (rádoby) strašidelných představách mladé Catherine, tam se asi sjeli nejvíc, stejně jako u výběru herců a kostýmů. Pokud chcete zažít opravdu viktoriánské Northanger Abbey, doporučuji verzi z roku 2007, které jsem tímto musela přidat. ()