Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

Pepinec

Za film samotný by to byly hvězdy tři, ovšem s přihlédnutím k práci pana Murphyho jsem přemýšlel i o pěti. Hudba ještě podmanivější než v ´jedničce´, zvláště ústřední motiv působí až magicky. A přitom to jsou čtyři akordy stále dokolečka...:-) Pasáž, kdy vojáci dostanou instrukce bezhlavě střílet do davu mi učarovala. I když je objektivně ´jednička´ o chlup lepší, týdny ve mně zanechaly větší stopu než dny. ()

Big Bear

Viděl jsem to dříve než konkurenční a námětem velmi podobných 28 dní poté. Už úvodní seznámení s pandemií během úvodních titulků diváka pozvolna připravuje na to co jej čeká. Já zkrátka žeru tyhle postapokalyptické snímky, takže návrat evakuované rodinky do částečně vyčištěného Londýna jsem si neskutečně užíval. Ještě více pak výlet za hranice secure zone pro suvenýry z rodného domku. Miluji detaily, převrácená auta v ulicích, chvatně opuštěné obchody, shnilé jídlo doma v lednici i uschlé kytky v celém domě... Ještě lepší byly akce s nakaženými z nich nejvýše hodnotím armádou uzavřený stadion s evakuovanými a taťku hledajícího uvnitř své děti :-). Bohužel pak lecos začlo skřípat, zběhlej mariňák, pilot vrtulníku..atd... Každopádně jsem chvilkama s bušením srdce civěl na děj, který ještě super podtrhovala skvělá hudba Johna Murphyho. Konkrétně skladba In the House je skutečně brilantní ! Doporučuji poslechnout OST! Deratizace ulic letectvem byla skvostná! Závěr mne potěšil. U mne je to za 4 hvězdy ! * * * * ()

Boogeyman

Oproti atmosférické, hororové a poměrně komorní jedničce je druhý díl především krvavá akční řežba! Což je jaksi.....lepší! škoda těch neposlušných, zvědavých a následně hysterických dětí, které všechno zkurví! ()

playboxguest

Slušně natočená zombiárna s několika neotřelými nápady a slušným zvratem zhruba v polovině, která sice nedosahuje kvalit prvního dílu, ačkoli je ještě svižnější, ale rozhodně stojí za pozornost každého fanouška žánru. Nehledě na to, že US army tu nadělala větší paseku, než zombíci samotní. Podařený kousek. ()

Madsbender

Sakra... Čo sa týka sily príbehu a toho, ako dolieha na diváka, 28 weeks later je o niečo slabšie ako predchodca. Taktiež mu chýbajú krátke momenty odľahčenia. Na druhú stranu je tu rovnako skvelé obsadenie a fakt, že je to vlastne prakticky po každej stránke o kus lepšie. Aspoň sa mu tak darí tváriť. Takže za plnú. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +mohu říct, že to je pokračování zajímavé sci-fi, atmosféra, hudební motiv -scénář, rozhodně se vytratil moment překvapení a punc originality z předešlého dílu/// V jádru pudla totéž co 28 dní poté. Základní myšlenka je zachována, příběh je možná trošku více naivní nebo bych mohl říct samoúčelný. Herci jsou zde jiní, což je pochopitelné, ale je to škoda. Jediný kdo vynikne, je Robert Carlyle. Jinak je vše při starém./// Celkem 69%/// ()

666teen

Resuscitovaný Londýn, díky dvojici debilních spratků opět plný sprintujících zombivců, kterým by neutekl ani Jarmil Kratochvíl v dobách své největší slávy. Lehce nepřehledné, přiměřeně krvavé, pěkné. ()

Cappuccino

Zamrzí podstatne menšia účasť Roberta Carlyleho než som čakal. Aká škoda. 28 Weeks Later by bodlo oceniť titulom "najlepší film o zombie, bez zombie". Pretože tak to naozaj je. Krásne, (v rámci žánru) originálne, nápadité a predovšetkým zábavne. Prvá polovica stopáže má niečo do seba a vy viete, že ak by podobná situácia nastala, vyzerala by presne ako zde. Začiatočná scéna vás v tom len utvrdzuje. Žiadne hrátky, žiadne hrdinstvo - útek. A prečo vlastne nedávam čistých päť hviezd? Scenár. Od polovice prichádza skrytie tam, beh tam, autom sem, bežať zas inam a pri tom všetkom ich dokáže "taťka zombie" vždy nejak dohnať. Inak nemám absolútne čo vytknúť. Hlásim veľmi príjemné prekvapenie! __ Mimochodom, v tak peknom bytíku by som chcel bývať aj ja :-) ()

HAL

Poměrně dosti zajímavé pokračování excelentního filmu 28 dní poté. Na rozdíl od předchůdce se ale bohužel mnohem víc blíží klasickému zombie žánru (28 dní jako zombie film rozhodně neoznačuji, spíš je to klasické postapo hodně se podobající knize Den Trifidů) se spoustou nemrtváků bezhlavě (občas dslova) se řítícími ulicemi Londýna okusujíce všechno co jim přijde do cesty. I tak ale hlavní část děje spočívá v normálních lidech - tedy v kolonistech a ve vojácích kteří je mají hlídat. Ti se samozřejmě při vypuknutí potíží okamžitě dostanou do konfliktu a tak, protože i hodný voják udělá cokoli aby si zachránil kůži, řady civilistů značně prořídnou. Režisér se vážně pochlapil a servíruje divákovi výborné a atmosférické scény, jenže do opravdu kvalitního filmu by mu musel stačit i scénárista - což se nestalo a nelogický, místy až debilní děj (zombie tatínek jako nemesis která bez problémů pronásleduje své děti skrz celý film) trochu podráží nohy skvělému režisérovi i slušným hercům. 7/10 ()

Peytl

Pokud jste psychicky labilní, nebo jakkoliv jinak na palici, máte srdce v prdeli či naopak svěrač na chlopni, pak nedoporučuji postup, který jsem nad ránem zvolil já. I když vše bylo spíše dílem osudu, než plánovanou akcí. Nicméně máte-li v sobě kus masochisty (tím výjimečně nenarážím na žádné sexuální praktiky ni délku onoho kusu ) musíte začít tím, že večer vyžerete nějaké to pivko (dle váhy, výdrže, věku a velikosti volete), přežerete se jak prasata vepřem, tušíce holomráz se navléknete jak Nobile a nekompromisně vytuhnete u bedny. Pokud budete mít štěstí, a souhra výše zmíněných aspektů (přehřátí organismu, plný močák) vás probudí na vlas ve stejnou dobu, kdy se v bedně spustí ve čtyři ráno předimenzovaně nahlas zahajovací sekvence tohoto snímku, pak vám garantuji skok až ke stropu, neboť poloprobuzený mozek je svině a minimálně 28 týdnů poté nekontrolovatelné, svalové záškuby a mimovolné vyprazdňování se. Já, hrdina od Dukly, si počítám zbytek vlasových folikulů a sešívám nervová zakončení a zakonečník, nevím, co by takováto situace udělala s obyčejným zmrdelníkem...opravdu nevim, nevim...Ovšem v případě klasického zhlédnutí už to taková hororová hitparáda nebude a apokalyptický Londýn taky nevytvoříte jen prázdnými ulicemi, kde je občas vyhozen na zemi nějaký ten vajgl, zkrátka tomu malinko chyběla ta pravá atmosféra. Tak jako tak se jedná o celkem zdařilé pokračování předchozí psychárny a to, že Robert Carlyle není tentokrát DO NAHA, vám jistě vadit nebude...snad jen verbal uroní slzu. Kdyby navíc jedna z hlavních hrdinek nevypadala jak krysí rypák Olga Hounová, bylo by vše ještě o potkaní chlup lepší. Za epileptickou kameru, hlavně v nočních záběrech, bych tedy taky sekal končetiny, ale nešť, jsem svatý a odpouštím. ()

2-Xtreme

Vydarené pokračovanie. Čakal som iný sequel než som dostal čo som milo prekvapený. Čakal som klasický zombie, ich útoky a gore. Ale režisér Juan Carlos Fersnadillo pokračoval s Boyleových šľapajach a nepriniesol nám len zombie, ale aj akciu. Dobrý to je film a nezaostáva za jednotkou i ked bez tých rýchlych videoklipových strihov by celý film vyznel inak.. tak obyčajne. Jednoznačne to naj čo som za rok 2007 videl(samozrejme v rámci žánru). Main title music sa mi hrozne páči a skvelo vyjadruje tú neistotu, chaos, beznádej. Skončilo sa to celkom zaujímavo a keď vznikne ten ďalší sequel O 28 Mesiacov bude to naozaj zaujímavé... len či to bude v podobnom duchu ako toto. ()

MIMIC

Klasik tvrdí, že "divák sa najviac bojí toho, čo nevidí". Nechcem konkurovať, ale v súvislosti s horeuvedeným filmom ma napadá jediné - "divák sa najmenej bojí toho, čo nevidí". Totiž vo chvíli, keď sa začne diať niečo hrôzostrašné, režisér "suverénne" nasadí nerealistický, antifyzikálny staccatový strih. Takto vygenerovaná kaleidoskopická smršť nano- či pikosekundových záberov vizuálne sa ocitajúcich na hranici abstraktného expresionizmu (Willem de Kooning dy dal päť hviezd) však už nie je katalyzátorom hororovej katarzie, pretože je to jednoducho kaleidoskopická smršť. Divák má zrejme náznak silou vlastnej imaginácie rozvinúť do košatej kompozície. To je ale spôsob percepcie umeleckého diela, nie komerčného hororu. Veľmi rušivá je i melancholicko-baladická atmosféra. David Fincher už pred 20 rokmi ukázal a dokázal, že v hororovom žánri to nefunguje. ()

DJ Obelix

Jestli jsem prvnímu dílu dal 4 hvězdy, zde rozhodně nemohu jít níž. Pokračování příběhu o nákaze v Británii kupodivu není jen hloupým pokračováním, ale údernou adrenalinovou jízdou vyšperkovanou zdařile provedenými gore scénami (vrtulník byl úžasný). A přitom během prvních minut a ani s prvním setkáním s nakaženými se má očekávání vůbec nezačali naplňovat. Ovšem poté již začala hutná jízda, která měla slušně našlápnuto až do konce. Jsem zvědav, jak bude vypadat připravovaný třetí díl, který se ********SPOILER !!!!!!******** takřka jistě přesune do dalších částí Evropy... ()

kingik

Tak ještě jednou se ocitáme v Británii plné běsnících zombíků, v působivém a poměrně realisticky vyobrazeném hororu talentovaného režiséra Juana Carlose Fresnadillo v produkci Dannyho Boylea. Průvodci pro přežití jsou tentokrát vojenská lékařka Rose Byrne a elitní odstřelovač US army Jeremy Renner, jejichž řady doplňují plavovláska Imogen Poots a malý Mackintosh Muggleton s údajně zázračnou krví, která je proti kousnutí imunní. Největší tahák filmu Robert Carlyle se musel smířit, že se po pár minutách nechtěně nakazil, a záporáci mu šli vždycky dobře. Vylidněný a částečně zdecimovaný Londýn má až depresivní ladění a čtveřice scenáristů se s tím vůbec nemazlila a spolu s dokonalou, dynamickou a akční režií střídá jednu originální scénu za druhou (scéna helikoptéry, co vletí mezi zombíky a kosí je na louce, nemá obdoby), postavy hynou v pořadí a způsobem tak, jak by to nikdo netipoval, tempo je chvílemi až zběsilé a vše je to opatřené působivou hudbou Johna Murphyho. Je to dokonce lepší než předchozí díl s Cillianem Murphym, pro mě nejlepší film o zombících. A to zombie horory moc nevyhledávám. 100% ()

Payushka

Kdyz se nad tim tak zamyslim, ani tech 28 dni nebylo zrovna nic svetoborneho. Presto to melo v sobe (stejne jako Sunshine) neco, cim vas to chytlo. Mozna ta komornost, emoce, soucit s postavami...pocit, ze by se to klidne mohlo stat i v realu. Tohle je sice kvalitni sci-fi horor, pro me ale neprinasi nic noveho. Zombici, bomba, zdrhajici lidi, smrt... To jsem videla uz v Resident Evilu 2. Ten byl sice slabsi, ale to Tydny neomlouva. ()

Sonnery

Stejně jako je jasný, že v politice si Rath do parlamentu vždycky najde cestu, tak i ve filmu je předem daný, že zombíci nebo chcete-li lidi s hodně zmutovanou prasečí chřipkou si tu cestu přes všechny bezpečnostní opatření, extra vytrénovaný specíální jednotky a vybomarodvanej Londýn najdou do celýho světa taky...Kdo má ale tu cestu těžší? Zombie nebo Rath? Pokud hypoteticky Rath není náhodou zombie ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)