Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

sadlokan

Ježíšku,kdo ty občany pokousal?Jarmila Kratochvílová?To sou Běhátoři!A Carlyla zřejmě ještě protidrogovej pes,ten vyčmuchá ouplně všechno.Jestlipak bych takhle pelášil i já se svejma 390 librama čistýho?Ovšem jatka přenádherný a ten vrtulník...Mňamina!! ()

P.J.2

Musím řícr že se mi to líbilo o trošičku víc než jednička,lépe jsem se sžil s postavama a celkově mi to přišlo raálnější.. ()

RedDuck

I přes zbytečnou brutalitu a hromadu nelogičností (volný a nehlídaný přístup k ženě, shromažďování lidí na jedno místo asi aby se virus snadněji šířil,..) dobrá zábava. ()

strikeman

Hm...Klasická ukázka zbytečného pokračování, kterému nepomohl (spíše uškodil) ani vyšší rozpočet. Juan Carlos se snažil nacpat do snímku co nejvíce akce, pokud možno ji servírovat téměř nepřetržitě a výsledkem pro mne byla těžká nuda (narozdíl od 28 dní, kde jsem si dokázal vytvořit k jednotlivým postavám aspoň jakýs takýs vztah). Scénář zde už stojí totálně za ho..., herecké výkony (ale on na hraní ani moc není prostor) jsou prachbídné (sorry, ale dle mého názoru včetně zde opěvovaného Carlyla), postapokalyptický Londýn je mnohem atmosféričtější v jedničce. Vlastně mám problém přijít na to, proč vůbec vytahuji alespoň tu jednu hvězdu... Asi že jsem už viděl i horší výplody... (co jsem nezmínil, dočtete se zde: monolog, kaka, Aywes) ()

hEROic

drsneee!! prvni pulka vyborna, pak se to dost pokazi, ale nektery scenky fakt super - hlavne ty s Rennerem, ale i zaverecna v metru... skoda misty te rozklepane kamery smichane s rychlym strihem, ale chapu, ze reziser tim asi chtel navodit chaos :) az na par hluchych mist me to bavilo a navic se mi libi, ze se tu na city moc nehraje a umrit muze kdykoliv kdokoliv... 75% ()

DHDV

Více komerce než v první dílu! Herecké obsazení tomuto filmu rozhodně neuškodilo a celkové ztvárnění filmu je nadprůměr. Ale co filmu chybí je atmosféra a to je to nejhorší, co se u hororu může stát. 3+! ()

Wolvie

Výborné pokračování geniálního filmu.Stačí to? Mě osobně ano,je ale vidět,že série 28... later je spíše rozporuplnou a sedne jen určité skupině filmových fanoušků.Já osobně patřím mezi ně,těším se na třetí díl a Juan Carlos Fresnadillo pro mě rozhodně zůstává jedním z největších příslibů do budoucna.S napětím vyhlížím,co si pro nás příště přichystá. ()

hororwatch

Snaha o navázání na jedničku, která už měla v koncích sama co dělat, aby udýchala to břemeno originality a snahy o celkové vyhnutí se zbytečné kýčovitosti. Začátek opět celkem slibný, jak se to začalo srát ve filmu, začalo se to srát všechno. Dvojka už se tématickému klišé vyhýbat ani nesnaží a dbá jen o to, aby nezahanbila formou- což se jí možná daří, ale to je tak všechno. I kdybych pominul fakt, že u horrorů neradno vynášet sílu scénáře na vysokou příčku, tak i přesto má takové díry v logice a logice chování postav samotných, že to přehlédnout nelze. Navíc to ztratilo veškerou tísnivou atmosféru z jedničky a tím to odrovnalo na pouhý ,,zombí-akčňák'' s dobrým hereckým obsazením, kterého zde netřeba. Navíc film je natolik chaotický a představuje nám zbytečně tolik postav, že vzhledem ke střihu si žádnou z nich pořádně nelze vychutnat natož se k ní nějak přiblížit 2* podprůměr. ()

owwidius

Velmi stylovo natocene, fakt vizualne velmi dobre, ale co sa tyka story tak ku koncu to strati dych. Ma to zopar velmi dobrych momentov ale aj zopar zbytocnosti. Ale celkovy dojem dobry, urcite velmi pozeratelne pokracovanie v ramci zanru! [#48/2012, rip] ()

WillyMarks

Pestřejší, akčnější a zajímavější volné pokračování -28 dní poté. Snímek je více ostřejší, provázanost dětí s rodiči více než úzká a až na úlet s helikoptérou to ve finále nemělo chybu. Film má výbornou hudbu, skvělý soundtrack a parádně to sedí.... co víc si od zombie atmosféry přát 78% ()

Shredo

Srši to potenciálom, ktorý je len zčasti využitý a smerom, ktorý ma očividne veľmi prekvapil. Je to hlavne nabité akciami, ktoré sú solídne zvládnuté, napätie si film snaží udržať po celú dobu a mám ten pocit, že herecké obsadenie bolo viac menej okrasové k vyblýskaným efektom. Lepší spomedzi priemerných. ()

MickeyStuma

Volné pokračování snímku 28 dní poté, avšak přeci jen z poněkud jiného soudku. Už samotný úvod naznačuje, jak to celé bude vypadat. Ano, tentokrát to bude opravdu maso. Ponurá atmosféra je ty tam a nastupuje krvavá podívaná, která místy není pro slabší povahy. Tento film je prostě jiný. Je daleko svižnější a nervy drásavější. I když některé sekvence krapet postrádají logiku, akčnost a napětí je přitažlivé. Horor s přemírou akce který neurazí. ()

GOREGASM

Juan Carlos Fresnadillo navazuje na Boylův existenciální zombie dynamit v akčnějším, hektičtějším a také jednotvárnějším duchu. V praxi to znamená akci převažující nad psychologií, nebo komplexním náhledem na boj s epidemií. Bližší mi bylo originální Boylovo uchopení, na druhou stranu Frasnadillo se ničeho nebojí (některé gory sice zbytečně přitažené za oči..., respektive za vlasy, kde vyčnívá hlavně brutálně naladěný Randy "Begbie" Carlyle) a exterminace Londýna je v jeho podání opravdovou apokalypsou. V adrenalinových útocích zombíků převažuje bohužel zbytečně chaotický střih, se kterým si Boylův tým potykal nepoměrně lépe, dobrý dojem z nepromarněného pokračování to ale nekazí, a když připomenu, že hudebně to vytunil stejně jako u Boyla John Murphy, tak asi tušíte, že jde pořád o nadprůměrný zombie survival, který by si pokračování o 28 měsíců později zasloužil. To už ale pánové minimálně termínově prokoučovali. 70% ()

helloween93

Přiznám se, že se mi druhý díl líbil víc než 28 dní poté. Je to dáno asi svožnějším tempem a akčnějším scénářem. Výborné byly ty aftermath scény s obnoviu města. Osud postav nelze předvídat, protože je tvůrci nešetřili. Mít film jasnější konec, šel bych s hodnocením výš, takhle 3*. ()

kkarx

Tak útěk z farmy je za mě vůbec tím nejemotivnějším, co v zombie filmu kdy vzniklo a to i díky jednoduchému a perfektně padnoucímu hudebnímu motivu. U toho jsem si fakt říkal, že to je hodně "hardcore". Další efektní scénou je likvidace nakažených vrtulníkem (přesto si nedokážu moc představit, jak by to mohlo být použitelné v bojové situaci v 2. světové válce, jak píše flanker.27). Nic víc jsem si z filmu za pár let nepamatoval, ale pořád jsem si pamatoval víc než z prvního dílu, ze kterého si dnes vybavím akorát prázdné ulice... Co mě na zombie filmech či jejich variacích vždy nejvíc naštve jsou šílené bezpečnostní kiksy. I když se nákaza šíří během několika sekund a není těžké se nakazit, tak dvě děti se bez problémů dostanou do nepřístupné zóny, či k nakažené se dostane nějaký údržbář. Tyhle berličky, jak udělat film napínavější, používají skoro všechny zombie filmy a vždycky to vypadá v rámci filmu špatně. V Romerových filmech byli zase většinou kousnuti ti, kteří riziko kousnutí hodně podcenili... Nicméně musím říct, že běhající nakažení působí mnohem nebezpečněji, než plazící se zombie a rychlost nákazy též přidala na napětí. ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)