Jednotka príliš rýchleho nasadenia

• Česko Jednotka příliš rychlého nasazení (viac)

Nicholas Angel (Simon Pegg) je ten najlepší seržant, ktorý slúžil v radoch londýnskej polície. Je prosto tak dobrý, že to vrhá zlý tieň na zvyšok tímu. Preto ho jeho nadriadený prevelí na miesto, kde svojím talentom nebude kolegov strápňovať – do malého mestečka Sandford, ktorého štatistiky zločinnosti sa rovnajú nule. A podľa toho aj vyzerá policajné oddelenie. Pred totálnou frustráciou ho zachráni až séria zvláštnych „nešťastných náhod“, ktoré naznačujú, že mu v ceste stojí najchladnokrvnejší vrah, akého kedy vo svojej kariére stretol. (TV Markíza)

Wormboy

Nebyt zbytocne dlhej stopaze, dal by som zrejme plny pocet. Hot Fuzz je vtipny a svizny, no a poslednych 30 minut je totalne genialny masaker. Chvilkami som mal pocit, ze pozeram na hraneho Wallaca a Gromita :) 4,5/5* ()

Lindiště

Správně ujetá a cynická komedie. Vyznavačům takovýchto filmů by se mohly líbit podobně laděné dánské snímky Frygtelig lykkelig, I Kina spiser de hunde nebo Gamle mænd i nye biler. I když jsou ještě o trochu víc ostřejší. ()

lakikaki

Plno akcie, vtipu, paródie a bizarných nápadov. To je Hot Fuzz. Veľmi netradične, ale o to zábavnejšie poskladaný film - v akom inom snímku môžete vidieť honbu za labuťou, vraždiacu sektu, celomestské prestrelky, šermiarsky súboj, nadávajúceho a strieľajúceho farára a odpornosti à la Evil Dead (alebo iný béčkový horor)? P.S. OSCARA PRE SIMONA PEGGA! OSCARA ZA STRIH! ()

carly

toto bolo tak nádherne absurdné. bola to pocta a zároveň si z akčných filmov tak trochu robili srandu. ono Briti holt umí :) ()

MarekT

Šestnáct seriálů, čtyři sketch-show, jedenáct filmů, šest nezařazených (speciály, reuniony aj.). Čtyři oblíbení herci z Británie, šest seriálů taktéž. Tudíž mohu se vší pokorou říci, že jsem opravdový fanoušek britského humoru. O to víc mě mrzí, když se mi do spárů dostane tamější nepovedené dítě. Když jsem tento snímek před dvěma lety poprvé viděl, nevěřil jsem svým očím. Vtipný mi nepřišel a v paměti mi tak zbylo dost prostoru pro zaznamenání si nechutných krvavých scén (i dnes, kdy jsem výrazně otrlejší, ubraly na dojmu). Napsal bych to už dříve, kdybych věděl název filmu. Tehdy jsem jej ale viděl proti své vůli a jaksi jsem se zapomněl poptat. Až dnes mi byl název odtajněn, takže díky moc směrem k příslušnému místu. Nejdříve jsem se ale odhodlal k repríze, protože dávat odpad jen kvůli vzpomínkám by nebylo zrovna košer. Zaplaťpánbůh, repríza naštěstí známku vylepšila. Záblesky toho britského humoru tady vidět jsou, ať jsou to například slovní přestřelky, ale i vypointovanost - jediné pozitivum nepříliš výrazného scénáře, který se utápí v nejednotnosti žánru - kolikrát si říkám, jestli to, čemu jsem se smál nebo bral vážně, bylo tak opravdu myšleno. Ovšem těch dobrých vtipů je tady zoufale málo. Pokud odečtu ještě nějakou tu kulturní narážku, zbývají tu už jen prvky hodné Kevina Smithe - občasná vulgárnost a opakování sebe sama ("A co ruka?"; "Budiž mu země lehká..." "Není mi 55, ale 53."). Tedy styl, který mi je vzdálený asi jako Sahara od Sibiře. Filmu dle mě výrazně ubližují i rádoby moderní prostřihy, vůbec celý styl natočení na dnešní poměry celkem amatérský. Za ty nevinné slovní vtípky či kulturní odkazy rád uděluji jednu hvězdu, škoda, že film je nejedenkrát mimo mísu, protože bych možná hodnotil i lépe. ()

campix

Další výborná britská černá komedie od trojice Wright - Pegg - Frost po Soumraku mrtvých. Jednotka příliš rychlého nasazení je sice o proti Soumraku mrtvých méně vtipná, ale je lépe řemeslně natočená.Jsme zvědav jak se Edgar Wright popere s novým Scottem Pilgrimem a dalším dílkem dua Pegg - Frost The Worlds End ()

pakobylka

----- "Další nádherný den v naší Boží zemi !" ----- Poměrně nesourodá záležitost. Úvod je převelice osvěžující a zábavný - a slibuje vysoký nadstandard. Následuje sice i nadále vtipná, leč nečekaně pokojná a postupem času až mírně nudná etapa - jakoby se dějová linie zasekla na jednom místě a zdlouhavě přemýšlela, kudy a jak dál. Naštěstí se záhy vzchopí k poněkud překvapivému a nanejvýš originálnímu zvratu - a na scénu vstupuje AKCE. Má jistý krok a pronikavý pohled - a bez sebemenšího zaváhání na sebe bere veškerou zodpovědnost za vývoj věcí příštích, pevně rozhodnutá nepromarnit svou příležitost. Nezdá se, že by ji zmáhala únava, ba právě naopak: Patrně ji nikdo nepoučil, že je záhodno přestat v nejlepším - nikoli až po úplném vyčerpání ... všech nápadů ... a všech zúčastněných. Při svém bombastickém vystoupení vyplýtvá nadlimitní množství ostré munice - a přitom konečný efekt neodpovídá vynaloženému úsilí. I tak příběh Vesnice roku a jejích obyvatel dovede k uspokojivému závěru, za což jí přiděluju 3,5* ()

Juto

Trvalá žánrová paródia, ktorá je rovnako zábavná, ale (možno vzhľadom na žáner) oveľa napumpovanejšia. Je to Britská variácia hollywoodskych nezmyslov, a ako taká je trochu pochmúrnejšia, trochu hrubšia a oveľa intenzívnejšia ako všetky hlúpe akčné hollywoodské filmy. 8/10 ()

fars

Wow wow wow... Tak to me shodilo ze zidle, zezacatku vtipna detektivka ktera vyvrcholi v naprosty meganarez u ktereho jsem brecel smichy, jako by cely film existoval jen pro tu zaverecnou pulhodinku :-) Ne, to je nadsazene, cely film je kvalitni, ale akce na konci proste nema obdoby! ()

BoXBe

Blbost. Blbost. A ještě jednou. Blbost. U Hot Fuzz se míjím s většinovým proudem nadšenců z komedií, které nejsou vtipné...Anebo aspoň trochu jsou...? Ne....nejsou...nejsou! Leda v grupě zhulených týpků co se ujišťují, že to vtipné a zábavné je....ale...ono....není..... ()

blitzer

Ježiš, to byla neskutečná hovadina. Po celkem zábavným Soumraku mrtvých jsem se těšil na další Wright-Frost-Peggovinu, ale tahle nekomediální komedie s mimořádně pitomým scénářem šla jaksi mimo mě. ()

čidlo

Do půlky filmu to bylo na pět hvězd. Pak vše nabralo až moooooc ztřeštěný vývoj a film to srazilo na tři hvezdy. Ale pak jsem si řek že když jsem se u toho fakt bavil tak proč nedat čtyři hvězdy. :-) ()

Googlak

Perfekný akčný snímok s prvkami humoru, ... Dej , ktorý tu ešte nebol, ... Pre mňa majstrovký kúsok, .. Koniec je vygradovany prekrásne, ... užž dlho som tak netrpezlivo nečakal , že čo sa stane po nasledujucej minute a potom po ďalšej a po ďalšej - BRAVO!! ()

miciveres

Krasny bezproblemovy vidiek? Nic nie je take, ako sa na prvy pohlad zda... A ako sa neskor ukaze - nic nie je take, ako sa na druhy pohlad zda... Svizna akcna komedia, ktora nenudi a pekne pomalicky graduje. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (viac)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)