Odsúdení zomrieť - Otvorené more 2

• Slovensko Odsúdení zomrieť: Otvorené more 2 (viac)

Film natočený podle skutečné události. Víkendový výlet na luxusní jachtě se pro skupinu vysokoškolských kamarádů mění na děsivou plavbu. Šampaňské teče proudem a slunce pálí. Naprostá pohoda a chuť zaplavat si. V zápalu nadšení se všichni účastníci plavby vrhnou do chladivé, průzračné vody... Dokonce i ti, kteří chtěli zůstat na palubě. Co však začalo jako dobrá zábava, se brzy projeví jako osudová chyba. Nikdo totiž nespustil záchranný žebřík. Paluba je přímo nad jejich hlavami, téměř na dosah, ale trup lodi je příliš vysoký a kluzký, aby po něm mohli vyšplhat. A v kajutě lodi zůstalo opuštěné novorozeně jedné z dvojic... (oficiálny text distribútora)

ledzepfan

Tak tohle byla prvotřídní ukázka debility.....Postavy jsou krásně ploché a i když tu máme povinný dvacetiminutový a ukecaný začátek, tak se nedozvíme nic víc než, že tu máme klasicky šablonovité charaktéry= Jako zástupce zodpovědnosti tu je pár s malým dítětem.. jako zástupce nezodpovědnosti je tu mladej rebel, kterej to má všechno tak něják na háku a jeho"postelová"blond známost o které nikdo nic neví.. no a pak tu je párek kamarádů kteří jsou do sebe vlastně tajně zamilovaní(oh jak romantické).....Mladá matka má navíc nějáké děsivé (bububu) trauma z dětství které se v průběhu děje odhaluje a dodává celému filmu neskutečnou psychologickou hloubku(hahaha).....Takže tihlencti dlouholetí cool kámoši si vyjedou..dloouho kecají ..a pak přichází zlomový okamžik který si ale pořádně neužijem protože nám rejža zrovna ukazuje nějáký zběsilý obrazový twist spojený s oním traumatem...po prvních logických avšak marných pokusech na záchranu přichází pokusy méně logické, překombinované a strááášně napínavé(hahaha)..dojde dokonce i na modlitbu a debatu o existenci boha a jeho ochotě pomáhat lidem v nouzi (v tomhle bodě už film fakt plave ve vodách sraček).. a do toho nám filmaři sem tam nemilostrdně předhodí prostřih na zprvu spící-poté se probouzející -a následně plačící malé dítě opuštěné samo na lodi(sorry jachtě)což vytváří na diváka šílený emoční tlak a celému filmu to dodává atmosféru stísněnosti a beznadějnosti(:D :D)...náhle se vše během pěti minut něják posere a hned tu máme několik adeptů na vyřazení ze hry a následně dost času na plování kolem lodi a špatně zahranému brblání o tom co je čí vina(blábláblá)...takhle se táhne ještě několik dlouhých minut během kterých divák ztrácí svůj drahocený čas a nevěří jak dlouhý může být tak krátký film .....Až skoronakonec příjde záchrana v podobě fintičky, která je jakousi variací na fintičku, kterou by zkusil každý rozumný člověk hned po deseti minutách ve vodě(no ale řekněme, že to byla banda totálních debilů-no).......konec to ale ještě není protože ještě příjde naprosto absurdní sebemrskačský závěr, který nevím co měl znamenat a asi měl vypadat něják epicky-či co......Prostě děs=jdu blejt...:D ()

Bakllazaan odpad!

Taková....ale taková ptákovina. Ale musím říci že jsem se skutečně bavil. Lepší srandu najdete těžko:) MARIGOLD to vcelku vystihl pěkně ()

TomX2 odpad!

Odsúdení zomrieť je film katastrofálny po všetkých stránkach. Nie je tu žiadna snaha vyvolať u diváka napätie, nie je tu až mrazivo živá atmosféra, ktorá diváka zdesí, nie je tu scenár, ktorý by bol aspoň trošku realistický už len vzhľadom k tomu, že to samé malo byť základom filmu (ktorý vysokoškolák je taký idiotský?), nie je tu ani autenticita na ktorú sa spoliehalo v Otvorenom mori a čo sa týka hereckých výkonov, tak tie hodili celý film do hrobu. Najdôležitejšie je sa zvýrazňovať vetou "Podľa skutočnej udalosti" a potom to príde určite samo. ()

kaylin

„Odsouzeni zemřít“ je špatný film, který mě doslova iritoval celou dobu, a to i tím příšerným závěrem, který se snaží být emotivně silný a symbolický. Vzhledem k tomu, že je to vystavěno na nelogickém blábolu, který šustí papírem, až to pěkné není, tohle už jsem prostě nekousnul. Tohle jsou filmy, kvůli kterým nestojí za to ztrácet čas, protože tvůrci se prostě jenom snažili očurat diváka. ()

K.I.N.G.

Nic víc, než jen další německé digitální peklo, přitom s podobným příběhem, kvalitní produkcí, dobrou psychologií postav, délkou řekněme něco kolem 40 minut a panikou raději v očích než v ústech to mohly být třeba i krásné 4*. ()

Damiel

Šest třicátníků naskáče uprostřed širého moře z luxusní jachty do vody, ale jaksi zapomenou spustit žebřík... a do toho ještě na palubě vyřvává mimino. To aby jejich beznadějná snaha vyškrábat se po kluzkém boku jachty zpátky na palubu oplývala pořádnou dávkou citového vydírání. Ve své podstatě je to jen slabý remake velmi dobrého Otevřeného moře (2003), v němž byli dva potápěči (ona a ona) vydáni napospas žralokům. To mělo grády a napětí až do konce, zato Odsouzeni zemřít (už ten stupidní český distribuční fakt nic nenaznačuje...) nic z kouzla originálu nemají. Je to k neukoukání dlouhé, už po dvaceti minutách nahupsá sexy-šestice do vln a pak se 70 minut koukáte, jak se snaží vydrápat se na loď. V podstatě jedinou "zábavou" může být, že tipujete, v jakém pořadí budou hrdinové odpadat. Na celovečerák trochu málo... ()

runner85

Toto bolo buď dosť pritiahnuté za vlasy alebo sa na lodi stretli intelektuálne zaostalí ľudia ... okrem toho, otrasná kamera, otrasné dialógy, otrasné herecké výkony, nuda ... ()

willow666

Mně se to líbilo. Děj měl rozhodně spád i napětí a na filmu se pozitivně projevilo, že není americký, protože Američani by nechali umřít maximálně 2 lidi a ještě by se v ostatních ozvala stará láska, tváří v tvář smrti by pochopili, jak nesmyslný vedou život a na palubě by ho začali měnit... Ne, opravdu nemám příliš výtek, občas sice moc patosu a přehnaně citu, ale u filmu podle skutečných událostí mi to zase tak moc nevadí. Protože vážně si dovedete představit, že pokud se někomu taková věc stane, lze to překonat beze strachu, hysterie a slz? Neřekla bych. ()

Vědma

Skupinka debilů, kteří mohli to, co nakonec použili k záchraně poslední dva, použít hned než rozličnými smrtmi sešli z tohoto světa, dokud měli ještě nůž Jediné, co je na tomto filmu nervydrásající je to mimino na palubě a představa, co prožívá jeho matka, která byla přesto kupodivu ze všech nejklidnější. A ten rádoby sofistikovaný konec tomu dal korunu. Ale nicméně oproti původnímu Otevřenému moři je to zábavnější. ()

kajas

Nesympatická šestice přes hodinu uráží vaši inteligenci tím, že se na loď nepokusí dostat nejlogičtějším způsobem. Jako komedie dobré, pokus o drama ale docela selhává. Navíc mi nebyl úplně jasný samotný závěr... ()

kapsomut

Hlavní hrdinové se chovají jako totální idioti a kreteni, který si neumí poradit. Hned na zacatku mě napadlo to, co je na konci. Toto byli podle mě američani, kterým je tohle podobný. Demence nejvyšího kalibru ()

ilemas

Neuvěřitelně hloupé a ani se nechce věřit, že je to podle skutečné události. Tolik nesmyslů v jednom filmu.Pozor,kdo neviděl,ať dále nečte. Nejvíc mně pobavilo jak šel hledat ztracený nůž nebo proč nahoru nelezla nejlehčí žena. Jak slabá a vysílená žena dostala na loď těžkého utopeného borce? A vůbec ten nesmyslný konec. ()

StrYke

Z tohohle se nedalo téměř nic dát a chytří lidé to mohli usoudit již z děje, takže lidé, kteří píšou, že něčemu naletěli, považuji za pitomce. Nicméně, dalo se na to dívat ()

Martin741

Scenar a ustredny pribeh k filmu posobia dost realne na to, aby sa to stalo. Oproti jednicke /Open Water 1/ doslo k urcitym zlepseniam, najprv blbnutie na lodi /tancovanie, pijatika/ a potom, ked posledna dvojica skocila do vody, doslo im, ze zabudli na mostik. Potom nasledovali pokusy dostat sa na lod, vsetky neuspesne a tie vystriedal pocit apatie. Vyborny bol hlavne plac dietata a bezmocnost posadky, ktora sa ocitle na hladine svetoveho oceanu. Zaver bol spraveny trochu v lynchovskom style. Co film zadupava k priemeru su dost chabe herecke vykony a zbytocne hadky na mori. Ustredna myslienka vsak nebola az taka spatna : TAK BLIZKO NIKDY NEBYLO TAK DALEKO! A tato myslienka mi je z principu sympaticka. 60 % ()

peiton

Na rozdiel od ostatných,mne sa film páčil,bavil ma a ani na chvíľu som sa nenudila.Záver filmu dosť rozpačitý,každý si ho mohol vysvetliť po svojom.V mojich očiach si nemci šplhli,vôbec nebolo poznať,že dráma pochádza s nemeckej dielne.Priam naopak,dýchala s nej pomerne slušne americká ,,kuchyňa".Milo prekvapili . A navyše filmy založené na skutočnej udalosti ma vždy fascinovali a bavili. A nabudúce,ked budete skákať do vody s jachty,nezabudnite si pre prípad spustiť rebrík... :)) ()

cariada

Velice zajímavý námět, at už je podle pravdy či nikoliv. Film je koukatelný, ale celý film si říkáte jak je ta šestice ve vodě tupá a nepřemýšlí. Stačilo se spojit a tu nejlehčí vyhodit tak, aby se mohle přitáhnout. A nebo když se rozhodnou navázat plavky k sobě jako řetěz, (spoiler- tak mimochodem ta poslední co přežije má plavky pořád), tak po nich jde šplhat chlap co má určitě aspoň 80kg, proč nešla holka, která měla určitě aspoň o 20 kg míň a k tomu ostatní čumí okolo místo toho ,aby ho ze spoda nadnášeli. Stejně jako ta co se rozhodla plavat pro pomoc (spoiler- naštěstí nedoplavala) Další nelogičnost, když se snaží ve tmě najít kdesi na dně moře nůž. Nemůžu si pomoc, ale ty lidi byli naprosto tupý a radši jeden po druhým umírá. ()

Fallen_One

Tohle se vážně stalo? Tak to si ti retardi docela zasloužili. Navíc ke konci zbytečné "sebeobětování". Celou dobu se to odehrává ve vodě a strašně to hraje na city. Bod za hlavní "hrdinku". Když nic, tak je alespoň pěkná. ()