Odsúdení zomrieť - Otvorené more 2

• Slovensko Odsúdení zomrieť: Otvorené more 2 (viac)

Film natočený podle skutečné události. Víkendový výlet na luxusní jachtě se pro skupinu vysokoškolských kamarádů mění na děsivou plavbu. Šampaňské teče proudem a slunce pálí. Naprostá pohoda a chuť zaplavat si. V zápalu nadšení se všichni účastníci plavby vrhnou do chladivé, průzračné vody... Dokonce i ti, kteří chtěli zůstat na palubě. Co však začalo jako dobrá zábava, se brzy projeví jako osudová chyba. Nikdo totiž nespustil záchranný žebřík. Paluba je přímo nad jejich hlavami, téměř na dosah, ale trup lodi je příliš vysoký a kluzký, aby po něm mohli vyšplhat. A v kajutě lodi zůstalo opuštěné novorozeně jedné z dvojic... (oficiálny text distribútora)

ČeskýTulák odpad!

ČeskýTulák Nic neříkající film. Shlédl jsem jej pouze ze zvědavosti, že snad se děj někam pohne. Ve filmu není žádná vůdčí osobnost, snad matka s dítětem, ale i zde se prolínající vzpomínky na otce, který se snad utopil, což ani na počátku ani na konci filmu nebylo jasné. Zarážející je také to, že skupina "dospělých lidí" si vezme luxusní loď a aniž by o ni cokoli věděli vydají se na širé moře.Jen základní věc, že na lodi musí vždy někdo zůstat (nepočímá nemluvně) Že šest lidí nepřišlo na to vyzvednout některou ženu na ramena a že na to přijdou zbylí dva vysílení lide až na konci. Opravdu vyset na kousku skla je opravdu síla. Rovněž po "provazu" z vlajky , trik a plavek se snažil vylézt snad nejtěžší muž. Stačilo vyslat ženu a ještě se ji snažit nadvedávat. Ještě je hodně chyb v tomto filmu. - prasklá lebka o dno lodi - muselo by jít o silný úder a ještě snad na nějakou hranu, a rychlost ve vodě, i když se snažil rychle plavat - odpor vody ve dost velký. Snad jediná skutečnost byla odplavání dívky " pro pomoc". Stoprocentní se vzdání osudu. Když již mohla si vzít vestu, i když by jí to v plavání dost bránilo. Konec filmu všemu dává korunu, matka opouští své dítě, i když neví zda se vrátí. O tom , zda viníka všeho zachránila či nikoliv se můžeme jen dohadovat. Co je pro autory filmu výhodu, že zřejmě stál velice málo, skoro dvě doiny točeno v nějakém bazénku snad o rozloze dvacet netrů. ()

M1k9

Tvůrci Open Water 2 dokonale využili očekávání a ve většině dějových aspektech nás překvapili. To že si poradili bez žraloků na mě udělalo dobrý dojem. (Avšak reálně je nepravděpodobné, že by si nechali ujít takovou párty .) Pokusy dostat se na jachtu bych nechal bez komentáře. Alespoň v této oblasti se mělo zvýšit IQ zúčastněných. Dodalo by to filmu více autentičnosti, než klišé - podle skutečných událostí. I tak, velmi elegantní způsob jak začít peklo na otevřeném moři. Než jsem se stačil rozkoukat, 4 postavy odplavaly prakticky jen tak. Se zbylými dvěma to byla nuda. Závěrečné minuty postrádaly napětí, děj, všechno. Naštěstí konec přišel včas. Jestli je celá pointa filmu jen v tom, že se tvůrci vy*** na žraloky, tak je to málo. 4/10 ()

JohnFarst

Po celkom slušnom Otvorenom mori som nečakal nič iné. Sequel sa k tomu filmu vôbec nehodí a ešte k tomu to natočil Nemec... Dej je jedna veľká záhada, jedna nelogickosť strieda druhú v takých intervaloch, že sa nestíhate čudovať akí blbí sú hrdinovia tejto blbosti. Za film ma napadli snáď 3 spôsoby ako sa dostať hore a tie úbohé postupné úmrtia... Škoda reči. Kedže to má byť "podľa skutočnej udalosti" navrhol by som ľudí čo takto zomreli na popredné priečky ocenených Darwinovou cenou. Prvá polhodina ešte ako tak má svoju atmosféru bezmocnosti ale potom sa všetko hlúpo zvrtne na dokonalú frašku ľudskej dementnosti. ()

El-Barto

Asi ve dvou momentech výborné, škoda že jinak podprůměrné, bez napětí, pořádného scénáře a trochy přemýšlení. Nejvíc mě zarazila demence, debilita, imbecilita, blbost (... nevím jak to ještě vyjádřit) některých postav. ()

HouseMK

Chápu, že je to natočené podle skutečné události a o co filmu jde. Děj se tedy asi moc hodnotit nedá, ten napsal "scénárista a režisér" osud (aneb co všechno se dá nožem zmrvit). Ale vpodstatě jsem sledoval nekonečné cachtání ubývající partičky herců v bazénu. A neviděl jsem žraloka :-( Nuda. P.S. Nevěřil bych, že to může holce v závěrečné scéně po tolika hodinách na slunci a v mořské vodě tak seknout - poklona maskérům! ()

KOZEL84

Když sem si přečetl zápletku,začal sem se nad jednoduchou dojebaností té situace řezat a vzbudilo to ve mě zvědavost.Hej ale co oni dělali v té vodě...?!!Asi tak milionkrát mě napadlo to co píše uživatel LIVINGDEAD o blbnutí v bazéně.Já snad ani na nic jiného nemyslel!Toto byla největší banda debilů co sem kdy viděl!Hlavně 'chirurg' by potřeboval tak desetkrát utopit,vytáhnout-oživit a znovu utopit! ()

Deratizer

To byla hloupost. A hloupá rozmazlená blondýna tomu dodávala šmrnc. Ještě se v té vodě pěkně pozabíjí, ať to má pořádný grády. A nejstatečnější, jenž i přežije, je ta, která má z dětství silnou fóbii z vody :-) Jak jinak. To vše podle skutečné události. Nejpozitivnější na tomto filmu je hlavní myšlenka příběhu a tou je varování pro všechny, aby neudělali stejnou chybu jako postavy ve filmu. Kdo tento film viděl, tak si na něj v podobných situacích na moři určitě vzpomene. Film aby dosáhl dané stopáže, tak musel být natahován neschopností postav poradit si. Takže až na konci filmu jednoho ze skupiny napadl způsob, jak se dostat zpět na loď. No je to prostě kravina jak vyšitá.... ()

Hapretor

Parta debilních přiopilých studentů, kteří se nedokážou dostat zpět na palubu výletní lodi. Nuda a klišé. Konec je na nic. Přál sem jim, aby se utopili. Byli úplně nemožní. Film nápodobně. ()

Karala

A já myslela, že v ohrožení života má člověk tak silný pud sebezáchovy, že podnikne cokoliv s čimkoliv a jakkoliv. Ale těmhle se žít pravděpodobně moc nechtělo. ??? . ()

Jocker94

Těžko uvěřit, že je to podle skutečné události, protože inteligence všech zúčastněných značně kolísá, například scéna s mobilem nebo provazem... Dvě hvězdičky, protože jsem se skvěle pobavil (smál se od začátku až do konce). ()

Nerd4Dreaming

Fráze "inspirováno skutečnými událostmi" zní v tomto případě ještě míň uvěřitelněji než u předchozího snímku. Němci se viditelně chtěli přiživit na ucházejících tržbách prvního dílu a koupili si licenci na název. Nic jiného spolu tyto dva filmy (naštěstí) společného nemají. Nápad s jachtou na kterou se nejde dostat je celkem fajn, a než se všechny postavy začnou chovat jako dementní děti, člověk se dokonce i snaží přijít na to s nimi (mě napadl zaručený způsob už za dvě minuty, dementy ve filmu na konci a ještě kvůli tomu museli rozstřískat brejle !?! ), pak už je to ovšem katastrofa. Takhle situace by se dala výborně zfilmovat 15-ti minutovým kraťasem s logickým závěrem, a ne takhle... 2* ()

Brunky

Keď som sa prvý krát dopočul o čom má byť film bol som nadšený nápadom a tak sa stalo, že som od filmu aj mnoho očakával. To som bohužiaľ ale nedostal. Poďme k tomu čo som dostal. Trápne a úplne zbytočné flashbacky. Až príliš veľa náhod, nelogických a divných vecí na jeden film. Smrte ako z nezvratného osudu :D *Spoiler* Keď sa na konci schyľovalo ku tomu, že to nikto neprežil, začal som sa tešiť, že film predsa len prekvapí. Bohužiaľ neprekvapil. :D ()

bif

Tak tady se neděje vůbec nic, v jedničce( i když tak nějak pochybuju o provázanosti Open Water a tohoto "skvostu") je alespoň slušně vykreslená atmosféra a divák má opravdu pocit, že jsou herci uprostřed "deep blue sea", ale tady je i troubům jasné, že voda není slaná, za celý film není vidět jediná rybka, či jakákoli známka podmořské vegetace, je jasné, že se film točil v nějaké nádži, nebo bůhví kde a vlastně nic se tam neděje, přitom i takto triviální námět se podle mě dal o mnoho lépe natočit. Fuj! 20%. ()

dakarin

U velikosti a typu ve filmu použité jachty by sice stačilo, kdyby dva kluci zkřížili ruce a vyhodili jednu z dívek nahoru - ale jinak to nebylo tak špatné, vcelku dobře vyjádřili problematičnost dané situace - smutné a tragické, jak život může být. ()

Zombo

A to ta žraločí scéna vypadala tak nadějně... Doporučení pro "příště": méně minut (celkově i u jednotlivých scén, zvláště těch flashbackových) a klasicky přehnané stupidity - některými impulsivními reakcemi si to páni scénáristé až okatě ulehčili. Ale zas tak do nebe volající ani nudné to nebylo. Ta třetí (menší) hvězda je za hudbu. ()

chaturga

Nebylo to vůbec tak hrozné. V originálním znění s titulky je to lepší než nadabované. Je tam pár nedomyšleností a chyb, ale dalo se na tou koukat. ()

E lan

Děsivě nepříjemný film, zvlášť když si člověk představí, že se do takové situace může klidně dostat. Herecké výkony jsou "zvláštní", nevím co tím režisér chtěl docílit, každopádně to nějak dohromady funguje. Jen ten závěr je divný, to je trochu naroubované... ()