Hannibal: Zrodenie zla

• Česko Hannibal - Zrození (viac)

Druhá světová válka – pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě jednoho kluka připravila válka o oba rodiče a sestru. Děsy, které vytrpěl, potlačuje. Uvězněn v sovětském sirotčinci se vzpírá proti nelítostnému zacházení a bouří se proti krutým pravidlům onoho místa… ON však není obyčejným klukem. ON je mladý HANNIBAL LECTER. (oficiálny text distribútora)

Pochtli

Narozdíl od zdejší většiny se mi film líbil.. Krásně ponurý, ani chvilku jsem se nenudil... Snad jediným větším mínusem je zavádějící název - snaha nalákat diváky spojením s "Hannibalovskou sérií"... ()

Jeremiasz

nejvetsi chybou filmu je jeho jmeno. Kdyby to byl samostatny snimek, ktery by nemel spadat do serie o dr Lecterovi, mel bych z toho lepsi pocit. Scenar je tupy, to bezpochyby. Kamera ani rezie nejsou spatne a Gaspard je fajn i kdyz si cely film vystaci se dvema grimasama, tedy kozeny xicht a lehky usklebek. Jen proste noblesu Anthony Hopkinse tam v nem nikde nevidim, nemuzu uverit (a ze jsem se opravdu snazil), ze za par let bude z tohohle psychopata onen vyrovnany a sarmantni PAN DOKTOR Hannibal Lecter. 5/10 ()

Luki.V

Příjemný mix hororu, dramatu a romance s nádhernou Li Gong v jedné z hlavních rolí. Po otřesném Červeném Drakovi je to rozhodně krok správným směrem a nelitoval jsem ani minuty prosezené u filmu. ()

Bigfuckman

Začátek filmu je prefektní téměř 5hvězdičková záležitost. Škoda, že snímku brzy dojde dech a vše se změní jen na chladnokrevně promyšlenou pomstu. I obličejové grimasy hlavního hrdiny mě příliš nezaujaly. Krásné erotické dusno přivodí Hannibalova teta Li Gong. Celkově vzato druhou polovinu film hodně ztrácí na kvalitě. ()

kolik27

Kdo sleduje tuto serii Hannibala Lectera, tak určitě ocení tento díl, kde se vysvětlí proč pojídá části těl svých obětí ... ()

jprmusic

Na rozdíl od mnohých přátel zde se mi to líbilo. Ulliel je opravdu důstojný předchůdce Hopkinse a scénář mi přišel v pořádku. Akorát tu tetu bych nenechal ladem :-) ()

rob_troy

Rozhodně dobrej snímek, ale vzhledem k tomu, že to pomalu ale jistě vychází z původních Mlčení Jehňáček jsem byl trochu zklamaný. Co ale čekat? ()

Shane.Mc

Neočekávejte Hannibala ala "Mlčení jehňátek", žádná tíživá atmosféra, jen touha po pomstě za zavražděnou sestru. Určitě se z filmu dalo vytřískat daleko víc, potenciál to mělo. Určitě potěšil výkon mladého Gasparda, ten jeho "úsměv" si budu pamatovat hodně dlouho a pár miniroliček pro české herce určitě taky potěší. Ale celkově mi film přišel takový neslaný, nemastný, snad kvůli tomu, že se jednalo o film s Hannibalem. ()

anyonecek

Je tu až příliš nesrovnalostí a jestli tohle je nějaký předchůdce mlčení jehňátek nebo hannibala, tak tenhle člověk co vraždil v tomto filmu by se Hannibalovi nemohl vůbec vyrovnat nebo podobat v budoucnu. Poněkud mi nesedí časová linie, jakoby byl Hannibal o 20 let mladší stejně tak jeho milí kanibalové. Kdyby tenhle film stál sám za sebe a nevázal se jménem na jiný skvělý film, tak by udělal určitě lépe. ()

Wooke

Každý príbeh musí nejako začať a presne takýto začiatok zobrazuje tento film. Mladý, životom skúšaný Hanibal mal naozaj čo robiť, aby sa stal žijúcou legendou. Začiatok bol drsný a neveril som, že to tí vojaci naozaj spravili. Príbeh bol taktiež až surový a pre tých, čo videli aj ostatné časti, musel veľa znamenať. Páčilo sa mi to, no aj tak je to priemer. ()

Boudyy

Tak tohle opravdu NE! Komerční sračka, která použila značku Hannibal Lecter pouze pro vyždímání peněz tak ohavným způsobem, že to už přestává všechno. Produkce použila tuto značku pro déčkový biják s příšerným obsazením a výkony herců, nudným, roztahaným a nenápaditým dějem, který se snaží hrát si na úžasný prequel. Opravdu humus. Kdyby to bylo o nějakém libovolném psychopatovi, dalo by se to snést, ale takto zohavit značku Hannibal Lecter, evidentně pouze pro prachy, za to si tvůrci zaslouží to největší opovržení. Navíc, k mé smůle, film jsem viděl pár hodin po oficiální trojce lecterovské série "Červený drak". Zbytečný čas. ()

Brano

Veľmi napínavý thriller, ktorý zobrazuje životný príbeh Hannibala, plný nenávisti a krvi, ktorú poháňa túžba po pomste. V tomto filme už nečakajte nejaké psychologické hry ako to bolo napríklad v Mlčaní jahniat, ale skôr bezhlavé vraždenie, ktoré sa riadi heslom "oko za oko, zub za zub". Nikdy som nebol fanúšikom série s Anthonym Hopkinsom, preto toto bolo pre mňa niečo nové v tom pozitívnom slova zmysle. Gaspard Ulliel ako Hannibal podal veľmi kvalitný výkon. Znova dobre zvládnutá kamera a hudba, ktorá pridáva na atmosfére. ()

subic

Na začátku hrad Kost, hrstka českých herců, Li Gong (známá z o rok staršího Miami Vice (2006)) a docela slušný hrusák Rhys Ifans. A dál? Co dál? Nic tak nějak dál a navíc zbytečně zdlouhavé. 55% ()

lusa

Hannibal bez Hopkinsa je ako palacinka bez nutely, síce je, ale nejak extra vám nechutí. Gaspardovi nemožno uprieť snahu napodobniť Hopkinsove exceletné hranie, ale nie je tej snahy až príliš? Pre mňa je Gaspordov herecký výkon veľmi rušivý a neverila som mu ani gesto. I tak film ako taký nebol zlý, bohužiaľ sa však porovnávaniu nedalo vyhnúť. 3* ()

ostravak30

Jako příběh o začátcích mladého Lectera to beru. Fanoušek tohoto kanibalistického vraha se tak dozví, co a kdo z něj udělal to, čím se stal. Jako samotný film by asi také obstál. Ale nutno podotknout, že jako jeden ze série o Hannibalovi je to nejslabší článek. Takovéto mrazení, které divák pociťuje, když sleduje Mlčení jehňátek, zde chybí. Hannibal vraždí jako běžný vrah a ztrácí přece jen ten punc dokonalosti a mazanosti. A já osobně postrádám i pořádné napětí. Hannibal od začátku do konce ví, co chce udělat, a s ním to víme i my a jde si za tím. Od začátku do konce víme, co se stane. Jen nevíme jak. U Mlčení jehňátek je to opačně. Víme jak, ale nevíme co. Ukončil bych to tedy tak, jak jsem začal. Jako samotný thriller to vcelku obstojí, ale jako jeden z dílů o Hannibalovi Lecterovi ani náhodou. ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Barbarella na bondovský způsob

Barbarella na bondovský způsob

15.04.2007

Producentský veterán Dino De Laurentiis to s novou verzí Barbarelly myslí opravdu vážně. Už podepsal smlouvu s Julienem Forestem, synem a dědicem Jeana-Clauda Foresta, legendárního komiksového tvůrce… (viac)