Newyorský detektív Keith Frazier (Denzel Washington) je typický drsný policajt s neoceniteľnými životnými skúsenosťami nazbieranými za dlhé roky strávené v uliciach Veľkého jablka. Plánovaný kariérny vzostup mu ale komplikujú obvinenia z nezákonného konania, ktoré sa s ním tiahnu od jeho posledného prípadu... Momentálne má však úplne iné starosti - v centre totiž práve došlo k prepadu jednej z najväčších bánk a lupiči v nej zadržiavajú desiatky rukojemníkov! Táto krízová situácia bude ale veľmi neštandardná. Protivníkom detektíva Fraziera je totiž asi najinteligentnejší zločinec, akého za svoju bohatú kariéru stretol - Dalton Russell (Clive Owen). Nuž a navyše sa musí pokúsiť prekaziť zločin, ktorý sa zdá byť dokonalý! A akoby to nestačilo, vo chvíli, keď sa vyjednávanie medzi políciou a chladnokrvným stratégom začne vyostrovať a všetkým zúčastneným začínajú tiecť nervy, vstúpi do hry vplyvná právnička Madeleine Whiteová (Jodie Foster) zastupujúca záujmy majiteľa banky Arthura Casea (Christopher Plummer), ktorý chce túto krízu evidentne využiť vo svoj prospech! Netrvá dlho a detektív Frazier si uvedomí, že karty v tejto hre na mačku a myš neboli rozdané úplne jednoznačne - a že na prvý pohľad dokonalý zločin môže byť... Ešte dokonalejší! (TV Markíza)

jprmusic

Slušná kriminálka se slušnými herci režírovaná solidním režisérem - těsně pod 4 - nebo spíš lehce nad 3 :-). Po třetím zhlídnutí zvedám na 5 protože fakt málo filmů dám 3x ()

Marcus.das

Moc pekne natoceny kousek, ve kterem snad nic az na par drobnosti nechybi. Strasne se mi libi, jak je vsechno tak jemne protletene. Na divakovy city nebo fantazii nic netlaci, ale nechava jim volny prostor pro vlastni praci. Jodie to tady strasne sekne a Clive + Denzel tradicne udrzuji vysokou uroven. Prirejme jsem se bavil-docela oddychovka. ()

L3G1ON4R

Promakaná blamáž zlodějíčka s hvězdnou flotilou se nemůže svou elegancí a charizmatem rovnat "Danyho parťákům", má však své kouzlo osobnosti. Owen se tak opět dostal do noty své dřívější role krupiéra, zato Washington zůstal na svém písečku jednajícího muže. Bankovní loupeže měli vždy něco dosebe, ovšem čas tlačí na ještě promakanější provedení s elegancí ladného baletu. Protože, vytáhnout bouchačku a mávat s ní umí dnes každej střápek. ()

boombang

Film o zločinu, který se vlastně nestal, ale jenž se i tak pomstil za neskutečnou sviňárnu... a tak nějak. Natočeno téměř bravurně a s černošským černým humorem, na který jen tak nezapomenu. Tak trochu dokonalý zločin v tak trochu dokonalém filmu. A připomíná to Telefonní budku. Za méně než čtyři hvězdy bych zasloužil zavřít do sejfu plus roušku na frňák. Bravo. ()

ratpile

Je to sice hloupější, než to na první pohled vypadá; přesto je to ale sakra zábavná, výtečně zahraná a dokonale natočená story o jedné bankovní loupeži. Člověk by ani neřekl, že to mělo přes 2 hodiny... ()

Ferenzo

Netradiční loupež. netradiční lupiči a netradiční závěr. Rozhodně budete na konci čumět, ale jako Prokletý ostrov mi to dech nevyrazilo. 80%. ()

Maw

opravdu zajímavý snímek, Denzel jako naivní policista, myslící si, že bankovní lupič Clive není tak chytrý jako on a Jodie alá mrcha s konexema snažící se pomáhat těm největším hajzlům. Geniální podívaná s ještě lepším koncem, než by mě vůbec kdy napadlo. Brilantní herecké výkony, a Clive Owen hraje opravdu zajímavou hru, z které je nejeden člověk vyděšený když prakticky nemá ani důvod. ()

kubilov

Fakt zvláštní soundtrack, charismatický zločinec i policejní vyjednávač, dokonale promyšlený plán, citace a odkazy na filmy s Al Pacinem Psí odpoledne a Serpico a alespoň pro mě nečekaný konec. Děj rozhodně nenudí, jenže k dokonalosti tam přeci jen něco chybí. Jistá jednotvárnost by se ještě dala přehlédnout, ale vážně mi tam trochu vadila ta linie s Plummerem a Jodie Foster, která se mi k tomu prostě nehodila. Ale díky skvělému plánu ode mě Spojenec méně než 4* rozhodně nedostane. --- Zdánlivě dokonalá šaráda sice má plot holes, ale za to mistrovství světa ve střihu to jako ideální žánrovka snad i na těch 5* vyšplhá. ()

helrohir

Veľmi elegantným spôsobom zvládnutá (a natočená) banková lúpež. Základom všetkého je premyslený scenár, ktorý efektne zhmotnil Spike Lee. Všetko je do detailu premyslené a k dosiahnutiu dávky napätia a emócií nepotrebujete ani akčné scény. Vydarený je aj výber hercov a dvojica Denzel Washington a Clive Owen to celé veľmi slušne ťahá. Tradične dobrá je aj Jodie Foster, ale tu má len menej priestoru. Film má zaujímavé vyvrcholenie, ktoré som rozhodne neočakával a celkovo vzaté je to naozaj štýlová žánrovka, ktorej však k dokonalosti niečo chýba. ()

Guran

Moc příjemný film s Denzelem Washingtonem, Cilfem Owenem, Judie Foster a Cristopherem Plummerem. Sem tam nějaký vtípek, který je opravdu vydařený. Pořádný děj a dokonalost lupičů. Jsem moc spokojen! ()

subic

Bankovní lupič Clive Owen, detektivové Denzel Washington a Chiwetel Ejiofor, policejní poručík Willem Dafoe, záhadné soukromé očko Jodie Foster a tajemný předseda správní rady banky Christopher Plummer. Co si přát víc? Tentokrát se Manhattanské investiční banky neztratil ani dolar, šlo o tajemnou obálku, diamantový prsten a diamanty, vše ve schránce č. 392, o které se nevedou záznamy a která skrývá tajemství nikoho jiného než bankéře Arthura Case. Jedna z těch slušných variací na bankovní loupež, která nenechá skoro žádnou paměťovou stopu. Vizuálně hodně slušné, ale v druhé hodině už příliš táhlé. 70% ()

george82

Velmi pěkně propracované a přesně jak říká Clive Owen. Nebudu se opakovat, protože nerad plýtvám slovy. PRostě výborný film. ()

mac000

Velice slušná "Cat and Mouse Play", inteligentní zábava. Denzel Washington je skvělý (jeho v pořadí již čtvrtá spolupráce s režisérem S.Leem), spolu s ním i kvalitní "squadra" dalších špičkových herců. Jodie Fosterová má má pouze několik hlášek, ale stačí jí na to, aby upoutala. Film měl původně režírovat Ron Howard, ale R.Crowe mu nabídnul, aby s ním natočil film "Těžká váha" (Cinderella Man) a Howard mu dal přednost . ()

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

Záporáci pro Oldboye a pokračování 300

21.12.2011

Starořecká řežba 300: Battle of Artemisia nedávno přišla o hlavního představitele, když Joel Edgerton odmítl hrát athénského generála Themistokla, který velel řecké flotile v námořní bitvě u mysu… (viac)

Spike Lee si nedá říct

Spike Lee si nedá říct

05.02.2009

...a navzdory velmi vlažným reakcím diváků i kritiků na svůj epos Miracle at St. Anna plánuje další film z období 2. světové války. Předlohou pro něj bude faktografická knížka dopisovatele New York… (viac)

Zachraňte černého vojína

Zachraňte černého vojína

11.06.2007

Spike Lee díky svému prozatím nejkomerčnějšímu filmu Spojenec přičichl k opravdovému úspěchu a velkým penězům a klasický Hollywood ho opět láká. Adaptace románu Waltera McBrida Miracle at St. Anna… (viac)