Krupiér

• Francúzsko Croupier (viac)

Ví, že existují jistá pravidla, jejichž porušení znamená pro krupiéry konec jejich kariéry. Ale právě ono porušení je konečně výzvou, kterou celou dobu hledal. Jack Manfred shání práci a životní uplatnění. Vrátil se z jižní Afriky, kde pracoval v jednom z provinčních kasín a jediné, co ví je, že krupiérem už rozhodně být nechce. Stal by se raději spisovatelem. Nedostatek hotovosti ho ale nakonec přeci jen přinutí nastoupit do kasína U Zlatého lva. Návrat do domu závislých je mnohem lehčí, než si Jack myslel. Tentokrát ale chce mít vše pod kontrolou on. Nemíní se nechat nekončící mašínérií vydělávání a prohrávání peněz sešrotovat, vyždímat a vyvrhnout. Ví, že existují jistá pravidla, jejichž porušení znamená pro krupiéry konec jejich kariéry. Ale právě ono porušení je konečně výzvou, kterou Jack celou dobu hledal. (oficiálny text distribútora)

BuryGol

"Hazard". Slovo, při kterym někdomu zajiskřej oči, někdo sklopí hlavu a někdo se jenom usměje. Kolik lidí mu už propadlo? Jednou do něj spadneš a těžko se leze ven. Koukáš se do očí těch, co prohrávaj a cejtíš se jako král. Málo známej film o londýnskym krupiérovi Jackovi a jeho knize co píše během působení v casinu. Parádní britský drama, neznámí herci, silnej příběh. Co víc si přát? Snad jen to, že se moje oblíbená Rhona Mitra objevila jenom na chvilku. ()

Renton

Scénář: Paul Mayersberg .. Zajímavý film. Jack Manfred nemá práci, jen snahu napsat knihu. Najde si zaměstnání v Casinu, se kterým má z mládí zkušenosti, a postupem času zjišťuje, že to bude nejlepší námět na jeho knihu. Zvláštní atmosféra, osobitý styl vyprávění a skvělý Clive Owen, to jsou esa tohoto nenápadného, ale kvalitního snímku. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Efekty 7/10/// +inteligentní scénář, zajímavé zvraty, Clive Owen a jeho monology -snad jen, že film působí hodně televizním dojmem/// Docela překvapení. Neočekával jsem od filmu tolik. Je poutavý, zajímavý a má atmosféru i spád. Možná škoda, že nebyl úplně uzavřen ze všech stran. Hlavně narážím na samotnou loupež, její průběh jsem nějak nepochopil. Dopadla dobře, nevo špatně? A taky by mě zajímal následující děj. Reakce když zůčastnění zjistí kdo je ten anonymní spisovatel. A spoustu dalších věcí. Každopádně zajímavý film./// Celkem 64%/// ()

cab

Jack Manfred (jedinecny vykon Clive Owen, ktery se dostava do me top10) je bezradny spisovatel, jenz se dostane prostrednictvim sveho otce k praci v kasine, ktera pro nej neni uplne neznamou a stava se nejen inspiraci pro jeho prvni knihu, ale i planovanym stestim pro jeden utajovany parecek. Komorni anglicky filmecek s dobrou pointou a jiz zminenym hereckym koncertem nejen hlavniho predstavitele. 85% ()

Dudek

Zase jsem jednou zapl televizi pozdě večer a vybafl na mě příjemný filmeček, který má dvě strany, stejně jako krupiérovi karty. 1. Vypráví o tom jak se spisovatel stane tím, čím se stát nechtěl a nakonec ve svém povolání najde námět pro novou knihu. 2. Skytý příběh o nečekané lásce dvou lidí, kteří se ve filmu mihnou v menších rolích a o tom, že krupiérovo povolání mělo vyšší účel. ()

• Film byl vyloučen z Academy Awards krátce potom, co byl uveden v nizozemské televizi. (becki_tu)
  • Snímek se dočkal uvedení až dva roky po svém dokončení. (oje)

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges

21.12.2022

V požehnaném věku devadesáti let odešel britský režisér a scenárista Mike Hodges, znám především díky filmům jako Flash Gordon a Pomsta bratra. Informaci médiím předal filmařův kolega a dlouholetý… (viac)