Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru... Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy? (Continental film)

Sfinkter

Lepší Mortal Kombat natočený nikdy nebyl - tempo filmu s množstvím soubojů je neuvěřitelné a technicky zvládnuté, choreografie baví a krvavých scén je habaděj, navíc potěší originální triky i nové postavy. Pro milovníky hry a celé fantasy ságy jsme velmi daleko od zklamání, pro mě velké překvapení a po zhlédnutí na velkém plátně budu možná zvedat ještě výše. ()

Johnny.ARN

MK sa vždy okolo mňa nejak tak mihalo. Niečo sa niekde objavilo, niečo som zazrel, theme song samozrejme, hry ani vizuálne, neskôr všelijaké krátke seriálčeky, veď to poznáte. Nikdy sa ku mne nedostal ale ucelený materiál, čo to je, kto tam je, prečo to je a tak. Toto bolo presne natočené tak, aby tomu pochopil hlavne človek ako ja. Nie fans, ale ja. Preto je to možno aj trochu dlhšie, ako sa čakalo. Všetko sa vysvetľuje, postavy s nám postupne objavujú, zisťujeme, o čo tam vlastne ide. Dobre. Ale od filmu s touto tématikou som však čakal súboje, ktoré by ma dvihli zo stoličky, comba, kopy, niečo, čo som ešte nevidel. Súbojov bolo pomerne dosť, žiaľ ani pri jednom som si nepovedal, že wow. A presne ako aj pri Power Rangeroch, ústredná zvučka zaznie až tesne pred koncom. To sa ale takto nerobí. Na druhej strane, je to zábavné. Nenudil som sa, vizuál pekný, počítačový, užijete si ho, lebo šak to obsadenie je na facku. Musím uznať, že soundtrack to ale malo parádny, fatality krvavé až hrôza a final fight bol také žmurknutie pre milovníkov MMA. Kino tomu dalo asi o trochu lepší feeling a ja som bol spokojný. Silné 3 z 5 ( CinemaCity Polus ) ()

Mrkvič

Super zápasy, které dají vzpomenout na hezké chvíle (ale že jich v mém podaní nebylo moc) strávené se slavnou hrou. Bohužel kromě soubojů ve filmu není absolutně nic. Strašná nuda. Postavy hodně děsné. Asi by filmu prospěl nějaký známý ksich nebo nějaké ozvláštnění. Žoldák Kane byl tróšičku zajímavý, ale jinak vůbec nic. ()

Ryuuhei

Rovnou říkám, že nejsem fanouškem Mortal Kombatu. Podobné bojovky obecně nemám rád, ale konkrétně této jsem jako jediné (kromě Soul Caliburu) byl ochoten dát šanci, když přišla nouze na festivalech. Základní ponětí o tom tedy mám, jen si nepamatuju postavy, ani jejich schopnosti. O to víc mě překvapilo nejnovější filmové zpracování, které je, dvěma slovy, zatraceně zábavné. Příběh je sice jednoduchý, ale uvede dostatečně dobře diváka do děje. Od začátku zasazeného do Japonska 17. století, až po současnost, kde dochází ke střetu dvou světů. Turnaj jako takový se nekoná, naopak jde o svéráznější potyčku dobra a zla, ale funguje to. Souboje baví, postavy baví a člověk bez znalostí (jako já) je zvědavý, kdo nakonec bude disponovat jakou schopností. Fatality se držely trochu zkrátka, ale byly tu ve vší krvavosti a absurditě, bez čehož by samozřejmě Mortal Kombat nebyl tím, čím je. Ve výsledku jsem opravdu spokojen. Ne jako fanoušek hry, ale jako divák, co se na film chystal podívat se značnou nechutí. Nedostavila se. Klidně bych si dal pokračování! /// Viděno na HBO s českým dabingem. ()

oveckaoa

Tak, že v několika bodech 1) Herec na Raidena se nehodí to jsem tušil už z trailerů a potvrdilo se mě to. Měl to být spíše někdo šedivý jak v Mortal Kombatu od Andersona. Navíc zatímco tam měl Raiden nějaké renomé a staral se o své bojovníky tady tenhle jim v podstatě až na 2 na začátku hned řekne , že jsou sračky a ať táhnou do prdele (takhle to přesně neřekne, ale vyzní to tak) 2) Jax ty ručičky na začátku vypadají příšerně (vzpomněl jsem si na číslo 5 žije) pak je to lepší nicméně jeho ruce v Mortal Kombatu Vyhlazení vypadají daleko lépe 3) Sonya je tam zbytečná a ani tam být nemusela navíc se to pořád prezentuje jako bez znamení nebojuješ a ona to znamení získá až na konci a nevadí to nikomu 4) Goro nevyužitý bohužel Kabal vypadá divně (tohohle asi lépe natočit bohužel nešlo) Reika neznám nehodnotím Nitara potěšila Kano ty lasery vypadají trikově divně buď to tam neměly dávat vůbec nebo lépe natrikovat 5) Kung Lao tam má fatalitu ze hry Shang Tsung zde vysaje jednu duši 6) Úvodní bitva parádní bohužel pak se Škorpion objeví až na konci (promarněný potenciál) 7) Cole zbytečná postava hned na začátku dostane přes držku a ve většině soubojů tahá za slabší konec 8) Shang Tsing mě zde přijde takový připosraný v filmu od Andersona chtěl vyloženě boj v aréně tady tenhle se bojí a radši chce všechny vyřídit dříve než začne boj i v předchozím Mortal Kombatu byly pravidla a ty se musela dodržovat tady se na ně sere od začátku a nikomu to nevadí 9) Mortal Kombat Theme zazní až na konci u titulků bohužel další díl bych klidně bral bohužel Kitana (pokud nad ní přemýšlejí) bez Mileeny už nebude ono Colea zrušit úplně pokud možno a nové postavy klidně. ()

Zek

Podle traileru, který jsem viděl nejmíň desetkrát, jsem očekával, že tohle bude jeden z nejlepších filmů tohohle roku. Mortal Kombat, je i moje oblíbená hra, kterou si hrozně rád zahraji a ohledně toho světa, znám úplně všechno nazpaměť. Do půlky filmu, to byla absolutní paráda. Bohužel, když jsem zjistil, že tu žádný turnaj ani nebude, tak už u mě začalo první zklamání. Další co se mi vůbec nelíbilo, jsou postavy, které tu nedostanou tolik prostoru(Kabal, Raiko, Mileena). Proč je Sub-Zero na straně Shang Tsunga, to nebylo vůbec vysvětlený. Jako absolutně nechápu, proč tu byl Goro, jeho potenciál, nebyl vůbec využitý. Místo toho, je předposlední boss ze hry, lacině poražený během dvou minut, absolutně zbytečnou postavou Colem. U Scorpiona jsem, taky čekal jeho větší zapojení do příběhu a ne, že se tam objeví, až na úplném konci. Kdo tam, ale byl absolutně perfektní, tak to byl Kano. Za ty jeho hlášky, jsem musel dát tu hvězdu navíc, jinak je to celkově, tak na ty dvě hvězdy. ()

sskrblik

V mládí jsem nejvíc na kompjůteru hrával z mlátiček Body Blows a Street Fighter. V pozdější fázi jsem skončil na Mortal Kombat 4. Kupříkladu svět Tekkenu mě potkal velmi okrajově.  Možná právě svět Mortal Kombatu mě pro své bojovníky nejvíce učaroval. Proto jsem si řekl, že se podívám co nového může přinést restart filmové série. Dnes ve světě internetu není problém tedy sehnat 4káčkovou verzi ihned po premiéře na HBO MAX. Simon (rejža) a partička kolem něj se chtěli asi všem těm, co hráli nové herní díly, zavděčit co se týče krvelačnosti. Takže není nouze o praskající hlavy či končetiny. Jinak je děj ale tragédie a místo toho, že by se bojovalo v nějakých arénách, tak chtějí zkrátit děj a to co mohli záporaci vyřídit rovnou, tak řeší až když se dobráci sejdou. A to ještě většina dobráků přijdou za Kung Paem a ten řekne jak je našel :).. no prostě paskvil. Zdejší herci jsou ze sekce uknown artists a předvedli pouze počítačové divadýlko. Goro dostane trapnou nakládačku a jediný efektivní je snad jen souboj Sub Zera se Scorpionem. Občas pobaví nějaká scénka s Kanem. Vizuál je samozřejmě o dost lepší než dříve, ale kvůli tomu bych filmu nenadržoval. Jestli ve dvojce bude Johnny Cage hrát Nicolas Cage, tak třeba potom jednu další hvězdu v hodnocení přidám. ()

JohnSmith

Trailer vypadal dost slušně, ale bohužel finální celek nikoli. Opět spousta povídání a příšerní herci, snad kromě Sanady. Akce místy hodně dobrá, ale většinou slabá a triky byly slušný, stejně jako výprava, ale celkově to není nic extra zábavného ani zajímavého. ()

Brain-D

Nostalgie...Ano, je to hrozná blbost, ale co. Vizuálně daleko před verzí z roku 1995, ale určitými kroky zase dost pozadu. Úvodní scéna na tak fantastické úrovni, že ji museli pár dnů před vydáním dát na youtube, aby se fanoušci natěšili. Pak, ale dostaneme střední až téměř podprůměrnou část snímků, kde si budete pouze pamatovat hláškujícího Kana nebo to, že tam byli nějaké souboje. Závěrečná část je též skvělá. Všude, kde je Sub-Zero a Scorpion se jedná o skvělou záležitost, mimo ně nejde o co moc stát. Fatality tu nějaké jsou, ale jsou málo fatální či málo propracované. Šlo by to udělat lépe. 65% ()

hroubek

Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl dostat. Akční béčkový výplach. Je to hloupé, krvavé a zábavné. Nejsem fanoušek série, hry jsem nehrál a původní film si nepamatuji a podle traileru o nic nepřicházím. Nový Mortal Kombat není žádné veledílo, ale jako akční výplach po náročném dni funguje dost dobře. Akce je slušná, má to dobré hlášky a kupodivu solidní tempo, které nenudí. Neurazilo mě to a pokud vznikne druhý díl, tak se na něj kouknu. ()

Timak

Nevím jestli je to tím, že mi bylo o 25 let méně nebo prostě jen proto, že MK z 95 je lepší film?! Velké mínus je tady hudba, to je fakt bída a určitě ten fakt, že vlastně žádný turnaj nebyl. Vykreslení postav je zde ovšem lepší a velké plus je Josh Lawson - sakra, to je materiál. Z něho jsem si uchcával do trenek. Jinak Raiden je vyloženě trapnej a Shang Tsung k smíchu. Nicméně není to úplně špatný, ale znovu si to už nepustím, zatímco MK 95 bych si s chutí klidně pustil znovu. Takže slabší 3*. Vlastně spíš trochu lepší dvě. P.S. R. Raynolds jako J. Cage - jestli tohle klapne, tak to chci vidět :) ()

bizz_mjc

Souboje nejsou úplně peckovní, ale ujdou, herci nejsou úplní talenti, ale dá se, casting je levnější, ale místy vážný tón působí spíš úsměvně. Novej MK není úplná pecka, ale rozhodně ho nepotrpíte, navíc když podobných rubaček zas tolik není. ()

Sany33

Príbeh: O osude našej planéty sa rozhodne v záverečnom turnaji Mortal Kombat. Herecké obsadenie: Ja osobne som si myslel, že v pôvodnom filme bolo zlé herecké obsadenie. To som ešte netušil, čoho sa dočkám v remaqu. Asi najnesympatickejšie herecké obsadenie vôbec. Prevedenie: Páčilo sa mi, že to nebolo brané úplne ako turnaj. Ale ako náhodné strety pozemšťanov s tvormi inozeme. To oceňujem. Samozrejme grafické prevedenie sa nedá so staršou verziou vôbec porovnávať. Pocity: Aj napriek tomu, že som veľký fanúšik predlohy a aj pôvodného filmu, toto mi moc nesadlo. Pridaná hodnota: Nesympatickosť hercov vo mne rezonoval až natoľko, že som si film nedokázal náležite užiť a vraciam sa teda radšej k hernej predlohe. 58% ()

Steny94

Áno, dávam plný počet. Je to dokonalý film? To teda určite nie. Je to ale dokonalo zábavná, akčná jazda, pri ktorej môže človek vypnúť a oddýchnuť? To teda určite áno. Čas uplynul ako voda a ja som si užil každú sekundu s tým, že pri záverečných titulkách som chcel viac a dúfam, že sa dočkáme aj pokračovania. Svet Mortal Kombat mám rád, je plný zaujímavých postáv, preto mi ale príde trošku zvláštne, že tvorcovia filmu sa rozhodli vymyslieť si nový charakter menom Cole Young, ktorý sa síce v hernej predlohe nenachádza, no vo filme slúži ako hlavný protagonista. Práve to je podľa môjho názoru najväčšia chyba filmu a Cole je najslabším článkom projektu. Radšej sa ale zameriam na tých, ktorý svoju prácu zvládli na jednotku a tými sú bez debaty Joe Taslim (Sub-Zero) a Hiroyuki Sanada (Scorpion), ktorý aj z mála dokázali vyťažiť maximum a pre mňa sú tým najsilnejším článkom. Ich akčné scény boli podľa môjho názoru strhujúce, zábavné, brutálne a presne také, aké si ich vo svete Mortal Kombat predstavujem. Dúfam teda, že sa pokračovania predsa len dočkáme a tieto postavy sa budú môcť aj naďalej rozvíjať. Podľa môjho názoru má totižto táto herná séria obrovský potenciál stať sa aj úspešnou filmovou sériou a tento film je rozhodne ten správny prvý krôčik k tomu. ()

J.Lajner

O propracovaném příběhu Mortal Kombat opravdu není. Pravda, očekávat hluboké myšlenky a dějové veletoče u filmu podle herní předlohy, zaměřené primárně na valchování ksichtů, by bylo asi trochu naivní. Ano, příběh tu je a čerpá inspiraci z mytologie herního světa, ale o nic komplikovaného věru nejde. Směrodatná je zde zábava. V zásadě platí, že pokud si postavy vyměňují lokty, masírují těla nekompromisním nožním diktátem, či po sobě metají firebally, tak je vše v naprostém pořádku. Díky erkovému ratingu se navíc dočkáme i nějaké té utržené končetiny nebo střívka, mávajícího z otevřené břišní dutiny. Jinými slovy nic, co by dnešní dvanáctiletá děcka neznala z Facebooku, či odpoledních zpráv na TV Nova. I tak ale dávka nekorektního násilí potěší. Horší už je, když postavy otevřou ústa a s vážností otce Fury, začnou pronášet vzletná moudra o záchraně světa nebo síle vnitřního ducha. Triky představují spíše průměrný digitální bordel, co vykresluje kýčovité fantasy kulisy, sloužící jako křoví pro krvavé strkanice. Předpokládám, že s pětapadesáti mega se toho asi vyčarovat více nedalo. Jako neškodná blbost po náročném dni, to funguje více než dobře. Fanoušci herní série budou patrně také spokojeni. Solidní krvavé béčko bez přidané hodnoty, které se na několika místech bere zbytečně moc vážně. Nemohu si pomoci, ale Paul W.S. Anderson to v roce 1995 uměl prodat o trochu líp. ()

Henk123

Základní rysy Mortal Kombat. Musí to bejt v tempu, vyhecovanej soundtrack a sexy Sonyu, která někoho finišuje nohama s roztomilým výstřihem. 1. Tohle rozhodně v tempu nebylo. 2. Ucházející soundtrack pošetřili až na ?? 11 minut ?? dlouhý credits. 3. možná jak to nebylo v tempu, tak jsem ztratil pozornost, ale nevšiml jsem si, že by někoho rozlouskla nohama jak vlašák a div jí nedali chuděře rolák.. Chudák Johnny Cage se sem ani nevešel. Může někdo udělat přes kopírák remake z 1995, prosím ? Ještě za 95$ jablek. PS: Pokud po zhlédnutí MORTAL KOMBAT nemáte násilnické sklony, tak se někde stala chyba. ()

Jaro.Krafcik

Na veľké prekvapenie novy MK padol z 88% na 62%, nečakané ale keď sa film sprístupní obyčajným divákom hneď je to vidieť. Všetci starneme presne ako už poznamenali skúsenejší užívatelia, tak už to nemalo ten efekt, aký by to malo mať. Samozrejme možno v kine by to bolo o inom. Kto vie, kedy konečne otvoria. Ale krvavé bitky sa mi pozdávali. Hudba a herecké výkony už menej, plný počet tak určite nebude. 4* ()

drackula

Je to jednoduché, priamočiare a na nič sa to nehrá. A čo je dôležitejšie, je to veľká zábava a dobre sa na to pozerá. Fanúšikovia musia chrochtať blahom, lebo je to jeden veľký fanservice. 80% ()

Herzeleid

Uff, před x lety, kdy jsem psal komentář k původnímu MK, jsem si přál remake s parádními efekty. No.. efekty byly, ovšem ne nijak dechberoucí. Příběh klasika, žádná invence. Dialogy nula, herci bída. Možná jsem příliš náročnej.. ale nemít MK rád z dřívějška, tak bych dal podřadné 2 hvězdy. Btw..kde byl sakra pořádnej soundtrack?! ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (viac)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)