Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru... Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy? (Continental film)

sniper18

Žiadny Mortal Kombat som nikdy nehral, takže v tomto univerze sa vôbec nevyznám, pôvodný Andersonov film z deväťdesiatych rokov ma vôbec nebavil a ešte aj tie trailery ma nechali úplne chladnými, takže som radšej moc nečakal, ale z výsledku som teda mimoriadne prekvapený a hlavne spokojný. Tu hlavne divák nemôže čakať nič seriózne, ale to sa ani nedá, už len tá zápletka o turnaji medzi rôznymi svetmi znie najbéčkovejšie, ako sa len dá, ale tu to vôbec nie je zápor, všetci si toho boli evidetne plne vedomí a tak priniesli úplne parádne béčko, v ktorom je možno scenár až na poslednom mieste, ale aj tak to celkom dokáže zaujať, no hlavne je to riadne našľapané od začiatku až do konca. Tu neprejde desať minút, aby sa niečo nedialo, ak sa práve nerieši osud sveta, tak sa tu aspoň zábavne trénuje, alebo pátra, na žiadne zbytočnosti nezostalo miesto. A že tu k žiadnemu turnaju vlastne ani nedôjde ma nezaujíma, keď to baví aj bez toho. Ako som spomínal, žiadnu z týchto postáv nepoznám, takže neviem, aké majú postavenie v tomto univerze, ale pre potreby filmu mi celé zloženie postáv prišlo perfektné. Máme tu v podstate ústrednú štvorku, sympaták, ktorý má v rukách osud sveta, blondína, ktorá všetko vie, hláškujúci žoldnier a svalovec, pričom každý ma bavil a spolu im to ide, dve bojové legendy Hirojuki Sanada a Joe Taslim, ktorých strety patria k vrcholom filmu, viacero zábavných kladných vedľajších postáv a výrazných záporných, mňa tu tá zostava zabijakov z druhého sveta bavila a ešte nejakí dvaja bohovia, ktorí sú asi najmenej zaujímaví, ale akceptujem ich. Tu nie je žiadny problém. Čo sa akcia týka, tu si hlavne treba uvedomiť, že to nie je žiadny klasický martial art film. Od filmu, kde sa bojuje okrem iného aj s digitálnymi postavami alebo sa používajú rôzne kúzla teda rozhodne nečakám ďalší Undisputed, takže súboje sa v tomto nemôžu rovnať, ale inak som spokojný. Choreografia je skôr len základná, postavy väčšinou používajú len základné údery a občas mohla byť kamera umiestnená čosi lepšie, ale inak sú súboje rozmanité, s pár skvelými brutalitami a dostatočne zábavné. A je ich tu hromada. Najlepší je síce hneď na začiatku, akcia s japonskými zabijakmi je z celého filmu jasne najlepšie zvládnutá, ale bavilo ma to stále. Technicky tu môžem vytknúť len detaily, film má pekný vizuál, atraktívnu výpravu, po celý čas si udržuje solídnu úroveň zábavnosti  príde mi, že presne takto by sa mali točiť adaptácie počítačových hier. A aj tá hudba mi tu sedela. Takže ja tu vôbec nebudem kritický, nemal som žiadne očakávania a dostal som úplne parádne béčko, ktoré si s radosťou pozriem aj viackrát. 80% ()

Eliott

Kdo v tom hledal něco víc, než skupinku nadlidí, kteří si vzájemně dají pěkně do těla, bude zklamaný. Nejedná se sice o žádný zázrak, ale svůj účel film splňuje více než dobře a jsem si jist, že si najde i spoustu příznivců. Neboť jednotlivé choreografie soubojů jsou dechberoucí. Na druhou stranu příběh není nic moc, ale akce to celé drží na dostatečně zajímavé úrovni. Což asi stačí. Sledování kazí jen až příliš překombinované části a také zcela nahodilé odemykání schopností takříkajíc na efekt. Přes všechny nedostatky jsem si však toto dílo užil více, než bych sám očekával. 63% ()

3DD!3

S touhle bandou to lépe asi natočit nešlo. Nosný příběh Sub Zera se Scorpionem je hodně podařený. Bitky solidní a triky taky. Potěšila mě účast mého oblíbeného Kabala. ()

Kaka

Pár dobrých záběrů, které se primárně týkají akčních scén, výborné fatality, které přímo ctí herní předlohu a famózní triky. Pak už to jde jenom dolů. Z postav je zajímavý vlastně je duel Sub Zero vs Scorpion, sem tam na diváka mrkne Kano s nějakou tou hláškou a Sonya s kopancem, zbytek nestojí za řeč. Legendární Liu Kang a lord Raiden z původního filmu jsou tady akorát tak pro srandu králíkům a Mortal Kombat bez turnaje jako takového - to je tuplovaná divočina. Zkrátit, přestříhat, pak možná. ()

Spiker01

Jakožto nefanoušek původního filmu (dokonce jich prý bylo víc 😄) a zároveň menší fanoušek herního MK X a 11 jsem měl poměrně střízlivá očekávání, která se mi v posledních letech začínají vyplácet, jelikož mě očekávaný film dokáže spíše příjemně překvapit. Což je i případ tohoto rebootu, jenž vystihuje ultimátní svátá trojice příjemných skutečností : hezké fatality, hezká krev a hezké cgi efekty. V kombinaci s příjemnou stopáží a výběrem herců, jež víceméně věrně ctí svou předlohu, se jedná o poměrně brutální nářez, který zvládne zabavit a v mnohém pravděpodobně i hodně lidí překvapit. A snad jako v každém filmu, kde vystupuje Japonec, je i zde Hirojuki Sanada, a opět možná nejvíc cool...Zbytek více či méně neznámých herců (záleží, kolik sledujete seriálů a pamatujete si je z nich) dotváří úplný obrázek o tom, že tady nehrají prim hvězdní herci, ale choreografie, která je naprosto akurátní. Jediné, co potenciálně může velice zamrzet, je jako vždy fakt, kdyby nevznikl dostatečný buzz kolem filmu a neuskutečnila se plánovaná pokračování. To bych potom v tom případě tento úplný předturnajový začátek doporučoval useknout 10 minut před koncem a spravit si chuť u výborného Scorpion’s Revenge. James Wan tentokrát nekecal...75% ()

castor

Prostinký děj, rychlý střih, dunivá hudba a choreograficky solidní souboje. Zhruba tak si pamatuju kousek od Paula W. S. Andersona z roku 1995. Samozřejmě mohl a měl být ostřejší a brutálnější. Tahle verze je. Čvachtavě krvavá. A je to příjemná změna. Na druhou stranu se bere strašlivě vážně. A i v těch „koulích“ se měli tvůrci ještě víc utrhnout. Přitom přesně takové oddechovky bych si v tomhle dietním období přál. Fanoušci fenoménu si nicméně můžou postupně odškrtávat jednotlivé ikonické charaktery. Postavy ale úplně zajímavé nejsou, sem tam na diváka vyskočí nějaký solidní souboj nebo svěží nápad, kaskadéři se snaží, ovšem zbytek nestojí za řeč. Svůj účel tak nějak plní. Být to delší, šel bych s hodnocením dolů. ()

*CARNIFEX*

Nie tak celkom využitý veškerý potenciál, no nakoniec aspoň dostatočná zábava. Doba sa zmenila, sme starí kokoti, už nás hocičo nezaujme. Ako FANTASY so solídnymi maskami, výborným gore či nápaditými vložkami to ujde. Z pohľadu akčných, bojových scén však ide predsa len o menej výraznú formu, ktorá nemá veľmi čo ponúknuť, pričom najmä taká priprava bojovníkov bola fakt trestuhodne odfláknutá. Nad príbehom sa príliš zamýšľať neradno, toto nie je “Rain Man”. Ale každopádne, pomerne rýchlo to zbehlo, človek sa vyslovene nenudí a zato aj to solídne priemerné hodnotenie. Na jeden krát dobre, len si treba pizzu dokúpiť .. ()

D.Moore

Tak si myslím, že tvůrci mají Andersonův film z roku 1995 opravdu rádi a nový Mortal Kombat netočili s tím, že je potřeba složit reparát a matce krvavých videoher napravit pověst, nýbrž že ho chtěli natočit tak, jak by ho dnes asi natočil tehdejší Paul W. S. Anderson. A tak čekejte další béčko s ne moc zajímavými postavami, které se bere smrtelně vážně, ačkoliv se v něm děje to, co se v něm děje, docela slušné (ale rozhodně ne nijak dokonalé) triky a řadu scén, které původní film vyloženě připomínají, ne-li citují. Nic víc, nic méně. ()

MM_Ramone

Keď sa bojová hra "Mortal Kombat" objavila na Play Station, tak som pri nej strávil neuveriteľne dlhý čas. Podarilo sa mi ju na sto percent prejsť a odomknúť všetky skryté bonusy. Mal som ju hodne rád. Bola to adrenalínová oddychovka, pri ktorej som sa vedel dobre pobaviť. Preto, keď som v roku 1995, zhliadol jej filmové spracovanie, tak ma to hodne potešilo. Voľné pokračovanie, vyprodukované o dva roky neskôr, bolo však veľké sklamanie. No v roku 2021 bola natočená nová filmová verzia a ja som si opäť prišiel na svoje. Potešilo ma, keď som znova videl v akcii mojich obľúbených play station bojovníkov. Úvodná, predtitulková scéna bola dychberúci krvavý fight masaker. Potom sa to troška pribrzdilo, ale i tak to malo slušný spád. Zaujalo ma objasnie nadprirodzených schopností, charakterov a vizuálu jednotlivých postáv. Prišiel som na chuť aj tej dimenzionálnej fantasy atmosfére. Taktiež i choreografie súbojov boli svižne, akčne a pritom prehľadne spracované. Ja som bol spokojný. **** ()

Spooner

Tvůrci naštěstí pochopili, že adaptace legendární mlátičky není úplně intelektuálním veledílem a asi nikdy nebude ani velkolepou podívanou lákající do kin či na stream masy, a tak se rozhodli nám naservírovat poctivé akční béčko a totální fan service. A v tom vlastně vůbec neselhávají. Je to jednoduché, tupé a s často hroznými dialogy? Ano. Je si to své jednoduchosti vědomo, a i přesto je to svižné a zábavné? Také ano. Simon McQuoid možná není úplně nejlepším vypravěčem, nechybí mu ovšem to správně fanouškovské srdíčko a upřímný zápal, díky němuž nový Mortal Kombat hezky odsýpá od začátku do konce a já se nenudil ani minutu. Akce a lahodných fatalit je tu požehnaně, a i když bojová extratřída se aktuálně skrývá v seriálu Warrior a počinech Garetha Evanse, rozhodně se nemají tvůrci za co stydět. „Omáčka“ mezi fighty je pak vyplněna sympatickými postavami, u nichž casting vyšel skoro na jedničku. Sub-Zero se Scorpionem pohladí nejedno pařanské srdíčko, Kano hláškuje za každé situace a hlavní hrdina je taky překvapivě fajn. Jen ten Raiden je svým obsazením tak moc mimo, že budete se slzou v oku vzpomínat na Christophera Lamberta. Mortal Kombat není dokonalým filmem, který by nějak výrazně zvýšil reputaci videoherních snímků. A vlastně se o to tvůrci ani moc nesnaží. Jako fanouškovská pocta a akční blbina však funguje překvapivě solidně a tu teasovanou dvojku bych si dal klidně hned. ()

Wacoslav1

Hmm tak tohle tak úplně neklaplo. Ani originál sice není žádný zázrak, ale kdykoliv si ho pustím znovu. Tohle na něm pouze parazituje a těch pár vydařených fatalit to nezachrání.30% ()

Davies182

Tři a půl. Smrdí to pop-cornem na sto mil, a je to ukrutná blockbusterová šleha, která ani na minutu nenudí, jenže mě v ní zároveň neskutečně iritovala odfláknutá bojová choreografie. Všechny bitky totiž někdo fikaně nastříhal tak, aby na první pohled vypadaly skvěle, přehledně a neskutečně promakaně. Za pozlátkem se ale vždy ukrývá jen pár podivných chvatů, skoků, kopání nohama do vzduchu a válení se v blátě, a vůbec to celé připomíná spíš amatérský wrestling než nejprofesionálnější světový turnaj o přežití. ()

pepo

Tak teda nič. Hru som hrával, ale nikdy by mi nenapadlo, že to má nejakú mytológiu. To budovanie tu pôsobí ako veľké WTF a tie akčné scény tiež nie sú žiadne terno. Niekde od polovice som sa šialene nudil a dokukal to veľkým sebazaprením. Andersonova verzia ma fakt nebavila, ale asi ju spätne docením. 3/10 ()

Tom_Lachtan

Mortal Kombat má dvě tváře, tvář seriózně se tvářícího filmu a tu, kde se hraje na notu odkazů a fan-servisu. A jakkoliv jsem žádný herní díl nehrál, mám to příběhové pozadí rád a poslední dva filmy mají příběhové scény zcela na úrovni filmové produkce, takže mě neskutečně bavilo těch pár odkazů a rozhodně ne jen hlášky jednotlivých bojovníků, ale třebas i takové podkopávání nohou, u kterého jsem se smál jako už dlouho ne. Přestože někteří herci nemají ve svých postavách zrovna moc charismatu, snaží se tvůrci jim dát dost prostoru a daří se jim prokreslit jejich charakter, bohužel se ale tahle péče vůbec nedostává těm na straně těch "zlých," kdy se jedná jen anonymní sbírku mlátiček a boxerských pytlů, u kterých často ani nezazní jména, což je škoda, protože Outworld jako celek nabízí spoustu příležitostí pro dobré příběhy. Filmařsky je to fajn, nejsou ty sice žádné extrémně originální choreografie, ale pro běžného diváka, co neujíždí na akčních asijských bojovkách, to bude dostatečně zábavné. Celé by to vyznělo mnohem lépe s lepší hudbou, spoustu scén by dokázala vhodně zvolený doprovod vytáhnout na nový level a scéna s nejlepší atmosférou je ta, kdy zazní základní tóny Techno Syndrome (ano, ta klasická písnička má jiné jméno, než Mortal Kombat, teď jsem to zjistil, tak si můžu hrát na chytráka). Ona ta písnička tedy zazní na konci také, ale v tak odpudivé podobě, že ji považuji za ohavnou herezi bez duše, která si zaslouží pohřbít někam hluboko a do případného pokračování se vykašlat na trendy v elektronické hudbě a narvat tam třeba elektrické kytary pro madafaka powefull scény, nebo orchestr pro ty dramatické. “They spelled it wrong” ()

Xmilden

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku je vlastně jen pěkně vypadající mlátička s brutálními ukončovačkami. Filmu strašně moc chybí nějaké ty známější herecké ksichty. Na Lewise Tana se zrovna davy diváků nepohrnou. Chápu, že ti nejlepší, kteří svého času kopali v devadesátkách chvilku áčkovou ligu (Van Damme, Seagal, Jackie Chan) jsou dnes již bohužel hodně staří. Nové generaci chybí charisma. Uvidíme zda-li vznikne druhý díl s Johnny Cagem. Tento restart každopádně není prakticky ani o fous svou úrovní vzdálen prvotině z roku 1995. 50% ()

Real Tom Hardy

"FATALITY!" -------- Legendárna herná séria Mortal Kombat začínala v 90. rokoch na arkádových videoherných automatoch a za svoju existenciu bez debaty dosiahla kultový status, rôznymi serióznymi publikáciami a hernými žurnalistami uznaný titul jednej z najlepších videohier všetkých čias (platí pre prvé dva diely), no najmä všeobecné rozpoznanie, ergo poznajú ju aj ľudia, čo o videohrách viac-menej nič nevedia (ekvivalent japonského inštalatéra Maria). Fanklub značky s určitosťou dosahuje a presahuje miliónové hranice členov a práve im patrí tento film, práve pre nich je nebom (čo zrejme aj je, súdiac podľa aktuálnych 86%) a práve pre nich je povinnosť zhliadnuť ho. Ja však patrím do iného fanklubu – Jessica McNamee a jej geniálne oči – a tam sa začala aj skončila moja povinnosť voči tomuto filmu a aj dôvod, prečo som ho vôbec pozeral. ()

-bad-mad-wolf-

FLAWLESS DEFEAT! První film z devadesátek byl hloupej a měl příšerný triky, ale taky měl jakýsi kouzlo nerdovský bezelstnosti a zanícenosti. Guilty pleasure jak malovaný, i když už se na něj dnes nedá koukat. Rok 2021, novej Mortal Kombat. Má podstatně lepší triky, je podstatně krvavější a bere se podstatně víc vážně, nicméně nezapomenutelnej je především jeho přístup k soubojům. Obvykle se dva borci začnou mydlit zhruba stejně atraktivním stylem, jako když se Franta s Pepou fackujou před hospodou a Franta po druhý facce upadne. Jednoduše řečeno, zdejší bitky maj nulovou choreografii a trvaj většinou pár (desítek) sekund - pak jedna z postav spustí epickej CGI efekt (pardon, chtěl jsem říct "Mortal Kombat fatalitu") a je konec. Aby se neřeklo, sem tam někdo vystřihne zpomalovačku, nebo se do scény připlete někdo další - asi aby souboj trval trochu dýl, než průměrný nasazování kondomu. Jo, a máte tam jakejsi bezpohlavní remix Techno syndrome, asi z povinnosti. Vůbec jsem nepochopil, komu je tenhle film určenej. Filmovýho diváka bude rozčilovat debilita všeho, herního fandu nulovost a bezradnost bitek. Rok 1995: zábavná dementní sračka. Rok 2021: nudná dementní sračka. To je mi teda evoluce... ()

darkrobyk

Od Mortal Kombatu by bylo naivní očekávat nějaký hlubokomyslný příběh, když na prvním místě jsou souboje. A skutečně! Hlavní postavy se sešly jen proto, aby se mydlily. A hlavně aby se střetly s nepřátelskými bojovníky z Vnějšího světa. Shang Tsung tady vypadá jako Thulsa Doom. Jinak bojovníci na obou stranách sympatiemi nehýří, jsou to zkrátka dršťky. Ale čert to vem, hlavně když stříká krev, a to stříká, lítaj ruce (hlavy kupodivu ne) a dojde i na střeva ven. A když nastoupí mistr Freeze, dá se sáňkovat i v létě... Byl jsem spokojen, jelikož co jiného od počítačové hry převedené do filmových obrázků očekávat. Pěkný vizuál a úplně nejlepší byly blesky. A čtyřruký Goro! ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (viac)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)