Piráti Karibiku: Truhlica mŕtveho muža

• Česko Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (viac)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

Sofia

Trochu přeplácaná zábava, já jsem ale odcházela z kina spokojená. Jack Sparrow jako vždy vynikající, Elizabeth a William dostali konečně víc prostoru, posádka Bludného Holanďana byla naprosto neskutečně úžasně vytvořená (zajímalo by mě, jestli něco z toho byly opravdu masky, nebo bylo vše jen digitální?). Jako celek film působí trochu roztříštěně, přeskakuje z jedné scény do druhé a scénárista se snaží do toho nacpat tolik zvratů kolik je jen možných. Pár míst je dost hluchých a chvilkami i nudných, ale jiné to zase zlepší - já vyzdvihuju posledních 40 minut a scény na ostrově lidožroutů. ()

Ilicka

Po čase ne delším než jeden rok od prvního kouknutí na dlouho očekávaný film jsem se rozhodla změnit (zkrátit) svůj komentář. K pirátům mám hodně co říct, především první díl miluju láskou čistou a nesobeckou a proto jsem chystané pokračování zpočátku vnímala velmi negativně. Přesto jsem se těšila. A z části se má očekávání splnila... Zčásti. Co mi vadilo nejvíce, byla přestřelená stopáž a některé de facto zcela zbytečné scény a postavy (zajížďka na ostrov kanibalů, duo veselých pirátů, opice!!!). Dále se mi nezamlouval způsob, jakým se tam děly vtipy, mnohé z nich byly příliš infantilní na to, aby byly k smíchu, a taky prvoplánové parafráze prvního dílu. O velmi problematickém faktoru herectví Orlanda Blooma jsem se již zmínila, což zamrzí ve scénách s Billem Turnerem, které mají potenciál být emočně vypjaté. Naopak bych chtěla pochválit hudební motiv, který sice opakuje některá témata prvního dílu, ale nové motivy, především Davy Jones na piáno je monumentální. Jack Sparrow sice přišel o moment překvapení, ale stále baví (pokud ho scénář nějakým šíleným způsobem nezneužívá). Keira taky vyrostla a už není jen ta holka, co je jí třeba zachránit, ale celkem zábavným způsobem se špičkuje s Jackem ... Davy Jones je naprosto perfektní postava, jedna z mála propracovaných jak vizuálně, tak technicky a dá se v celém Pirátském story srovnat pouze s Barbossou. Vůbec se nedivím, že pánové z ILM zatřímali Oscarem, výprava a triky - hlavně sám Davy Jones - jsou propracovaní. Závěrečná půlhodinka s technicky skvělým soubojem na kole vyrovnává ukecanou první hodinku, otevřený konec naladil na trojku (v té se toho ale moc nevyřeší). Dneska mám problém dvojku dokoukat celou, aniž bych přeskakovala jisté scény... Navrhuji DC...O 30 minut kratší. ()

claudel

Po skvostné jedničce následuje zoufale unylá a místy až nesnesitelně nudná dvojka. Příběh postrádá nápad, v podstatě se všichni plouží a motají od ničeho k ničemu. Bloom, Knightley i Depp, ačkoli je to můj nejoblíbenější herec, jsou už okoukání a nenabízí nic nového. Skutečně zajímavými postavami jsou záporák Billa Nighy a prokletý Stellan Skarsgard. Nevím, zda se vůbec k trojce dokopu. ()

ARI50

Druhý díl nás vynesl o kapku víš a nabídl nám opět plno zábavy a ne jen to, jiskra konečně přeskočila bitvy se dali do pohybu a naše potvůrka je hladová. Soundtrack je opět dobře povedený. ()

Jenda

ČSFDOscar '07 - 1 - výprava............. První film mě neskonale bavil a mohl jsem se na něj dívat několikrát, aniž by mě omrzel. Druhý díl, jako každá snaha podojit znovu zlatou kravku už tak skvěle nevyšel. V první půlhodině jsem se ještě několikrát zasmál, zvláště ve scéně "Jack Sparrow trénuje na halové MS v atletice", tato scéna neposunula příběh a ani o krok, ale byla skvělá. Po první části až do konce filmu je pasáž nudná, dokonce se autoři snaží o vtip kopírováním jiné vtipné scény. A scéna je navíc z stejného filmu. Ano, napoprvé jsem se zasmál, ale na podruhé jesem si říkal jak je trapné vykrádat sám sebe. Jack Sparrow a Elizabeth kompletně zkazili svoji image, což mě mrzí, jako diváka. Hans Zimmer sebral Klausovi jeho hit a ve své továrně je upravil, zdá se mi jen minimálně a teď je vydává za vlastní. Asi na to má právo, když hudba k prvnímu dílu vznikla taktéž pod jeho vedením v Snata Monice. Celkově mě film zklamal svojí nudností pro normálního diváka, ale kdo by bláhově čskal že bude stejně dobrý jako Prokletí Černé perly? Dumám, zda ohodnotit průměrnou známkou nebo nebo hodnocení ještě trochu srazit. Ale to si snad autoři nezaslouží, přecejen neodvedli, například po vizuální stránce, podprůměrnou práci, takže 3* ()

JASON_X

Kvůli takovýmhle filmům bych chtěl být aspoň na chvíli zase kluk. Dvojka jedničku trumfla, o tom žádná. Je dějovější, temnější, má svižnější tempo. Nezapomenutelná je vizuálně opojná sekvence z kanibalského ostrova, ze které bych byl jako dítě na větvi možná ještě víc, než třeba z úvodní scény v Raiders of the Lost Ark. Mám rád i útulný příbytek Tia Dalmy vprostřed tropických mokřadů, nebo scénu s valícím se mlýnským kolem. A Davy Jones se svou bizarní posádkou Bludného Holanďana a s ochočeným krakenem je mnohem působivější zloduch, než Barbossa s kostlivci. ()

Necrotongue

Oproti předchozímu dílu jsem ohodnotil čtyřmi hvězdičkami s čistým svědomím a k pěti mnoho nechybělo.Truhla mrtvého muže má sice delší stopáž,ale vzhledem k dokonalejšímu scénáři mi to vůbec nevadilo,navíc humor je v tomto snímku daleko kvalitnější a nepůsobí nuceně jako v Černé Perle.Radost mi udělalo obsazení Billa Nighyho,jeho "ksichtění" nedokázal zamaskovat ani jeho symbiotický hlavonožec,Johnny Depp byl opět vynikající,Keira Knightley v lepší formě než minule,a přestože se film znovu pokoušel svým "výkonem" sabotovat Orlando Bloom,byl jsem s finálním výsledkem spokojen. ()

Bauer

Zase tak špatné to nebylo.Byl zde vtip , akce a dobrý děj.Dobrá hudba.Skvělý Johnny Depp , který bohužel nebyl až tak zábavný jako v jedničče a to je velká škoda.Délka filmu byla celkem přijatelná cca 136 minut bez titulků.No ale proč nedám plný počet hvězd je ten , že posledních zhruba 40 minut bylo na muj vkus moc přehanané , i když se tam najde nezapomenutelná scéna na velkým kole , ale potom scéna s velkou chobotnicí byla přehnaná moc a docela dlouhá.Určitě se těším na trojku a doufám , že bude lepší než tento díl. ()

becki_tu

Druhé pokračování Pirátů z Karibiku mě rozhodně nezklamalo. Opět solidní dobrodružná podívaná, hlavně druhá půlka filmu ( útěk od domorodců, souboj na mlýnském kole...), kterému by trochu pomohlo pár střihů a zkrácení "zbytečných" scén. Johnny Depp zahrál "svého" Jacka Sparrowa zase bez chybičky. Vyzdvihl bych i tradičně výborné vizuální efekty (obzvláště se povedl Davey Jones) a tradiční "pirátovskou" hudbu, tentokrát pod taktovkou starého známého Hanse Zimmera. Komu se líbíl první díl Pirátů, určitě nebude zklámán ani ze dvojky. ()

MáŠa

Film na Oscary to pochopitelně není, ale je to zábavné, líbivé, a dá se prostě na to koukat. Co víc k tomu říkat, že :-) Hodnotím kolem 90% hlavně kvůli koukatelnosti. ()

luka4615

Vizuálně a hudebně se sice jedná o naprosto špičkové dílo, avšak pod touto slupkou najdeme již klasicky nedotažený scénář, přemrštěnou stopáž a kompilaci příšerných hereckých výkonů, jimž bezvýhradně "kralují" Keira Knightley a Orlando Bloom. „Do you fear... death? Do you fear that dark abyss? All your deeds laid bare, all your sins punished?“ ()

prome

Akčnější, svižnější a stylovější jak jednička. Naprosto mě to při sledováni připoutalo do sedačky a nemohl jsem odtrhnout zrak. Jediné co mě kazilo, jinak naprosto skvělý, zážitek, bylo děcko co sedělo za mnou, kterému jeho mamka musela číst titulky a ty jeho výkřiky typu: “ Kde je Jack? Jinak dobře investované peníze. ()

Sawy

Po třetích X-menech a novém Supermanovi další zklamání roku 2006.Od jedničky jsem nic moc nečekal,ale nakonec jsem se u ní výtečně pobavil.Od dvojky už jsem přece jen čekal více a přesně v tom byl ten problém.Síla Pirátů byla v překvapení a to se tentokrát samozřejmě nedostavilo.Byl to prostě jen další řadový film pro celou rodinu,který se pár scénami trefí do černého(mlýnské kolo),ale po většinu času spíš míří mimo.Z herců obstojí jen Johnny Depp,od kterého se to ale jaksi čekalo předem a Bill Nighy,který si Daveyho Jonese evidentně vychutnal.50 % ()

Lucasion

„This is going to save Elizabeth? - How much do you know about Davy Jones? - Not much. - Yeah, it's going to save Elizabeth.“ Druhá výprava do Karibiku se mi líbí o fous víc než jednička. Proto je pro mě Truhla mrtvého muže nejlepším dílem z Pirátské ságy. Temnější pojetí mi sedí, zároveň to neubírá na humoru. I když je to stále pohádka, kterou můžou sledovat i mladší, tak občas se Verbinski nebojí uklovnout oko, ukázat bijící srdce a nebo děsivou posádku Bludného Holanďana. Dvojka Pirátů mě baví od začátku do konce a to i přes delší popcornovou stopáž. Jack (Johnny Depp) je prokletý a označený černou skvrnou a Leviatan si jde pro něj a Perlu. Proto musí kapitán Sparrow utíkat a zároveň přijít na způsob jak se netvora z hlubin zbavit. Podíváme se na hezký palmový ostrov kanibalů, temného vězení i na samotnou palubu Holanďana. Fakt je, že samotná loď a posádka jsou prostě digitálním skvostem. Davy Jones (Bill Nighy) je krutý kapitán a nebojí se ničeho. Vizuál posádky a zvlášť jeho je prostě úchvatný. Sto let pod mořskou hladinou dokáží své, a tak kromě chapadel se divák dočká i žraločích očí, hlavy kladivouna či velké klepeto. Bill to hraje parádně a skrz pouze jeho oči lze vnímat krutost a zlobu. Zimmer tvoří další ze svých proslulých soundtracků a ať už posádka Jonese a nebo Černé perly, tak obojí zní správným tónem. Depp se vrací do své nejproslulejší role a stále si jí labužnicky užívá. Po vzoru jiné filmové série lze říct, že zatímco jednička funguje samostatně, tak dvojka se neobejde bez trojky. Jsou zde drobounké pomrkávání na další díl a nechybí i otevřený konec. Pro mě je dvojka nejpirátivější z celé série. Nezapomenutelný Jones, Kraken a finální střet tří hrdinů na pláži. Souboj na mlýnském kole už je skutečně třešnička. Díky ponuřejší atmosféře jsem si film užil zkrátka více. (98 %) ()

Shaqualyck

Dvojka pirátů nijak zvlášť nenadchla. A může za to především totální absence nosného příběhu. Děj (dá-li se o nějakém vůbec hovořit) je útržkovitý a nedrží pohromadě. Vůbec. Snaha tvůrců dostat do filmu za každou cenu co nejvíc humoru je nezřídka křečovitá. Předražené efekty jsou sice technicky perfektní, ale co do výsledného dojmu přeplácané až běda. Zejména "chobotničák" Davy Jones a jeho plody moře prorostlá posádka vypadají jakoby do filmu zabloudili z nějakého playstationu. Vše tak musí zachraňovat akční scény (skvělý nápad s mlýnským kolem) a pochopitelně Johnny Depp. Jeho Kapitán Jack Sparrow je opět neřízená střela a eskapády potrhlého a věčně namazaného rockera, který jde z průšvihu do průšvihu udrží spolehlivě divákovu pozornost i ve slabších momentech. !SPOILER! Pochvalu si ale zaslouží výborně zvládnutý závěr, ve kterém režisér nejdřív předhodí svou největší hvězdu Krakenovi, aby vzápětí přivedl zpátky na scénu démonického Geoffreyho Rushe. Lepší upoutávku na třetí díl si lze představit jen stěží. ()

N.Strauber

Mně to opravdu nepřišlo slabší než jednička, v podstatě vše zůstalo na stejně vysoké úrovni - včetně tří hlavních postav/herců. Navíc se tu objevily zajímavé nové postavy ztvárněné Billem Nighym a Stellanem Skasgårdem. I když... nevím, jestli bych Nighyho poznal, kdybych nevěděl, že je to on. :) Zato Geoffrey Rush se příliš nepředřel, ale i jeho výstup byl velmi dobře promyšlen. Hlavní je, že zůstala zachována původní atmosféra. ()

ScarPoul

Druhé pokračovanie pirátov z Karibiku sa hrá na epické dielko, ktoré pôvodnú mytológiu prvého dielu posúva ešte ďalej. Verbinski je režisér, ktorého zručnosti nemusím spomínať. Strieda žánre a témy a rozhodne má na konte viac vydarených snímkov ako tých nevydarených. Dvojka pirátov je čistokrvné dobrodružstvo. Logických chýb je tu podstatne menej aj keď prekrútená zápletka zostala. Film je miestami ťažšie čitateľný, hlavne čo sa fungovania zápletky týka. V tomto prípade to ale nie je úmysel. Film nepôsobí dojmom, že by vás chcel donútiť rozmýšľať. Pôsobí skôr dojmom že si tvorcovia uhryzli väčšie sústo ako vládali zjesť. Ale obhliadnúc od toho sú tu skvelé súboje, premyslené počítačové efekty - Davy Jones, Kraken - a všetko sa to nesie v príjemnom temnom, odľahčenom tempe prvého dielu. Aj keď je film posunutý viacej do tej efektnej roviny. Osobne sa mi páčil viacej ako jednotka, aj keď sa okrem rozpočtu a výraznejších akčných scén oproti jednotke nič nezmenilo. Ale je to film, ktorý dokáže pobaviť a ktorý sa dá kupodivu pozrieť aj viac krát. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

V rozsáhlém interview pro magazín Esquire Daniel Craig tvrdí, že thriller The Girl with the Dragon Tatoo (u nás film půjde pod stejným názvem jako předloha a švédská adaptace, tedy Muži, kteří… (viac)

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (viac)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (viac)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky

26.02.2007

Rozdáno. Až na pár výjimek (jako například kategorii Nejlepší zahraniční film) se moc překvapení v letošních Oscarech neudálo. Nejvíce Oscarů, konkrétně v těch nejsilnějších filmařských kategoriích -… (viac)