Kdo si myslí, že hračky nemají vlastní život, se mýlí. Sotva dítko vyjde ze dveří, začnou se v jeho pokoji dít podivné věci. Všechny hračky si vydechnou, protože mohou být konečně samy sebou, místo aby předstíraly, že jsou pouhými neživými předměty. Nejoblíbenější hračka - kovboj Woody - má pochopitelně hlavní slovo a všichni ostatní dnes pod jeho vedením připravují speciální průzkumnou akci. Chlapec má totiž narozeniny a Woodyho přátelé se obávají, jaké nové (a lepší) hračky budou muset přivítat ve svém středu. Jejich nejhorší tušení se tentokrát vyplňují a Woodyho konkurentem se stává narozeninový dárek - mluvící superkosmonaut Buzz Rakeťák. Už na první pohled si Woody s Buzzem nepadli do oka, ale když rakeťák nešťastnou náhodou vypadne z okna na dvorek sousedního domu, ve kterém bydlí chlapec, jehož nejoblíbenější zábavou je mučení hraček, musí se Woody vydat na záchrannou výpravu. Čeká ho s Buzzem největší dobrodružství jejich "života"... (oficiálny text distribútora)

marek29

Úvodní Toy story, který se pompézní červenou jakou má koberec na Oskarech zapsach do dějin filmové animace budiž vychválen. Stevova práce, geniální příběh jak mezi prasátko, Woodyho, jezevčíka a ostatní vpadne Buzz rakeťák. Zde nemůžu z již výše zmíněných sentimentálních důvodů jinak než-li plný počet. Čest ()

Hawaj

Příběh je silnější než 3D nahrážka. I kdyby to hráli jen dřevený polena pořád by to byl skvělej film. Jediný co mě nebetyčně nasralo je ten okatej odkaz na Star Wars. Takhle silnej film, žádný podělaný odkazy nepotřebuje protože je sám o sobě ikonou. ()

Brano

Originálny námet, na tú dobu dobré zvládnutá animácia a jednu hviezdu pridávam za nostaligu, pretože ako malý chlapec som tento animák mal rád. No s odstupom času ma to už nedokázalo zaujať a nenašiel som pochopenie pre tento film. Pre deti je to pekná rozprávka, no už nič pre mňa. ()

JosefTomas

Paradox prvního Toy Story je v tom, že přišel před dynamičtější dvojkou a srdceryvnou trojkou. Čím víc začnu nad jedničkou myslet, ač má kvalit a originality na rozhazování, stejně dojdu k závěru, že je to jen výkop k tomu pravému. ()

Mykhaluu

Zhlédnuto s velikánským zpožděním, ale přece! Napínavé a přitom ne příliš děsivé pro malého diváka. Srozumitelně podané poselství. Přehršle větších i menších nápadů s motivy hraček, prostě fajn! ()

mrclTV

Animovaná rozprávka môjho detstva, hodnotenie je jednoznačné. Skutočne dojímavý, milý a veselý príbeh s kvalitným nápadom aj prevedením. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 100%, Audience Score - 92% | FDb.cz - 83% | Pravděpodobně nejlepší animák všech dob, přelom a milník Pixarovské i Disneyovské tvorby, dobově dokonalá, i v dnešní době skvělá práce animátorů, hudba, písničky, perfektně namluvené postavy, nezaměnitelná milá atmosféra a správná rodinná zábavná jízda, která ani okamžíček nenudí, naopak ohromuje! A věk není vůbec problém - přesně tak se pozná ryzí kvalita rodinných/animovaných filmů... 100% ()

johnny01

Na rok vzniku hezké zpracování originálního tématu. Zajímavé je i využívání "schopností" hraček. Příběh je nicméně dost průměrný a příliš to neupoutá. ()

borohub

Myslím, že kdokoliv, který se narodil těsně před přelomem tisíciletí tento film musí znát. Takže i přidaná nostalgická hodnota hraje roli, pokud to ale porovnám se současnými animáky tak toy story by získalo dle mého názoru vysoké hodnocení teď, protože se jedná o pěkný animák se sympatickým dějem. Takže doporučuji. 90% ()

Gamekeeper77

Při megaboomu dvd na počátku novýho tisíciletí jsem se těmhle pohádkám dost bránil a dlouho jim odolával. Nakonec mě to ale pohltilo a hračky se pro mě staly špičkou tohodle žánru a i když 3D animace za tu dobu dost pokročila, není to to nejdůležitější a tahle série zůstává i přes svůj notně pokročilej věk jedinečnou a nepřekonanou. 100%. ()

Mkartaylas56

Naprostá klasika animovaného žánru, jenž byla ve své době díky své animaci vcelku revoluční a nebýt ní, tak bychom dnes třeba ani neznali ty další výtečné filmy, které dříve nebo později v Pixaru vznikly. Navíc pro mě se jedná nejen o srdcovku, ale i o jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděl a tudíž se mu nebráním napálit 95%. ()

PAVLIS

Kdysi šlo možná o technickou revoluci, ale dnes (2019) je už vizuál viditelně zastaralý. Hračky ještě ujdou, ale lidé jsou tu už odpudivé karikatury. Příběh času odolal lépe, nicméně pro svou jednoduchost a otravnost některých postaviček ho lze doporučit spíš jen dětem nebo jen jako přípravu na povedenější dvojku. Celkově milé, nápadité a lehce zapomenutelné. PS: Kdo moc nemusí kvičivý zpěv Pavla Bobka, bude v dabované verzi párkrát trpět. Originální znění je lepší volba. ()

adamix

Nezabudnuteľný animák, najviac pripomínajúci staré detské časy. Okrem toho aj pôvodca všetkých CGI svetov, aké dodnes poznáme a ktoré hýbu filmovým priemyslom. Kto nevyrastal na tomto, nemal pekné detstvo. ()

OJan

Skvělý, silný film, který zaujme a hlavně je to průlom do kinematografie za první animák animovaný počítačem. |100%| ()

cinema_cz

První věc, která vás na Příběhu hraček zaujme, je fakt, že tento film vypadá jinak, než jakýkoliv jiný film, který jste kdy viděli. Byl totiž vytvořen kompletně na počítači. Místo aby animátoři kreslili postavičky na fólie a pohybovali s drátěnými údy loutek, chopili se počítačových myší a scannerů a animovali na obrazovkách. Zkrátka a dobře, kdyby byl Toy Story klasický animovaný film, šlo by o "jen" výbornou zábavu pro celou rodinu. Ale vzhledem k tomu, že jde navíc o významnou revoluci v historii kinematografie, je jeho návštěva nutností pro každého. 100 % (František Fuka, Ci 04/1996, str. 24) ()

PlysovyMacko

Film pre deti, ktorý si užijú aj dospelí. Hlavní hrdinovia hracky musia prekonať počiatočnú nedôveru a žiarlivosť, aby našli cestu späť k chlapcovi, ktorému patria. Mile dobrodružstvo. Paci sa mi, že každá hračka ma vlastnú osobnosť. ()

Frix

Výtečné! A to zdaleka ne jen svým revolučním technickým provedením, ale hlavně skvělým příběhem a citem pro malé i odrostlejší diváky. Nechť žije John Lasseter, už se zatraceně těším na The Incredibles :) ()

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Disney a Flash v kinech zakopli

Disney a Flash v kinech zakopli

19.06.2023

Strastiplná produkce Flashe by vydala na samostatnou knihu, minulý týden ale komiksový blockbuster konečně vběhl do kin a díky nadějným vyhlídkám, kdy podle některých odhadů mohl mířit až na… (viac)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)