Vřískejte, dokud můžete. Pokračování slavného filmového hororu je opět tady a nikdo neví, kdo je vrah. Studentka Neve Campbell je cílem nepolapitelného zabijáka. Jeho počínání se nápadně podobá vraždám, ke kterým došlo před dvěma lety. Woodsborské peklo opět začíná. (oficiálny text distribútora)

Skarface

O něco horší než první díl , přeci jen jednička byla na jiné urovni ale určitě by semnou hodně lidí souhlasilo když řeknu že to mohlo klidně dopadnout i hůř ()

Tunri

Hrozně mě potěšilo, že je ve dvojce (i dalších dílech) to samé herecké obsazení. A docela mě překvapilo, když jsem na začátku viděla Foremana (teda Eppse) a nemohla jsem mu tu roli prostě uvěřit :-D i tak docela dobré, ne lepší než jednička, ale taky se pobavíte. ()

JK-Stinger

Slušný sequel, který sice ztrácí na hororovosti, ale pořád má co nabídnout, včetně hereckého obsazení v čele se sexy Courteney Cox, které to sluší ještě víc, než předtím:p ()

Hernycztek

Dvojka této hororové série určitě svému předchůdci ostudu nedělá, protože z mého pohledu se nic nezměnilo. Herce máme vesměs stejné a ani tady k nim výhrady nemám. Úvodní minuty v kině budou těžko zapomenutelné a závěr už není pojat tolik v komediálním stylu, ale přesto mi tam něco chybělo. Ghostface už se díkybohu nechová tak hloupě, ale zase jsou větší mezery v chování obětí. Vraždy jsou pořád stejné a možná se i trochu ubralo na brutalitě, což by mělo být právě naopak, ostatně o tom padla zmínka v samotném filmu. Na záživnosti naopak přidalo to, že si to dělá srandu samo ze sebe. Nejzajímavější věcí je pro mě nepochybně tipování vrahovi identity a tady je v podstatě nemožné to trefit, což je jedině dobře. A asi jediné negativum, na kterém se shodneme všichni, je hodně dlouhá stopáž, která se ke slasherům vůbec nehodí. ()

Flopik

Nemám veľmi čo písať, v podstate to isté ako jednotka s pár novými postavami, novým vrahom a to je asi tak všetko. Pozeralo sa nato dobre, ale tá dĺžka ma zabíjala. U mňa 3*. ()

Cartmof

Pokračování se překvapivě povedlo. Oproti jiným značkám z devadesátých let, které se na nekonečných pokračováních snaží jen vydělat, to Vřískot bere dost humorně a ještě si z toho dělá srandu. Už jsem pochopil, čím se Vřískot lišil oproti jiným horrorům. Přesto, že bylo pokračování dobré nepřekonalo původní Vřískot. Snad se nic nezmění i třetího a čtvrtého dílu... ()

Berry odpad!

No, u tohoto filmu jsem opravdu vřískala. Bohužel ne strachy, ale smíchy. Dokonce i to Scary Movie je vetší horor a dává větší smysl, než Vřískot 2. ()

RedHot

Vřískot se poučil. V pokračování je mnohem mazanější, chytřejší a úchylnější. Umí využívat prostředí, okolní chaos a třeba i pevnou linku. Není divu, že jsou z toho všichni na větvi a nejvíc macatá novinářka Country Koks. Oproti jedničce tu totiž najdeme více působivých hororových scén (plížení se mezi kulisami, bouračka), které pokaždé logicky končí vraždou, takže není divu, že co se týče počtu obětí, dvojka suverénně vede. Jinak celkově příběh plyne snesitelně a napínavě, neustálé spojování děje filmu s fiktivní filmovou předlohou je sice celkem rušivé, ale vydržet se to dá, a konec... no, řekněme, že je méně ujetější než v jedničce. Takže dobrá práce. ()

KOZEL84

Z jedničky sem byl kdysi na větvi.Ted' už z ní na větvi nejsem,ale pořád je to jediný slasher,který mám fakt rád.Za to u dvojky jdu po letech ze tří na čtyry.Ten nadhled a spousta odkazů je na nich to geniální,protože tohle nikdy nebyli a ani nebudou filmy u kterých bych se bál (wtf osazenstvo kina a některé lopaty co si tu na to stěžujou).Dvojka rozhodně není špatné pokračování i když na ní nic nepřekvapí.Leda tak nechápu proč si tu půjčili hudbu z Operace:Zlomený Šíp (no je to výborná hudba).Je třeba to všechno pěkně zrekapitulovat a zkrátit si těšení na čtyřku.PS:Kde jinde člověka potěší,že vidí Tori Spelling. ()

KosiR_ksr

Ve srovnání s jedničkou je trošku slabší, ale bez mála si ještě drží standard jedničky vč. nejrůznějších filmových narážek. Slušný nadstandard v žánru hororů. Jen jsem čekal, že Buffy něco vydrží ;-) ()

HonzyR

Není to jednička, nikdy nebude (okey čtverka možnááá :)), ale i tak super zábava. Neve to jako vždy extrémně sluší, Courtney je ještě větší mrcha a David je...no kulhavý. Malá role Sarah Michele Gellar a Jady Smith roztomilá. Změna a zasazení do studentského kampusu obývaného lidmi posedlými filmem (hororem) se mi moc líbilo. Finální identita vraha poněkud zarazila, ale po chvíli vlastně i potěšila. Především jeho/její motivace :) A to, že si film jen dělal totální prdel ze sequelů? Jenom dobře! __90%__ ()

Aurus

Za mě obrovské zlepšení od prvního dílu a těch pozitivních věcí je tu hned mnoho. 1. PŘÍBĚH- Za mě má Vřískot 2 mnohem lepší příběh než první díl. 2. POSTAVY- Postavy sou lepší a sympatičtější. 3. ATMOSFÉRA- Atmosféry tu je více a je více děsivá. 4. UBYLA KOMEDIE- Komedie z prvního dílu skoro zmizela s ve filmu je tak 5 vtipů a všechny vtipy sou vtipné. No za mě celkově obrovské zlepšení a podle mě si 64% nezaslouží, zaslouží si 75%. Za mě 8/10. ()

molcan2

Pozerať sa na horory je jedna vec, ale prežiť ich je vec druhá a Vreskot 2 nastavuje latku vyššie a úprimne povedané, mal tu aj skončiť. Wes Craven a Kevin Williamson to tentoraz roztočili na plné obrátky. Je to oveľa menej rafinované a viac in your face, čo je v porovnaní s prvým filmom príjemná zmena, pretože to, čo ste robili v prvom filme, nemôžete robiť. Podobne ako prvý film je to zábavné vďaka sebavedomým postavám a vtipom, ktoré s tým súvisia, ale stále berie zabíjanie veľmi vážne. Craven a Williamson udržiavajú hru na hádanie a stále nás nútia premýšľať, kto je ten prekliaty vrah. Hlavní predstavitelia Neve Campbell, David Arquette, Courteney Cox a Jamie Kennedy sú späť. Výnimočnosť tohto Vreskotu spočíva v tom, že herecké obsadenie je sympatické, podľa môjho názoru možno o niečo sympatickejšie ako v origináli. Posledné dva diely nemajú žiadne postavy, ktoré by boli také sympatické ako prvý Vreskot a toto pokračovanie. Všetci herci sú skvelí. Jerry O'Connell, Timothy Olyphant, Elise Neal, Sarah Michelle Gellar, Liev Schreiber atď. Všetci prichádzajú hrať a prinášajú svoju áčkovú hru. S väčšinou hercov aj súcítite. Scenár sa baví tým, že z Dereka, ktorého hrá Jerry O'Connell, robí potenciálneho podozrivého. Film ukazuje Sidneyinu oprávnenú paranoju, ako napríklad malé momenty, keď jej Derek ponúkne miesto a ona si sadne vedľa postavy Timothyho Olyphanta Mickeyho. Nemôžete si pomôcť, ale možno vám ho je trochu ľúto, ale zároveň uvažujete, či za všetkými vraždami nestojí on. Williamson odvádza skvelú prácu pri žonglovaní so všetkými týmito postavami. Na Vreskote 2 si vážim to, že vôbec nehrá na istotu. Riskuje a neospravedlňuje sa. Zabijú, kto je pravdepodobne najobľúbenejšou postavou série Randyho Meeksa. Chce to odvahu to urobiť, ale som rád, že to urobili. Randyho mám rád, ale jeho smrť len urobila Vreskot 2 oveľa nepredvídateľnejším a stávky sú hneď oveľa vyššie. Nehrali to na istotu. Rekviem Kevinovi Williamsonovi a Wesovi Cravenovi. Niektorí môžu uvažovať nad tým, že Sidney a Randy boli predurčení byť spolu a pravdepodobne mali zomrieť v treťom filme, kým skončia ako pár, ale aj keď to mohlo byť v pohode, jeho zabitie v tomto pokračovaní robí všetko nepredvídateľným a pôsobí viac šokujúco. Keď už hovoríme o údere, odhalenie vraha je celkom prekvapivé. Mickey(Olyphant) bol očakávaný, ale Craven a Williamson robia peknú poctu Laurie Metcalfovej pani Loomisovej, Billyho matke. Porušujú pravidlo, že sériový vrah je zvyčajne muž, a zároveň vzdávajú hold iným ženským vrahom v kinematografii, najmä pani Voorheesovej zo série Piatok trinásteho. Prvý Vreskot mení pravidlá hry, ale v druhom filme upevnil Sidneyho Prescottovú, ktorá je jedovatá. Ak sa so Sidney spriatelíte, zomriete, ako chudák Randy Meeks. Človek by si myslel, že všetci hlavní hráči sú v bezpečí, ale nie sú, v jednom momente si dokonca myslíte, že Dewey je hotový. Jednoducho sa necítite v bezpečí pre nikoho iného, a čo sa mi páči, je to, že si film robí srandu sám zo seba, pretože Randyho argumentom je, že pokračovania, najmä pokračovania hororov, sú odpad, čo paradoxne spôsobuje, že Vreskot 2 je jedným z mála hororových pokračovaní, ktoré sa považujú za dôstojné v porovnaní s mnohými príšernými hororovými pokračovaniami, ktoré zabili tento žáner. Je to meta, ešte predtým, ako ľudia vedeli, čo je to meta. 9/10 () (menej) (viac)

Vodny

Není to žádná bomba, ale narozdíl od spousty jiných hororových sérii si tato udržuje svůj osobitý styl. Vrah je totiž někdy mezi vámi a nikdo neví, kdy a na koho opět zaútočí. Co jiného očekávat než kvalitní lekačky, hustou atmosféu a pocit mrazení. 70% ()

SidneyP

"Dyt' dvojky jsou vopruz. Podle definice jsou to regulérně podřadný filmy." Jakmile tohle Randy řekl, tak jsem si myslel: Neříkají to tvůrci jen tak ze srandy a nebude náhodou druhý díl ještě lepší než první? Nakonec se tak... nestalo. Dvojka je sice o trochu horší, ale patří pod nejlepší pokračování, které jsem kdy ve svém životě zhlédnul. Nabízí jiné zásady než jednička. K vraždění se používá víc okolních věcí (ač někdy neúmyslně)... Taky se vraždí i na veřejných místech. Dost zapojená je i návaznost s minulým dílem. Ze začátku je to spíš takové rozkoukávání (co, proč, jak se tam dostala), pak se ale opět zapojíte do děje a jedete s postavama. Já vás chápu lidi, ale dát tomuhle filmu odpad nebo jen jednu hvězdičku? Vážně? To si dle mého názoru tento film nezaslouží. Film je jen prostě... jinej než jednička, no. To ale neznamená, že je horší. 75%. ()

Heroine

Díky nadhledu který celý film má, nad tím že je to "jen film" a navíc druhý díl, nebudu srovnávat s předchozím dílem. Bavila jsem se úplně stejně, herci jsou pořád dobří, a docela bych věřila že se stále najde někdo, kdo chce Sydney zabít. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner