Duch Kayoka pokračuje v naplnění kletby nevinných obětí. Realitní makléř a jeho mladší sestra, Kyouko, navštíví dům, kde byli Kayoko a Kobayashi zabiti a kde byla dostižena i rodina Murakami. Rodiče Murakami se stali obětmi Kayokova ducha a ona brzy na to zešílela. Jak se kruh pomalu uzavírá, kletba se zdá být čím dál jasnější (oficiálny text distribútora)

tremors

Nakonec to nedopadlo tak špatně, jak jsem si myslel. Po první třetině, která je dost nudná, sem chtěl dát filmu jen dvě hvězdičky. Naštěstí po polovině už měl film dobrou atmosféru a duchové se začali objevovat častěji. A navíc vypadali celkem dobře. I když asijský duchařský horory nemusím, tenhle je jeden z mála, na který se v klidu podívám i po druhé. ()

Sticks

Nikdy nezraziť mačku ducha! To si rozhodne pripíšem na svoj ,not to do list´. Pokračovanie japonského filmu je viac ako adekvátne. Síce v prvých scénach to tak nevyzerá. Rozhodne sa ale oplatí vydržat až do konca. Vraždy sú luxusné, zábery znepokojujúce a zimomriavky sa dostavili. Narozdiel od jedničky sa dá lepšie vyznať v deji aj keď aj tak daktoré zábery hneď nepochopíte. Scéna so schodiskom mi pripomenula Exorcistu, takže som na konci len čakal, kedyže dievčina otočí hlavu o 360. Film je voľne zakončený, t.j. predzvesť ďalšieho dielu do série. ()

blondboss

V poradí už štvrté pokračovanie tejto hororovej série a zároveň japonský remake svojho vlastného japonského hororu. Šimizuovi to už očividne trošku udiera na hlavu a točí a žmýka stále to isté dookola. Už keď sa na tú Kayako dívate po x-tý krát, ako sa k vám nemohúcne plazí a škrieka, tak už vám to nemôže prísť ani na chviľku strašidelné. Navyše dejovo sa to opäť prakticky nikam neposunulo. Úplne zbytočný sequel. 25 % ()

HanzoBureshi

Čtvrté pokračování je takové jiné, protože je tu více zvláštních experimentů. První 2/3 se jedná o úplnou parádu plnou nápadů. Natáčení v prokletém domě bylo skvělé, ale naprostý unikát byl důvod, proč vycházejí velké rány ze zdi, to jsem opravdu hleděl s otevřenou pusou a miluju tyhle tajemné druhy osudu. Posledních 20 minut začal film být slabší. Linku s postavou minulého filmu Chiharu jsem moc teda nepochopil a přišla mi taková navíc a nejasná. Scéna v porodnici byla také přitažená za vlasy a konec nebyl úplně podle mých představ. Film mě ale přesto stále bavil. Je to stále z těch lepších. Mé hodnocení: 7/10 ()

Shelby14

Sakra, opět dobrou atmošku pokazil nelogický děj, tvůrci se v tom nechronologicky vyprávěném příběhu ztratili jak Goro před Tokyem. ()

pavont

Da sa povedat ze dvojka vo velkej miere tazi s jednicky a snazi sa ju takmer kopirovat. Nejaka snaha o vysvetlenie tu je ale ako to byva vyznieva dost naprazdno. Po zaciatku sa film usadi v pozicii, ked uz ani lakacky neposobia intenzivne a zacnu byt skor nudne. Takze nakoniec len priemer. ()

Unrealik

Rozdíval jsem se, ale nedodíval. Mě prostě japonské věci moc neberou. Zatím bez hodnocení (film by si nezasloužil, abych jej hodnotil po cca 15 minutách). ()

drkaldj

O chlup lepší než první díl. Atmosféra na mě funguje. Po původní dvojce z roku 2000 jsem měl trochu strach co z tohoto vyleze, ale nakonec spokojenost. ()