Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

Ratemus

Rozhodně to není lepší než první díl, ale taky to není žádný propadák. Pokračování je opět výborným filmem, Al Pacino je démonický snad v každém záběru, do toho druhá linka Vitova života v podání koho jiného, než ikonického De Nira. Coppola to opět dokázal, má to kouzlo, hudba je výborná, vizuál působí skvěle a příběh je promakaný do posledního detailu. Zde určitě ještě více přituhuje, za mě ale jistých pět, tady prostě opět není co vytknout. ()

Tomco

Po každej stránke excelentná "podívaná". Coppola svetu dokázal, že nie každé pokračovanie musí automaticky opakovať a priživovať sa na svojom predchodcovi, ale práve naopak, pootvoril dvere do, pomaly, ešte vyššieho levelu ako v jednotke. Po hereckej stránke opäť koncert viacerých predstaviteľov, po stránke príbehovej chytľavá a atraktívna tematika.. Dalo by sa pokračovať naozaj donekonečna. Aj pre mňa 100%. ()

Bachy

Další tříhodinové posezení s italskou rodinou Corleonových. Tedy musím říct, že první část pro mne byla utrpením. I u prvního dílu jsem měl z celkovou délkou hodně problémů, ale díky přečtené předloze jsem se těšil na mnoho scén. Zde to bolelo hodně. Například pasáž na Kubě mě skoro neoslovila. Je tu na mě až příliš mnoho nedějových částí. Jak moc jsem byl rád, že De Niro (nikdo lepší to být ani nemohl) oživuje film druhou příběhovou linií a mrzí mě, že tato část je kratší než ta pro mě nudnější s Al Pacinem. Tohle všechno přibližně do prvních dvou hodin. Pak jsem si musel dát pauzu. Pořádně to vstřebávat a v podstatě se i donutit do poslední hodiny. A jak rychle přišlo zlepšení. Možná je to tím, že jsem lépe pronikl do uzlu vztahů, možná, že je to větším prostorem pro vztahy v rodině a možná, že mě ke konci konečně Al Pacino s Duvallem konečně dostali do kolen. A víte, co by na celou Kmotrovskou ságu řekl Obelix? "Jsou to blázni, tihle Italové." Na plné hodnocení to nebude. Ze začátku jsem moc trpěl. Avšak jako celek to na mě působí stále lépe. ()

klerik

Aj vo VRESKOTE 2 sa nakoniec zhodli, ze jedine lepšie pokračovanie je Kmotor 2. Al Pacino a De Niro súperia o divákovu priazeň, no a nakoniec to aj tak vyhrá krstný otec :-) Dve dejové linie trochu rozbíjaju kompaktnosť, ale tak hustý a temný film sa len tak nevidí. Na rozdiel od jednotky absolutne bez pomalých miest s dokonale vykreslenymi charaktermi. Hlavne pohľad na Corleonovcov z rodinného prostredia dodáva filmu absolútne reálny rozmer. Scorseseho musi triafať šľak, že Coppolovi stačili dva filmy, aby bol "gangstermovie king"... ()

Chrustyn

Je to sice o dost pomalejší a tím pádem i zdlouhavější než první díl ale i tak výborný film. Navíc nám přibyl vynikající Robert De Niro, který zde hraje mladého Vita Corleoneho. ()

iamek

Tentokrát nám Kmotr pokračuje na dvou frontách. Ze začátku jsem se v tom trochu ztrácel, ale postupem času jsem vše už pochopil jak jsem měl. Opět můžeme vidět fantastického Al Pacina a k hereckému obsazení navíc přibyl fantastický Robert De Niro. ()

SeBig

Už co jsem viděl jedničku, kde mě bavil jen Brando a jeho dialogy sem se zdráhal pustit si to nekonečně zdlouhavý pokračování. Proč to má tři a půl hodiny? Proč? Vdyť se tam stali z tech tří urputných hodin jen tak tři zásadní věci.. nuuuuudaaa s doprovodem otřesných španělských songu, vražda, kecyyyy nezajímavý, natahovaný, vražda, kecy, potrat, vražda, brekot, kecy. Ne! Gangsterky mám rád a jen málo která se povede, ale tohle je naprostej žrout času co mě topil ve věčně nudnejch protahovanejch dialogů, úděsný hudby a prostě vším. Jedna za herecký výkony, zakopaný hluboko do země kvůli kecům co se vedli. Jinak bych si tohle už NIKDY (a to ani jedničku) v životě nepustil. Na tohle musíš mít tři dny volna, jeden na přípravu, druhej celej den pročumíš a třetí den to musíš vstřebat. Tohle pro mě není kultovní film a nikdy nebude. Jedna z nejotravnějších trilogií co se týče délky. ()

LaciLC

Napriek tomu, že sa mi tento druhý diel legendárnej mafiánskej ságy hodne páčil, tentokrát to so superlatívmi (až tak) preháňať nebudem. Prečo? Odpoveď je vskutku jednoduchá - Emócie. Výraznejšie mi vo filme chýbali emócie. Tie sa vrátili až v záverečnom treťom dieli /ktorý na mňa, mimochodom, zapôsobil najviac/. Krstný otec II. mi pripadal zo všetkých najzdĺhavejší, dejová línia s mladým Vitom (báječný De Niro) bola "ovšem" dokonalá v každom smere a patrične som si ju vychutnal. Al Pacino, ktorý po Brandovom "odchode" dostal viac priestoru, bol geniálny, to ale nič nemení na fakte, že na mňa omnoho lákavejšie pôsobili "Vitove začiatky"... a rovnako to nič nemení na tom, že sa mi herecky ešte viac páčil v treťom pokračovaní. No, je to skvelé, tak ako herecky, tak aj filmársky (Coppola je majster svojho remesla), nerobí to hanbu knižnej predlohe a... v neposlednom rade je to jedno z najlepších pokračovaní histórie, ale... o chĺpočok slabšie než prvý a tretí diel (to je samozrejme čisto subjektívne)... ()

classic

Štandardný film trvá väčšinou okolo 90. minút, „nadštandardný” ešte o hodinu viac, teda (150 minút=2 a pol hodiny), a taktiež jestvuje i tretia kategória, ktorá sa nazýva, ako: “NAD-nadštandardná” , kde sú prosím pekne-180 minútové, čiže (troj-hodinové)+(extra minutáž naviac) filmové EPOSY, a tie už spadajú k tzv. legendárnym, ktoré bývajú charakterizované, ako majstrovské !!! Určite máte niektoré vo svojej veľkej obľube, keď pokračovanie Krstného otca, až tak nie je ťažké uhádnuť, kam ho zaraďujem... ? _Coppolovi sa opäť podarilo V-K-R-O-Č-I-Ť do tej istej rieky, a to s naprostou gradáciou, že získava raz toľko „zlatých plešivcov” , ako predtým, ale to ešte zákonite neznamená, že nakrúca aj hodnotnejší snímok ? Podľa mňa-na originál nedosahuje ! Jednoznačne mu chýba charizmatický Marlon Brando, i keď ho Bobby De Niro náramne svedomito dobre stelesňuje v retrospektíve za mladých liet, čím vzniká druhá dejová línia, stále to nie je to pravé orechové, aj keď mnohí môžu namietať, že Michael Corleone je ešte väčšia ryba, ako jeho otec, mne to skrátka-nestačí ! Už prelínanie (pretínanie) týchto dvoch línii, je samo o sebe trochu rušivým elementom, že si tým pádom nevytváram najpevnejšie puto k tomuto, i tak pozoruhodnému kinematografickému počinu. Vyzdvihol by som, t.j. veľmi ma i napriek tomu oslovila špičková výprava Deana Tavoularisa, kedy vôbec nemáte problém uveriť, že ste v USA na začiatku-20. storočia, či neskôr v období Prohibície, alebo v prítomnosti, v päťdesiatych rokoch. Minule som taktiež zabudol pochváliť notoricky známu hudbu Nina Roty a otca F.F. Coppoly, Carminea. _ „A práve režisér zvučného mena, hlavný strojca úspechu, dáva gigantickú, životnú šancu jednému, malému hercovi, ktorý sa vďaka úlohe Michaela Corleoneho stáva veľkým a nesmrteľným, a pritom tu nemá s De Nirom ani jednu spoločnú scénu, lebo už ako veľmi dobre vieme, nebolo by to absolútne zrealizovateľné, a to z viacerých určených dôvodov” ... _ Scenár v podaní: Puzo a Coppola-trefa do terča za maximum bodov ! THE GODFATHER I a II = THE OSCARS: Rok 1972 : Best picture. Rok 1974: to isté, tak to je sila, to nemá v histórii žiadnej obdoby, ale i napriek tomu, musím o jeden stupeň znížiť-výsledné hodnotenie na pevných 80 % bez budúcej zmeny ! ()

váca

Po smrti nemilosrdného otce Vita Corleoneho nastupuje na scénu dříve ustrašený, ale v této době už velmi mocný mladý Al Pacino v roli Michaela Corleoneho. Další strhující díl nesmrtelné série a mafiánské rodině, který bere dech a nechá Vás nahlédnout do kuchyně mafiánů a vrahů. ()

heyda

Tak jsem sebral odvahu a pustil si tuto skoro 200 minutovou nálož. Stálo mě to trochu přemáhání, ale nakonec nelituju. Byla to krásná dobová podívaná s úžasnými výkony mladého Al Pacina a De Nira. Dokonce si troufám tvrdit, že je tento díl o chlup lepší jak jednička. Už jen proto, že se zde prolínají 2 časové linie. Dát maximum ale stejně jako u prvního dílu nemůžu. Ač se podařilo nacpat do stopáže množství famózních scén i dialogů, tak stejně tak se povedlo vytvořit pár hluchých nezajímavých míst, které bych si radši odpustil. Když ale vezmu v potaz rok vzniku a jak skvěle je to natočené, tak nelze než smeknout. Fakt poctivá filmařina a to se cení. 80% ()

VenDulin85

Skvělé pokračování Kmotra, v některých momentech ještě silnější a surovější, než-li jednička. Obzvláště se mi líbily prostřihy do minulosti, kterak vlastně 'vznikl' Kmotr a jeho jméno. ()

Stanislaus

Asi mě tu budete považovat za kacíře, uměleckého mimoně, či nechápajícího diváka, ale já prostě nedokážu dát druhému Kmotrovi plný počet. První díl se mi zdál lepší právě o tu jednu hvězdu, a to hlavně kvůli účasti Marlona Branda. Al Pacino je skvělý, ale jako Kmotr mi seděl právě více MB. Možná proto jsem také ocenil obsazení Roberta DeNira v roli Vita Corleoneho, který byl pro mě v tomto díle hercem číslo jedna. Jinak režie skvělá a hudba velmi pěkná. Zkrátka legendární film, který mě navzdory všem ovacím, cenám a kritikám nedonutil k nejvyššímu ohodnocení. ()

Ivoshek

Skvělá záležitost. Je to trochu míň oldskůl oproti prvnímu dílu, ale to vůbec nevadí. Hodně se mi líbilo prolínání s De Nirovou linií o začátcích mladého Vita Corleoneho. ()

poz3n

Nechci popírat nesporný kvality všech 3 Kmotrů, ale prostě a jednoduše ta dýlka je pro mě neúnosná. Stejně jako Part I je i tenhle film naprosto zbytečně dlouhej. Musel sem si dát celodenní maraton abych ho zvládnul, protože 3 a čtvrt hodiny vydržet u filmu, u kterýho sem se velkou část z toho nudil, neni jednoduchý. Neuvěřitelně málo akce, jen málo scén u kterejch sem byl naplno vtaženej do děje. Škoda škoda. ()

Roman.Ticka

Coppola opět nezklamal, vykreslil realitu doby tak dokonale, až jsem se stala její součástí a bez použití násilí. Je zajímavé sledovat, jak se tvořily dějiny Ameriky i jiných zemí, na jakých principech funguje mašinérie - Politika. Jsem dojatá, okouzlená, ztracená v mandlových kukadlách MichALelových. Done Corleone, přijmi mě do své veliké rodiny, já už tě do té své přijala. ()

MM11

Větší rozlehlost, víc dějových kliček, delší stopáž... Zkrátka všeho víc, to znamená krystalicky klasické pokračování. Ovšem pozor, i dvojka má zásadní zvraty a sděluje v sobě nadčasovost, rozhodně se nejedná o ukázku pár týpků, co dělají při kartách mordy na objednávku. Branda naštěstí dovedl nahradit podobně impozantní Al Pacino a film skvěle táhl. Opět špička. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012