Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

ppospisil

Lituji, že nejsem básník abych mohl tenhle Film adekvátně ohodnotit. Každá věta,slovo které totiž použiji k tomuto komentáři není hodno tohoto skvostu. Al Pacino ty bestie! A flashback s De Nirem, achh, prostě ... 100% ()

Nocturno culto

Obrovsky silný zážitek, první díl byl přelomovým eposem ale pokračování ho v mnohém předčí, hlavně co se týče scénáře, ten je naprosto geniální, děj se nádherně prolínal, žádné hluché místo, Vitova krvavá cesta na vrchol a s tím ruku v ruce Michaelův nesnadný život, provázený mnohými nástrahami a lidmi bažícími po jeho pozici a moci..neskutečně charismatický Al Pacino, jehož uhrančivý pohled vyvolával mrazení v celém těle a k tomu perfektní, frajersky vyhlížející Robert De Niro, tihle dva posunuli hranice herectví na samotný Olymp Hollywoodu ...Potěšilo mě že v české verzi nepokazili de Nirovy repliky dabingem, neboť jeho zastřený hlas by tak nevynikl, za to tleskám.Jednoznačných 100 % ... ()

gemi

O hodně lepší než jednička. Na čtyři to není, ale bylo to fakt těsně. Má to spád a na rozdíl od jedničky, kterou by bylo možné (a vhodné) sestříhat na polovinu, tady se toho za ty tři hodiny odehraje opravdu spousta. Obavám se ale, že to samostatně nebude moc fungovat, takže to chce nejdřív pronudit se jedničkou. Anebo si pusťte jinou akční podívanou, třeba Růžovku. ()

ZnalecH

Tak první díl mě bavil daleko více. Tady jsem usínal a přeskakoval nudné pasáže. Nevím, co se musí stát, aby se mi začal film líbit. Snad se něco změní v budoucnosti. Aktuálně to vzdávám po tomto dílu. 50% ()

Dzvandzi

Pokračování je také vynikající.Režie,hudba prostě vše dokonalé jako v prvním dílu.Hodně se mi líbili scény s Vitem z dřívějších let,dost dobrý nápad.Je to dlouhé,ale hold to ke kmotrovi patří,kdo nemá rád dlouhé filmy a potřebuje každých 30 minut akci by se nato radši dívat neměl ;) ()

GTS_PUNK

Pokračovanie divácky legendárnej gangsterky The Godfather pôsobí omnoho lepšie ako prvý diel, ktorý položil základy pre celú túto trilógiu. Dej diváka prenáša do doby, kedy je pôvodný don už nejaký čas mŕtvy a rodine Corleone vládne Michael (Al Pacino), ktorý to však vôbec nemá ľahké. Potýka sa s mnohými problémami, ku ktorým patria pokusy o jeho zabitie, zrady blízkych priateľov, súdne procesy, politická situácia v Spojených štátoch na konci päťdesiatych rokov a menovať by sa takto dalo ďalej. Aj napriek polenám, neustále padajúcim mu pod nohy, sa vždy musí s kamennou tvárou vyrovnať s nepriaznivou situáciou a spoľahlivo viesť svoju rodinu, svoju firmu. O všetko sa totižto dá veľmi rýchlo prísť. Ak sa na tento snímok pozeráme z akéhokoľvek uhla, musí nám byť jasné, že kvalitatívne je niekde omnoho vyššie než diel prvý. Veľa vecí, ako napríklad väčšina hereckého obsadenia, zostala zachovaná, takže divák sa už nemusí toľko trápiť s tým, aby si znovu pamätal nové a nové mená, ale niekoľko podstatných vecí sa zmenilo. Snáď možno povedať, že dokonca k lepšiemu. Najvýraznejšie zmeny pozorovať v spôsobe rozprávania deja celého filmu. Zatiaľ čo v prvej časti bola väčšina scén a dialógov zdĺhavá, komplikovaná a miestami až nudná, v tomto prípade všetko pôsobí inak. Scény sú kratšie, vďaka čomu pôsobia omnoho dynamickejšie a postup dejom je tak omnoho plynulejší. To je pri filme s takto dlhou metrážou rozhodne pozitívna vec. Skrátené sú takisto aj dialógy, ktoré vďaka tomu pôsobia údernejšie a sofistikovanejšie. Postavy diváka tak skoro neomrzia. Veľkým plusom filmu a tým, čo si na ňom všetci toľko pochvaľujú, sú však scény, ktoré sa retrospektívne vracajú na začiatky nebohého Vita Corleoneho. Od jeho mládežníckeho príchodu do Spojených štátov, cez začiatky amerického snu a vypracovania sa až na pozíciu dona, uznávaného, ale nebezpečného človeka. Postavy, v ktorej v prvej časti zažiaril Marlon Brando, sa tentokrát ujal Robert De Niro, aby sa vžil do role mladého Taliana zo Sicílie na vzostupe za mocou. Dobový New York prvej polovice 20. storočia uchváti a scény z neho sú bezpochyby najlepšími časťami filmu spoločne s tými, ktoré zobrazujú priebeh Kubánskej revolúciu v Havane. Najväčším neduhom je, opäť raz, celková minutáž filmu. Tri a pol hodiny sú ako jedno filmové sústo naozaj veľa, hoci v tomto prípade dej plynie relatívne rýchlo. Objektívne však treba skonštatovať, že kvalitne by sa tento film dal natočiť aj s kratšou minutážou. The Godfather: Part II stále nie je tým typom gangsterky, kde by sa veľa strieľalo a bolo veľa akcie. Rovnako ako v prvom dieli tu dominuje skôr psychologická stránka fungovania mafie, pohľad na rodinu ako celok, zradu a podobné faktory. Narozdiel od prvého filmu sa na to však pozerá, aj napriek dlhej minutáži, omnoho lepšie. Divák sa baví, aj keď si otvorene môžeme povedať, že viac akcie by filmu určite neuškodilo. Ba naopak. V spojení s mnohými kvalitne spracovanými scénami, by ho mohlo posunúť v celkových hodnoteniach ešte vyššie. Každopádne sa jedná o poctivú filmárčinu a Oscar, minimálne ten pre Roberta De Nira, je absolútne zaslúžený. () (menej) (viac)

Sweat55

Jako bál jsem se, skvělou jedničku snad nešlo překonat. Omyl jak hrom. Druhý Kmotr je snad ještě lepší, než předchozí část. Zajímavý příběh o udržení se na vrcholu, chodu mafie, skvělé zapojení kubánské revoluce a tak dále. Opět perfektní Al Pacino, jehož postavu Michaela jsem žral (obrazně řečeno) od začátku do konce. Coppolova opět geniální režie, soundtrack ještě lepší. Jako třešničkou na dortu byl ale Robert De Niro AKA mladý Vito Corleone, jemuž se perfektně podařilo znázornit začínajícího mafiána. ()

holub109

Nečekal jsem, že by se dvojka mohla jenom přiblížit kvalitě prvního dílu, ale musím konstatovat, že se opět jedná o skvělou záležitost s řadou vypjatých scén a doslova fantastickým herectvím. Stopáž je sice trošku delší a klidně bych film na určitých místech mírně zkrátil, nemůžu ale říct, že bych se nudil. Kmotr II prozkoumává dva příběhy, sleduje jak mladého Vita Corleneho, tak jeho syna Michaela. Hlavně Michaelova postava prošla obrovským vývojem. Z nevinného vojáka, který nechce mít nic společného s nelegální činností své rodiny, se stala doslova mocichtivá svině, která se neštítí ani likvidovat členy vlastní rodiny. Al Pacino předvedl excelentní výkon, v té době neznámý Robert De Niro si také zaslouží pochvalu. Natočeno je to opět poctivě, je opravdu cítít, že tentokrát mohl Coppola pracovat s mnohem větším množstvím peněz. Zkrátka jedno z nejlepších pokračování všech dob, které v některých očích předčilo i slavnou jedničku. 90% ()

Amonasr

Občas se mi ti mafiáni už pletli, kdo s kým, o čem a pro koho. Na druhou stranu oceňuji, že zde byl na rozdíl od prvního dílu učiněn pokus o objasnění sicilských kořenů mafie i o hlubší pochopení motivace jednání těchto gangsterů, včetně role "cti" uvnitř "rodiny". I když ty časté prostřihy mezi minulostí a současností zároveň působily i rušivě. A mimoděk mi před očima defilovaly i některé postavy domácí české mafiánské vrstvy - podobnost nejspíš čistě náhodná... ()

bearmeedek

Jedničku Kmotra jsem viděl hodně dávno (předtím i četl) a nevím proč, další pokračování mě už minula. Teď jsem jedničku zopakoval (pořád dobrá) a překvapení z dvojky. Minimálně stejně poutavá, větší výprava a i přes brutální stopáž to udržuje pozornost. ()

Sharpooter

Nádherné pokračování prvního dílu. Oproti jedničce se v tomto díle prolínají dva příběhy. Mikův příběh navazuje pár měsíců po konci prvního dílu a jeho linka je skvělá. Dále je zde příběh Mikova otce Vita Corleona, který se odehrává ve 20 letech a ukazuje nám začátky jeho mafie. Už v prvním díle jsem si říkal, že film má skvělé prostředí, které už dnes nikdo nenatočí, ale 20ky už dnes vůbec nikdo nenatočí, minimálně ne takhle přesně. Příběh obou linek byl opravdu úžasný a skvěle se prolínal. Snad nikdy se mi nestalo, že bych byl naštván střihem z jedné linky do druhé. Hrozně se mi líbila změna charakteru Mika Corleona z poslušného člena rodiny na nemilosrdného mafiána. Hudba opět skvělá a opět dokáže navodit skvělou atmosféru. Bylo zde opět pár scén, které film prodlužovaly a které zde vůbec nemusely být, ale i přes ně je film mistrovské dílo! Kmotr II byl za mě ještě lepší než první, je vidět, že režie získala zkušenosti a dohnala film k dokonalosti. Nemám co dodat film by měl vidět každý. Dávám 9,5/10. ()

Hashirama

Pro mě osobně nejslabší část trilogie. Sice monumentální a velkolepé, ale v jádru až příliš klasické mafiánské schéma o bohatnutí, zločinech a s tím ruku v ruce jdoucí ztrátě. Podobně jako ve Scorseseho Casinu mi zde chybí motiv navíc, který by to celé zastřešil a prodal mi to. Přesto je to stále monumentální a velkolepé, až neuvěřitelné. ()

Demonic189

Konečne som si odškrtol rest. Síce mi jeho sledovanie neraz kazila myšlienka na úžasnú parodiu Mafioso, ale snažil som sa od toho nejako odprostit. Bohužial az megalomanska dlžka, množstvo kecov, miliarda postav, neskutočne pomale tempo.... asi sa budem rúhat, ale žial viac než 3* nedam. ()

Dexx

Vzestup i pad rodiny Corleone v jedinem, byt delenem, epickem dile. Velmi dlouhe, a velmi dobre. Zcela se vyrovna svemu predchudci. ()

AdiegoA

Monstróznější, viditelně dražší, přesto o něco málo horší než jednička. Geniálního Branda nahradil neméně dobrý De Niro a Al Pacino skvěle prohlubuje svůj filmový charakter. Přesto právě part Michaela Corleoneho mi přišel daleko nudnější, než sledování osudu a budování základů rodiny Corleone pohledem mladého Vitta. ()

Lokran

Dle mého názoru lepší nežli díl první. Příběhem proplouvaly dvě dějové linie (1. jak se Vito Corleone dostal do USA a 2. jak jeho syn Michael na konci 50.let řídí rodinu a směřuje k jejímu nevyhnutelnému rozpadu, neboť v „katastrofě“ nechá zastřelit i vlastního bratra). Na rozdíl od dílu prvního, kde bych se bez sicilského vyprávění obešel, tady mě docela zamrzelo, že z důvodu snesitelné délky filmu (ale i tak má 200 minut!!) byly některé části ze života Vita Corleone vynechány a opomenuty. Jinak nezbývá než-li uznat, že lepší film z mafiánského prostředí, potažmo krimi žánru, budete hledat těžko. I když názor, že jde o nejlepší film všech dob je pro mě příliš nekompromisní a já se s ním neztotožňuji. Celkem 90%. ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012