Krstný otec II

• Česko Kmotr II (viac)

Al Pacino a Robert De Niro v hlavných úlohách druhej časti slávnej mafiánskej ságy. Mimoriadny úspech Krstného otca vo svetových kinách viedol k okamžitým úvahám o nakrútení pokračovania. Scenár, ktorý je spoločným dielom autora pôvodnej predlohy Maria Puza a režiséra, rozvíja dve dejové línie - ďalšie osudy nového krstného otca Michaela Corleoneho a začiatky mladého Vita Corleoneho v New Yorku dvadsiatych rokov. Film získal 6 Oscarov. (STV)

J.e.r.e.c

U druhého dílu mi už knížka v cestě nestála, ale stejně mi nepřišel o nic lepší, než jednička. Všechno je tak nějak očekávatelné, snaha přejít z šedé zóny do legálního podnikání nemá čím překvapit, stejně jako další splétání intrikánských pavučin. Coppolovskému zpracování zkrátka chybí ta šťáva, jakou mají třeba Mafiáni, nebo rozmáchlost a poetika, jakou vládne Tenkrát v Americe. Mimochodem, dodnes nechápu, jak Michael odhalil, že zrádcem byl Roth. Najednou to prostě řekne a Rotha zabijou. Sherlock by mi to možná vysvětlil. Viděno s dabingem. 70 % ()

Uesbe

dám 5 za tie flashbacky s Robertom de Nirom......to prelínanie malo aj zmysel, aj svoju poetiku.....len bolo treba dávať pozor...a celkovo sa mi páčili gestá, nenápadné naznačovanie, inde by to liezlo na nervy, no pri filme o úspešných mafiánoch je to dosť podstatné....nayvše, aj kvôli vývoju postavy Michaela sa zdráham pozerať Breaking bad....Michael Corleone je naj-breaking bad postava....Al Pacino ohromne a pritom decentne dával najavo, ako sa jeho povaha nerda prekrútila do podoby kmotra viac a viac a viac ()

DarthOrbyd

Pokud si někdo zaslouží nejvyšší uznání, tak je to bezesporu Robert De Niro. Nevzpomenu si teď na obdobný případ, kdy by někdo dokázal takhle skvěle zahrát mladší verzi již zavedené postavy. ()

Tamdydam

Pokračování prvního dílu je sice objektivně vzato výborné, ale mě za srdce nechytlo. Už to prostě není ono. Nebýt lidštější dějové linie ze skromných začátků mladého Kmotra, dýchal by na mne z filmu jen chlad ze světa velkého byznysu, politiky a hlavně nelidské povahy Michaela Corleona. Chybí mi tu silnější a přehlednější děj, silné momenty, atmosféra nebo napětí jako v jedničce. Film ve mě sice zanechal hluboký zážitek (což o kvalitě jistě něco vypovídá), ale z kina bych býval spokojený neodcházel. ()

Pulper

Slabší pokračování prvního dílu. Všechno stylově sedí s jedničkou, jen chybí originalita a dostatečné množství výrazných scén. Celé je to takové rozbředlé a upovídané. Hezké je retro s Robertem De Nirem jako mladým Vitem Corleonem. ()

Jacccob

Dvě dějové linie, kde si každou pro sebe krade herec světového formátu, k tomu snad možná nejlepší pokračování v dějinách kinematografie. Jestli potřebujete víc, začněte jako mafiáni podnikat sami, protože z filmu obecně se už víc dostat nedá. ()

hazdrova

Musím povedať, že ma Krstný otec II prekvapil. Bol vypointovaný, excelentne zahraný a Al Pacino bol strašne sexy. Páčil sa mi omnoho viac ako jednotka. Robert De Niro ako mladý Vito bol skvelý a netušila som, že obaja títo herci boli takí charizmáči svojej doby. Doteraz som to nechápala - už chápem. Čo sa týka deja, trošku som zase v určitých chvíľach nechápala (to sa mi pri mafiánskych filmoch stáva - takže to nie je chyba filmu) ale bolo to omnoho prepracovanejšie a zrozumiteľnejšie ako jednotka. 4* ()

1mArc0

Skúste nakrútiť 3 a pol hodinový film, ktorý by nenudil. Oproti jednotke je dejovo mnoho viac prepracovaný a temnejší. Či je to dobré? To si musí každý divák zhodnotiť sám. Z princípu filmárčiny, to nie je reperetatívne. Gordon Willis svoju kameru ešte viac premakal, aj napriek absencii svetla (na úmyselnú žiadosť režiséra). A k tomu režisér prekoná, siahne na kraj svojich síl, tak ej to diváka ešte lepšie. Krstný otec II má problém v tom, že je doslova v tieni I., Marlo Brando ako herec, je nesmierne ťažké sa mu vôbec vyrovnať. Pre Al Pacina, to bol takmer nereálny počin prevziať úlohu hlavného protagonistu/predstaviteľa vo svete Krstného Otca. Lenže Al Pacino je šikovný, a zahral svoju rolu tak, že mu uveríte každú jednú minutú. Toto je HERECTVO . Ocenenie BAFTA, to potvrdilo. Aby tá všetká sláva nebola na Al Pacinovi, ďalšie herecké meno, ktoré stojí za to, aby bolo spomenuté  je Robert De Niro. Nikoho iného by som si nevedel predstaviť, aby zahral úloha mladého Vita. Hodiny pred zrkadlom, drvenie taliančiny, i priblíženiu sa prizvuku, stáli za to. Academy Awards ešte v čase vydania stála za nič, a Robert si ocenenie za najlepšie herca vo vedľajšej úlohe má zaslúžene. Vo filme najviac disponoval rečou telom a taliančinou.  Čo sa týka  Academy Awards.. dnes už je to len bohapusté rozdávanie cien, buď sa budete za toto na mňa hnevať, je to tak. Jedna vec, ktorá je ukážkou brilantnej réžií sú skoky v príbehových líniách Michaela a Vita, sú presne tam, kde majú byť. Dozviete sa presne to, čo máte, a v deji sa nestratíte. Píšem to z dôvodu, ak by to spravil niekto iný, aby z toho nevznikli dva filmy v „jednom“. Je to experiment, to časové skákanie v deji. Od Intermission je film hotové peklo (dejovo).  V komentároch bolo spomínané, o výmene Diane Keaton. Na úlohu Kate by som si vedel predstaviť  Marthe Keller (Bobby Deerfield, 1977. S. Pollack) alebo Faye Dunaway (Chinatown, 1974. R Polanski) .  Český dabing: Pre tento film boli spravené dva verzie dabingu: 1.  Vytvorený špeciálne pre Primu. 2. Tú, čo nájdete na internete (bombuj. sk, filmujeme.sk)  na tento dabing si dávajte veľký pozor.  Vyhľadávajte práve tento. Oproti 1. dabingu, to dabléri zvládli omnoho lepšie. Jitka Ježková ako Kay Corleone/ wáu. Bol som rád, že taliančina zostala v dabingu pôvodná, žiadnych z dabérov  ju nedaboval, a nechal tak priestor autenticite.  Dabovaný Robert De Niro, keď hovorí po anglicky (dablér Michal Michálek) mi absolútne nesedel. Slovenský dabing: My Slováci, ako Slovák (nie že by som mal niečo proti Čechom) spraviť u našej krajine dobrý dabing  je ťažké, naša reč je veľmi kvetnatá, zvládnuť ju je umenie. Emanuel Hason ako Michael Corleone (no, Hasona si pamätám najmä z toho, kde členovia mojej rodiny- zo ženského zastúpenia pozerali telenovely, a stále vyskakovalo jeho meno), bolo ťažké si zvyknúť, že od Juana prešiel ku mafiánskemu bosovi. Ján Gallovič ako Tom Hagen, to je radosť počúvať. Petra Vajdová ako Kay Corleone. Niektoré časti by boli potrebné predabovať znova, pretože to neverím dablérom. Taliančina predabovaná, toto nie!  Srdce ma bolí, je mojou povinnosťou napísať, slovenskému dabingu sa vyvarujte, nie je dobrý! Dnes v roku 2018 seriály dominujú nad filmami, a tento je len smutnou pripominekou toho, čo niekedy znamenal film. Bolo to umenie, nie biznis. Na túto stránku prizvukujem  a budem naďalej.  V čom vidím problém, aj pri recenziách na ČSFD, že sú písané  pre odborné publikum, a nie obyčajného lajka. To sme sa, kam dostali?  Ak chceme hovoriť o strihovej skladbe, hovorme medzi filmármi, a nie divákmi. Bez jednotky, by nemohla dvoja existovať. Bez dvojky by bola jednotka, neukončená. Aj koniec je dôležitý. Krstného otca II nepovažujte za zbytočnú časť. Každý milovník dobrého, konfil by si mal povinne pozrieť obe časti Krstného otca. Bez debaty. /91 %/ () (menej) (viac)

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Po 10ti letech zkouknuto znovu: Mírně zvedám hodnocení. Al Pacino naprosto dokonalý a historická část s De Nirem zajimavá! Zbytek mě už tak nebavil. ()

Bezda22

Pro mě osobně je to oproti jedničce celkem propad. Ta strojová dokonalost díla úplně zabila cit, kterej byl v prvním Kmotrovi. Hrozně mi film připomíná svým schématem příběhu Coppolovu Apokalypsu. Hrozně utahanej děj, kde se vlastně pořád něco děje a řeší, hrozně se mluví, ale ve finále se toho v tý stopáži děje prakticky strašně málo. K čemu je mi to, že Al Pacino hraje životní roli, když je to ve filmu, kterej je pro mě úplně bez duše. Když bych dojem s filmu měl srovnat se Scarface, tak je to úplně stejný. Film, kterej mi nic nedal a ničím mě neoslovil. Jak jsem psal už hodněkrát. Já jsem fanoušek a mě musí film něco dát, musím mít po jeho skončení nějakej pocit. Když naskočí závěrečný titulky a já si řeknu "No, konečně" a ve mě prázdno a to prázdno není způsobený tím, že bych příběh prožíval s hlavní postavou, tak je něco špatně. A hrozně jsem se na film těšil a líbilo se mi to propojení dějový linie, víc mě bavila ta část s Al Pacinem. Ale po dvou hodinách už mě prakticky nebavilo nic. Ale spousta těch věcí jsou můj osobní "problém". Moje hodnocení tady nic nezmění, ale tohle pro mě zůstane nejspíš nepochopeným uměleckým dílem. Možná, až se mi to odleží a někdy si k tomu sednu, tak změním "názor", ale dneska to je takhle....60% ()

Comida

I když jednička je pro mne více atmosférická, dvojka je zase mnohem epičtější dílo. Spletitá hra byznysu spojená s rodinnými problémy s famózním Al Pacinem, střídá skvěle odvyprávěna pasáž o postupném získání moci Vita Corleona v podání nezapomenutelného Roberta De Nira se skvělým nádechem, který se blíží více k tomu z jedničky. To jak se tyto dva děje střídají nepůsobí nijak rušivě a ta neskutečná délka uteče jak voda. Dojemný, nádherný a geniální snímek jenž se právem zapsal do historie kinematografie, tak jako jeho předchůdce. 10/10. ()

Duke90

Francis Ford Coppola ani na po druhé nezklamal a opět nám naservíroval druhou část navazující na Puzův původní román na jedničku. Al Pacino svým výkonem naprosto oslnil a Robert De Niro po Špinavých ulicích ukázal co v něm doopravdy je.... Kmotr je prostě film u kterého si člověk přeje, aby nikdy neskončil..... ()

TaNya_

Po několika letech od doby co jsem viděla první část, jsem si konečně pustila její pokračování. Málokdy to říkám, ale předčilo to svého předchůdce. Stopáž je neuvěřitelná, ale nenajde se v ní moment, který by nudil. A flashbacky s De Nirem, byly na stejné úrovni jako linka s absolutním králem, Al Pacinem. ()

wege

Nabídka, Kmotr 1 a pak hned dvojka. Vždycky jsem si myslel, a i tak jsem to kdysi viděl, že dvojka je o kousek lepší než jednička. Už si to nemyslím. Ta část s De Nirem je dokonalá, ta druhá už tolik ne. Vadilo mi, jak se to odklonilo od té jedničky. Jak to už nebyl ten uzavřený italský rodinný svět, asi logicky to šlo dál. S tím jsem měl problém, vadila mi Kuba, vadilo mi Vegas. Samozřejmě ne tolik, abych sundal hodnocení, pořád to je pět hvězd jak vyšitých, ale ta jednička je prostě lepší. ()

Zdenda

Geniální dílko. Ještě o chlup lepší než Kmotr I(a tomu bych dal tak 6 hvězd). Od doby, kdy sem viděl tento film mám hodně rád De Nira(pro mě nejlepší herecký výkon jaký jsem kdy viděl). Jo a ještě sem zapoměl na muziku-PROSTE JEDNA BASEN!!! Užasná. ()

MaJes

Už to nie je to čo bola jednotka, ale stále to má vysokú úroveň. A musím priznať, že pri tejto časti som sa už aj trochu nudil-hlavne pri tých skokoch do minulosti ... ()

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

11.01.2022

Už pár měsíců víme, že remake akčního filmu desetiletí The Raid / Zátah: Vykoupení natočí režisér Patrick Hughes (Expendables: Postradatelní 3, Zabiják & bodyguard). Film si objednal Netflix a… (viac)

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012