Krstný otec

• Česko Kmotr (viac)

Dráma z prostredia mafie Krstný otec, nakrútená podľa rovnomenného románu Maria Puza, patrí medzi prelomové diela tzv. Nového Hollywoode. Príbeh newyorskej mafiánskej rodiny, na čele ktorej stojí don Vito Corleone (Marlon Brando), sa odohráva v rokoch 1945 - 55 a zaznamenáva prudký rozmach organizovaného zločinu po skončení 2. svetovej vojny. Film získal 3 Oscarov - za najlepší film, scenár podľa predlohy a mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Marlona Branda. (STV)

Jardys88

Poštěstilo se mi dříve než jsem viděl tento film hrát hru. Nejen, že mne udivovalo jak je hra téměř přesně podle filmu ale nejvíce ze všeho si mne získa úžasným výkonem Marlon Brando a Al Pacino. I když je to téměř tří hodinový film musím uznat nenudil jsem se ani minutu. Tato doba plná mafie a gangsterů mne vždy uchvacovala a je tomu tak do dnes. ()

Arren

No co říci. Je to Kmotr. Nechce se mi tu dokola omýlat známé skutečnosti o hereckých výkonech, epičnosti atd. atd. atd. Je to skvělý film se skvělým příběhem a skvělou výpravou. Skvělá podívaná a skvělý pocit při závěrečných titulkách. Že by tedy skvělý film? Vskutku! ()

matracak42

Jeden z ultrasuperspeciálů co kdy jsem viděl. Pan Corleone se snaží dát dohromady čestnost a rovnováhu váhy spravedlnosti - daří se mu navzdory osudu. Přesto, že dělá věci, které jsou proti zákonům, diváci jeho rodině fandí urputně. Například já při sledování vytáhnu obrovské mávátko z prvního Máje a řvu:" Pane Corleone zakročte" !!! Takže prosím dávejte nabídky, které nelze odmítnout, ale pozor ať neděláte na statku kde mají KOŇE ()

JohnDeRooy

Asi jsem filmový negramota, asi jsem se zbláznil, asi nevím co dělám, určitě mě čeká odsouzení a zatracení... Ale prostě nemůžu jinak. Je to nuda. ()

Just_Zdeny

Uz dlouho se mi nestalo, abych nebyl nejakym trihodinovym dilem temer unuden k smrti (podarilo se to, da se rict, zatim jen Apokalypse tez od Coppoly a Panu Prstenu), ba naopak uchvacen. A Kmotr mezi ty famozni dila patri. Je neuveritelne zdlouhavy, Coppola nektere sceny "obycenejneho dovadeni rodin" opravdu natahuje, ale i to podle meho nazoru dokresluje atmosferu. Vazne jsem se toho, preci jen uz starsiho filmu bal, ale ted musim uznat, ze neopravnene. Skvele:) (ale doporucuju v pulce pauzu na jidlo:D) ()

FireBlader

Excelentní herecký výkon Marlona Branda si zaslouží hvězdičku. Jinak jen utahaný film, u jakých sedadlo do pozadí tlačí víc než obvykle. Po třech hodinách jsem se obával proleženin. Přitom sedátko bylo stejné jako u jiných, delších filmů a poslední dobou zrovna nehubnu. Celou dobu jsem čekal na něco, co Kmotra z té šedi zvedne a dá tomu dokonalou pointu. Marně. Michael se rozhodně změnil. Světe, padni do kolen! Na druhý díl už nemám síly. Každopádně nevšední pohled do mafiánského světa to byl. No a? Hranatý vejce by taky bylo hodně zvláštní, ale koukat na něj 3 hodiny? ()

Emmyvision

Pravidelný vítěz nejrůznějších žebříčků o nejlepší film všech dob. Docela mu jeho úspěch závidim, ale rozhodně se mu nedivim :o) Když jeden americkej film, tak Kmotr. Když Kmotr, tak první díl. Nezapomenutelná scéna: Dveře se zavírají a Don Corleone úřaduje. ()

LB-goulem

Musim rici, ze jsem od toho filmu radsi nic necekal. Po prvnich patnacti minutach jsem mel nutkani film vypnout se zavrem: "to je ale blbost". Nicmene jsem tak neudelal a jsem moc rad, ze jsem tak neudelal. Film zpocatku, dle meho nazoru, neni prilis zazivny, ale postupne nabira na obratkach - krasna ukazka mafianskych boju, uplatkarstvi, zrady, pomsty, smireni, ucty, nasledovani, atd ... doslova me udivuje kolik ruznych scenarii dokazal tento snimek nabidnout. Marlon Brando a Al Pacino predvedli paradni vykon. Secteno a podtrzeno: lespi 4 hvezdicky ()

2men

Tento film mě zasáhl jako žádný jiný. Gangsterská atmosféra a výborné Coppolovo zpracování dělají z filmu kult. Ve své nejlepší roli se zde představuje „don“ Marlon Brando a začínající hvězda Al Pacino. Film se dočkal velmi kvalitního pokračování. Doporučit mohu také knižní předlohu u které budete trnout stejně jako u filmu. ()

Formanka

Teda...z Al Pacina jsem padla na zadek. A to jsem ho poznala až po hodině a půl:)) A scéna křtu, to je filmová dokonalost. ,,,Po druhým shlédnutí: Tenhle film se nesleduje, ale užívá. Každý gesto Marlona Branda, každej pohled Al Pacina...uáááá nádhera. ()

LionelHuts

Další kultovní gangsterka, která mě zrovna nenadchla. Nevím jestli je to mým přehnaným očekáváním, ale čím více se na tyhle filmy vždycky těším, tím větší je to zklamání. To samé u Casina či Scarface. Nevidět Kmotra na ČT rozděleného na půlky, tak to snad ani nedodívám. Již jiný Coppolův opus Apokalypsa mě po 3hodinovém sledování nemile překvapil. Tady se to bohužel táhlo celým filmem. A přitom mám tenhle žánr opravdu rád. Sohlasím s komentáři Tosima a dobytka. ()

xhonza5

K tomu snad není co psát. Je to starší klasika, která stále vládne na předních příčkách žebříčků filmů. Kvalitní práce se prostě musí ocenit. ()

Dave94

Skvělé dílo skvělého režiséra. Francis Ford Coppola stvořil skvost světové kinematografie.Tomu to filmu bych osobně nic nevyčetl pro mně nejoblíbenější film který sem kdy viděl.100% ()

james11

Když jsem se koukal na Forresta nebo Vykoupení z věznice Shawshank , tak jsem ještě snad ani csfd neznal (nebo jsem to tak nebral). Ale u tohoto filmu jsem si byl vědom, že je tady čtvrtý. Měl jsem velké očekávání, a tak jsem rád, že se odehrálo vše, jak jsem si přál. Briliantní ztvárnění Newyorského podsvětí vyrazí dech každému. Jediné, co bych tomuto dílu vytknul, byl Michaelův život na Sicíli, který mi přišel v půlce filmu trochu nudný :-) Ale stejně nezapomenutelné dvě a půl hodiny. ()

Flarnytryl

První díl precizní mafiánské ságy. Film má sice téměř tři hodiny, ale jediná vteřina v něm není navíc, každý záběr, každý pohyb herců má svůj smysl. Snad v žádném jiném snímku nelze vidět pohromadě tolik špičkových hereckých výkonů, jimž alespoň pro mě vévodí Al Pacino, jež dokonale ztvárnil přerod sympatického mladíka v tvrdého mafiánského bosse, který si nemůže dovolit ani špetku lítosti a soucitu. ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice

08.11.2023

Hezkých předělávek není nikdy dost a fanoušci přímo lační po tom, aby své oblíbené kousky mohli vídat znovu a znovu, jen v úplně jiném provedení. Nebo si to alespoň myslí hlavouni studia Paramount,… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)