Krstný otec

• Česko Kmotr (viac)

Dráma z prostredia mafie Krstný otec, nakrútená podľa rovnomenného románu Maria Puza, patrí medzi prelomové diela tzv. Nového Hollywoode. Príbeh newyorskej mafiánskej rodiny, na čele ktorej stojí don Vito Corleone (Marlon Brando), sa odohráva v rokoch 1945 - 55 a zaznamenáva prudký rozmach organizovaného zločinu po skončení 2. svetovej vojny. Film získal 3 Oscarov - za najlepší film, scenár podľa predlohy a mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Marlona Branda. (STV)

brzozin

Co napsat, aby to nebylo jen přežvýkávání prázdné slámy? Protože k tomu skvostu světové kinematografie, už bylo napsáno skoro vše. Knihu jsem četl, samozřejmě jako první. Snad žádný snímek ve mě nezanechal takový dojem, jako Kmotr. Dokonalá hudba, dokonalé herecké výkony, dokonalý děj, dokonalá scénická rovina. Bohužel na tenhle film se nedá koukat víckrát. Ta první emoce se už nikdy nezopakuje. ()

gicous

Nezapomenutelné: - Veškerá tíha okamžiku leží v očích Michaela, když se rozhoduje, zda-li zmáčknout spoušť při osudové schůzce, jenž ho definitivně posílá na dráhu zločince - závěrečný masakr, při nemž se křest míchá s krvavými momenty vražd. Neposkrvněná nevinnost v ostré konfrontaci s nemilosrdným násilím - úplný závěr, kdy se z Michaela stává Don Corleone. 9/10 ()

Wooke

Videl som film, hral som sa hru, knihu som zatiaľ nečítal, no chystám sa. Koho to trápi, však. Toto veľdielo si však určite zaslúži minimálne takú pozornosť, akú som mu venoval ja. Atmosféra mi prišla úplne autentická a ja ako keby som sa pozeral na dokumentárny film o živote mafiánov a veru, nechcel by som v tom ich svete žiť. ()

Bifftekk

Jen málo filmů se může honosit tím, že se vyrovnají své knižní předloze. Kmotr je tím případem, ba dokonce je možná o 1% lepší jak kniha. Skvělá atmosféra, skvělý herci a jedinečná předloha, která dělá z Kmotra kultovní počin. Marlon Brando ztvárnil roli dona na výbornou a já si navždy budu pamatovat jeho ledový vztek, který mě provrtával skrz na skrz. Questa guerra e cosa nostra. ()

spaca888

Jelikož jsem velikým fanouškem filmů o mafii tak jsem ke Kmotrovi přistupoval s velikým očekáváním, obával jsem se, že možná až přehnaným. Naštěstí mě kmotr nezklamal, naopak ještě má očekávání mnohonásobně předčil a právem se řadí na 1. místo mafiánských filmů. ()

petisek

"Matka" všetkých mafiánskych filmov a dnes už absolútna filmová klasika, ktorá vyniesla Francisa Forda Coppolu na režisérsky Olymp. Sám sa neviem rozhodnúť či je lepšia kniha Maria Puza, alebo jej filmové spracovanie. ()

konysua

Perfektní příručka, jak je třeba řídit mafiánskou rodinku. Není to nic s medem a kulka čeká na každého z nich. Jedno herecké hovado předbíhá druhé, ale u mě vede Pacino a jeho chladnokrevný pohled. 9/10 ()

Patches1984

Kmotr je pro mě jeden z příkladů toho, jak se mají dělat adaptace knih. Čert vem vypuštění některých podružných a víceméně ilustračních scén, zhuštění některých vedlejších postav do jedné věty ve scénáři, to jsou všechno detaily, bez kterých by výsledek neměl tři hodiny, ale šest. Důležité je, že Coppola dokázal ve své celistvosti zachovat hlavní dějovou linku, vývoj postav a především atmosféru psaného příběhu. K tomu geniální výkony Merlona Branda i Al Pacina a neméně geniální hudba. Zkrátku film bez kazů a to naštěstí i pro ty, kdo dřív přečetli knihu. 10/10 ()

bohhous22

Podle mého názoru je film daleko vepředu před literární předlohou.To se zas tak často nestává.Precizní po všech stránkách!!!..................Neochvějně nejlepší z nejlepších gangsterek. Nestárnoucí dílo.Věcná radost.Nevycerpatelna inspirace. ()

MirkaP

Nejdříve jsem četla knížku, od které jsem se nemohla utrhnout, a pak viděla film. Co dodat - zalehneme na matrace a budeme se dívat a číst pořád dokola. ()

Brano

Tento film budem už navždy radiť medzi nezabudnuteľné diela svetovej kinematografie. Bezpochyby najlepší gangsterský film, ktorý je o rodine Corleonových. Od scenára až po herecké výkony ťažko nájsť nejaké chyby. Najmä Al Pacino predviedol geniálny výkon a už navždy si pod jeho menom budem predstavovať tvár Michaela Corleoneho, on sa pre túto rolu narodil. Taktiež výborná hudba a samozrejme netreba zabudnúť ani na Coppola, ktorému patrí najväčší obdiv za toto vrcholné dielo. Z trilógie považujem jednotku za najvydarenejšiu. Ak by som mal napísať jedno negatívum, tak by to bola rozhodne stopáž, ale tá mi pri jednotke až tak hrozné nevadila. ()

borohub

Kmotr je jeden z mála věcí, kterou jsem v životě přečetl. Neříkám, že kniha byla nějaká nejlepší(špatná ale nebyla), bylo tam hrozně moc nudných a zbytečných pasáží, bohužel film je pravý opak knihy. Neobjevily se tam(či byly zmíněny čistě okrajově) docela zásadní věci, stejně tak to pořád přeskakovala tam a sem. Kdybych to nečetl a nevěděl o co tam go a co se má stát, tak se za chvíli ztratím. Podle mě je i tenhle film ideální příklad nadhodnoceného filmu, ono se prakticky za ty tři hodiny téměř nic nestalo a klíčové bylo možná posledních 10 minut.. Pro mě to bylo bohužel nehorázné zklamání a krom skvělých hereckých výkonů a slušného soundtracku by nebylo ani na co dívat. Za mě 50% ()

mrclTV

Perfektná sonda do života nie úplne bežnej rodiny amerických talianov. Páči sa mi, ako to nie je len obyčajná gangsterka, ale dielo zobrazujúce všetky aspekty života jednej rodiny v dlhom časovom rozpätí. Samozrejme sa film nevyhýba ani klasickému gangsterskemu remeslu, pričom jedna epická scéna je nahradzovaná ďalšou a tak postupuje film až do konca. Čerešničou na torte je premena mladého Michaela...... Delizioso. ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice

08.11.2023

Hezkých předělávek není nikdy dost a fanoušci přímo lační po tom, aby své oblíbené kousky mohli vídat znovu a znovu, jen v úplně jiném provedení. Nebo si to alespoň myslí hlavouni studia Paramount,… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)