Krstný otec

• Česko Kmotr (viac)

Dráma z prostredia mafie Krstný otec, nakrútená podľa rovnomenného románu Maria Puza, patrí medzi prelomové diela tzv. Nového Hollywoode. Príbeh newyorskej mafiánskej rodiny, na čele ktorej stojí don Vito Corleone (Marlon Brando), sa odohráva v rokoch 1945 - 55 a zaznamenáva prudký rozmach organizovaného zločinu po skončení 2. svetovej vojny. Film získal 3 Oscarov - za najlepší film, scenár podľa predlohy a mužský herecký výkon v hlavnej úlohe pre Marlona Branda. (STV)

FezDog

Výborné, skvělé, úžasné prostě nejlepší gangsterský film všech dob. Co jiného dodat?? PS: Doporučuji si přečíst knižní vydání.. ()

greymon

Není nad starou dobrou klasiku, která nikdy nezestárne. Nikdy bych nevěřil, že se mi něco takového bude kdy líbit. Film mě velmi překvapil a nic bych na něm neměnil a nemám výhrad až na dlouhé čekání. ()

Queendom

Tohle že je 40 let starej film? Ryzí, nadčasová klasika, kterou by - a teď se možná rouhám - možná ještě o kousek líp zpracoval jen Scorsese. ()

Olafsson

Udělám vám nabídku, kterou nemůžete odmítnout... Chcete-li vidět jak má fungovat správná hlava rodiny, podívejte se na Godfathera... ()

67891234

Jelikož jsem četl tuto knihu, a pak se díval na film, tak jsem byl mírně zklamán. Vím, že je to klišé, ale bohužel to tak je. Jeden z prvních filmů velkého Al Pacina. Ale není to překvapivě jeho výkon, který byl ten nejvíce strhující, a který utvářel hlavní atmosféru. Myslím tím hlavní roli ztvárněnou Marlonem Brandnem. Film a herecké výkony byly náležitě oceněny a zaslouží si být tak vysoko v žebříčku. Ale právě kvůli tomu zmiňovanému klišé bych filmu dal pouhých 80%. ()

donnovann

S knižní předlohou jsem se bohužel nesetkal, ale fakt s jakou precizností Coppola zobrazuje život jedné mafiánské rodiny je vskutku nevídaný. Perfektní hudba, skvělí herci Al Pacino brilantní jako vždy ovšem to, jakým stylem tady ztvárnil samotného kmotra Marlon Brando to je panečku něco. V každé scéně ve které se objevuje z něj nemůžu spustit oči a hltám každé jeho slovo. Celá trilogie Kmotr je prostě mistrovské dílo které by mělo obsasovat žebříčky na těch nejvyšších pozicích ve všech směrech. ()

Mikel LetsGo

Tady je krásně vidět jak může zpracování zvítězit nad obsahem. Majstrštyk jehož síla je v hereckých výkonech,kvalitní hudbě a dobovém zpracování.Každý člen štábu tu odvedl stoprocentní výkon a pro ty u nichž dochází k orgazmu poté co se Marlon Brtando dívá pět minut v kuse záhadným pohledem do kamery je to určitě labužnický kousek. Jenže většina diváků se chce u filmu bavit a ta strašná spousta nudných pasáží tomu moc nenahrává.Postupem času se může zdát příšerně přeceněný,ale jak už má jednou nálepku TOP... těžko a bolestivě se bude stráhávat! ()

N3O

Jeden z mála filmů, od kterého by se ostatní filmaři měli učit. Člověk by i věřil, že se nedívá na mimořádné herecké výkony ale na skutečné mafiány. 100% je málo! ()

Born2BeAlone

Na žádný jiný film nesedí označení kult, jako právě na Kmotra, který vytvořil nový filmový žánr a změnil moje způsoby přemýšlení, vystupování a oblekání. Tříhodinový herecký, režísérský a hudební koncert, který ani po 40-ti letech neztratil nic ze svého lesku a stále má co říct. Puzzova kniha byla dokonalá a Coppola jí při oživování posunul ještě o patro výš. ()

Mr.nachos

Konečně to mám za sebou. Přiznávám, že se mi do toho moc nechtělo a po shlédnutí musím prohlásit, že kdybych to neviděla, nijak by mi to nevadilo, táhlo se to jako žvejka a ne a ne to skončit. Ale podle hodnocení je to bvelmi oblíbený film, tak je asi něco špatně jen u mě. ()

Horxus

Nemám ráda gangsterky. Kniha mě nebavila a ani tříhodinová filmová adaptace mě nezaujala. Prostě není nic pro mě pozorovat lidi co si navzájem vyhrožujou a vraždí se kvůli ničemu. Sorry. Ale když vynechám co mě baví a nebaví a budu se soustředit jen na kvalitu filmu jako takového, musím poznamenat, že herci byli výborní, atmosféra dobrá a celek je také dobrý. Takže kvůli mému vkusu či pro někoho možná nevkusu jen 4*, jinan by to bylo bez váhání 5* ()

Ocelotr

Nevím, možná je to tím, že jsem KMOTRA viděl až teď (2012), ale já z něj teda odvařenej moc nejsem. Dost mi vadili dějové skoky a spíš mi film připomínal seriál o pěti dílech než ucelený film. MARLON BRANDO a ROBERT DUVALL jsou perfektní, překvapivě mi zde neseděl AL PACINO. ()

bodula

Tak jsem se po ctyřiceti letech od vzniku filmu konečně dokopala a pustila jsem si tento vychvalovaný film z TOP10. Asi jsem podvědomě věděla, proč se mu tak dlouho vyhýbám. Nemůžu se zbavit pocitu, že je to velmi přeceňovaný film. Nevím, jak působil před desítkami let, ale jeho délka je fakt vražedná, o to více, že se tam prakticky téměř nic neděje. Film jsem musela dát nadvakrát, jinak bych nudou umřela, ani kulka do hlavy by nebyla jistější! Paradoxně, kromě délky a sní spojenou nudu, nemám filmu co vyčíst. Moc se mi líbil Al Pacino a Robert Duvall, vychvalovaného Marlona Branda sice nechápu, ale budiž. Asi mi bude trvat dalších pár let, než si pustím dvojku. ()

x_silver

Sakra že ono nejde si do seznamu TOP filmů přidat 11 filmů. 10 je vážně málo. Pacino, Brando, Caan a tihle tři chlapi pod taktovkou F.F.Coppoly v Puzově příběhu Kmotr. Klasika zůstane klasikou a já budu vždy u toho, když bude Kmotr na plánu večera. Krása. Vrchol Pacinovi tvorby. ()

J*A*M*B*O

V prvom rade veľká poklona Coppolovi. Natočil fakt unikátny kúsok a to sa uznáva. Prvé zhliadnutie bolo pre mňa fakt neuveriteľné, ale po druhý krát som sa už nevedel vo filme nájsť. Príbeh je fakt neporaziteľný, hudba je perfektná, ale má to háčik. Film sa mi zdal už dlhý a čakal som na to kým skončí. Príbeh už nie je to čo predtým. Ak sa človek pozrie na film z inej perspektívy, tak sa to až za také umelecké dielo neberie. Nevyrazilo mi to dych, skôr ma to celé odradilo. Herecký výkon tam je bezchybný, po celej stránke je vlastne film perfektný, ale žeby ma zaujal ? Tak to asi nie. Dávam 9/10 bodov. ()

helrohir

Neviem, či vôbec existuje lepší gangsterský film, pretože v tomto prípade sa jedná o dokonalé zhmotnenie podstaty života mafiánskej rodiny so všetkým, čo k tomu patrí. Film nestavia, tak ako je zvykom v iných gangsterkách, na akcii, ale na podrobnom vykreslení života, hierarchie a vzájomných vzťahov medzi priateľmi aj nepriateľmi. Herecky je vrcholom filmu jednoznačne výkon Marlona Branda, ktorý sa pre úlohu charizmatického krstného otca snáď narodil, ale svoj talent naplno prejavil aj Al Pacino. Taktiež aj ťah s obsadením F. Forda Coppolu ako režiséra bol skvelým nápadom, aj keď som zvedavý, ako by to dopadlo ak by sa režisérom stal Sergio Leone. Plusom je aj pekný soundtrack a na záver musím podotknúť, že tento film je skutočným klenotom histórie filmu. 100%. ()

Paramount chystá remake Trestné lavice

Paramount chystá remake Trestné lavice

08.11.2023

Hezkých předělávek není nikdy dost a fanoušci přímo lační po tom, aby své oblíbené kousky mohli vídat znovu a znovu, jen v úplně jiném provedení. Nebo si to alespoň myslí hlavouni studia Paramount,… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2022

Zemřel herec James Caan

Zemřel herec James Caan

07.07.2022

Z amerického Los Angeles přichází smutné zprávy, ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve středu večer opustil filmový svět americký herec James Caan, jehož si diváci mohou vybavit ze snímků jako Příliš… (viac)

Miles Teller míří mezi mafiány

Miles Teller míří mezi mafiány

30.05.2021

Herec Miles Teller oficiálně nahrazuje odchodivšího Armieho Hammera v chystané minisérii The Offer na streamovací službě Paramount+. Ztvární postavu producenta Ala Ruddyho, který pomáhal režisérovi… (viac)