Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Komédia
  • Dráma
  • Akčný
  • Krimi
  • Dobrodružný

Recenzie (206)

plagát

Everest - najťažšia cesta (2020) 

Obdiv cez slzy. Výborná filmová poklona odvážnym mužom, na ktorých výkon a obeť ich lezeckej vášni sa takmer zabudlo.

plagát

Vykopávky (2021) 

Taký ten neznámy a nenápadný film, ktorý náhodou nájdete na Netflixe a potom zistíte, že je najkrajší aký ste za posledné obdobie videli.

plagát

Hľadám Dunaj (2020) (TV film) 

Z filmu cítiť úprimnú lásku jeho autora, k rieke Dunaj. Krásne zábery a silné posolstvo o potrebe si tento prírodný skvost viac chrániť.

plagát

Sociální dilema (2020) 

Film, ktorý treba vidieť (a potom začať obmedzovať svoj čas strávený na sociálnych sieťach).

plagát

OTO 20. ročník (2020) (TV relácia) 

Po tom, čo sa do odovzdávania cien OTO obuli poslanci Kresťanskej únie na čele s Annou Záborskou, pre údajné "urážlivé zosmiešňovanie kresťanskej viery", náhle celý program v mojich očiach stúpol na hodnote. Zdvíham zámerne hodnotenie na 5*, lebo si nemyslím, že Boh je taký urážlivý, ako táto bigotná skupina poslancov slovenského parlamentu.

plagát

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020) 

Mám rád Island, Willa Ferrella a Eurovíziu. A zrazu som toto všetko dostal v asi najzvláštnejšom filme za posledné obdobie. V roku, kedy sa po prvý raz Eurovízia neuskutočnila, prišiel film, ktorý mi jej presunutý ročník nahradil. Najprv som sa bál, že pôjde o brutálne robenie si srandy Američanov z Európy, ale ono je všetko inak. Will Ferrell je Eurovíziou fascinovaný a natočil film, ktorý síce verne zobrazuje všetky jej klišé, ale tak neuveriteľne zhovievavo, že samotný film je skôr poctou súťaži, ako jej parodovaním. Neváham tvrdiť, že ide o najeurópskejší americký film, aký som kedy videl. Potešia cameá skutočných účastníkov súťaže, islandská krajina, Ferrellove hejty na Amíkov, hudba Sigur Rós, Ólafur Darri Ólafsson a Will Ferrell, ktorý svoj výkon ustrážil a zahral vrámci svojej filmografie jednu z "normálnejších" postáv. Záverečná pieseň je natoľko dobrá, že by súťaž pokojne mala šancu vyhrať. Pokiaľ súťaž nesledujete, možno nebudete mať toľko pochopenia ako ja, ale pre mňa veľmi pozitívne prekvapenie a feel-good movie, na ktorý sa ešte raz rád pozriem.

plagát

Drakula na koľajniciach (2019) (TV film) 

Pekný umelecký dokument o spojivách a rozdieloch medzi národmi na území dnešnej Bratislavy, vyrozprávaný na príklade dejín Viedenskej električky, ktorá kedysi spájala Prešporok a Viedeň. Trochu mi chýbali titulky s menami jednotlivých účinkujúcich, prípadne vysvetlenie o koho vlastne ide. Človek neznalý dejín Bratislavy možno niektoré súvislosti ťažšie chápal, ale pre fanúšikov histórie je film pekne natočený dokumentárny bonbónik.

plagát

Po životě - Série 2 (2020) (séria) 

Druhá séria za mňa ešte lepšia ako prvá. Netradičná kombinácia Gervaisovho drsného humoru a hlbokých ľudských emócií funguje výborne a nemá slabé miesta.

plagát

Fauda - Série 3 (2019) (séria) 

Málokedy sa stáva, že kvalita seriálu počtom sérií stúpa, ale v prípade Faudy je 3. séria tou najnapínavejšou.

Reklama

Reklama