Anička dostala od Krčky pořádnou lekci - zahrávat si s novináři se prostě nevyplácí. Mladý lobbista Lachman ji naštěstí zachrání před jistým vyhazovem a přeskočí mezi nimi jiskra. Premiér Dub je médii osočen ze spolčování s kmotry a Lachman v tom, zdá se, hraje roli. Před Aničkou je tajnůstkářský a i když je to mezi nimi intenzivní, stále si ji nepouští k tělu. Ačkoliv fakt, že udržuje poměr i s jinými ženami, není žádným tajemstvím, Anička se zprvu tváří, že jí jejich vztah vyhovuje. Okolnosti ji ale donutí přiznat si pravdu. Krčka vycítí, že mu Anička může být i dál užitečná a chce jí pomoct. Další zklamání Aničku otupí a donutí soustředit se víc na to posunout se zase o stupínek výš. (prima+)

mira007

Koncept odhalen, co díl, to skok o patro společenského žebříčku výš. Druhý díl ukázal jak si to scénáristické duo Hornová Klíma rozdělilo - Hornová, pro kterou je vrcholem současné tv tvorby seriál Bridgertonovi (2020) , vsadila na české poměry na odvážnou erotiku ( ikdyž Podzimková hned v rozhovorech pro jistotu ujišťuje, že její je jen hlava, zbytek dubleři ) a investigativec Klíma s vrcholným dílem Expozitura rozjel politický thriller, kde možná až moc tlačí na pilu vysvětlováním a doslovností, takže další díly ukážou jestli to není moc. ()

castor

Nezapomněl na její narozeniny, bral ji do luxusních restaurací, poslal ji do butiku, ve kterém má otevřený účet, ale měl několik pravidel: on bude určovat, kdy a zda se potkají, nebude se mu hrabat ve věcech, neposlouchat hovory, neřešit lidi, s kterými se potkává. A nepřibere ani deko. Anička ze sněmovní jídelny má budoucnost před sebou a návštěvou rodné vsi pochopila, že její svět je definitivně v Praze. Jenže… na zlomená srdce je lobbista Lachman machr. Tak aspoň se protlačí do atria. Na lepší flek. Bohužel se pořád tak nějak blábolí, dokola slýcháváme, že politika je divadlo, které stojí na vzájemných protislužbách a ústupcích. Autorem námětu a scénáře je publicista Josef Klíma. Jak vidno, využil své letité praxe a znalosti politických kauz a sáhl po známém tématu, kterak se prodavačka (možná mzdová účetní) stala vysokou státní úřednicí. Ovšem Klíma docela dost klouže po povrchu. Politická rovina je totiž dlážděná hromadou klišé, mnohé stojí na náhodách či na hlouposti postav, které by přitom měly být opatrné. ()

honajz

Jede to ve vymezené trase k očekávané cílové rovince v osmém dílu. A cestou to sbírá jednotlivé mezičasy, které čtenáři bulváru jistě dopodrobna dávno znají. Snad jediným objevným prvkem je prozrazení toho, jak to v parlamentu funguje - totiž, že je to jen jedno velké divadlo, a když dva dělají, že se nesnášejí, tak můžou být kamarádi. Pokud si této message ale vůbec diváci všimli. Jinak vlastně nic nového, co bychom nevěděli. Pouze tím, že ve scénáři je spojeno víc ženských postav do jedné, děje se jí na jednu postavu až moc náhod. ()

William_

Já se teda bavil a celou hodinu jsem nespustil z televize oči (a nebylo to jen kvůli Evě Podzimkové). V epizodě se toho stalo tolik, že být to nekonečný seriál typu Ulice/ZOO, tak to vydá na 2 sezony. Jen tenhle seriál asi nebude oblíbený u (bývalých) politiků, neboť těch paralel bych jen v tomto díle našel několik. Samozřejmě spousta věcí je zde hodně přikreslena (například vyhazov za ekzém na obličeji, což mě jako ekzemistu docela děsí), ale jako celek to prostě funguje a nedívá se mi na to z pohledu občana vůbec hezky, když si vezmete v potaz, že většina z toho se fakt stala. Dobrá práce Primo. ()

diamond odpad!

Nekoukatelná telenovela. Jedna postava debilnější než druhá a celkově amatérské ztvárnění na všech frontách. Zdejší hodnocení snad není myslené vážně. První díl byl až moc, další už nikdy. Hledat kvalitu na dvou našich konkurenčních televizních stanicích je jako hledat jehlu v kupce sena. U konkurence už se nějaké výjimky vidět daly, na TV príma zatím stále nic. ()