Novináři dál řeší kauzu kolem premiéra Duba a jeho společné dovolené s oligarchy. Krčka si myslí, že po posledním milostném zklamání má Anička spadeno na dalšího vlivného muže. Poslance Hadrabu. Ministr kultury Vichr kontaktuje Aničku s tím, že se v kantýně kšeftuje s nápoji. Chce ji využít jako informátora. Aničce se rýsuje s Hadrabou nový vztah. Oproti Lachmanovi se k ní chová jako pravý gentleman. I jeho rodina si Aničku oblíbí. Jen jeho bratranec, který je zároveň jeho poradcem, se Aničce nepozdává. Instinkt ji nešálí. Na to, aby se ho ale zbavila, si od Krčky osvojila jednu praktickou radu - všechno, co na druhé ví, musí využít v pravou chvíli. (prima+)

castor

Který další z „nosičů“ ji vytáhne zase trochu výš? Co třeba maminčin mazánek a panic, tedy poslanec Vláďa Hadraba? Má ovšem starostlivého bratrance, který je zároveň jeho poradcem a ze kterého je třeba udělat násilníka. Ač teda Aničky pohmožděnina obratem (v posteli s Vladimírem) zmizí. Proměna je definitivní, na slabosti není místo. Mimochodem odkdy ministr (Vichr) řeší, kdo a jakým způsobem v kantýně kšeftuje s nápoji a potravinami? Za kamerou se střídají zejména televizní tvůrci (ovšem s několika zajímavými filmovými tituly) Jiří Chlumský (Prachy dělaj člověka, Hop nebo trop, Kriminálka Anděl) a  Martin Kopp, který stojí za kousky jako Vyšehrad: Fylm či za třetími Bobulemi, ve kterých hrdinové (rovněž) řešili potíže o dost banálněji, než by se dělo ve skutečném životě. ()

Kelinej

Pěkně se nám to rozjíždí. Najednou je cítit, že Josef Klíma nevěděl, jakou historku do seriálu zapracovat dřív. Takže zjevně nebyl čas dopovědět ani to, že Vichr není jen ministr, ale i přední funkcionář vládní strany, která musí ve vlastním zájmu hlídat i taková citlivá místa, jako je zásobování Sněmovny. Zato Anička je typická andělská mrcha, která se člověku na jedné straně hnusí, a na straně druhé je nedočkavý, jak a kam se vydrápe příště... ()

fabecc1222

Bylo vcelku jasné, na koho si Anička posvití ve třetím díle. Takže odepisujeme dalšího poslance, ke kterému si teda já osobně nedokážu přiřadit reálnou osobnost, ale to asi vlastně ani nijak nevadí. Jen ten přerod Aničky do sebevědomé zlatokopky, která si jde tvrdě za svým, se udál možná až moc rychle. A už to začíná vypadat, že se pomalu dostáváme k finálnímu úlovku. ()

William_

Divácky to na mě nefungovalo tak dobře jako předešlé dva díly, ale posun v příběhu (v kariéře) jde vidět a zahrané to bylo taky dobře, i když Měcháček jako arogantní zmetek mě v minulém díle bavil více. I proto si ode mě "třetí schod" odnáší tři hvězdy. ()

Bozvav

Ve třetím díle ztráci Anička zbytky zábran a naplno vypouští bestii, kterou měla někde v sobě hluboko uvnitř ukrytou. možná, kdyby se řádně podívala do zrcadla, viděla by svoji matku. Jistě, za jiných okolností a v jiné lize, ale také stejně bezohlednou a razící si svoje zájmy na úkor druhých. Dějová linka s pitomoučkým poslancem Hadrabou, jemuž ani bezskurpulózní bratranec už moc nepomůže byla v pohodě a jak říká na konci náš mluvčí , novinář pan pěkná svině, Aničku již nikdo nezastaví. Technicky skvělé, kamera i hudba super. Za mne 95%. ()

• Po útoku bratrance Hadraby (Michal Dalecký) má Anička (Eva Podzimková) viditelně zhmožděné zápěstí. Druhý den jej ukazuje své předchůdkyni (Zdena – Alžbeta Stanková), ale večer (v postelové scéně s Hadrabou) již má obě ruce bez zhmožděnin. (PMUL)