KGB má nový ďábelský plán: Série atentátů se podle něj stává osudnou pro agenty nepřátelských tajných služeb. Jméno Jamese Bonda v tomto seznamu smrti nechybí. Agent 007 však zařídí v Bratislavě útěk generála KGB Koskova, který ve skutečnosti pracuje pro britskou tajnou službu. Koskov obviní z úkladů svého protivníka Puškina, ale vzápětí je unesen sovětskými agenty. Bond se nyní musí Puškina zbavit a Koskova zachránit. Timothy Dalton je James Bond osmdesátých let. Nové příběhy Agenta 007 díky němu získaly tempo akčních filmů. Bratislavu musel za totality natočit John Glen především ve Vídni. (Warner Home Video CZ)

luka4615

007-15 Postava Jamese Bonda dostála po sedmi snímcích změny v podobě charismaticky ostříleného Timothyho Daltona. Jistě, sice zde oproti ostatním bondovkám dostaneme poněkud slabší příběh, nicméně režisér John Glen pomyslné ručičky úspěchu převrací ve svůj prospěch díky velkorysým akčním scénám, které působí vážně skvěle – namátkou třeba úvodní scéna v Bratislavě či následný úprk v Aston Martin V8 Vantage před Žigulíky Veřejné Bezpečnosti. Cele to pak rámuje výtečně vysokooktanová sekvence v Afghánistánu, což ze snímku The Living Daylights činí velmi povedený zářez do série Agenta s povolením zabíjet. (HBO GO) „We have an old saying too, Georgi. And you're full of it.” ()

Lucasion

Již čtvrtý představitel Jamese Bonda. Timothy Dalton skočil do role po hlavě a přistál skvěle na obou nohách. Charismatický a drsný. Tak bych ho definoval já. Výborná úvodní scéna a po ní následuje velmi dobrý špionský příběh agenta 007. Akční scény jsou udělány skvěle. Například scéna s autem na ledě či vyhazování z letadla jsou opravdu super. Dalton tu má nové vymazlené autíčko a patřičně ho využije. Vtipný, akční a dobrý. To je Living Daylights - Dech Života. (86 procent) ()

ScarPoul

Jedna z najlepších bondoviek aké kedy vznikli. Timothy Dalton, vytvoril nového, sofistikovanejšieho Bonda a sledovať jeho dobrodružstva v Bratislave a v Afganistane mi spôsobovalo neskutočný pôžitok. Čo na tom, že hlavný záporák, je taký hlúpy. Všetko sa zmenilo a musím povedať, že k lepšiemu. Vynálezy Q sú krásne využité, rovnako ako aj každá jedna scéna. Glen sa skrátka po tých pár bondovkách dokonale vyzná. Osobne som príjemne potešení. Dych života spĺňa všetko čo by mala správna bodnovka spĺňať, plus ide ešte ďalej. ()

Lacike

Bond konecne omladol. Dalton pojal Bonda ako drsniaka, ktory prilis nevtipkuje a aj pri baleni zien pôsobi, ze to robi z nutnosti ako potesenia. Ale vdaka Daltonovmu veku je ho castejsie vidiet v akcii bez zadnej projekcie aj ked uplne sa jej nevyhli. Je to taky predchodca stylu, ktory o par rokov neskôr preslavil Daniel Craig. Zapletka sa naposled v serii venuje studenej vojne a tentokrat sa pozrieme aj do Ceskoslovenska. Sice sa nenatacalo u nas ale s rôznymi rekvizitami a napismi si celkom vyhrali. Len v dvoch som nasiel pravopisnu chybu. Odpustit sa da aj cesky prizvuk pri vsetkych slovenskych dialogoch. Zamrzi len divne meno bondgirl Kara Milovy, ktore rozhodne slovensky neznie. Ale to je malickost. Zapletka o tom ako par chamtivcov chce znova znepriatelit rusku a britsku tajnu sluzbu nie je originalna, ale tentokrat je prevedena kvalitne, takmer bez hluchych miest a bavili ma aj neakcne sceny. Trochu slabsia je len druha polovica v Afganistane. S odstupom casu je vtipne sledovat, ze Mudžáhedíni tu su znova za hrdinov. Jak sa situacia otocila. No a ked dôjde na akciu, tak je vdaka schopnemu reziserovi Glenovi znova na co pozerat. Fantasticky uvod, unos Koskova, uchvatna nahanacka so starymi autami VB ktorym da Bond s autom vybavenym perfektnymi gadgetmi na prdel a potom explozivne finale zakoncene pôsobivou bitkou v lietadle. Obsadenie zaporakov dopadlo dobre. Nie je tu jeden hlavny na ktoreho by sa film sustredil, ale hned niekolko mensich. Jeroen Krabbé, Joe Don Baker a ich zabijak Andreas Wisniewski. Kazdi z nich odviedol adekvatny vykon. Bondgirl Maryam d'Abo je roztomila a patri k tym menej otravnym. Nova Moneypenny je tiez celkom pekna. Hudba je dobra, len ta titulkova pesnicka mi znova nesadla. Celkovo sa jedna o jednu z mojich najoblubenejsich Bondoviek. Na cisty plny pocet to nevidim vdaka trochu slabsej druhej polovici filmu, ale aj tak 9/10 bez problemov preklopim na 5 hviezdiciek. ()

5150

Bond v novém obsazení a v nové akčnější poloze je příjemným pokračováním série. Timothy Dalton coby milovník rozpačitý, ale jako bojovník více než dobrý. ()

MrCreosote

Oproti bondovkám s Moorem značně syrové, nekompromisní (v rámci série) a věrohodné. Pryč jsou výlety za voodoo maniaky, objevování podmořských krás řeckých ostrovů nebo výlety na oběžnou dráhu Země, všechny lokace působí nehostinným dojmem a v čele s přesným Daltonem tak celou sérii polila živá voda. A nástupce generála Gogola v podání Johna Rhyse-Davise je už takovou třešničkou na dortu. ()

JohnCZ

Timothy Dalton charakteru Jamese Bonda vtiskl úplně něco nového a neokoukaného a přesně takhle si představuju správného Bonda. Vždycky jsem myslel, že série těch opravdu akčních bondovek začíná s Piercem Brosnanem a ve skutečnosti tomu je o celé dva díly dříve. Zatímco první půlka je vcelku tradiční "klasickej" Bond, ta druhá se rozjede v tak fantastickou akčně-dobrodružnou jízdu, že jsem nestačil koukat. Timothy Dalton je správně chladnej a jeho cynické poznámky jsem si užíval. V celkovém vyznění je Dech života vážná, ale ve výsledku hodně zábavná a vtipná bondovka. ()

Padme_Anakin

Po skvělém úvodu na Gibraltaru jsme se ocitli v Bratislavě, což skvěle zadrnkalo na mou strunku, nicméně jakmile vstoupila čelistka a její pipinkovství (poměrně dost mi lezla na nervy), celá ta akční nálož se začala rozpadat. Pak to chytlo druhý dech a opětovně ztratilo, jízda přes uzavřené státní hranice v pouzdru na čelo byla i na mě vážně moc... Timothy Dalton to dal slušně, příběh znepřátelených stran ucházející a záporáci celkem dobří, pánové Krabbé a Wisniewski mě pobavili. Hodnocení ponechávám beze změny (2014). ()

corpsy

James Bond získal novú tvár a presedlal na takmer čisto akčný žáner s minimom sebaparódie a komičnosti. Dalton stvárnil agenta ako akčného atléta, ktorý sa vrhá viac do akcie, ako do postele. Svižný dej, niekoľko skvelých vizuálnych atrakcií a Bratislava, kde jazdia viedenské električky, nápisy na stenách domov a dverách sú písané striedavo v češtine aj slovenčine a do Rakúska sa z nej dostanete cez vysokohorskú oblasť. Naozaj úsmevné. Je len škoda, že sa netočilo v skutočnom hlavnom meste Slovenska. ()

ConanVJ

Hodně povedená bondovka, ve které se poprvé představí T. Dalton jako 007. Musím říct, že mi do role sedl a jeho Bond chytl rychlejší a akčnější tempo. Tentokrát Bond nepřefilne vše co má sukni, ale věnuje se pouze jedné Bondgirl. Je zde spousta známých tváří a i hlavní záporák sedí filmu jak přišitý. Za mě 86% :) ()

themic

Jeden z těch lepších Bondů..! Timothy se do role Bonda hodí, má všechny vlastnosti co by měl Bond mít... Tenhle film má atomosféru..:) ČSR, tam se Bond natáčel a už jenom to je další plus, česká policice..:D Prostě za 5*!!:) ()

fannah

Má nejoblíbenější Bondovka. Jsou tu jednak skvělé scény, jednak perfektní obsazení (Rhys-Davies, Joe Don Baker, Timothy Dalton či Maryam d'Abo) a hlavně dost dobré exteriéry a lokace. Režisér John Glen k Bondovi prostě patří a je velká škoda, že Timothy Dalton se účastnil pouze dvou částí. ()

Cimr

Už když se na začátku objevil v tradičním kruhovém výřezu, do něhož vystřelil a ten se zalil krví, věděl jsem, že TIMOTHY DALTON JE JAMES BOND! Ten pán má dokonalé charizma a jeho ironické úšklebky řeknou víc, než kopa Mooreových hlášek. Možná tahle bondovka není nejlepší ze všech, ale určitě je jedna z nejopravdovějších a nejuvěřitelnějších. A to oceňuju. ()

Adman

Hezky působivé afghánské hábity a zarostlé tváře, obrovské nekonečné pouště a smrt číhající za každým rohem. Takto na mě mluví tamní exteriéry nyní, po 11. září, o svém charakteru. James bond, tajný anglický agent, se nám dnes představuje v úplně jiném oblečku. A sice v oblečku se jmenovkou Timothy Dalton. Nevím jak vám, ale mně se tento zástupce líbí ze všech dosavadních asi ze všech nejméně. Q se nám tu moc nepředvedl, Moneypenny taky nic moc, tak jediné co mi zbývá je, snad abych popřál dalším filmům více úspěchů. Stáří a rok filmu samozřejmě nic neomlouvá, ikdyž je film starý jako já. Trochu mě mrzí myšlení tvůrců, že když točí film s Jamesem Bondem, tak že mají snad zaručenou kvalitu, nebo jasný úspěch. Samozřejmě to tak není. ()