Halloween 6: Prekliatie Michaela Myersa

• Česko Halloween: Prokletí Michaela Myerse (viac)

V neúprosném budování strachu, ze kterého vám bude běhat mráz po zádech, se nic nevyrovná filmu Halloween VI: Prokletí Michaela Myerse, nejstrašlivější kapitole děsivé série Halloween! Jediná hrůzná noc teroru ukrytého pod maskou Michaela Myerse změnila osud jednoho malého města navždy. Nyní, šest let poté, co měl zemřít v plamenech, se Myers vrací, aby znovu zabíjel - a tentokrát není možné uniknout! Jak vražedná zuřivost, při níž se vám zrychlí tep, směřuje k vrcholu, jsou postupně odhalována dlouho skrývaná tajemství nejmaniakálnějšího vraha filmového plátna a jsou skutečně šokující! (oficiálny text distribútora)

lukasd

Mytologie kolem postavy Michaela Myerse se hodně zamotává a je čím dál debilnější. Bohužel si asi nikdo neuvědomil, že čím komplikovanější scénář vymyslí, tím méně napětí ve filmu zbude. Některé scény nejsou úplně špatně natočené, ale celkově to moc nedává smysl. 45% ()

icedalaman odpad!

Oficiální text distributora má pravdu jen v tom že vrah se jmenuje MIchael Mayers jinak je to smůška hovadin stejně jako film. Když vynechám trojku která je naprosto mimo tak je to nejslabší díl série a to na plné čáře. ()

andio

Šestku považuju za slabší díl série. Celkově už je to moc zamotaný a v podstatě o ničem. Mystičnost, o kterou se snímek tolik opírá, mi vůbec nesedla a spíš jsem se u toho nudil. 4/10 ()

fisus odpad!

Pětku jsem ještě vydržel,ale tohle bylo i na mě moc.Klady jsem nenašel žádné a zápory nemá cenu vypisovat.Nejhorší díl série (i tu ufounskou trojku jsem skouknul radši než tenhle nesmysl!!!) ()

pend

Pokud nepočítám nesmyslnou trojku a Ressurection, tak nejslabší díl celé série. Nad úplným dnem ho drží povedené gore, Paul Rudd a Marianne Hagan, která je opravdu kus. Naopak prakticky zmizel ústřední hudební motiv, Michael dokonce i běhá a vydává zvuky (wtf) a do toho ještě keltské rituály. ()

Matli

Nebýt přítomnosti Michaela Myerse, tak by to byl Odpad. Naprosto zbytečný a přiblblý scénář. každopádně je to opět hanobení klasiky. 15% ()

PanTumnus

ach jo. naproto rychlokvašné pokračování, bez ladu a skladu či smysluplného dějě. přesto ale o chloupek lepší než předchozí část. hlavní kámen úrazu je zapojení magických prvků. je to nesmysl a ději to nakonec ve výsledku vůbec nic nepřináší. jsou tu obří logické trhliny a film asi postrádal dramaturga, protože gradace děje je minimální a nejlepší mord si užijete hned v prvních 17 minutách. a prvních 17 minutovka je taky to nejlepší co film nabízí. je smutná, je tragická, je zajímavá. zbytek je nuda, paula rudda mám rád ale tady je neskutečně otravný. už druhá (a ne poslední) promarněná šance v rámci halloween série, nepočítáme-li trojku. ()

Darren98

Brilantní závěr hexalogie, jestli-že vám u horrorové série jde o rozvinuté odhalení počátečního mystéria. Zápletku ikonického incidentu v domě Meyersových původně zobrazilo absolutní neznámo okolo i zevnitř Michaelova činění, odkud byly postupným napojováním novými díly jak rozlušťovány vrahovy motivy tak zároveň úměrně přibývalo údivu z jeho nadlidské až legendární nezdolnosti. Paul Rudd přišel na rovinu šestého dílu zodpovědět zbylé nedořešenosti bez nutnosti přehánění i bez ohledu na působící efekt prvotního tajemného přístupu. ()

Aurus

Halloween 6 Prokletí Michaela Myerse se bere jako jeden z nejhorších dílů série Halloween,což vůbec nechápu. Halloween 6 je můj 4 nejoblíbenější díl. Film má báječnou atmosféru a z Michaela jde strach. Filmu dávám 9/10. ()

GOREGASM

Na všech známých i neznámých filmových úrovních jde o útrpný zážitek, který fanoušky Carpenterem vytvořeného kultu píchne u srdce. Atmosféru slasheru udržují pouze neoposlouchatelné stěžejní tóny, které dodávají všem úděsně natočeným mordům, alespoň tématickou sounaležitost s Myersovým universem. Rádobymoderní střih je těžce mimo mísu, přičemž úspěšně bortí jakoukoliv atmosféru a herci doufám nedostali zaplaceno. Jednu hvězdu na památku pana Donalda Pleasence. 15% ()

Hapretor

Není to tak strašné. Jen je to velmi nudné. Není tam nic nového. Až na divně zkombinovaný děj a nudná úmrtí, to má i lepší momenty. Ale celkově nuda. Každý, kdo viděl předchozí filmy, odhadne dopředu, co se stane. To už pak postrádá smysl hororu, tedy i filmu samotného. Téma vyždímané na max. ()

Rathalos

Sieste pokracovanie vobec nebolo take zle ako tu poniektori pisu,myslim,ze si tato seria drzi uroven priblizne na rovnakej urovni,su urcite rozdiely,ale to nevadi,Michael Myers je jedna z mojich oblubenych hororovych postav,takze aj tuto cast hodnotim dobre a cest pamiatke Donaldovi Pleasenceovi,bol si super...:-) ()

MickeyStuma

Další Michaelova filmová vražedná tůra se objevila až šest let po pátém pokračování, což bylo způsobeno nějakými právními spory mezi produkčními společnostmi. A když už bylo konečně natáčení v plném proudu, stala se k tomu navíc nečekaná věc a to úmrtí Donalda Pleasence ještě před dokončením filmu, který si zahrál Michaelova psychiatra doktora Loomise. Film se měl uložit k ledu, ale nakonec se zachránil vůlí přepsat scénář, ve kterém se stále počítalo s natočenými scénami s Donaldem. Jenže, jak už to v takových situacích bývá, scénář po zásahu značně utrpěl na kvalitě. Tvůrčí vize původní dějové myšlenky byla, ale už nebyla vlivem daných skutečností plně realizována. Režisér Joe Chappelle byl tedy nucen pracovat s tím co měl, což mu vůbec neulehčovalo. A tak to dopadlo jak dopadlo. Snaha o napětí je, Michael je v záběrech častěji než je zdrávo, občas se objeví videoklipové rozhraní, což je posun dopředu pouze tvůrčí, neboť filmu to nic nepřidává, a k tomu všemu tedy předělaný scénář bohužel vedoucí příběh do zmatečnosti, neboť obsahuje jednu nedomyšlenost vedle druhé. Jediné pozitivum je návrat Jamie, kterou si po Danielle Harris střihla JC Brandy. Jamie se ale moc v ději neohřeje, neboť ji osud v Michaelově podobě dostihne dříve, než by kdo čekal, a to symbolicky tam, kde v předchozím snímku skončil Michael. A to je v podstatě vše. Děj se jinak od prvních minut neustále točí kolem novorozence, kterého hned na začátku snímku porodí Jamie. Jsou tu také nové postavy, což není nic proti ničemu, ale proboha, co ten kult? Proč je najednou s něčím takovým Michael spojen? Ono to vypadá, jakoby v tom snad představoval nějaký druh svátosti, či co, ale proč? A co to je vlastně za kult? A to je tady toho daleko více, co postrádá nějaký smysl. Režisér Chapelle sice dělal co mohl, ale bohužel. Prokletí Michaela Myerse? Ne. Tohle je prokletí celého tohoto snímku. ()

stepankoby1

Sledovat to v kinoverzi je sebevražda. Producer's Cut z toho dělá alespoň tolerovatelný film, byť dávat dvojhvězdí filmu, který představuje incest dítě Michaela jako seriózní příběhovou linku, opakovaně neděsí a protiřečí si (nejvtipnějši hláška filmu - "Jde jen po lidech z jeho bývalého domu", přičemž o pár minut později Michael zabije randomáka), parazituje na Carpenterově soundtracku a jako motivaci sériového vraha uvádí astrologii, se mi taky úplně nechce. ()

Empire

Komentáře, které jste napsali k tomuto filmu jsou zcela oprávněné, ano spoustu sekvencí v tomto filmu je naprosto zcestných. Jedná se o to, že tento Halloween je zcela zkrácený a přepracovaný, je to sice oficiální verze ovšem v takovéto podobě neměla být divákům exportována do kin. Dotočení filmu zkomplikovala smrt Donalda Pleasenceho. Fragmenty scén, které byly vypuštěny jsou uvedeny v neoficiálních verzí; Halloween Producer´s cut, nebo také Halloween: Origin of Michael Myers. Průběhově se NAPROSTO liší jsou tam scény, které vysvětlují NĚKTERÉ události, které jsou vyvíjeny v oficiální verzi (třebato, že se vše točící se okolo Thornu a bratrstva včetně muže v černém), je ovšem nutné podotknout, že je v něm méně mrtvých a úplně JINÝ KONEC. Zde vám napíšu některé diferenciální skutečnosti: 1. Jamie je na konci Halloweenu 5 unesena Mužem v černém (odlišný konec od oficiální verze H5). 2. Na začátku Halloweenu promlouvá Loomis k divákům, ne Tommy Doyle. 3. Michael Myers nezabije Jamie, ta je odvezena do Nemocnice, kde jí zhruba v polovině filmu zabije muž v čeném (což je doktor Wynn). 4. Není ukázáno jak se rozprskne hlava otece Kary ve sklepě. 5. Vražda v operační místnosti byla mnohem delší a Dr. Wynn zde přežil jako jediný........těch bodů by bylo na hodinu prostě se tak 70% procent neoficiální od oficiální verze liší. Největší rozdíl je konec, který je dost trapný. Neoficiální verze je od oficiální o něco lepší, ovšem pořád, tak slabá, že nemá smysl se tímto článkem vůbec zabývat :D ()

dainio

Tak jednoznačně nejslabší díl celé halloweenské série...chybí Jamie Lee Curtis ale zase s Donaldem Pleasencem...(myslím, že to byl jeho poslední film)...film ztrácí atmosféru a děj se hodně táhne...ale zase určitě lepší než díl třetí. ()

Al44...

Po stránce dějové působí film dosti nevyrovnaným dojmem - je to spletenec všech různých a možných nápadů. Dohromady to na mne působí velmi chaoticky. Vražedné sekvence jsou na docela dobré úrovni - to film zachraňuje. Poslední díl, kde hraje Donald Pleasence. ()

helraiser

Jedná se o dost velkou podivnost s Michaelem v hlavní roly, která tak trochu nedává smysl, ale naštěstí náš zabiják v bílé masce nás ujistil, že zabíjení mu pořád jde dobře a tak tonhle Druidské pokračování vytáhnul alespoň na průměr i když to nejdříve vypadalo na pěknej průser. ()