Halloween 6: Prekliatie Michaela Myersa

• Česko Halloween: Prokletí Michaela Myerse (viac)

V neúprosném budování strachu, ze kterého vám bude běhat mráz po zádech, se nic nevyrovná filmu Halloween VI: Prokletí Michaela Myerse, nejstrašlivější kapitole děsivé série Halloween! Jediná hrůzná noc teroru ukrytého pod maskou Michaela Myerse změnila osud jednoho malého města navždy. Nyní, šest let poté, co měl zemřít v plamenech, se Myers vrací, aby znovu zabíjel - a tentokrát není možné uniknout! Jak vražedná zuřivost, při níž se vám zrychlí tep, směřuje k vrcholu, jsou postupně odhalována dlouho skrývaná tajemství nejmaniakálnějšího vraha filmového plátna a jsou skutečně šokující! (oficiálny text distribútora)

Helled

Tak tento halloween mě překvapil atmosféra je prostě super krvavost jenže michael byl pod ochranou jakýmasi blbam v kapucích tak to je vrchol i přesskvělou krvavost a atmosféru musím dat jednu hvězdičku mé hodnocení 41 % ()

uprchlice

Tento díl je už trochu horší. Začátek, kdy se narodí nový potomek Myersových, byl tak trochu nepovedený. Chvíli jsem nevěděla, komu se to dítě vlastně narodilo. Pak mi to došlo. No i ten příběh byl trochu nuda, ale Michael ho trochu zlepšil (aspoň těma vraždama). Rodina, která se přistěhovala do Michaelova domu (mezi nima bastard, co bije svou dceru). No pil mi krev! Jinak pokud si chcete doplnit Michaelovu sbírku, tak je nutnost, aby jste si pustili tento díl. ()

DannyBurino

Tak tenhle díl byl bordel. Příběh tam byl divně přeskakovanej, Loomis byl sotva v tomhle filmu, střih byl extrémně otravnej, zase tam jsou absurdní smrti a konec byl WTF. Ale nebyl tak hroznej pořád tam byla atmosféra a nápad na děj nebyl špatný jenom to bylo tak zmateně odvyprávěný, že to nedává smysl. ()

Lukkyn

A jedeme dál po 6 a ještě dementněji!!!Tentokrát se dozvíme, že Meyers je jakýsi jehovista co vraždí pro tajemné muže v kápi!!!Donald Pleasence nemající jizvy (ne nebudu koukat na režisérskou verzi vysvětlit se to mělo tady) a Meyers kosící tupě vše co mu přijde pod ruků ve jménu druidů, keltů , bohů , Jehova a já nevím čeho ještě !!!Nedivím se , že do dalšího dílu dali Jamie Lee Curtis , protože ona jediná to mohla zachránit!!!! ()

Jansuper

Lidi já sem asi divný, ale za mě zatím nejlepší halloween kterej sem zatím viděl, no já doteď valím oči. Nač ta kritika. Ten příběh a děj je tak dobrej že se mi líbil od začátku do konce, byly tam scary momenty, pár fakt dobrých lekaček a mychael zabije fakt slušnou řádku lidí a brutalita je Teda šílená a ta zabití sou natočená fakt velmi dobře. Byl sem velmi napjat a byl sem zvědav jak to dopadne 👍👍👍 ()

Rattlanake

V dalším pokračování Michael opět řádí a je nezastavitelný, výborné pokračování a opravdu se s tím nijak nemazlil. Vyvražďovačky jsou kvalitní a pěkně krvavé. Film působí docela neherecky, ale ty napínavější scény to nahrazují. Obecně mám rád filmy o tomto vrahovi, jsem rád, že ve skutečnosti ho nepotkám. ()

balstar007

Tento díl se hodně polepšil po předchozím Halloween 5. Hudba není vůbec strašidelná. Děj se uplně liší od filmového názvu " Prokletí Michaela Myerse". Ale docela to pěkný děj má. Je to prostě dobrá vyvraždovačka z devedestátých let minulého století. Pochybuju že dnes už takového pěkného nikdo už neuměl natočit. I když je to sleabší pokračování. Ale je vydět že Joe Chappelle se docela snažil natočit pěkný horor do série Halloween. Každému se občas něco nepovede. Ale to se prostě děje. Aneb nikdo není dokonalý. Joe Chappelle by v té době mladý režisér a snažil se ukázat co umí. Mě se to docela líbylo. Prostě docela průměrný pěkný horor HALLOWEEN: THE CURSE OF MICHAEL MYERS. Dávám 60%. ()

baronGrga

Po H4 (1988) a H5 (1989), které se rozhodly pokračovat ve vyprávění téhož příběhu, jen s dětskou hlavní hrdinkou (jako kdyby jim tajemný hlas našeptával: "a když nemáte Curtisovou, tak tam dejte Harrisovou, vono se to rýmuje") a s o poznání nižšími nároky na kvalitu, se Halloween 6 vydává jinou cestou, stavěnou na základech keltského rituálu Samhain, který byl naťuknutý v H2 (1981). Na jednu stranu to přineslo svěží vítr do stále víc a víc upadající série, kdy se příběh konečně odpoutal od Michaelovy neteře a vůbec přílišného lpění na stejném modelu vyprávění a místo toho zabrousil do temných vod okultismu, s patřičnou dávku obraznosti, kterou s sebou dávná tradice nočního rituálu nese. Na stranu druhou se však na tuhle novou cestu vplížili i podivínští přívrženci Thornova kultu, kteří příběhu víc škodí, než prospívají, a tak Halloween 6 balancuje mezi opravdu dobrým hororem, kde nechybí napětí ani slušný vizuální background, a tuctovou vyvražďovačkou, v níž se zamýšlené šokující finále povedlo stejně úspěšně, jako se v předešlých dílech povedlo hlavním hrdinům zlikvidovat pana Myerse. Jako samostatná jednotka by ode mě H6 dostalo 3 hvězdy. V rámci halloweenské série jako takové zaslouží o hvězdu víc. 65% ()

tXtX

Najkontroverznejší, šiesty diel Halloweenskej ságy, ktorý paradoxne nie je najhorší (tam kraľuje piata časť) aj keď sa to o ňom často hovorí. Komplikovaný vznik filmu si vyžiadal krudú daň v podobe šialeného strihu, kde lieta jedna scéna za druhou, totálne bez pointy, či logiky. Joe Chappelle musel mať veru zlaté nervy, keď mu tí hlupáci strkali pod nos každý deň inú verziu scenára a on aj napriek tomu nerezignoval (čo urobiť mal). Do toho všetkého ešte smrť Donalda Pleasencea počas nakrúcania, aby toho nebolo málo.. Dej filmu sa uberá pomerne zvláštnym smerom. Michael je ovládaný podivnou sektou ľudí, ktorí ho niekoľko rokov spolu s Jamie ukrívali a čakali, pokial mladá porodí JEHO dieťa, ktoré plánovali použiť ako obeť akéhosi rituálu, ehm. S opäť otrasnou maskou behá kade tade a kosí hlava-nehlava jedného po druhom.. len tak, z nudy. Dopomáha si pravdepodobne nejakým teleportovacím zariadením, pretože jedine tak by sa dala vysvetliť jeho prítomnosť na 3 miestach v rovnakom čase. Možno má na tom zariadení aj tlačidlo, ktoré umožni zastaviť čas, kto vie, lebo inač by asi nemal ako v centre mesta, počas halloweenskej šou nepozorovane zavesiť vysoko na strom jednu zo svojich obetí (na ktorú čakal v ZAMKNUTOM aute, na zadnom sedadle!). Zvláštny film. Necítim však k nemu nejakú nenávisť, alebo niečo. Aj napriek kritike to chutí stále lepšie, než predošlá, uškriekaná telekinecká nuda či retardovaný Resurrection. Má to ozaj dobrú, temnú, dospelú atmosféru a to je v tejto sérii vzácne. 60% ()

SidVicious

Řekl bych že o trochu lepší než pětka atmosféra byla solidnější a postavy taky stáli za víc než v předchozím díle postava Jamie už byla o něco lepší a to proto že umřela na začátku takže jsem jí nemusel snášet počas celého filmu. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Můžeme ho uvěznit, upálit, či pochovat a doufat, že je po něm. Ale to se nikdy nestane." Michael Myers vs. kult! Je zde snaha trochu oživit sérii, o tom žádná, ale je to provedeno cestou, která není právě z nejlepších. Záběry na Michaela už nejsou tak děsivé, protože stejně víte, že na většině záběrů bude němě stát a pak najednou udeří. Jednoduše už je to prostě celkem okoukané a nevyděsí vás to tolik jako v předchozích filmech. Donald Pleasence coby doktor Loomis tady má jen pár scén, což taky nepotěší. A celkově se tady zdá, že téma Michaela Myerse je vyčerpané a on už moc nemá, koho by vraždil... Zapojení zvláštního kultu, který vysvětluje to, proč je Michael takový jaký je - je zapojení taky nešťastné. - 60%. ()

Wiceman

Tohle bylo prostě špatný .... a to píše někdo, kdo dal třetímu dílu tři hvězdy ... jo až takhle to bylo špatný. Šíleně rychlá a rádoby akční kamera, tupej příběh a tupý postavy (jako vážně kuchnout Jamie, která nejenom, že už je dospělá, je i těhotná ... ech ... byl hodně blbej nápad). Místo ní tu defacto máme jednoho stalkera (Paule, Paule ... já vim byl jsi mladej ale i tak .... ), jednu svobodnou studující matku s malým klukem, kterej jakože je asi vyvolenej být další Michael nebo cože, jejího despotickýho a vožralýho tátu a střevo mámu. Jooo hele ... on v tom hraje pořád i Donald Pleasence. Aha ... on po dokončení tohohle sajrajtu umřel, jak nám in memory nacpali v titulkách filmu. To si tedy nezasloužil .. do tohoto ve vzduchu pořád visí jakási sekta uctívající starýho démona chaosu a násilí. Bože proč .... Za Paula Rudda jako Tommyho Doylea z jedničky dávám 1* zbytek zapálit a zakopat. ()