Halloween 6: Prekliatie Michaela Myersa

• Česko Halloween: Prokletí Michaela Myerse (viac)

V neúprosném budování strachu, ze kterého vám bude běhat mráz po zádech, se nic nevyrovná filmu Halloween VI: Prokletí Michaela Myerse, nejstrašlivější kapitole děsivé série Halloween! Jediná hrůzná noc teroru ukrytého pod maskou Michaela Myerse změnila osud jednoho malého města navždy. Nyní, šest let poté, co měl zemřít v plamenech, se Myers vrací, aby znovu zabíjel - a tentokrát není možné uniknout! Jak vražedná zuřivost, při níž se vám zrychlí tep, směřuje k vrcholu, jsou postupně odhalována dlouho skrývaná tajemství nejmaniakálnějšího vraha filmového plátna a jsou skutečně šokující! (oficiálny text distribútora)

Martin741

Siesty diel Halloweenu reziroval opat dalsi reziser : tentokrat si na rezisersku stolicku sadol Joe Chapelle. A reziserskym talentom nema ani na Othenin-Girarda, ani na Dwighta H. Little, a toboz uz nie na Johna Carpentera. Strasidelna atmosfera tu akasi je, ale je nedotiahnuta a akasi polovicata, pribudlo opat nudy, rozhovory su dlhe, nudne, prazdne a o nicom, logika dostava na frak v kazdom druhom zabere, strih je spatny. Donald Pleasence to uz sam nezachranil a Jamie Lee Curtis uz nemala zaujem. Aby som vsak nekoncil depresivne - vrazdy su na sposob Jasona Vorheesa, a zaner horor/fryler mi sedi. Hlavne, ze sa tuna nespaja horor s komediou. 68 % ()

Wiikii

Pokus o "děsivé" scény s problikávajícími částmi a příšernou hudbou jsou jen pomyslné dno na naprosto zpackaném šestém pokračování Halloweenu, kde inovace z předešlých dílů umírají a nahrazují je nové věci. Tyto nové věci jsou ale hloupější a nudnější a tak kvalita klesá ještě níže. .... HODNOCENÍ: 15% (1*) ()

cariada

Tohle je poměrně solidní pokračování serie o Michaelovi. Tady do toho zapojili tvůrci i jakousi sektu ,která se snaží zmocnit dítěte .které je Michaelovo a ten si pro něj jde ,jenže kdo se mu postaví do cesty dobře neskončí. Atmosféru to mělo slušnou a akce taky bylo dost a dost. ()

Mefistofelle

Spolu s Ressurectionem tvoří tento film dva nejhorší díly série. Takové ty hovadinky s mystickou sektou, která ovládá Michaela Myerse, mi opravdu silně neseděly. Snaha o vysvětlení toho, proč Michael zabíjí, se v tomto případě nepovedla (na rozdíl od Zombieho remaku) a je velká chyba, že se o to tvůrci pokoušeli. Michaela mám mnohem radši jako neovladatelně zlého člověka (Tak mě napadá: je vůbec ještě člověk? Co z lidských vlastností v něm mohlo po tolika letech zbýt?). Když odhlédnu od tohoto silného negativa filmu, tak zbytek je čirý průměr s nic moc hereckými výkony (až na Donalda Pleasence, který je už klasicky výborný a výrazně táhne film nahoru). ()

dubinak odpad!

Já už nevím, co si o tom mám myslet. Paul to absolutně nezachraňuje. Vraždy jsou trapné, napětí nefunguje a o atmosféře nemluvě. Po stránce logiky už nemá cenu ani kroutit hlavou a raději se tomuto omylu vyhnout. ()

darm

Jak jsem napsal v komentáři k pátému dílu, je to společně s ním nejslabší díl. Občas je zde i náznak atmosféry, ovšem je to jen naprosto bezduchá vyvražďovačka, kde Michael zabíjí ani nevím koho z rodiny Laurie Strode, hrdinky prvních dvou dílů. Druhá hvězda opět za Donalda Pleasence, který zde hraje jednu ze svých posledních rolí... ()

Wormboy

Z prvych siestich dielov po jednotke pre mna suverenne najlepsi Halloween, ktory mi konecne ponukol v celku dobru atmosferu, ktora aspon ako tak zachranuje hlupost celeho nametu. No a konecne som sa dockal toho, ze Mike Myers zrychlil krok, ba dokonca chvilku pobehol!!!-to je zrejme aj dovod mojho hodnotenia, pretoze som na to cakal velmi dlho;) 2,5/5* (to je hodnotenie v ramci serie, v porovnani s inymi co i len zanrovymi konkurentami by som siel vyrazne nizsie) ()

pand

Tenhle díl mě vůbec nezaujal. Byl takovej že žádná postava nedostala moc prostoru a všechny postavy mi byli ukradený. A to se mi nestalo v 1-2 Jamie Lee,Loomis.Ve 4-5 ta malá dívka, její sestra, Loomis. Ale v tomhle díle už ani ten Loomis mi nějak nesedl. Vraždičky byli nudné žádná vás nevyděcí. A snažit se do filmu naspat sektu a spojit to s Mikem by potřebovalo lepšího scénáristu. tenhle díl z původních asi prozatím nejhorší(3 nepočítám) ()

emo

Takuto srágoru som fakt nečakal. Po trojke definitívne najhoršia časť. Všeobecne kritizovaná päťka je popri tomuto chaotickému zlepencu umelecké dielo! ()

pankreminek

Když jsem to viděl poprvé tak se mi to vůbec nelíbilo, ale teď jsem se na Prokletí Michaela Myerse podíval znova a musím změnit hodnocení. Skvělé gore scény (které nejsou pro Halloween uplně typické), výborná atmosféra a asi nejdrsnější a nejsurovější díl celé série (když nepočítám remake). ()

WolfR

Tak tohle už bylo trapné, snaha o jakoukoli inovaci by se dala označit jako fail. O nějaké atmosféře se nedá hovořit, 1 hvězda. ()

3n3my

Určite nie odpad, ale slabší priemer je toto šieste pokračovanie Myersovho vyčíňania. Slabá atmosféra a nelogické pasáže túto časť ubíjajú, zaradenie sekty ako nového prvku mohlo byť príjemným spestrením, no zostalo nedotiahnuté. Ešteže prakticky hneď nasledovalo H20, ktoré upadajúcu sériu opäť oživilo. ()

SeanLSD

Vždy sa nájdu nejakí noví príbuzní, aby mal Michael Myers dôvod vyliezť z diery, kde kvasil posledných pár rokov. S ohľadom na záver päťky je prekvapujúce, že šestka vznikla až o ďalších 6 rokov, keďže to vyzerá, že musela byť naplánovaná už v roku 1989. Z nesmrteľného magora - utekať pred ním je skoro rovnaké ako unikať Terminátorovi - sa medzitým stala legenda, má fanúšikov, ktorí sú ním nadšení a niektorí ho posielajú dokonca do vesmíru (to sa medzičasom podarilo iba jeho konkurentovi Jasonovi). Celkove sa do hry viac dostávajú médiá - príznak 90. rokov a prichádzajúceho VRESKOTU - a aj forma získala agresívnejší, dravý charakter - halucinogénne strihové sekvencie, a strašidelná zvuková stopa. Samotný hudobný motív je omnoho dynamickejší, ale nanešťastie si ho skoro vôbec neužijeme. Najzaujímavejšie na PREKLIATí MICHAELA MYERSA je však odhalená identita tajomného cudzinca, ktorý Michaela zachránil v závere predchádzajúceho dielu, a prítomnosť nejakého kultu, ktorému bohvie o čo vlastne ide. No a vysvetlenie Myersovho zla, to je pre mňa zvlášť lahôdka - runa označujúca keltského démona Thorna (žeby ten istý, čo dal meno DAMIENOVI ?) súvisiaci so súhvezdím, ktoré sa niekedy ma Halloween ukazuje (a niekedy nie ? a aj v Amerike ? - myslia zrejme tú známu vetvu amerických Keltov!) a ktorému Kelti zasväcovali vždy jedno dieťa v kmeni. Obetovali tak vždy jednu rodinu, aby ochránili kmeň. Šťavnaté. Ale o čo teda ide tým maniakom na psychiatrií ? Najviac ma inak dojíma, ako ho vždy niekto omráči a potom od neho utečie - namiesto toho, aby ho spálil, rozpustil v kyseline alebo posekal na kúsky.. - potom by som si pozrel, ako sa bude chlapec hrať s nožíkom! ()

filmmovier

Ježiš, tohle už fakt byla naprostá slabota. I když v porovnání s osmým dílem Zmrtvýchvstání, na tohle se dá ještě aspoň trochu koukat. Ovšem minulým dílům se to nemůže rovnat ani v nejmenším a pravdou zůstává, že se spíše pobavíte než vyděsíte. Příběh sám o sobě stojí vcelku za starou belu a ani Michael není ve své kůži. Není se čemu divit, protože ho ovládá nějaké podivné bratrstvo. Oceňuji zajímavou propletenost s minulými díly, zajímavou roli pro zčínajícího Paula Rudda a samozřejmě hlavního tahouna série Donalda Pleasance ( R.I.P.), a to je asi tak vše. Pro skalní fanoušky je to asi povinnost, ale ostatní by se tomu už měli vyhnout. Ale abych pořád nekritizoval - byla tam jedna moc sexy kundička, dívat se na to dalo a aspoň se pobavíte. Já osobně to za ztrátu času rozhodně nepovažuji. Holt klasický slasher. 60%. ()

Avathar

Tento diel som už kedysi dávno videl. Vtedy som ho ohodnotil jednou hviezdičkou. Bohužiaľ, už som si z neho absolútne nič nepamätal, takže som sa rozhodol, že si v rámci svojho súkromného „HALLOWEEN maratónu“ dám opáčko, aby som zistil, či som mu náhodou nekrivdil. A... nekrivdil. Hodnotenie ponechávam, jedná sa o dosť mizerný, nevygradovaný horor. Úplne odstreliť to nemôžem, pretože film sa aspoň snaží o pochmúrnu atmosféru, rovnako Pleasence konečne hrá svojho Loomisa veľmi civilne. Celé je to ale strašná nuda. Je to imho spôsobené tým, že v tomto dieli už bol celý HALLOWEEN vydojený na kosť a skrátka už nebolo kam sa posúvať. Očividne si toho boli vedomí aj scenáristi, ale svojimi teóriami o pozadí Myersovho šialenstva (keltské runy, tajné spolky, odkazy na súhvezdia) si sami podrezávajú nohy. Michael už nie je to číre, neuchopiteľné zlo, absolútne zbavené akýchkoľvek ľudských vlastností, ktoré sa nikomu a ničomu nepodriaďuje. Je to len poskok v rukách obskúrnej sekty – týmto faktom úplne stráca svoju „zlú“ auru, regulérne nudí a celý mýtus okolo jeho postavy ide do hája. Na filme bolestne vidno, že bol strašne prestrihávaný. Záver je skratkovitý, postavy sa teleportujú kam chcú (tentokrát to neplatí len pre Michaela), žiadne dejové linky nie sú poriadne rozvedené (alebo aspoň poriadne vysvetlené) a celé je to hlavne a predovšetkým zbytočné. Herecky tiež nie je o čo stáť – s výnimkou Pleasenca sú všetci pomerne katastrofálni (obzvlášť Rudd a ten malý harant sú mizerní). ()

BROKEN_

Po 5 díle jsem čekal ještě horší podívanou. No, a světe div se, ono to nebylo tak špatný. Tenhle film je celkem nedoceněný. Minulý díl měl nudný části, tady ale žádný nejsou. Pořád se něco děje. Co mě hodně překvapilo bylo zbavení postavy Jamie hned na začátku. Vraždící scény jsou dost dobrý, a některý pěkně drsný a nápadité. Vysvětlení kdo je člověk v dlouhém kabátě z 5 dílu, nebo co ta skupina lidí chce, byl zajímavý zvrat, který Michael na konci pěkně ukončil. Co se týče toho závěru, tak musím říct, že to bylo velice dobře natočeno, a mělo to dobrý efekt. Atmosféra dobrá, oproti minulému dílu zlepšení. Některé postavy nejsou tak moc zajímavé, ale jsou tu tací jako Dr. Loomis nebo Tommy kteří mě bavili. Film má chyby a nesrovnalosti. Například Michael opět používá Teleportaci, stejně jako v 4 :-D . Největší chyba celého filmu byla v závěru, kdy Tommy mlátí Michaela a on dělá zvuky jako ééé, áá, au. Jo to bylo hodně špatný. Odkdy totiž dělá Michael zvuky. Film mě bavil, a držel mě až do konce v pozoru. Nakonec jsem se rozhodl dát 3*, myslím že je tohle hodnocení trefný . :) ()