Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

luka4615

Druhý díl o zeleném zlobrovi se opět velmi povedl, jelikož i zde najdeme přehršel povedených gagů, které skvěle rámují příběh, jež sice není tak originální jako v roce 2001, nicméně i přesto se v rámci animované tvorby jedná o povedený nadprůměr. A ano, i zde platí to, že Oslík, jehož dabuje Eddie Murphy je zřejmě tou nejzábavnější animovanou postavičkou posledních několika let. Výborná práce! „Oh, Shrek. Don't worry. Things just seem bad because it's dark and rainy and Fiona's father hired a sleazy hitman to whack you.“ ()

Sawy

Ještě zábavnější a v rámci zápletky a počtu fórků o hodně vyrovnanější než jednička,za čímž si pevně stojím,o trojce se nemá moc cenu zmiňovat.Možná to nedosahuje originálnosti prvního dílu,ovšem film je nahláškovaný od začátku do konce,vršení odkazů nebere konce a k dobru ještě tvůrci přihodili geniálního Kocoura v botách,který hodně osvěžil partu z minula.Potěší i skvělá hudební čísla.Film na který se dá koukat pořád. 90 % ()

Handle

Úplně stejně dobrý jako jednička... a smutné oči kocoura jsou nezapomenutelné! :) Opravdu mě překvapilo, že lze natočit tak kvalitní pokračování! ()

ScarPoul

Shrek dva nie je typicky zlé pokračovanie, jednoducho ma ale nedokázalo osloviť tak ako jednotka, možno práve preto, lebo čiernobielosť postáv bola do očí bijúca ako v prvom diely a nejaká tá čarovnosť ktorú ten prvý diel obsahoval jednoducho zmizla. Na poli animácie to nemá ďaleko do dokonalosti, na poli príbehovom to klopýta zo strany na stranu. vedľajšie postavičky veľa zachraňujú. Hlavne kocúr v botách je absolútne neprekonateľný a v tomto diele je jednoducho pre mňa hviezdou on, ostatný sú vlastne úplne rovnaký ako v prvom diely. Najviac ma mrzí ale hlavná postava - Shrek. Akákoľvek scéna s ním, akokoľvek smutná, čo je len a len dobre, lebo robí hrdinu viacej skutočným, je podkopaná nejakým mimovoľným únikom plynov a celá ta astmosféra je odrazu ta tam. Vravím nie je to zlé, ale pre mňa sa žiadny zázrak nekoná. Ale pozerateľné to je a tiež to má tucet vtipných a správne načasovaných momentov. ()

Gary

Jeden z mála filmů, kde je pokračování lepší než jednička. Vtipnější a svižnější. Jenom ty české přídavky mi tam nějak neseděli ("Tenhle keř vypadá jako Halina Pavlowská."). To se tam prostě nehodí. ()

maseer2

očekávání nejen naplněno, ale i překročeno! film sice má pár slabších míst, ta jsou ale vynahrazena neskutečně vtipnými scénami - u proměny oslíka v koně jsem neměl daleko k tomu, abych se válel smíchy po zemi :D ()

ProjectAlice

Najobľúbenejší animovaný film a podľa môjho názoru aj najlepší. Čo sa týka animácie aj humornej stránky. Donkey sa u mňa dostal na prvú pozíciu najvtipnejších animovaných postáv. Mal dokonca lepšie hlášky než v prvom dieli a celkovo sa mi páči tento diel viacej ako jeho predchodca. Pochváliť musím nové postavy, predovšetkým nádhernú Lillian, ktorá vyzerá skôr ako Fionina sestra než mama. Časom sa z nej stala moja najobľúbenejšia postava. Shrek 2 sa mi páči aj po hudobnej stránke. Naozaj skvelý výber piesní ako napríklad "I need a hero". Na to sa len tak nezabúda. Film má plno skvelých a vtipných nápadov. Na Donkeyho po elixíri krásy sa tiež nedá ľahko zabudnúť a taktiež na Sušienku - Golema. "Be good!". Skvelý animáč, ktorý si môžem pozrieť každý deň a neomrzí. 100% ()

Tommassi3

"Navrhuju, abychom ho vykastrovali.." - "Nejsme Srstka s Kubišovou !!" Kastrace je, zdá se, nevyhnutelná a bohužel přijde hned s dalším sequelem.. ()

bouncer

Tak dobré, jak se dalo čekat. Nemá čím oslnit, protože to prostředí už je notoricky známé, ale stále dobrá zábava. Jen doufám, že místo třetího dílu přijde Dreamworks s něčím jiným... ()

Silence

Jednička byla aspoň hezká podívaná, klasická pohádka v moderním kabátku, ovšem bez jakékoliv hloubky. Tohle je ale jenom kýčovitá show, která ještě ke všemu nevypadá moc dobře. I na počítači se to musí umět. ()

Terva

Obava z toho, zda to bude jen křeč po nádherném prvním díle, vyprchá hned z počátku filmu a pak už se jen vezete...už tam budem ? ()

ChArLeNe

Koľko referencií sa dá napchať do necelej hodiny a pól. Prekvapilo vtipnejšie pokračovanie so zaujímavejšou zápletkou. Až na to, že ani Shrek a Fiona nie je ideálny pár, nevedia spolu komunikovať, neberú ohľad na pocity a potreby toho druhého, Shrek má problém s agresiou a Fiona používa iné manipulačné ťahy aby Shrek urobil čo chcela. Nepáči sa mi propagovanie, že sa stačí ospravedlniť a všetko je ok, pričom sa dvojica nijako nesnaží zlepšiť komunikáciu, tápanie v nezdravej dynamike reakcia a ospravedlnenie. Taká vzťahová dynamika, ktorá je normalizovaná, že všetko je ok keď sa maznajú, no keď už majú spolu komunikovať tak nekomunikujú rešpektujúcim spôsobom, potom sa cítia previnilo, ospravedlnia sa a kolotoč sa opakuje. ()

moviesfan

Bavil jsem se od začátku až dokonce. Chválím úžasné postavičky a vtipně napsané dialogy a komentáře. S jedničkou je dvojka asi na stejné úrovni. Hodnocení: 90% ()

Lyli

Bylo období, kdy jsem v zájmu vyššího dobra, sledovala tento snímek několikrát týdně (no, často i víckrát za den). Tím se stalo, že se mi nesmazatelně vryl do paměti i do srdce. A ač je první díl skvělý, tenhle ho u mě strčí do kapsy. ()

svik

NAPROSTO A JEDNOZNAČNĚ KULTOVNÍ FILMEČEK I KDYŽ ANYMOVANÝ JE SQUELÝ VE VŠECH SMĚRECH MÁ V SOBĚ KOUZLO , KTERÉ MNE VŽDY PŘIPOUTÁ K OBRAZOVCE KDYŽ SI HO MLADŠÍ BRÁCHA PUSTÍ MÁM SHREKA MOC RÁD .MYSLEL SEM SI ŽE TRŮRCI SHREKA HO POKAZÍ PO TOM CO VYŠLA JEDNIČKA ,ALE JE TO PRÁVĚ NA OPAK DRUHÝ DÍL...........JE NAPROSTO GENIÁLNÍ A NENAPODOBYTELNÝ .............SHREK JE KING ................SVIK ()

Marek1991

Nepatrím medzi nejakých extra obdivovačov Shreka, aj keď ma prvý diel dosť bavil, tento druhý už podľa mňa splietal veľa zbytočných vecí. Bol tu iný príbeh, ale film pre mňa stratil iskru a to je väčšinou celkovou atmosférou. Akurát mám dilemu, či je lepší slovenský alebo český dabing k tomuto, lebo v rozprávkach má vždy Slovensko lepší dabing a vo filmoch Česko. Toto je taká skoro až miestami dospelácka rozprávka, ktorej sa hodia oba, akurát ma mrzí, že som to nevidel v originálnom prevedení bez dabingu. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz