Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

Lima

Shrek 2 má svoje hluchá místa (a není jich málo), ale ty vyvažují skvělá animace, některé vynikající parodické odkazy (hustej "Mission - Pinocchio - Impossible" :o)) a místama velmi kousavá parodie na Hollywood a móresy filmových hvězd. Celé se to nese v takové příjemné uvolněné a sebeparodické atmosféře, což je fajn. A co rozhodně nesmím opomenout, je skvělé namluvení postav v ORIGINÁLE - především Banderas mně neskutečně pobavil! V této souvislosti mi dovolte malý vzkaz našim distributorům: Jděte se s dabingem vycpat! ()

golfista

Znáte tu situaci, když se na film těšíte a pak jste zklamáni. Většinou to tak bývá (zvlášť u pokračování), protože když se na něco těším, tak se očekávání jen těžko naplňuje. .... Tak jsem si přinesl domů DVD "Shreka 2" a -- jsem absolutně spokojen !! Splnil naprosto dokonale moje očekávání a to se mi zase tak často nestává. ... Výborně jsem se bavil, ani chvilku nenudil a dost často kroutil hlavou nad dokonalostí animací (déšť, stíny). Doufám, že ta spousta nápadů nevyčerpala tvůrce natolik, aby jim nezbyly další na pokračování přinejmenším stejně "nadupané". Už teď se zase těším :) ()

POMO

Síce už to nie je to "prvý krát", ale stále je Shrek 2 plný super heftov a predovšetkým druhá, našlapaná polovica, vás úplne odzbrojí. Rovnaký upgrade jednotky, ako v prípade Toy Story 2 - viac toho istého, akurát v divokejšom a bohatšom balení. ()

KevSpa

Stejný případ jako u Spideyho 2. Je to stejně dobré jako jednička, ale moment překvapení se už vytratil. Člověk očekává stejnou kvalitu, které se také dočká, ale nehrozí, že by ho film "sejmul". ()

Galadriel

Asi už můžu jenom zopakovat, co bylo řečeno: film neztratil nic z kouzla jedničky, což je ve světě filmu velmi ojedinělý jev, ale už tady chybí moment překvapení (copak jste třeba čekali, když jste poprvé viděli jedničku, že Fiona zůstane zlobryní???), ale i tak jde o jeden z nejlepších a nejnápaditějších kreslených filmů všech dob. ()

Gemini

Slabší než jednička. Vážně. Hlavní téma je stejné, fórky se na vás hrnou jeden za druhým a některé vážně stojí za to, ale už to prostě není ono a celý film působí jako by se za každou cenu snažil trumfnout staršího bratříčka. Tím, kdo táhne Shreka dvojku nahoru, do té top ligy, není nikdo ze starých známých, nene, je to někdo zcela nový...tajemný...nebezpečný...k sežrání roztomilý...ano, je to zcela fenomenální Puss In The Boots alias Antonio Banderas, kterého jsem slyšel v originále přímo v kinosále, yesss, yesss!!:) Byl to právě on, kdo přinesl do mého života další z těch památných okamžiků, kdy se po zcela geniálním vtipu v narvaném kinosále pětice lidí zlomila v pase a řvala smíchy, zatímco ostatní jen nechápavě zírali...spolu s Garfieldem jediná kočka, kterou bych doma strpěl. ()

Matty

Bláznivá animovaná komedie plná citací na nejrůznější snímky vám zlepší náladu bez ohledu na věk, pohlaví, rasu či momentální počasí. 80% Zajímavé komentáře: AGO, Faidra, PALINO, Indy ()

Cervenak

Tu na ČSFD značne precenený film. Výrazne slabšie ako geniálna a neopakovateľná jednotka, fóry Shreka a Oslíka vypáchli a musí ich zachraňovať Banderasov Kocúr, ale je pravda, že oproti "riedkej" trojke je to ešte stále nadupaná, dejovými zvratmi napchatá zábava. 70% ()

Radyo

Technicky promakanější, humorně minimálně na stejné výši. Ovšem nakolik je tento film rodinný, to si fakt netroufnu posuzovat - vysvětlovat šesti-sedmiletému dítěti něco o tom, proč Pinocchio nosí tanga, dobrá víla se chová tak, jak se chová, nebo parodování hollywoodských celebrit..., no nevím. Pro dospělé je to ale výborná zábava. :) ()

Marigold

Kdo by byl řekl, co že se z toho zeleného, šíleně nerudného a věčně nadmutého zlobra vylíhne za filmový kult? Ale je to tak a musím jen potvrdit, že druhý Shrek svému předchůdci hanbu nedělá, anžto je ještě nabitější hláškami (můj favorit: I hate mondays...), znovu zhusta naditý výtečnými hudebními čísly i chytlavými songy "v podkresu" scén, originálními postavičkami z říše pohádek (and the winner is... Kocour v botách vulgo fenomenální Banderas... ten chlap je sexy, ten chlap je vodvaz!) a samozřejmě tou bodrou a žánrově nezařaditelnou směsicí komedie, parodie, akce, lovestory... Radost mi trochu kazí jen vědomí, že je to nastavovaná kaše a variace na téma jedničky (přičemž to emotivně strhující finále už přeci jen není tak strhující), ale když vám řeknu, že i po téhle nastavované kaši se zaručeně utlučete, nelžu vám ani trošičku. Opakovaná pointa možná trochu zahlodá na duši, ale jakmile Osel a Kocour rozbalí latinsko-americké rytmy, je vše zlé zapomenuto. Shrek, to je dobrá nálada v zeleném, laskavost, nadhled a výtečný film, který umí příjemně pošimrat na duši. Možná to sem tam trochu škrábne komerční vypočítavostí, ale faleš z toho není cítit ani trochu. A živost animovaných postav je... vážně zarážející. Jak to sakra dělají? !!! Jděte na titulkovanou verzi, jinak přijdete o velký kus Shrekova kouzla !!! ()

Djkoma

Zase jeden z mála filmů u kterého jsem se málem potrhal smíchy, ikdyž to tak od začátku nevypadalo. Slabší rozjezd, který se drží v průměru jen líbankami zlobří dvojce. Dokonalá animace (smutný očka kocoura v botách jsou dokonalé!!!!). Slušná již trochu více dnešní hudba. Skvěle namluvené postavy Shreka, Fiony, kocoura a osla. Lidé, kteří se rozhodli odabingovat tento film jsou na vraždu, ale měl jsem to štěstí vidět původní verzi a jednoznačně nemá chybu. Zajímal by mě celkový počet parodovaných filmů (Mision impossible, vetřelec, flashdance a mnohem mnohem více....). Asi tu máme další skvělou sérii, protože pochybuju, že 4 chystaný díl bude poslední... ()

Renton

Scénář: Andrew Adamson, Joe Stillman, J. David Stem, David N. Weiss .. Tohoto budou 4 díly? Inu parodovat se dá pořád, ale chtělo by to vytvořit i něco jiného (a to jim moc nejde viz Příběh žraloka a vlastně ani tady, jakmile opustí vody parodie a snaží se být tvůrčí). Už první Shrek mě nijak zvláště nesložil a tady je to stejné, spíše trochu slabší! Každopádně své dílčí kvality to má, ale PIXAR je prostě (nej)lepší.. 65%. ()

Anthony

Nádhera. Povedlo se - dvojka se zase jednou naprosto vyrovnala jedničce, což je v případě, kdy jednička nasadila laťku skutečně hodně vysoko, velký úspěch. Tvůrci dokázali napsat hlavně výborný příběh, který úplně nekopíruje jedničku, ale funguje stejně dobře. Objevuje se mnoho nových postav z nichž asi nejvíc zaujme Kocour v botách, rodiče princezny Fiony a Dobrá víla se synem Krasoněm. Mými favority ovšem jsou Pinocchio a Perníkový mužíček a především jejich záchranná akce ve stylu Mission Impossible. Vůbec množství různých odkazů na jiné filmy (např. Spiderman nebo Indiana Jones) patří k tomu nejzábavnějšímu, co znalého diváka opravdu potěší. ()

Adrian

O jeden tenký, kocúri chĺpok menej zábavné ako I.diel (čo ale hlavne súvisí s faktom, že ústredných hrdinov už poznáme, čím sa trocha vytráca to magické čaro z nepoznaného), ale aj napriek tomu je to stále extra veľká porcia "obriej" zábavy s neuveriteľne gradujúcim finále, na ktoré tak skoro nezabudnem. A pozor! Oslík Mike Meyers ako "hláškovacia mašina" je znova jedinečný, ale tentokrát ma nebezpečne kvalitného súpera v podaní Kocúra Antonia Banderasa, ktorého latino prízvuk má minimálne rovnaký šmrnc. U mňa je to za 4,5* ()

Radek99

První liga, respektive souboj o čelo první ligy, ba ne, samé finále boje o titul, vlastně zdařilý pokus o obhájení mistrovského titulu nejlepšího počítačově animovaného filmu všech dob. ()

Rimsy

Moderní animované filmy se mi moc nezamlouvají, už kvůli jejich strašlivé seriové výrobě. Několikrát do roka jsou rodiče bombardováni svými caparty o lístky na nové animáky od Pixaru či WD. Avšak Shrek je přecijen jiný. Není tolik pro děti, hlavně díky své parodičnosti, kde malé dítě prostě mnoho vtipů ani pochopit nemůže. Já sám jsem byl velmi překvapen a potěšen. Oslík je dost možná ta nejlepší postava z animáků posledních let. ()

DaViD´82

Druhý Shrek je klasické pokračování. Vše co minule fungovalo je zde přítomno ve větší míře. U jiných děl mi to bytostně vadí, ale u Shreka to paradoxně oceňuji. Asi pro ten Kocourův kukuč nebo pro tu mou namoženou bránici po každé projekci. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz