Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

Brouk

Shrek.... kdo by si to pomyslel, že ho budu tak prožívat... A dvojka? Jsem značně skeptický v pokračování něčeho perfektního a bojím se jak malej,zklamání a rozčarování (např. Matrix apod.) ala nastavovaná kaše, ale Shrek 2??? Jupííííí, nejsem a nebyl jsem zklamán!!! Naopak. Shrek 2 je po všech stránkách (humor... a inteligentní !!!! ,muzika, svěžest) rovnoceným partnerem jedničky a v mnoha ohledech jej předčí... A co trojka???? Bojim bojim, moc se bojim....ale doufám a věřím, že to bude minimálně na stejné úrovni.... ()

TeeAge

| Scenár: Andrew Adamson, Joe Stillman, J. David Stem, David N. Weiss / Andrew Adamson William Steig | Hudba: Harry Gregson-Williams | Produkcia: Aron Warner, John H. Williams, David Lipman | Distribúcia: DreamWorks Pictures | Štúdio: DreamWorks Animation, Pacific Data Images | Rozpočet: 150 miliónov $ | Tržba: 919,838,758$ | Málokrát sa stáva, že druhý pokus sa podarý viac, než ten pôvodný. Dodnes si pamätám na chvíľe, keď som to videl prvý krát. Smial som sa ako malé decko, stratil som pojem o čase a hltal som každé slovo a tón hudby. Pozeral som sa na niečo, čo zviedlo všetko umenie vyberania tých najpôsobivejších elementov pre vytvorenie kultkomercie. Najdokonalejšia časť? Pinoccio alias Mission Impossibe – najdokonalejšie spojenie scény s hudbou. A pritom všetkom ešte neskutočne rozprávkové. Premňa najvtipnejší animák všetkých čias. ()

Aluska88

Tento druhý díl mě po tom úvodním docela slušně probral, a trochu se mnou zaházel. Více jsem si ho užívala a více mne také pobavil. Příliš se mi však nelíbila až křečovitá snaha, udělat z toho jakousi moderní pohádku, která, snažíce se zapůsobit na současné popcornové publikum, až příliš v jistých částech vzývala na povrch americký styl. Hamburgery, inspirace Hollywoodem či odkazy na Spider-mana, Pána prstenů či Mission Impossible. Celkově to na mě všechno působilo až příliš pomíchaně. Nu což. Nikdy tomu zelenému zlobrovi zřejmě nepřijdu na chuť. ()

genetique

Pomerne slabo (ne)využitý potenciál jedničky, navyše mi veľmi vadila snová línia filmu. Škoda, nechajme sa prekvapiť ďalším pokračovaním, jednoznačne však čo sa týka animákov jedno z najlepších pokračovaní. 80%. ()

Madison

Shrek predstavuje skvelú rodinnú zábavu, dej už síce nie je tak chytľavý a prebiehajúci v zapáchajúcich močarinách s jednou chalúpkou uprostred, ale v kráľovstve za siedmimi horami, kde Shreka, Oslíka a Fionu čakajú ďalšie nezabudnuteľné dobrodružstvá. Liek na zlú náladu. ()

ScreamJay

Pánové z Dreamworksu dokázali alespoň z části pobořit mýtus i nepřekonatelnosti jedniček. I když jedničku nepřekonali, zcela se jí vyrovnali a ještě navrch přidali vykoumanější animaci. Shrek, jenž si právě vzal jím zachráněnou princeznu Fionu, je spolu s ní pozván do královského paláce, kde má pár dostat požehnání od pantáty krále. Na cestu se k nim přidává neopakovatelný oslík, který jak v původním znění tak i ve svém dabingu hýří hláškami a hází jeden neopakovatelný ksichtík za druhým. Místy až trochu nedětský humor šperkují jasně viditelné parodie na hollywoodské velkofilmy a skvělé nové postavy jimž dominuje třeba kocour v botách v podání Antonia Banderase, jenžto hýří svou chrabrostí do momentu, když dostane na zadek. Jak jsem už zmiňoval, český dabing je velice ucházející a i když třeba právě k postavě Shreka mi moc neseděl, některé hlášky neměly chybu – „Tohle křoví vypadá jak Halina Pawlowská.“ Jako správná pohádka by měla i dvojka míti happy end, ale má-li ho či nemá, toť pouhá protispoilerovací otázka. Ale co prozradit smím je krom té dokonalé animace (třeba Shrek jenž jest zastižen s kamarády bouřkou má na svém těle jasně patrné kapičky deště), dokonalého dabingu a skvělého neotřelého příběhu také skvělá hudba jíž dominují předělávky slavných písniček, ale i vlastní pro film napsaná hudba. Každá byť malinkatá postavička má svoje kouzlo, svůj neopakovatelný půvab. A posledním faktorem, ovšem nikoliv ne nepodstatným je, že jsem tenhle film mohl sledovat ve společnosti své milované princezny a tak má pro mě celá ta působivost dvojitého kouzla. Pět hvězdiček bez nejmenší diskuse a ani se nebudu pouštět do srovnávání, které by nemělo význam a bylo jen ztrátou času. ()

berg.12

Oproti jedničce, která si bere na mušku známé pohádky staré desítky i stovky let a některé anachronismy a narážky na nové filmy vám ani nepřijdou, tenhle díl má mnohem blíž k filmové a aktuálně dobové parodii. Ubírá mu to na univerzálnosti a je to místy přesně ten druh humoru, kterým dávají tvůrci najevo, že to s filmem nemyslí až tak vážně. Důkazem budiž i postava kocoura, která na mě působila hodně rozporuplně. Netvrdím, že ve filmu nejsou scény, které by mě nenadchly nebo humor, kterému bych se nezasmál, ale není to tak nenucené, přirozené a spontánní jako v prvním díle. ()

Falko

Mike Myers - (Shrek) +++ Eddie Murphy - (oslík Donkey) +++ Cameron Diaz - (Fiona) +++ Julie Andrews - (Královna) +++ Antonio Banderas - (kocour v botách) +++ John Cleese - (Král) +++ Rupert Everett - (princ Charming) +++ Hudba: Harry Gregson-Williams +++ Producenti: Jeffrey Katzenberg, David Lipman, Aron Warner, John H. Williams +++ ()

castor

Znovu sáhl do zlatého fondu mezinárodních pohádek, aby si z každé vytáhnul jen to, z čeho by si mohl udělat netriviální legraci. A srdce tam pořád je. Většina druhých dílů se snaží vychytat mouchy prvních kousků a hlavně znovu slušně vydělat, tu a tam se to podaří, většinou ale tvůrci nasekají další hrubky. Takoví druzí Vetřelci, druzí neohrožení Krotitelé duchů nebo druhé terminátoří dobrodružství jsou nicméně jasnými důkazy, že kolikrát to jde i lépe. Druhý Shrek se rovněž vydařil. Spousta narážek na známé filmy a výtečné hlasy herců!! Trojka už byla bohužel sešup. ()

MM_Ramone

V roku 2001 vyprodukovala americká filmová spoločnosť DreamWorks animovaný snímok "Shrek". Dobrodružstvo neatraktívneho, ale charizmatického a vtipného zloobra, ktorý našiel svoju lásku Fionu sa stretol s vrelým prijatím a bohatým komerčným úspechom. Preto o tri roky neskôr bolo natočené pokračovanie. "Shrek 2" sa nesie v duchu pôvodného filmu a ďalej rozvýja príbeh. Shrek s Fionou sa stali manželmi. Nastal čas, aby Fiona svojho ženícha predstavila svojim kráľovským rodičom. *** ()

Dan9K

Shrek 2 (potažmo i jednička) jsou dalším příkladem mírně přeceňovaného filmu. Vypočítavost srší ze snímku na hony daleko, ale to teď nechme být. Už tu někteří zmínili, že začátek dvojky je poměrně nudný a bez pointy. Měl jsem podobný pocit, jen se mi malinko protáhl až k závěrečným titulkům. Je pravda, že posledních třicet minut je to akce na akci, ale opravdových vtipů, které byly k dostání například pro mě v zatím nepřekonaném animáči Finding Nemo, je zde pomálu. Narážky na slavné filmy, skutečné či smyšlené postavy mi tady vtipné nepřijdou. Na tři hvězdičky Shreka vytáhla povedená výprava, originální dabing (obzvláště Banderas), trojice lehkého povytažení jednoho koutku úst a možná i ta práce, kterou do toho autoři museli vynaložit. Pro mě ale zůstává Finding Nemo, potažmo Ice Age naprostým vrcholem 3D animáčové scény a marně doufám, že už se tvůrci tohoto druhu umění zřeknou, protože téměř každý další viděný kousek posouvá laťku kvality stále níž a níž.... ()

Spooner

Vynikající komedie která o třídu překonává svého předchůdce a je daleko lepší než nedavný hit Hledá se Nemo.Tenhle film pobaví každého.Děti pobaví všemi těmi směsicemi z jiných pohádek(jako v prvním díle) a dospělé(a taky teenegery)pobaví tím ostatním.To jest parodie na jiné trháky(pinokiův mission imposible je stejně nejlepší),výborný humor a vynikající písničky(livin da vida loca).Prostě 100% animovaný film jak má být.Lepší snad ani nenajde. ()

2Pac

Davam plny pocet bodov aj napriek tomu, ze to je "iba" dvojka. Tvorcom sa totiz podarilo vytvorit nadherne "volne" pokracovanie jednicky. Napchali sem tolko coolovych hlasok a skvelych gagov, az som mal pocit, ze v jednicke ich bolo menej. Jednoduchy, ale vystizny komentar k Shrekovi 2 by mal zniet asi takto: Zabava a romantika opat 100% zarucene ! ()

Davies182

Docela zbytečné pokračování skvělého animáku. Těšil jsem se hodně, zklamán jsem byl ještě více. Vlastně - upřímně - jsem se moc netěšil, protože jsem se tak nějak bál, co se zeleným obrem rýžování peněz vyvede... Trapný příběh, podobné gagy, více lidí na úkor pohádkových postav... plus patří Kocourovi v botách. ()

FlyBoy

Až pri zelenáčovi no.2 si na stupnici od 1 do 10 (kde 10 zastáva peklo pekelné) viem s klídkom určiť intenzitu generálnej neznášanlivosti dabingových devalvácií. Jedná sa o číslo 8, pri ktorom musím poznamenať, že 9 patrí priamoúmernému, podradne-afektovanému nahovoreniu Argentínskych telenoviel a 10 oneskorenému, poľsky-otupujúcemu prekladu starých erotických nepodarkov z talianskej kuchyne. Nie, až taká pohroma to neni, rapídne zníženie pôžitku však, áno. Preto toľko rozhorčenia, preto poznačenie hodnotenia. Neteší ma to a preto si dávam otitulkovanú rundu číslo dva a hľa, ona píše. Priam ma opíja-hefty, citácie, zosmiešnenia-každá zložka má neporovnateľne silnejšie grády, každá vyniká nápadom nezahoditeľným. Uvediem to teda na pravú mieru, po zmene znenia, Shrek 2 je takmer rovnocenným, určite divokejším, ale aj menej prekvapujúcim pokračovateľom úspešného štartéra a zaslúži si šedivú štvorečku. Čo by za ňu dal ten naivný následník… ()

Xmilden

Druhý díl více než důstojně navazuje na ve své době přelomovou Jedničku. Shrek si nesedne s tchánem a spustí se poměrně zajímavý sled situací, který si opět bere na paškál některé léty provařené filmové klišé. Na scéně se poprvé zjeví Kocour v botách. Více než solidní pokračování. 75% ()

sepp

Naprosto vytecny pocin, pokracovani jak ma byt - stejne zabavne jako jednicka, ne-li jeste vtipnejsi - ti, kteri jednicku hltali si dvojku vychutnaji jeste vice, dorbne narazky na jine filmy jsou vkusne a vtipne, stejne jako zesmesnovani urcitych klise a borceni zazitych predstav (napr. Pinochio-transvestita ;)). Navic skvele namluvene postavy (z nichz jednoznacne vitezi propujceny hlas A.Banderase Kocourovi v botach), silny scenar a stejne vtipne scenky jako v jednicce delaji ze Shreka 2 jednoznacneho favorita na OScara pro nejl. celovecerni animovany film. ()

Gimp

A jednu hvězdičku tomuto filmu ubírám za to, že jsem na něm byl s bývalou přítelkyní. Aspoň vidíte jak je hodnocení subjektivní. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz