Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

yaqwsx

Shrek 2 je jen o malinkatý chloupeček horší než jednička - nezklamal. Stále perfektní humor, již ne tak originální zápletka, ale o to lepší animace. Radost pohledět! Navíc jedna z nejlepších parodií pořadu COPS ()

inmax

Pro mě lepší jak jednička, finální akce za zpěvu "I need a Hero" dechberoucí. Skvělé nové postavy, bravo! Kéž by to byl poslední Shrek :-( ()

vaclaw

Vydařené pokračování skvělé jedničky, kde luxusní ansábl herců doplnil skvěle Antonio Banderas, ale bohužel příběh už je zbytečně překombinovaný, což je místy na škodu, zvlášť v porovnání s jedničkou, jejíž příběh byl jednoduchý, přímý, ale výborně fungoval. I tak se ale jedná o výbornou pohádku pro děti i dospělé, která disponuje stejnými klady jako jednička a nebýt lehce slabšího příběhu, i tady bych volil 5*. ()

helrohir

Dvojka možno nie je na úrovni jednotky, ale stále je špičková animovaná zábava, ktorá zaostáva za pôvodným filmom fakt len o vlások. ()

kubilov

O hodně horší než jednička a zuby nehty se držící alespoň těch tří hvězd. Ani jsem nečekal, že budu tak zklamán, jasně, pár vtipných scén se tam najde, ale ne tolik, abych byl spokojenej. Nové postavy jsou nic moc, kromě kocoura samozřejmě, a příběh mě taky moc neoslnil. Vypadá to, že u mě série o Shrekovi zůstane jen jako jeden nadprůměrný film a další parazitující pokračování. ()

brzozin

Po famózním a originálním Shrekovi I. se dostavila kocovina. Jestli jsem napsal, že Shrek I. je vtipná animovaná komedie, pak o tomto musím prohlásit, že jde o odpornou vykrádačku tématu prvního dílu zasazenou do šíleného světa plného neskutečně neohrabaných klišé. Není tu originální nic. Je to jakási parodie na život v Holywoodu. Prostě se mi to vůbec nelíbilo. Ty tři hvězdy jsou za kocoura v botách, v podstatě jedinou originální a vtipnou invenci. Zbytek je jen vrstvení stokrát omletých vtípků, které mají zakrýt absolutní prázdnotu tohoto filmu. Jediné, na co může aspirovat, je zápis do Guinessovky jako film s absolutně největším množstvím skečů. ()

Brano

Kvalít jednotky ani zďaleka nedosahuje. U dvojky som sa už trochu aj nudil a neprišlo mi to zrovná veľmi zábavne. Ocením asi len, že sa to v príbehu posunulo ďalej. Od druhej polovici to bolo trochu zaujímavejšie, najmä vidieť Shreka v ľudskej podobe. /55%/ ()

JosefTomas

Přestože mě jednička svými vtipy bavila více, než tento díl, tak dvojka drží lépe pohromadě jako celek a i jako celek funguje. Navíc potěší přidání postav a jejich hloubka, což je na animák sakra vzácnost. Ale stejně se vrátím k vtipům, protože některé opravdu rozsekají a díky pojmu "moderní" fungují vtipy dvojnásob "pepřák" apod. Shrek 2 je naprosto úžasným pokračováním, které má dost vlastních nápadů, aby se jedničce vyrovnalo, ale jak už jsem použil i u jiných, jednička je jenom jedna. ()

mrclTV

Shrek 2 alias nepodarená komédia na štýl Môj svokor je lotor a podobné romanticko-komediálne trampoty mladmomanželov. Zdôrazňujem ešte raz, nepodarená. Ubudlo veľa vtipov oproti jednotke. Ako rozprávka pre deti ťažko použiteľné, zaujme iba dospelých a niektorých, ako mňa, ani to nie. ()

PlayEasy

Konečně jsme si tento film zopakovali po "zhlédnutí v autobuse", znáte to ruch, malá obrazovka atd. Ale vidět to na velkém obrazu v klidu už je teda jiná věc! Skvělá animace, originální humor a skvělé písničky tento film dostali na vrchol všech animáků a to právoplatně. "Oslík Eddie" je samozřejmě nezapomenutelný (spíše "kůň Eddie":), ale ne jen on! 90% ()

adamix

Epický, vtipný, akčný a graficky vyhrotený Shrek zo všetkých Shrekov. Highlightmi sú rodinná večera a vynikajúci záver. Nepochybne 5*. ()

hrumsrt

Po zhlédnutí celé čtyřdílné série prostě musím Dvojku ocenit ještě daleko více! Fakt je úplně jinde než následující 2 pokračování (obzvláště ten Třetí). Dobře do příběhu sedne naprosto kultovní cesta "Už tam budem?" i Kocour v botách. Vynikající je Perníček a BIG Perníček! Celkem zdařilé pokračování, které se dokázalo i celkem odpoutat od prvního ikonického dílu. Fantastická atmosféra - hudba, hlášky!  Nejlepší nejnápaditější Shrek a jedno z nejlepších pokračování všech dob. 100% ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz