Snímka Shrek 2 posiela Shreka, Oslíka a princeznú Fionu za novými dobrodružstvami, v sprievode zábavných rozprávkových bytostí. Shrek, po boji s dračicou, ktorej z tlamy šľahali plamene, a zlým lordom Farquaadom, nad ktorým v súboji vyhral ruku princeznej Fiony, teraz čelí najhoršiemu nepriateľovi zo všetkých – Fioniným príbuzným. Shrek a princezná Fiona sa vracajú zo svadobnej cesty domov a tam nachádzajú pozvanie na návštevu Fioniných rodičov – kráľa Harolda a kráľovnej Lillian, ktorí panujú v Kráľovstve za siedmimi horami. Mladomanželia sa rozhodnú ich navštíviť a odchádzajú spolu s verným Oslíkom. Všetci obyvatelia kráľovstva v napätí a s radosťou v srdci očakávajú návrat princeznej a jej rodičia sú zvedaví na svoju dcéru a jej princa, ktorého privedie. Lenže nikto ich neupozornil na to, aký vzhľad má ich nový zať, ani na to, ako sa, povedzme, zmenila ich dcéra... Priam k nepoznaniu! Shrek a Fiona netušia, že svojou svadbou zmarili veľkolepé rodičovské plány, ktoré sa týkali dcérinej budúcnosti. Teraz musí kráľ získať podporu mocnej rozprávkovej Víly Kmotričky, princa zvaného Krasoň a slávneho zabijaka zlobrov Kocúra v čižmách, aby sa mohla naplniť očakávaná fráza „a žili spolu šťastne až do smrti“. (TV JOJ)

Beky

..pro mě stejné jako jednička a trojka!!!...tady byl ale rozhodně lepší příběh než je ve trojce!!!!...celá série má sestupnou tendenci, ale nějaké radikální negativní změny nečekejte, je to zase spíš otázka vkusu!!!!..někomu se líbí víc tohle, nekomu víc.... :))!!!..vždyť to znáte!!!...ale ruku na srdce, je snad lepší animáková série????...čistých 80%!!!!! ()

BS

Dalo se očekávat, že dvojka na kvalitní jedničku dokáže navázat jen těžko a tyto předpoklady se také naplnily, i tak tady ale máme nadstandartně kvalitní animovaný film, který ještě stále dokáže překvapit a nenudí. ()

Zdeňka

Film je opravdu dokonale vytvořen, ale chci především pochválit, ty kdo vytváří tzn. scénář pro dabing. Ti se zase vyřádili - především narážky na české hvězdy: Navrhuji, abychom ho vykastrovali! Nejsme Srstka s Kubišovou. - A tohle křoví vypadá jako Halina Pawlovská. - Tady bydlí Béda Trávníček! To bude kolo plný slev! ()

anli

Pokracovani slavneho animaku,ktere u me naprosto splnila ocekavani.Pokracuje ve stejnem duchu,jako prvni film.jasne,je trochu rozmachlejsi a hollywoodstejsi,nez jednicka,ale presne v mezich,ktere beru.Opet skvely scenar,vtipna a napadita rezie. a skvela animace.Pribyla nam nova postava-kocour-a perfektne zapadl,prinesl nove gagy a rozsiril oslikovy obzory.Takze-uz podruhe-mistri tesari od Dreamworksu se neutnuli a je to jedna velka a zabavna nadhera,ktera ma u me opet jasnych 100%. ()

lennyd

Po svatbě Shrek čeká, že konečně začne s Fionou žít ten pravý život. Jenže jej čeká ještě jedna povinnost - s Fionou jsou pozváni k jejím rodičům do Království za Sedmero Horami. Jenže rodiče ani v nejmenším netuší, že jejich zeť není krásný princ, ale ošklivý zelený zlobr. A aby toho královský tatík neměl málo, ještě bude muset vysvětlovat Dobré víle, jakýmto způsobem se stalo, že manželem Fiony není její syn, princ Krasoň... Oproti prvnímu dílu je dvojka o kousíček slabší (jakožto většina dvojek je ještě velkolepější, akčnější - akorát na ten příběh se kapku pozapomíná), ale i přesto patří k těm nejúžasnějším animákům, které filmový svět přináší. Výborná animace, skvělé hlášky (nepřetržité hádky oslíka s kocourem), hudba - fakt bych dal plnej počet, nebýt o tolik lepšího prvního dílu. I přesto ale nelze Shreka nedoporučit - bavit se bude opravdu každý - bez ohledu na věk, vzdělání či rasu :) ()

dANo

Ešte stále veľmi zábavné, plné hlášok a situčného humoru... ale oproti jednotke som sa bavil oveľa menej. Táto dvojka sa mi zdala akosi viac prehliadnuteľnejšia. ()

anusha

toto je jeden z filmov ktorych soundtrack som vedela naspamet este pred tym nez som videla samotny film ooo shrek je shrek to je srdcova zalezitost pre mna ()

Danny F.

Toto taky není k zahození a jde stejnou cestou jako jeho předchůdce, který je jeho rovnocenným nástupcem. Humor, příběh a taktéž celkově vydařené. 100% ()

VanTom

Pořád je to mnohem více vtipné než trapné, takže dvojkou si tvůrci ostudu rozhodně neuřízli, ale už tomu něco chybí. Jenže mne nijak zvlášť neuchvátila ani jednička. ()

hroubek

Shrek 2 se drží osvědčeného módu pro pokračovaní.Všechno co fungovalo prvně přeneseme do druhého dílů, přidáme další známé pohádkové postavy a k ním nové popkulturní odkazy a narážky na známé filmy a celé to zabalíme do jednoho příběhu o pravé lásce, která hory přenáší.Je jedno, jak to zní hlavní je výsledek, který je zas parádní a baví v každém ohledu.Nové postavy perfektně zapadnou do světa, kteří tvůrci vytvořili a neztratí se v něm.Další prvotřídní zásah do černého. ()

Sany33

Na prekvapenie ani druhé pokračovanie dnes už kultového animáku Shrek nie je také tipické a nesnaží sa napodobniť jednotku. To čo bolo v jednotke dobré si zobrali a pridali tam niečo nové čo celý príbeh oživí a dodá mu viac po všetkých stránkach. Úplný strop bola pre mňa postava Kocúra, ktorá ako dnes už vieme si vyslúžila vlastný celovečerný film. Grandiózny záver, veľký súboj o srdce krásnej Fiony a nakopanie do riti Krasoňa aj s jeho materou vílou Kmotričkou. Dosť sa mi páči aké ponaučenie plynie z príbehu a síce že človek má byť sám so sebou spokojný a nedávať cudzie šťastie pred svoje vlastné iba na základe domnienky. 91% ()

Jacob23

Jak se mi jednicka libila-tak u tohohle jsem se nehorazne nudil!!Animací uz dneska nikoho neohromi(ikdyz jak vidim tak jo)Ani nevim za co davam ty dve.Snad za tech par povedenych filmovych narazek a teda ta animace.Kam se hrabou hollywoodske kreslene blockbustery na epickost japonskeho anime ()

D28

Mojim malým synovcom hovoríme "oslíci",pretože odkedy videli toto, v aute vždy radi opakujú "Už tam budem?"Trvám na tom,že superfilm pre dospelých,ale aj detičky si nájdu to svoje. ()

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

Od Spider-Mana ke Kocourovi v botách

27.02.2019

Režisér Bob Persichetti má za sebou dobrý týden. V neděli jeho snímek Spider-Man: Paralelní světy vyhrál Oscara za nejlepší animovaný film, a dnes se upsal režii další lukrativní značky – tentokrát… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz