Špičkový expert Travis Dane byl docela loajálním Američanem, dokud mu nechtěli zlikvidovat projekt na jeho nejmilejší hračku - útočný válečný satelit. A miliarda za to, že se nebude strefovat do podzemního nukleárního reaktoru Pentagonu a totálně nezničí Washington D.C., není přece zas až tak moc? Na oběžné dráze krouží Travisem ovládaný válečný satelit a kdesi hluboko pod ním uhání po kolejích napříč Coloradem unesený vlak, elegantní souprava Grand Continentalu, ve které si Travis a jeho dobře motivovaný tým vybudovali řídící počítačové centrum svého megaútoku. A právě teď, kdy se expres vřítil do hluché enklávy "temného území", je Casey Ryback (Seagal) opět tím jediným mužem, kdo může gangstery zastavit. (oficiálny text distribútora)

dopita

Typický akční béčko devadesátých let, který žádnou díru do světa neudělalo, ale zase se nedá říct, že by se jednalo o průšvih. Průměrné pokračování průměrnýho filmu. Za zmínku stojí šestnáctiletá Katherine Heiglová, která se později proslavila výrazně víc, než titulní „kamennej ksicht“ Steven Seagal. Hudby Basila Poledourise je skoro pro film škoda. ()

Hanys_

Skoro tak dobré (a zábavné) jako dnes už kultovní jednička. Tomuhle přepadení ale prostě chybí Erika Eleniak :) Mladá Heigl je tady sice krásná, ale boužel nevyskakuje z dortu..:) 6/10 ()

Paity

Zdaleka to nemá na "jedničku" Přepadení v Pacifiku. Bohužel tvůrci neměli příliš kam uhnout. Měli byď na výběr pokračovat, tedy zopakovat akci na bitevní lodi, nebo přejít na něco, co je tomu trošku podobné, vlak. Jenže to by chtělo i správnéh padoucha a ten tentokrát chyběl. Navíc s vlakem se toho vážně "moc dělat nedá" a na filmu je to hodně znát. ()

AdamesWWE

[8/10] Toto pokračovanie je omnoho lepšie ako jednotka. Príbeh je úplne rovnaký ako v predošlom snímku, ale v tomto filme ma zaujal od prvej až do poslednej minúty, môže zato hlavne zmena prostredie. Lod´ a more ma príliš nebavili, ale prostredie vo vlaku, kupé, možnosť Seagala pohybovať sa aj na pevnej zemi sa mi páčia oveľa viac ako morská noc. Ale inak si tento film vylepšil aj iné veci, akcia mi príde oveľa lepšia ako v jednotke, opäť Seagal ukáže svoje umenie, prídu zlomeniny, nože, streľba, aj výbuchy (až na pár výnimiek sú skvelé) a obsadenie záporákov bolo perfektné. V jednotke bol Tommy Lee Jones skvelý a nemyslel som si že ho tu prekonajú, ale stalo sa. Prepadnutie 2 je výborný akčný film a veľký skok ku predu oproti prvému dielu, u ktorého moje dojmy zhoršovalo najviac prostredie, ale tu je všetko tak ako má byť. Starý dobrý Seagal, u ktoréh mi je lúto že kvalitu plnohodnotných akčných filmov si udržal len na začiatku a v pár výnimkách aj v tých novších filmoch. ()

ti88na

Obľúbený a jediný film so Seagalom, ktorý ma doteraz neomrzel a rada si ho pozriem. Dokonca radšej ako Prepadnutie v Pacifiku. Zbožňujem keď sa v akčnom filme vyskytuje dopravný prostriedok (Nebezpečná rýchlosť, Nezastaviteľný) a aj v tomto prípade vlak poskytol skvelé možnosti. Casey Ryback je taký drsný, že by si sním neporadila ani karbobrúska, veľmi sa mi páči hudba, ktorá fantasticky dotvára atmosféru a časť od vhodenia bomby (vyrobenej z desiaty) do rúk teroristu až po zastavenie vlaku, považujem za jednu z najlepších akčných sekvencií. Záporák Travis Dane v podaní Erica Bogosiana je výborný, k tomu parádne hlášky. Z nich moja obľúbená "myslenie je matka omylu", ktorú používam keď je príležitosť doteraz. ()

Petr.Kocfeld

Seagal zde je stále dobrý.Dávám 3 hvězdy hlavně za akci a "karate".Má to své silné momenty,ale 1 byla o něco lepší...Tato 2 je ale vcelku taky dobrá a koukatelná a nechybí zde porce akce či napětí a tento akční film má stále něco do sebe a tentokráte se dobrodružství odehrává ve vlaku a ne na lodi.Dvojka má své kouzlo a je zde i neteř Sarah a taky vcelku pěkná Kathrinne Heigl. ()

peetriss

První Přepadení je klasikou akčního žánru, toto jeho pokračování je klasikou seagalovské filmografie - směs trapnosti, směšnosti, děsu a hrůzy. Tento film se opravdu příliš nepovedl! Avšak ruku na srdce - Seagal natočil už i mnohem zoufalejší snímky. ()

Wishkah

První Přepadení vykrádalo Smrtonosnou past, to druhé k tomu přidalo pár ingrediencí z Nebezpečné rychlosti. Ale víte co? Ono by to fungovalo. Ono by to vážně šlo a film by nebyl tak špatný kdyby to chudáku Stevenovi nemrvili záporáci. Tohle je asi jediný film, kdy Seagal je vážně dobrý a situace i bitky jsou tak fajn, ale kdy ta parta proti které bojuje jsou nemožní idioti, vedené jedním vojenským patolízalem a jedním vědeckým kokotem, kteří nemají ani tolik charisma, co by se za nehet vešlo. Mít pořádnou partu vrahů a žoldáků a mít pořádného záporáka ve stylu Tommy Lee Jonese byl by ten film o hodně výš. Ale skončilo to tak jak to skončilo a je mi to hodně líto, protože Steven Seagal za to tentokrát opravdu nemohl. Hodně slabé tři hvězdy. A to jen díky Stevenově snaze ()

Hanes88

Tohle bylo úplně to samé jako jednička a když nemáte něco trochu jiného, prostě vás to nudí. Každopádně za výkon Erica Bogosiana a tehdy ještě mladé Katherine Heigl dávám každému jednu hvězdičku. 40%. ()

Lefty86

Rozhodně slušný akční béčko, líbil se mi víc než první díl. Seagal na začátku netočil až takový blbosti jak jsem si vždycky myslel. Bitky slušný, ale pořád jsem v jeho filmografii nenašel nic co by mě posadilo na zadek, možná až na Glimmer mana který je výborný thriller. ()

Paldiny

Pokus o sebaparódiu? Ryback ako Cliffhanger, Ryback ako MacGyver plus vtieravé požmurkavanie na diváka. Komické vsuvky, vlastne všetky s tým užvaneným nosičom, sú úplne mimo a iritovali viac než debilné dialógy a ešte debilnejšie myslenie americkej domobrany. Tá snáď nikdy väčšmi nepripomínala Kocúrkovo a jej eliminácia cieľov je ukážková. Škoda, Seagalovo presedlanie z lode na vlak mohlo byť rovnako husté ako namakaná finálna zrážka na moste. ()

spiritus

Po relativně úspěšném a povedeném Přepadění v Pacifiku, přichází Segal s variací na to samé téma. Bohužel, kvalitativně se prvnímu snímku nemůže ani zdaleka rovnat. Film je bezduchým opakováním se toho samého, herci jsou prkení a přehrávající, či naopak "nehrající", scénář ubohý, děj naprosto nudný a předvídatelný. Tento film je především začátkem "temné" kapitoly Segalova herectví, dá-li se to tak vůbec nazvat. ()

Dallas

Steven Seagal ako Casey "Kurva" Ryback. Nedávno som si zopakoval niektoré staršie segalovky a toto na ne určite nemá, avšak stále to spadá do intervalu (uzavretého) Nico, Glimmer Man. Nieže by Boeing 747 v ohrození bol zlý film, ale tam Steven moc nepobudol. V druhom Prepadnutí je Seagal ešte celkom vo forme aj keď už neláme toľko koľko sme boli zvyknutý. Film má kopu rôznych chýb, ale tiež aj slušné tempo, dobrú akciu a mladučkú Katherine Heigl, ktorá rada pichá (palce do líca teroristov). Možno by to neboli úplne čisté 4*, ale ak sa pozriem na súčasné segalovky, tak zistím, že tieto si treba vážiť. 70% ()

lareinna

No, prvé, čo mi napadá je, že pod názvom filmu by bolo potrebné dopísať aj „fantasy“!! Páni taký Seagal by sa hodil aj nám tu na Slovensku, hneď by si poradil napríklad s našimi politikmi, to by aspoň strúhali dobrotu. Keď v Amerike nejaký admirál a s ním celá banda „dôležitých ľudí“, ktorí činia obrovsky zodpovedné rozhodnutia, stoja pred „telkou“ (mám na mysli nejaký monitor – tam sa zvyčajne odratáva čas, aby vedeli kedy to buchne) stoja a čakajú, kedy im dá Steve vedieť, že už to vyriešil. A vždy v poslednej sekunde začnú skákať ako opice, tlieskať a kričať...no čo by si bez neho počali. Je to macher, možno lepší ako MacGyver, aj keď Steven mal už aspoň pripravené káble na štartovanie, keď potreboval šlohnúť auto :)) Zvládne sám vytrieskať 50 chlapov a to bez škrabancov, so stoickým pokojom. A aby som nezabudla, nesmie tam chýbať nejaká ženská, ktorá sa mu na záver hodí okolo krku ako správnemu hrdinovi storočia. Steve, len tak ďalej, bez teba by to nemalo šmrnc.. ()

mira007

Oproti jedničce odpad - bez nápadu, odehrávající se furt ve vlaku, hlavní hrdina se stejným výrazem. Jednu hvězdu dávám za Katherin - jako teence jí to slušelo. ()

Chřástal

„Je po něm, ale vzal s sebou rošťák šest chlapů.“ Nadupaná akce uvařená z klasických ingrediencí, jako je všechoschopný maniak, kterého neměli vyhazovat, souboj na nože, armádní hlavouni zvažující počet obětovaných lidí, hlášky v každé situaci („Já myslel...“ „Myšlení je matka omylu, kámo“), Seagalova ikonická chůze „bitevní golem“ a hlavně nezbytný „Rybackův mýtus“, typický i pro jiné seagalovky, kdy padouši dojdou k nepříjemnému zjištění, komu že to vlezli do vlaku / letadlové lodě / na Aljašku („Kdo je Casey kurva Ryback?“„Ryback je nejlepší.“ „Myslel jsem, že ty jsi nejlepší!“). Škoda, že v posledních pár minutách se scénárista až příliš utrhl ze řetězu. ()