Špičkový expert Travis Dane byl docela loajálním Američanem, dokud mu nechtěli zlikvidovat projekt na jeho nejmilejší hračku - útočný válečný satelit. A miliarda za to, že se nebude strefovat do podzemního nukleárního reaktoru Pentagonu a totálně nezničí Washington D.C., není přece zas až tak moc? Na oběžné dráze krouží Travisem ovládaný válečný satelit a kdesi hluboko pod ním uhání po kolejích napříč Coloradem unesený vlak, elegantní souprava Grand Continentalu, ve které si Travis a jeho dobře motivovaný tým vybudovali řídící počítačové centrum svého megaútoku. A právě teď, kdy se expres vřítil do hluché enklávy "temného území", je Casey Ryback (Seagal) opět tím jediným mužem, kdo může gangstery zastavit. (oficiálny text distribútora)

walkingdead

O dost slabší než první Under Siege, ale pořád v rámci žánru docela solidní. Logika si tady teda občas vzala úplně dovolenou, ale to holt k akčním filmům té doby patřilo. ()

helrohir

Jeden z tých slabších počinov so Seagalom. Akcia je pomerne nudná, celková zápletka je tiež viac-menej padnutá na hlavu nuž a horšieho záporáka som v akčnom filme snáď ani nevidel. Tento by sa ako záporák hodil maximálne do detskej komédie. Je tu niekoľko zaujímavých momentov, vydarená je aj hudba, ale na viac ako 40% to nevidím. ()

paphaja

Má první segalovka, nikdy nezapomenu na to nadšení při jejím sledování. Dnes už z filmu až tak unešená nejsem, ale stejně musím hodnotit plným počtem bodů, čtyři za film a bojový scény a poslední za nostalgii ()

brzozin

Tak mě napadá, udělat si teroristickou základnu z vlaku uhánějícího po kolejích, není úplně rozumné. Životnost takové základny je totiž úměrně limitována blízkostí příští zastávky nebo rozřadiště. ()

borohub

Rozhodně horší než přepadení v pacifiku, ovšem nějakou kvalitu si to ještě drží. Seagal se stále ještě umí docela pěkně ohánět a ani ten děj není nějaký nudný. Občas nějaký efekty výbuchu či něco takového vyloženě mlátili do ksichtu, že jsou totálně umělé, ale tak proč ne.. Hlášky i přesto, že se snaží být občas vtipné, mě příjdou spíše trapné, ale s tím nic moc nenadělám.. 65% ()

JosefTomas

Zajímavý návrat, který se osvědčil hlavně vrácením původního scénáristy J.F. Lawtona, který opět dokázal dobře napsat zajímavý akční film. Fanouškům se vykouzlí úsměv na tváři, jakmile uslyšíte větu "Casey kurva Ryback" A víte, co dokáže tento solidní kuchař udělat, ihned máte dobrý pocit. ()

johnsnow

56 percent? To ako vážne? Oveľa lepšie než jednička, nuž ale budiž. HERCI: Seagal ešte lepší než v jednotke, jeho neter je kočka, stevard Chestnut to svojimi hláškami zabíjal skoro celú dobu, no a vodca žoldnierov(VODCA nie ten pridziganý programátor)bol podľa mňa dôstojne vybratý protivník. AKCIA: Prestrelky skvelé a súboje oproti jednotke krvavejšie, niekde o trošku drsnejšie ale čo je hlavné sú dobre natočené a záverečná je dlhšia a lepšia než tá v jedničke. EFEKTY: Vzhľadom ma to, že je to akčný film tak tých efektov je tam dosť, čo nechápem načo ale fajn, no pre mňa bolo toto takým menším mínusom. ()

horor2

Pro mě pořád solidní Štefan, který poukazuje na své bojové dovednosti jak ve vlaku tak i v kuchyni, kde je podle sebe nejlepší! :-D :-D :-D ()

ostravak30

Druhý díl už není tak originální jako první. Opět tu máme zneuznaného pracovníka, který se chce mstít. Přeci jen je ale vlak stejně zajímavý jako loď. Nejde o letadlo či budovu a vlaky v americkém filmu zase tak často nikdo nepřepadává. V tomto filmu nehraje ani tolik známých herců. Vyměnil se režisér a scénáristi,  ale jednotlivé akční scény nevypadají zle a pořád se jedná o docela kvalitní akční film, pakliže máte jasně dané hranice, co čekáte od pořádně akčňárny. Dialogy opět trochu váznou, ale na to už fanoušek filmů Stevena Seagala musí být zvyklý. ()

smrtubohem

Prvnímu přepadení jsem udělil první hodnocení, zde je nutno jít o jednu hvězdu níž, ale to neznamená, že Under Siege 2 je špatným filmem. Je to pořád dost napínavé, bitky strhující, Steven stále ve výborné formě, byť se tu už nepatrně začíná dostavovat syndrom používání střelných zbraní namísto pěstí. ()

brtko

Film, ktorý slovenské televízne stanice dávajú s obľubou v súčte tak päťdesiatkrát do roka a to bohužiaľ nie preto, že by bol taký fantastický. Vlastne dôvod mi nie je úplne jasný. Žeby bolo málo kvalitných filmov? Viem, že to sem nepatrí, ale keď zaviedla istá slovenská televízia film Pochyby (Doubt) okolo desiatej hodiny rannej, navyše v piatok, tak moje pocity boli zvláštne. Taký skvelý film, pritom mám pocit, že v slovenskej premiére, dávajú o čase kedy sa normálny človek len ťažko dostane k televízii aby mohol niečo také oceniť. Zato stupidné filmy či turecké seriály majú miesta v "prime time". Nielen že to zvyšuje stupiditu národa, ale kvalitná kinematografia v tejto "konkurencii" nemá šancu. Je to smutné... ()

Stanmi

Zatímco John McClane v jednotlívých dílech Smrtonosných pastí mění budovy a města, tak Casey Ryback (Steven Seagal) ve svých Přepadeních mění dopravní prostředky. V jedničce to byla válečná loď, nyní je to obyčejný vlak. Ale jinak zůstává základní koncepce osamělý hrdina vs. banda teroristů nezměněna. Casey cestuje se svou neteří Sarah (fešná Katherine Heigl) vlakem do L.A., když co se nestane, vlak obsadí teroristi v čele s Travisem Danem (Eric Bogosian), který ovládne přísně tajný satelit, jenž sám vyvinul a požaduje miliardu dolarů, jinak zničí Washington. Casey, s malou pomocí stevarda Bobbyho (Morris Chestnut), se tedy pokusí teroristy zastavit, i když je jenom kuchař... Steven je zde ve formě, jak co se týká akčnosti, tak také hláškování a zdatně mu sekundují také záporaci Eric Bogosian a "bennettovský" Everett McGill. Solidní obsazení doplňuje např. také tradiční záporák Peter Greene nebo Brenda Bakke, která se proslavila především rolí Michelle z druhých Žhavých výstřelů. Režisér Geoff Murphy sice není žádný hitmaker, ale zadání splnil bez problémů, stejně jako autor hudby Basil Poledouris. Druhé přepadení je sice v porovnání se svým starším bratříčkem slabší, ale pořád se jedná o zábavné áčkové béčko, kterému nechybí ani humor, ani akce. ()

harycek

Já vím je to béčko , ale byl to jeden z prvních filmů který jsem se Seagalem viděl a neměl jsem s čím srovnávat, ale mně se to líbí dodnes, snad nostalgie, snad že u toho nemusím moc myslet!!!! ()

Riker

Nejlepší scéna je jak Seagal rozstřelí frajerovi ovladač na satelit skrz na skrz a ten pronese: "S tím jsem nepočítal!" :-) Velmi povedené pokračování jedničky. ()