Špičkový expert Travis Dane byl docela loajálním Američanem, dokud mu nechtěli zlikvidovat projekt na jeho nejmilejší hračku - útočný válečný satelit. A miliarda za to, že se nebude strefovat do podzemního nukleárního reaktoru Pentagonu a totálně nezničí Washington D.C., není přece zas až tak moc? Na oběžné dráze krouží Travisem ovládaný válečný satelit a kdesi hluboko pod ním uhání po kolejích napříč Coloradem unesený vlak, elegantní souprava Grand Continentalu, ve které si Travis a jeho dobře motivovaný tým vybudovali řídící počítačové centrum svého megaútoku. A právě teď, kdy se expres vřítil do hluché enklávy "temného území", je Casey Ryback (Seagal) opět tím jediným mužem, kdo může gangstery zastavit. (oficiálny text distribútora)

Jakubik

Zvláštní je, že filmy se Segalem nejsou kdoví jaký pecky i podle hodnocení na CSFD ale jsou i přesto docela oblíbené. Samozřejmě tento není vůbec žádnou výjimkou. Je to další film se Segalem ale i tak pořád zůstává otázkou, proč jsou tak oblíbené? Segal není kdoví jakej fešák nebo dokonce herec ale své publikum si našel. Většinou to jsou lidi, jako jsem byl já (v dobách jeho největší slávy kluk ) a nebo lidi co mají rádi bojové umění. No k tomuto filmu není co dodat. Vzal se scénář jedničky místo lodi se dal vlak z čehož vyplynulo, že místo vojáků budou tvořit rukojmí civilisti a Casymu „Posranýmu „ Rybackovi se kdysi dávnou narodila neteř kterou musí chránit. A jede se od znova. Tak asi tak. No je to prostě průměr jen z důvodu, že mě to bavilo dříve. Vidět to dnes poprvé tak jasné dvě hvězdy… ()

Drom

No tak tohle už bylo trochu moc. První díl se dal s přimhouřením obou očí a palcem v zadku přežít a při odmyšlení si trapného Segalova drsňáctví se dokonce pobavit, ač že by se Miles O'Brian, jakožto zcela loajální příslušník Federace, přidal k teroristům, to jsem jim nežral. Mělo to každopádně ucházející nápad, dobrý spád a slušné akce. Ve druhém pokračování ale ze scénáře autoři vyškrtali všechna pozitiva prvního a negativa rozpitvali ad absurdum. Počínaje dementním nápadem s obsazením vlaku po trapné hlášky všech paňáců v dalších rolích. Vše je vystavěno tak, aby Segalův hrdina byl ještě hrdinštější a padouši ještě neschopnější, černý poskok mu pak leze nepokrytě do zadku. Efekty jsou vážně slabé a celý je to tak přihlouplý, že tu jednu hvězdičku mého hodnocení dávám za nezamýšlenou komediálnost. Tohle jsou ty filmy se Segalem, jak ho znám... ()

JBMAVERICK

Důstojný pokračování přepadení v pacifiku. Na 4 už to sice neni, ale Seagal je tu pořád skvělej. Možná to ovlivnila i moje slabost pro filmy s řítícím se vlakem ;) "Kdo je Casey kurva Ryback?!" ()

Ozzy2

Seagal je nejnudnější akčí herec.Každý film mi vždy spolehlivě zkazil.Má dva stále stejné výrazy, stejné chvaty..a přitom by stačilo mu tu jeho oteklou hlavu prostřelit.Ne, těmhle filmům už dávno zazvonil umíráček ()

Odpadlik

Druhý díl je podle mého lepší než "jednička". Scény ve vlaku jsou mnohem napínavější, k tomu pěkná příroda a ani fanoušci S.Seagala si myslím nebudou ochuzeni, neboť se kromě klasických soubojů dočkají honičky po střechách vagónů, skoků z vlaku i na vlak apod. ()

Grogan

Steven už zase nasedl do špatného dopravního prostředku a chtě-nechtě musí zase vyřídit partu vycvičených žoldáků, kteří počítali se vším kromě Casey "kurva" Rybacka. Steven pořád ve slušné formě, skvělé akční scény, dobří záporáci, vtipné hlášky a zatraceně hot Katherine Heigl. Škoda, že Seagal se postupně začal propadat do hlubin filmařského umění. ()

zberatel

Lepsi ako jednicka. Seagal ma vo svojej zbierke dobre akcne filmy,no tym uz sliape na paty znoska ceckovych hovadin ze mi ho je az luto. Svoju slavu ma uz za sebou no este stale mu to nedeslo a pokusa sa o velky navrat,ale drzim mu palce z nostalgie za starymi casmi. PS - Kto je Casey "kurva" Ryback ? :) ()

BLADER

Môže mi hovoriť kto chce, čo chce, pod 5* nepôjdem. Tento film som videl minimálne desaťkrát, ale stále ma bavá rovnako, ako keď som ho videl po prvý raz. Nie je na ňom niečo, čo by sa mi zvlášť páčilo, mne sa tu jednoducho páči všetko! ()

danny_21

Kuchař Ryback má další fušku, z moře si odběhl do Orient Expressu, pocuchat účesy pár gansterům, když svůj ohon ztratil. Já jsem měl aikido Stevieho moc rád, ale tohle byla jeho labutí píseň - pak už následoval jen sešup do céčkového pekla ( v drtivé většině ) s 20-ti kily navíc - Temné území tak akorát na hranici - 45 %. ()

Acrobat

...a už sa ku mne nevracaj. Kuchár vo vlaku, reštauračné vozne, čierny pasažier s odvahou hodnou Gašparovičovho kríža. Chuť má ostať na jazyku aj dllllhhhoooo po konzumácii. Vedľa vlaku, hore naň, pod ale aj mimo, kde dva káble sú priamo po otvorení kapoty auta. Čakajú na Števa aby ich spojil a išiel. Išiel vstrýc osudu. Záchrany pasažierov v IC Doxxbet Žilina. Do zblázenenia nakúpené práva JOJky na reprízy a je jedno či deň, ráno, noc, obed, vždy na mňa vybieha Števo v tomto katastrofálnom "pokračovaní" dobrodružstiev Caseho Raybacka. Koho? Vlastne aj ja sa pýtam. ()

Mik_e

Už jen slabý odvar prvního dílu..Sice fajn souboje, ale záporák dost hrozný a celkově jinak nuda. Sice se říká do třetice všeho dobrého, ale tady to Stevene fakt neplatí. Se třetím Rybakem už nás raději nepřepadávej, stačilo.Proč tedy dvě? Pořád je to řádově lepší než jeho tvorba po roce 2000, Lovcem policajtů počínaje..Kdyby se tomuhle dala jedna, zbytek by musel mít bez milosti odpad. ()

Inozuka

Labutí píseň Stevena Seagala, aneb poslední jeho film, na který se dá dívat. S odstupem musím dokonce říct, že dvojka je lepší než první Přepadení v Pacifiku. Naprosto boží je žoldák Everretta McGilla, většího drsňáka abyste pohledali - scénka s pepřákem nemá chybu. Dobrý hlody a akční jízda.... Stevene, proč ti to už sakra nejde tak jako v devadesátém pátém? Casey Kurva Ryback. ()

boni

Jeden z posledních marných pokusů toho možná největšího (ne)herce z plejády těch, kteří se v Hollywoodu výrazněji prosadili, o natočení nějakého zapamatováníhodného filmu. Opět vše marné, zaujmou jedině umně vytvořené bojové choreografie, kterých tu je ale po hříchu málo. ()

Likan7

Film mého dětství. Bohužel se na něj zub času podepsal až příliš. A uznávám, že jsem i trochu vyrostl a vidím jak špatnej akčňák to je, minimálně o level níže než první Přepadení. Seagal je tu sice ve své top formě a má tu dost panďuláků na likvidování, ale všechno okolo stojí za starou belu. Šílený triky, satelit, který se musí rozevřít jak pavouk aby efektně vystřelil, Seagal utíkající vlakem, protože právě nabourali, chybějící logika a šíleně přehrávající záporák. Temné území je i tak ale jeden z mála Seagalových filmů, které Vám nezpůsobí bolest hlavy a budete se nad tou skoro až roztomilostí usmívat. Ale Brendě Bakke mohli dát nějakou víc hot scénu, než jen tu jednovteřinovou představovačku v posteli. ()

rublik05

Casey Ryback vol. 2. Tentokrát filmaři vyměnili obří bitevní loď za obří cestovní vlak a místo raket Tomahawk tu máme vesmírnou hi-tec věcičku. Pochopitelně to na první díl nemá, chybí tomu především charismatický a pořádně šílený záporák. Opakování děje akorát v jiné lokaci také není bůhví jak originální. Ovšem máme tu solidní akci, která nenechá vydechnout. Dobré přestřelky a souboje. Práce s kamerou ujde, bojové scény jsou dobře natočené, filmařsky celkem slušně zvládnuté. Scénář povedený, Seagal sem tam upustí nějakou slušnou hlášku. Jeden z posledních Seagalových filmů, které jsou víceméně divácky dost úspěšné. 7/10. ()