Špičkový expert Travis Dane byl docela loajálním Američanem, dokud mu nechtěli zlikvidovat projekt na jeho nejmilejší hračku - útočný válečný satelit. A miliarda za to, že se nebude strefovat do podzemního nukleárního reaktoru Pentagonu a totálně nezničí Washington D.C., není přece zas až tak moc? Na oběžné dráze krouží Travisem ovládaný válečný satelit a kdesi hluboko pod ním uhání po kolejích napříč Coloradem unesený vlak, elegantní souprava Grand Continentalu, ve které si Travis a jeho dobře motivovaný tým vybudovali řídící počítačové centrum svého megaútoku. A právě teď, kdy se expres vřítil do hluché enklávy "temného území", je Casey Ryback (Seagal) opět tím jediným mužem, kdo může gangstery zastavit. (oficiálny text distribútora)

lykan9

Jednička je samozřejmě lepší, ale Temné území má také to své a já si i po letech užívil tu skvělou akci a drsné hlášky. Je to prostě klasika, která si svůj respekt zaslouží a u mě osobně patří mezi TOP tři Seagalovky.. ()

ssfan

Jen o trochu horší než první díl, i přesto top akční film. Film má kvalitní herecké obsazení, dobrý příběh, jenž se odehrává v atraktivním prostředí a především kvalitní souboje, což je ale typické pro všechny Seagalovy filmy. Je zde i pár vtipných momentů, což ještě vylepšuje můj celkový dojem z filmu. Pro mě samozřejmě za 5 hvězd. Objektivní kvalita 72%. ()

Drnqonovic

Kejsy Kurva Rajbek je zpátky a...! Ehm, ještě to ujde. Už je tu znát Seagalova únava a duo záporáků na mazáky z prvního dílu prostě nemají. I tak je to poměrně legrace a hláškuje se tu jako o život. Navíc je tu i několik herců, které poznáme z jiných filmů. Katherine Heigl je jasná, Peter Greene tu má opravdu ošklivou smrt (i když asi ne takovou, jako v Pulp Fiction) a všimli jste si Jonathana Bankse z Breaking Bad? Dostane pěkně pohulit v kabině vlaku. Nakonec v rámci mezí to ještě jde. ()

Smileface

Ale ale ale,to už je snad trošičku moc.Tenhle film kope zcela určitě jinou ligu než Smrtonosná Past 3 která vyšla v témže roce.Škoda. ()

Rousse

Další ze série "pohádek Seagala o červené punčošce" - pořád dokola... Steven nestárne, Steven všechny špatné zabije, Steven všechny dobrý zachrání!!! Ano! Steven forever:-) ()

kenkaku

No a protože "V obležení" byla pecka, musel následovat druhý pokus. V obležení 2: Temné území. Upřímně, stále ještě je to koukatelné, nicméně už se začíná smrákat. Steven začal tloustnout a akční hrdina-tlusťoch se nenosí :(. Škoda ho... ()

herr_carter

Musím dát pouze za dvě, protože i první film jsem hodnotil jenom 3*.....tady to jsou slabší 2*, jelikož film (už tak hrozně béčkový) ještě děsně degraduje hlavní záporák, který je děsivý asi jako štěňátko Dášeňka.................. moje hodnocení = 4 z 10. ()

keoma26

abych držel rovinu, musím dát minimálně za 3, když 3 dostalo už přepadení ve vzduchu, který se přitom ani ze třetiny nebralo z takového nadhledu ... Co se stalo? - Někoho zastřelili - Kde? - Tady... ()

xaver

Stereotypní scénář. CIA vyrobí ujetého agenta, který pak bojuje proti svému tvůrci a musí nastoupit typický americký hrdina. Hodně pošahané. ()

iXtr3m3

Len sa zopakujem ako pri prvej časti. Jasné, objektívne to bolo tak na tri hviezdy, ale ja obidva filmy s Casey "Kurva" Rybackom zbožňujem. Navyše sú oba takou inou variáciou na Die Hard, takže preto plná palba a je mi jedno, čo kto z vás voči tomu má. ()

Zagros

Původně jsem měl u Temného území jen dvě hvězdy a sám sobě jsem se divil proč. Rozhodně je to v rámci žánru nadstandardní zábava. Steven Seagal je ve formě, záporáci jsou správně slizcí, akce je napínavá, děj sice moc nepřekvapí, ale dobře to odsýpá. Zkrátka jde o super akční zábavu minimálně na jeden večer, i když si dokážu vcelku dobře představit, že si Temné území někdy zopakuji. Na jedničku sice nemá, ale moc za ní nezaostává, slušné tři hvězdy. ()

HiddenDragon

Pokracovani s Rybackem uz dava vetsi smysl nez hodne divna jednicka. Druhy dil je takovym Zlatym okem z Wishe mixnutym Mission Impossible. Sice to je dost sci-fi pri tehdejsich retro technologiich (zvlast ten vytaceny internet uz dnesni generaci asi nic nerekne), ale zaporaci jsou vybrani dobre (napr. McGill znamy z Twin Peaks) a sve jednani vysvetli lepe nez v minulem dilu. Jen to zas kazi Seagal, ktery ma fakt postavu spis na kuchare a kdykoliv otevre hubu, zni jak pedofilni uchylak. Na jeho filmy je asi lepsi CZ dabing :) Navic je to stary film, takze jsou tam citit starobyle modylky a predpotopni CGI. Cili je nutne primhourit oko. ()

wosho

Kvalitní "segalovka" s dobrým padouchem (ať si kdo chce, co chce říka Eric Bogosian pro mě ztvárnil jednoho z nejlepších padouchů v akčních filmech 90let), drsňáckým Segalem, děsně vlezlým negříkem (proč ho ta kočena nemohla z,asakrovat v závěru?) a kvalitní akcí. ()