Sesterská loď Titaniku je zrekonstruována na plavbu pro bohaté lidi z vyšší společnosti. Posádku tvoří i filmová hvězda Gloria a její bodyguard Aaron. Avšak novodobý pirát Josef, odvážný a bezohledný zloděj, vidí v této plavbě příležitost vtrhnout se na loď spolu se svou partou zlodějů, kteří se snaží ukrást vzácné cennosti. Aaron musí Josefa a jeho muže zastavit dřív, než loď skončí na dně oceánu. (oficiálny text distribútora)

tonho

Zápletka filmu je neuveriteľne dementná, na druhej strane si myslím, že aj takáto bezduchá zábava má právo na svoju existenciu. Takže moje hodnotenie môže pripadať trochu prehnané. Hlavný hrdina – bodyguard Aaron (Dylan Walsh) bez väčších problémov zlikviduje teroristov, ktorí ohrozujú zaoceánsky parník Britannic . Teroristov vedie Josef (Ice T), ktorý má zrejme rád F. Nietzscheho a ktorý sa spolu so svojimi kumpánmi chce zmocniť cenností, ktoré sú uložené v trezore a ktoré patria zámožným pasažierom Britannicu. Aaron s pomocou hlúpej blondíny Glorie (Erika Eleniak), ktorú ma ochraňovať, však teroristov premôžu a úplne na koniec sa „mladšia sestra Titanicu“ za pár sekúnd potopí. ()

kingik

Jim Wynorski se musel uklidnit tím, že i on přidá akční příspěvek do vlny filmů na téma přepadení. Režisér, který nikdy neměl pro svoji práci finanční prostředky, rozdal všem hercům bonboniéry a pugét pro Eriku Eleniak. A teď ukaž kozy, Eriko! Kdepak, atraktivní blondýna ukazuje své fyzické přednosti jen áčkovým režisérům. Jim Wynorski mezi ně nepatří. Třeba nepohrdne mými hereckými kvalitami, řekla si Erika, ale ani se s nějakým hraním nemusela obtěžovat. Film nestaví na hereckých výkonech herců, ale přetlačuje se v tom, s jakou směšnou blbostí přijde v příští scéně. Takový typ filmu svědčí Ice-T, který se svým neherectvím zachází asi nejzábavněji z celé osádky filmu. Speciální efekty se předhánějí v tom, který zvítězí v kategorii nejprimitivnější trikový záběr. Aspirantem na tuhle nelichotivou cenu je maketa luxusní lodi, na které by se mohli převážet trpaslíci. Disproporce lodi v některých záběrech byla až abnormální. Samozřejmě film si odmítá přiznat, že je příšerný. Cedí se (drsné) hlášky, tasí se zbraně, film si připadá cool, občas se z té tvůrčí mizérie vyloupne jedna, dvě scény, které vypadají normálně. Nemůžu napsat, že by v celém filmu byla scéna, která by vypadala fakt dobře. Všechny do jedné vypadají lacině, zrežírované bez nápadu a invence. Dobrá, nemusí být miliardový rozpočet, ale neumět si poradit ani se základními režijními postupy, to už je výkon. Wynorski je totální nemehlo. I s mizivým rozpočtem se dá natočit kloudný film. Jenže když není talent, vznikne něco, co vám vydloube oči. A i to čekání na odhalené poprsí bylo tentokrát marné. To, co mělo být po akční stránce napínavé a dramatické, je slabounce zrežírované a realizačně odfláknuté. Výsledkem je ubohý akční film od ubohého režiséra. Erika mě kozami fackuje, že tomu dávám hvězdičku. 20% ()

aLPaC

Erika Eleniak si asi oblíbila filmy s únosem na lodi. Nicméně srovnávat tuto hrůzu se skvělým Přepadením v Pacifiku je jako srovnávat Carmen Electru a vaší 60 letou sousedku. Triky děsivý, herci hrozný, nuda, zásobník se 100 náboji, muška všech je horší než pětiletého dítěte. Ani ty kozy se neukážou, takže vlastně vůbec nevím, za co tu jednu hvězdičku dávám. ()

Rocky88 odpad!

Je to opravdu příšerná kravina, hodná těch nejsmradlavějších vod filmového odpadu, jenže v tomto případě se alespoň jedná o kravinu, která svou debilitou pobaví, a to hodně. O nějaké režii, střihu, hercích či výpravě zde samozřejmě nemůže být řeč. Přesvědčí nás o tom už začáteční přestřelka v letadle, kdy náš hrdina nejprve trefí do srdce jednoho z teroristů, který se opře o dveře a ty okamžitě odletí (!). V letadle proto začne hróóóóózně foukat, ale kdo by si myslel, že někoho ten vítr unese a vyhodí z letadla, šíleně se mýlí. Cestující si v pohodě sedí a jen si zakrývají tvář, aby jim nefoukalo do očí. Tím to ale nekončí. Následuje nefalšovaná akční přestřelka, kde kulky lítají na všechny strany a letadlu to nijak neublíží. Vše ukončí jedna přesná trefa do srdce, i když hrdina míří doleva a terorista je vpravo. Dočkáme se i takových scén, kdy to hrdina dostane do pravého ramene, v následujícím záběru se drží za levé, aby se pak v třetím záběru nedržel za žádné a i košili měl čistou. Takto pobaví i herci, samozřejmě v čele s Ice-T, jehož drsňácký ksicht rozesmějě i toho nejzarytějšího bručouna. Aspoň že ta dvě kůzlátka Eriky Eleniak nedělala ostudu :). ()

Wacoslav1

Chce jeste nekdo cigaretu?! spolu s demolici muj nejoblibenejsi Wynorskiho ulet hlavni hrdina je samozrejmne totalni pridrtztaska uz ta uvodni zachrana letadla hodne napovi o cem to bude ale Ice je tu co by drsnej pirat nejvic v pohode co jsem ho mohl v podobnych zetkach videt a tahle akcni verze titanicu mne proste bavi Wynorski je proste nejvetsi master v oboru jak vsechno a vsechny setrit vcetne sebe samotneho a to muzu ()

• Film se natáčel v Long Beach. (rafix)