Špičkový expert Travis Dane byl docela loajálním Američanem, dokud mu nechtěli zlikvidovat projekt na jeho nejmilejší hračku - útočný válečný satelit. A miliarda za to, že se nebude strefovat do podzemního nukleárního reaktoru Pentagonu a totálně nezničí Washington D.C., není přece zas až tak moc? Na oběžné dráze krouží Travisem ovládaný válečný satelit a kdesi hluboko pod ním uhání po kolejích napříč Coloradem unesený vlak, elegantní souprava Grand Continentalu, ve které si Travis a jeho dobře motivovaný tým vybudovali řídící počítačové centrum svého megaútoku. A právě teď, kdy se expres vřítil do hluché enklávy "temného území", je Casey Ryback (Seagal) opět tím jediným mužem, kdo může gangstery zastavit. (oficiálny text distribútora)

Nix

Pokračování nás místo lodi zavede na vlak. Atmosféra vlaku se povedla, samozřejmě, že od dvojky člověk čeká víc rvaček hlavně. Těch tu tolik není, ale když jsou, tak brutalitou se nešetří a Steven je pořád ve formě, ukazuje svou techniku házení a dalších laskomin a jde mu to. Střílí se tu dost a efekty jsou špatné jako v každém správném béčkovém filmu. Nikdy jsem ale nebyl jeho fanda, ale musím uznat, že ta dřívější tvorba fakt stojí za to oproti tomu jak nabral na váze a začal točit daleko hůř. Určitě si tuhle tvorbu musí každý projít, zbytek už za to nestojí, ale tohle opravdu je koukatelný. ()

messi@h

Dokázal bych odpustit celkově překombinovanou zápletku a všechny ty nesmysly s družicemi - protože jinak je to celkem zábavná blbina, co odsýpá. Bohužel závěrečné minuty (po závěrečném souboji Seagala s hlavním žoldnéřem) jsou tak zoufale blbé, že místo zamýšlených 60 % dávám 40 % a to ještě s oběma zavřenýma očima. P.S. Zajímavé je, že v obou Přepadeních jsou souboje většinou tak divně sestříhané, že z nich prakticky nic není vidět - jako kdyby Seagal ani nic neuměl a šlo jen o herce, u kterého je potřeba skrýt jeho nemohoucnost v bojových uměních... ()

GOGO3000

Seagal ve své ještě skvělé formě rozehrává svou hru a používá všechny možné fígle bojových umění. Jako vždy jsou ti "nahoře" blbí jak bedna kytu, tak je záchrana cestujících vlaku a likvidace teroristů pouze na něm. ()

TSZ

Segal se už tady začíná trošku propadat do hlubin filmového ultra-braku, ale oproti jeho novějším počinům to je ještě pořád nadprůměrné. Hlavně ostatní herci ještě nejsou tak úplně na howno, třeba záporák-maniak mi přišel velice dobrý. ()

Dantte..

Můžete si říkat co chcete, ja jsem se bavil jedna báseň. Jedna s nejlepších seagalovek. Tvrďáky Steven zvláda na jedničku. 75 % ()

donkocicak

Důstojné pokračování Přepadení v Pacifiku, které nepostrádá napětí. Byť je to v podstatě podle stejné šablony jako předchozí díl. Ale mám ho rád. Filmy se Seagalem cca do půlky 90.let měly ještě švih, což se bohužel o jeho snímcích z poslední doby říci nedá. ()

IronRocky odpad!

Tak tohle je docela velkej propadák. Film je hrozně udělanej, přišel mi hrozně lacinej a naivní. Filmu hlavně chybý dobrej scénář i herci. A Steven tento film nezachrání. ()

Sollozzo

Steven ve svojí klasický roli. Se svým zničujícím pohledem a obrovským talentem vyhubit všechny nepřátele státu...amerického státu. Debilní, ale srandovní. 40%. ()

nicneznam

Tak nakonec to procenty od jedničky neoddělím. Ono to sice oproti jedničce přináší nehorázné množství debility a přehnanosti vyhnané do naprostého maxima, ale je to ten druh debility a roztomilé přehnanosti, z které mám zvláštní druh radosti. Ve vznešenější angličtině se tomu říká guilty pleasure a výjimečně to tedy použiji na celý film. (Ale nebudu ten, který dá extrémní hodnocení a pak to alibisticky omluví pocitem provinilosti, aby si zcela neznepřátelil odpůrce, kteří alespoň ocení jeho uvědomělost.) Casey kurva Ryback (toto zkultovnělé pojmenování nelze do názoru nenapsat), tady dovršil svou nejsilnější postavu protiteroristického kuchtíka, kterému jde přerušování míchy nejlépe v kuchyni, aneb "v kuchyni jsem nepřekonatelný" jako jedna z top hlášek. Mimochodem zde uvidíte asi nejlépe provedenou srážku vlaků, jakou lze vidět. Není to směšné poletování několikatunových digivagónků, ale přirozeně působící destrukce a přenášení jejích sil až k poslednímu vagónu. V nesimulované fyzice je síla modelů. Tak jsem si to ve svých vlhkých snech vždy představoval. (Abramsovi by se to ale nelíbilo, protože vagónky by nedopadaly těsně vedle hlavních hrdinů a nedělaly řádné atomové hřiby, takže by pro svou nostalgii musel zaměstnat víc programátorů, na které mu z čisté lásky ke staré filmařině nezbyly prachy.) A otázku, kde se tak přesně vzal žebřík a na něm vzápětí záporák, jehož části měly být dávno rozptýleny pod mostem, nelze bez požití Seagalem dovezeného yakuzského psychotropního matroše, který sypal tvůrcům do kávy, ani položit. Ale je to nezapomenutelné. Nejlepší zajímavost: tvůrci chtěli do pokračování záporáka z jedničky. Do té doby, než si uvědomili, že v tom filmu zemřel. Jo, tehdy šlo to tvůrčí filmařské nadšení až do krevního oběhu :) ()

LilyDeLarge

Jako holku mě to táhlo k hororům a akčním filmům. Viním za to svého otce. I když možná je ve mně nakonec víc chlapa než dámy a já jako malé děcko hltala s kamarády Seagala, Lundgrena a "Arnýho". Seagala asi nejvíc. Umí Jiu Jitsu a Karate! Ale dost komplimentů o našem akčním hrdinovi. Přepadení 2: Temné Území bylo v porovnání s jedničkou o něco slabší, ale nakonec to taky úplně zlý nebylo. Navíc...ten ukecanej černoch to tam držel se svejma vtípkama/nevtípkama nad vodou. Pro mě průměrnej akční film čili za tři. ()

joelly01

To je nahodou velice zabavny film, ktery byva v televizi tak minimalne jednou do roka a ja se na nej vzdy rada kouknu. Prijemna, docela neotrela a originalni zanrovka. Segala moc nemusim, ale v Prepadeni na lodi i ve vlaku mi docela sedl. Vcera jsem na to zase koukala, no po pul hodine jsem usnula, ale to se nepocita, neb nyni dostavam tri injekce denne a byvam pak unavena. Jinak falt dpceöa parada. ()

papadoce

Casey Kurva Ryback po druhé. Už nie tak tučne ako keď člnkoval v Pacifiku s Missouri, ale teraz sa premáva vlakom temnou stranou a kinoží tenoristov v béčkovejšom vydaní. Napriek B statusu ma to vie pobaviť. Efektné Aikido, slušné rezné a tržné rany, strieľačky a odvrátená jadrová katastrofa najvražednejším mišelínskym kuchárom na svete, zatieni aj katastrofálne zábery pred zeleným plátnom, či nevydareného dvojníka. Ja by som to prijal aj do tretice, ale to by Casey, pardón, Števo, nemohol zkonzumovať všetku bujabézu čo kedy navaril. Teraz je to už senilný tlustoprd, ktorý nikoho do riti nekopne. To kedysi lámal hnáty štýlovo ako nikto. Za ***. ()

J.e.r.e.c

Potenciál dostat se alespoň na úroveň jedničky tu byl; prostředí jedoucího vlaku je cool, je tu snad deset zapamatovatelných záporáků a tomu všemu kryje záda monumentální soundtrack od Basila Poledourise. Tyhle plusy ale přebíjí pár zásadních problémů. Vizuální stránku hyzdí spousta slabých triků s hnusným digitálem a naivní zadní projekcí. Seagal se od minule ještě naleveloval, takže umí uhnout kulce z odstřelovací pušky a veškerá konfrontace s nepřáteli, včetně finálního fightu, je nudně jednostranná. Navíc všichni záporáci i klaďasové musí povinně každé tři minuty hlásit, že Casey-fucking-Ryback je hrdina a největší borec na světě, což je s postupujícím časem natolik otravné a směšné, až se film stává svou vlastní parodií. 55 % ()

Olafsson

Nebývale trapný kudrnatý záporák může za to, že jen 3 hvězdičky.. Jinak Seagal opět ve formě, skvělé bitky, hlavně ta závěrečná... ()