Anna, influencerka známa svojím provokatívnym obsahom, sa na sieťach tajomne odmlčí. Keď pätnásťročná Nina nájde fotku polonahej Anny v mobile svojho otca, rozhodne sa ju vypátrať. Sled ďalších udalostí zmení život ako Nine tak jej rodine. Thriller #annaismissing je voľným filmovým pokračovaním úspešného seriálu #martyisdead. (Forum Film SK)

M.i.k.e

Marty is dead evidentně nebyla náhoda a i ve volném pokračování přináší tým kolem režiséra Soukupa chytrou a vtahující "detektivku", ve které patnáctiletá Nina pátrá na vlastní pěst po zmizelé influencerce, jejíž fotku našla v tátově mobilu. Anna velmi dobře funguje nejen jako detektivka, ale i ukázka toho jak mohou být sociální sítě dobrým sluhou, ale i zlým pánem. Těch zvratů je ve finále sice možná až moc, ale dávají smysl a nepůsobí zbytečně na sílu. V rámci české tvorby jedna z nejlepších věcí co v našich končinách letos vznikla...80% ()

Tosim

Bez mučení přiznávám, že z Anny jsem byl nadšen podstatně víc než z Martyho, možná proto, že jsem ji zhlédl jako film a ta hutnost a napínavost vyprávění měla na mě v sevřenějším tvaru mnohem větší účinek. Já vlastně nevím, co bych vytknul. Vynikající technická stránka, neokoukaní, skvělí mladí herci, jimž výtečně sekunduje střední herecká generace a to všechno korunují současná společenská a vztahová témata, na která se snímek dívá se značnou mírou zaujetí, ale zároveň ze všech možných perspektiv. Ani závěrečná dějová zamotanost mi nevadila, naznačovala totiž nečernobílost všech postav. #annaismissing obsadí jistě v mém žebříčku letošních českých filmů jedno z předních míst! ()

MrHlad

Populární patnáctiletá influencerka zmizela a mladá Nina našla její fotku v tátově mobilu. Aby zjistila, odkud ji má a co se s dívkou stalo, rozhodne se ji vypátrat. Jenže na pravdu možná není připravená. #annaismissing je výborně napsaná a zrežírovaná detektivka se skvělými herci, u kterého sice v půlce trošku drhne tempo, ale svou aktuálností a řemeslnou vytříbeností zvládne bez problémů obstát ve světové konkurenci. Sebevědomý film od sebevědomých tvůrců. A zatraceně dobrý. ()

kiddo

A úchylové lidu toho všeho mocně se nadechli a hlasem svorným jak jeden muž zvolali: "Správně se tomu říka hebefilie." ()

EvilPhoEniX

Špičkový Detektivní Thriller z Česka evropského střihu, který ve světě neudělá ostudu a za mne teda i nejlepšÍ Thriller, co kdy u nás vznikl. Příběh se zaměřuje na provokativní Influencerku, která se z ničeho nic odmlčí a 15 letá dívka najde omylem v mobilu svého táty její fotku a začne investigativní Hon za pravdou, který nejen baví, ale taky dokáže napnout a hezky s divákem několikrát vyjebat. Herci hrají na české poměry velmi dobře, hezky film poukazuje na nástrahy dnešní moderní doby kolem sociálních sítí, výborná je hudba ( potěšilo pár fajn písniček,ale také ten dunivý element přidával na atmosféře a napětí neskutečně), film dokáže diváka držet slušně v pozoru po celý film, což se né vždy daří u zahraniční produkce natož u nás. Líbilo se mi, že celý film divák může hádat, kdo za tím vším stojí a když si divák myslí, že jsou karty odhaleny, tak se vytáhne další Eso! a teda musím říct, že finále je víc než překvapivé. Za normálních okolností bych dal silnou čtyřku, ale jelikož jde o tuzemský film, který kvalitami nemá konkurenci, neváhám s plným kotlem. Tohle se fakt povedlo, až se mi tomu nechce stále věřit. 85% ()

novoten

V době, kdy ve většině tuzemských hitů není rozumět polovině postav a jednotlivé náměty se dají rozdělit do pár nekonečně kopírovaných škatulek, přijde zjevení. Pavel Soukup už u Martyho uměl napnout, ale u Anny přímo děsí a technicky přesahuje všechno, co se dá od českého thrilleru očekávat. Scénář záměrně okatě věší nejočividnější slepé uličky tak, aby nebylo jasné, jestli na nich náhodou něco není, a žánrově se směle rozkračuje v mantinelech severských detektivek. Triumfální výsledek, kterému je naše kotlina zákonitě malá. ()

dO_od

// Cože, progresivně pojatá, PARÁDNĚ napsaná česká detektivka se světovou kamerou, a on na ni nikdo nepřišel? Nepřekvapuje, my si prostě hezký věci nezasloužíme. Za mě ovšem spolu s Úsvitem a loňským BANGEREM. jasný důkaz, že nám tady roste zajímavá generace filmařů, jejichž tvorba aspoň trochu větrá ten smrad, který tady roky uvnitř skomírající české kinematografie hnil. 9/10 ()

Dadel

Skvěle napsaný i natočený moderní thriller od dalšího z mladých nadějných tvůrců. Žádná postava není černobílá a žádný ze zvratů není úplně jednoznačný, takže po skončení filmu si budete mít o čem povídat. Film představuje i několik nových mladých hereckých talentů, a byť jejich výkony nejsou vždy 100% přesvědčivé, možná z nich budou další hvězdy českého filmu. Jo, a klidně na to můžete jít, i když jste neviděli #martyisdead, návaznost je velmi volná. ()

choze

Marty se mi líbil víc. Tady bylo solidně našlápnuto (líbilo se mi, že dospívající hrdinka pátrá po otcově stejně staré milence, a že hodná holka pátrá po sexy holce a la Poslední noc v Soho), ale je to na mě trochu moc angažované, hrdinka je jalová a se svým parťákem otravná, kdo vraždí a proč mi došlo v polovině příběhu (a tak se nekonalo paranoidní divácké těkání mezi servírovanými podezřelými) a i když je to řemeslné, chybí tomu výraznější styl. A když jsme u stylu, plakát by nemusel vypadat jak plakát k divadelní inscenaci. ()

Eliott

Dílo moc hezky zachycuje sílu sociálních médiích a vlivy na nás všechny, ty nejmladší zvláště. Nicméně zas takový zázrak v tom teda nevidím. Jde spíše jen o vcelku průměrné, při nejlepším lehce nadprůměrné krimi/drama. Dle mého názoru vlastně snímek zaznamenal větší úspěchy jen z důvodu, že situace na České filmové scéně je opravdu tragická. To jsem si potvrdil i při výběru filmů a seriálu tady na ČSFD pro Českého Lva. Nepochybuji tedy že se tento film umístil v čele. A kdo by také mohl snímek vyzvat? Byl to Buď chlap (pravdivý komentář razzora mne dostal do kolen 😅)?  A nebo ještě lépe třeba 9% cool girl či basatardi? Smutné... ()

Nevka

Čeští filmaři se v posledních letech opravdu snaží. Sice u nás pořád vzniká stádo generických komedií (čest výjimkám), ale stále častěji se setkávám s tím, že mám chuť zajít do kina i na něco, co už z trailerů a propagačních materiálů působí opravdu originálně a atraktivně. Obdobným příkladem může být například loňské Promlčeno, které na mě fungovalo stejně dobře jako tady Anička... Precizně vystavěný thriller s mrazivou atmosférou, kterému díky výborně napsanému příběhu odpustíte i to, že občas v samotném „pátrání" zbytečně zjednodušuje. Protože i když máte spoustu zaručených teorií o tom, jak se všechno vlastně odehrálo, stejně jste ve finále „mile" překvapeni z toho, jak moc se tvůrcům podařilo odvádět pozornost jiným směrem. Pokud do kina můžete, určitě běžte. #annaismissing si zaslouží vaši pozornost. ()

castor

Čeští diváci dlouhodobě nadávají na to, že lokálně vznikají jen upocené a nevtipné komedie nebo křečovité a ze života těžko opsané romantické kousky, které se prostě jen snaží zasáhnout co nejširší diváckou masu a spoléhají na okoukané tváře. #annaismissing se stejně jako loňský BANGER. (za kterým stál třicátník Adam Sedlák – předpokládám, že za námětem tohohle kousku stojí stejný Sedlák), který byl, more, nápaditý, autentický a energický, nebojí riskovat, soustředí se a pokouší o žánrovost. Rovněž mladé duo Pavel Soukup a Lucie Kryzová stejně jako Sedlák dané generaci přinejmenším rozumí, divákům předložili konkrétní záměr i několikeré odvádění pozornosti jiným směrem. Náctiletá influencerka Anna, jinak ráda v roli vyzývavé lolity, právník, v jehož mobilu se vyjímá její polonahá fotografie, no a konečně jeho dospívající dcera Nina, která snímek najde, což jí solidně zamotá hlavu. Anna navíc už týden nic nového nezveřejnila, takže co když se jí něco stalo? A jakou roli v tom hraje Ninin otec, jehož vysvětlení je poněkud vágní? Nebo množství nepřátel, které si kvůli cíleným výstupům na internetu vytvořila? Ačkoliv střed vyprávění lehce drhne a dílčí pointy jej tříští, a také zápletka/pátrání vyplivnou nějaké to „ale“, celé je to solidně uchopené, nenudí, nebojí se používat flashbacky a nechronologické vyprávění či jinak postavit kameru, je to vizuálně atraktivní a zejména mladými tvářemi skvěle zahrané (z dospělých mi naopak taková Barbora Bočková prostě herecky nesedí). Navíc to má neotravná varování ohledně nutné prozíravost při sdílení čehokoliv… Nejsou to kdovíjaké čtyři hvězdy, ale opatrně tleskám. ()

D.Moore

Je to dobré, velmi dobré, ale mohlo to být ještě lepší, kdyby se mě to k závěru nepokusilo udusit jedním překvapivým zvratem za druhým a kdyby se to nakonec tolik nevěnovalo dospělým, především na úkor Niny a Robina. Jinak ale všechny palce nahoru za film plný skvěle hrajících mladých lidí (Alexandru Vostrejžovou prostě vyzdvihnout musím), který působí uvěřitelně a jehož postavy jsou napsané tak zajímavě, že se o něm dá i po skončení přemýšlet. ()

JAn

Nevím, jestli měl kdy český thriller vymezené nějaké mantinely, ale s klidem by se dal popsat jako #annaismissing. ()

Xmilden

Po loňském Bangera další zjevení na české filmové scéně. Ani Gábina ze Slunce seno by neokomentovala lépe než, že Češi občas dokáží být světoví. U Ztracené Anny to rozhodně naprosto sedí. Jeden z možných filmů roku. Pro mě naprosto neznámí herci hrají jako z partesu. Něco mě říká že jména jako Viktorie Vítová nebo Marek Němec nebudou mít hodně dlouhou dobu nouzi o práci. 95% ()

pornogrind

Už jsem viděl mnoho ze Soukupovi krátkometrážní tvorby a i #martyisdead by perfektní. A Pavel Soukup nezklamal ani s #annaismissing. Samozřejmě se ale neubráním srovnávání. Mě osobně víc sedl, zaujal a tím pádem u mě vítězí předchozí #martyisdead kterýmu jsem dal 4hvězdy. #annaismissing je taktéž nadprůměrným filmovým počinem a na český poměry obzvlášť ale jak už jsem psal přeci jen je trochu ve stínu předchozího Soukupova dílka a proto ode mě Anna vyfasuje "jenom" lepší 3hvězdy. Každopádně Soukup je jeden z těch mála českých režisérů jehož filmovou tvorbu se vyplatí sledovat. Jsem zvědavej co si na nás vymyslí příště. ()

Vančura

Po dlouhé době závan něčeho nového, bavilo mě to moc, a i když mě to v některých jednotlivostech iritovalo, byl jsem z toho veskrze nadšený. Výtečná věc, které bych přál větší divácký zásah. ()

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

03.02.2024

Večer v sobotu 3. února 2024 proběhl v Divadle Archa v Praze 14. ročník slavnostního předávání Cen české filmové kritiky, které každoročně uděluje Sdružení české filmové kritiky výrazným a chváleným… (viac)

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

15.01.2024

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD