Pavlovi (Jakub Prachař) síce ťahá na štyridsať, ale stále ešte úplne nedospel. Býva s mamou a chýba mu odvaha robiť v živote to, čo by ho skutočne napĺňalo. Tú získa až vo chvíli, keď stretne svoju detskú lásku Terezu (Tereza Ramba) a prežije s ňou dobrodružnú noc. Tereza však nie je pripravená opustiť svoj doterajší život pre niekoho, kto podľa nej nie je skutočný chlap. Pavol sa teda rozhodne presne takým chlapom stať. Prihlási sa na výcvikový tábor v Tatrách vedený Weisnerom (Ondřej Sokol), ktorý vyučuje všetko od rúbania dreva po zvádzanie žien. Podarí sa Pavlovi prekonať samého seba a stať sa chlapom, po ktorom Tereza túži? (Magic Box)

JB001

Nechápu tady ta nízká hodnocení. Viděl jsem to v pohodovém duševním i fyzickém rozpoložení s tím, že v  promítacím sále jsem byl úplně sám a nemohu tudíž hodnotit reakce diváků. Já se občas zasmál i nahlas, ale i když je to comedy, tak to má i hlubší přesah. Oslovil mne pozitivně hned úvod filmu evokující mé mládí včetně toho fotografování. Měl jsem stejnou Praktiku a medvěda se mi taky nikdy nepovedlo vyfotit. Fotil jsem totiž dívky mého srdce a některé byly i mnohem víc sexy než Tereza Ramba. Nicméně dvojka Prachař jr. a Terka mne pobavila a Sokol taky. Suma sumárum nadprůměrná česká romantická komedie na kterou se rád podívám někdy na Netflixu znova ()

kingik

Film se zmařeným potenciálem. Jakub Prachař se dává všanc Ondřeji Sokolovi, aby ho chlapácky zocelil (pro jeho milou). Za tímto účelem odjíždí do výcvikového tábora v Tatrách, kterému drsnou rukou velí bývalý mariňák. Brzy poté se ale ztratí v divočině, kde se bude seznamovat s místní faunou a shánět se po potravě. A následně se za ním vybere hledat ho jeho nejbližší příbuzenstvo i jeho vyvolená, kamarádka z dětství (Tereza Ramba). Diváci budou žasnout nad tím, jak se film nedrží důsledně žádné z nastavených dějových linií. Nejprve film připomene velmi vzdáleně komediální klasiku Jáchyme, hoď ho do stroje!. Prachařovi táhne na čtyřicet, neumí se obléct do společnosti a žije s mámou, svůj pokoj má zařízený v retro stylu a podle všeho na mámě lpí. Jeho postava působí dojmem, že snad v životě nezažil sexuální zážitek s ženou, jsou tam drobné rysy neschopnosti navázat známost s opačným pohlavím, ovšem po svém zesnulém otci zdědil schopnost fotografovat, čímž se koriguje charakterová neprůbojnost. Následně se totiž uchází o místo fotografa na jednom z firemních večírků. Jakýkoliv pokus být v téhle počáteční fázi komediální, neřkuli ztřeštěný, ale film záhy nemilosrdně opouští. A rázem se přesunujeme do druhé, mnohem podstatnější fáze, tedy do výcvikového tábora. Tam na nás čeká Ondra Sokol se svou image válečného drsoně. V minutě je ale jasno, jak se to s jeho postavou má. A pointu není problém uhodnout. Právě od Sokola zřejmě každý čeká komediální příval hlášek, a v tomhle ohledu se toho moc neurodilo. Instruktor je přísný a nepřístupný jen pár sekvencí. A ani ty nejsou nikterak vtipné. A i on se vydává s jedním ze slovenských účastníků tábora po stopách ztraceného klienta. Nejlépe tak ve filmu fungují dvě emotivní sekvence s otcem (David Prachař). Rozhodně lze hlavně ocenit kvalitní technickou stránku filmu. Zvuk stoprocentně funguje, hercům je perfektně rozumět, také kamera odvádí komfortní vizuál. Celkově je film nevtipný, a vtipný být rozhodně měl, a příliš zdatně si nevede ani po dramatické stránce. Nejasno jsem měl v tom, kam náhle zmizeli zbylí účastníci výcviku. A proč vlastně Prachařova rodina tak panikařila při zjištění, že odjel na výcvikový kurz. Vzdyť nebylo nikterak nutné se za ním rozjet. Režisér Michal Samir měl v rukou film s vtipným potenciálem. Nedokázal svým impotentním scénářem dát filmu výraz, dějové linky nebyly ideálně dotažené a propracované a většina scén tak vypadá suše až prázdně. 5/10 ()

dopitak

Jakub Prachař má obrovskou výhodu, že existoval člověk jménem Ilja Prachař. Jeho děda byl kabrňák a milovaný herec, a Jakub má v sobě hodně z něj. To stejné sice neplatí o Davidovi (v divadle je výborný), spíš naopak bych ho řadil mezi nejméně oblíbené lidi, a ještě víc pak po uniklých informacích o tom, jak se choval k Lindě. Komedie z Tater nabízí současný český standard - hloupý scénář, naivní berličky v ději když už ani debilní scenárista neví kudy kam, otravné postavy (v tomto případě Konvalinková, Chýlková, Remundová, Bareš) a velmi nevěrohodné posuny v ději. Na druhou stranu, Tereza Voříšková je tu po dlouhé době příjemná, milá, půvabná. Sokol z toho mohl dostat mnohem víc, škoda že mu postavu nenapsali líp. Zase to napíšu, ale jsou bohužel i horší české současné filmy. ()

charles3

Velmi slabý a zmatený scénář, nevěrohodná zápletka, zbytečné vedlejší postavy stejně jako "dětský" prolog. Špatně napsané (nebo jenom zahrané?) role Sokola, Remundové a Bareše. V podstatě žádný humor. Z námětu šlo vytěžit o dost víc. Tři hvězdy dávám ze soucitu jenom za Rambu (která je v tomto filmu k sežrání - ne medvědem!!! - skoro jak ve Vánoční hvězdě), kameru, slovenské exteriéry a za onoho medvěda. Jinak jde o promarněný námět a nevyužité herce. ()

Spiker01

Úplně chápu, že je film v modré barvě, ale 44% mi přijde až moc krutých. Ve svém fanku odlehčené a notně hloupé komedie to však přesně nabízí, co divák tak nějak čeká a na mě to víceméně fungovalo. Logické lapsy mě leckdy vadily více, ondy méně a na hodinky se koukl jen párkrát. Nakonec jsem si však Chlapa s Prachaři celkem užil a klidně mi to nechte jako guilty pleasure. ()

• Pavel (Jakub Prachař) na kurzu v Tatrách skočí do řeky zachraňovat kamaráda, přičemž potopí starší fotoaparát, který rozhodně není vodotěsný, ale později s ním fotí dál. (blondak16)
  • Při natáčení scén s medvědem bylo zvíře za plůtkem s elektrickým proudem. Herci uvedli, že poslední den natáčení zjistili, že v něm žádný proud nebyl. (Olík)