Jedna střední škola, parta spolužáků a jeden hashtag, který mezi nimi všechno změní. Na sociálních sítích se jednoho dne začnou objevovat příspěvky, které mají ukazovat a odsuzovat promiskuitu a sexuální chování “cool” spolužaček. Navenek se tak dostávají intimní příběhy, které neměl nikdo slyšet a touha po pomstě autorovi těchto příspěvků na sebe nedá dlouho čekat. Hashtag vychází ze skutečného příběhu tzv. Instagram riots ve švédském Göteborgu, do kterých se zapojily stovky mladých lidí. (Česká televize)

Ydrosten

Velmi zvláštně podaný seriál, kdy mi přišel až moc tlačený na události. Bude mi 50 takže této době absolutně nerozumím a navíc jsem školu, základní, střední a vysokou, zažil v jiné době, takže mi celkem nedávalo smysl proč se všichni chovají jak retardi. No ale fajn, můžu to i celkem rozumě vysvětlit tím že je jiná doba a stačí aby někdo o někom cokoliv napsal a už se všichni hroutí. Problém byly i samotné postavy okolo, kdy jsem se dost ztrácel v tok kdo je kdo. Co mě třeba dost překvapilo že zrovna v dnešní době (a i v době 2016) ty dvě lesby dost hrotily to že je někdo spolu viděl a vyfotil, což nějak stejně pak už neřešily a spíše mi přišlo že se obě za ten lesbismus stydí ale otevřeně se k sobě hlásí (po menších trablech) takže jsem nějak nechápal proč jim to tak vadilo. Další věcí co jsem nepobral absolutně vůbec, je to že v 7 episodě týpek chtěl doslova znásilnit holku na chodbě školy a čumělo na něj asi 8 lidí. Vážně ? Nikdo nic, všichni na něj čuměly a když se rozhodla zakročit druhá holka tak ji ten týpek vážně zmlátil, zase normálně před ostatníma ? Jako vážně ? Stály tam všichni a jen čuměly jak týpek chce znásilnit holku. A tento dobytek a odpad společnosti musíme respektovat a dát takovému hovadu facku znamená napadení a ublížení a bla bla bla což znamená velký špatný. No nic. Závěr seriálu se nese v podstatě v pozitivním duchu uvědomělých "dospělých" dětí, takže asi to dobře dopadlo. Postihy pro asi 8 studentů žádné, ponaučení veskrze nulové (seriál v podstatě všem říká, tohle se prostě děje na každé škole a je to normální ...) jedinej kdo si to odsral, byla vlastně ta jediná holka se kterou jsem se dokázal ztotožnit protože jediná všem ukázala jak snadné je kohokoliv zničit. Jak už jsem psal, bude mi 50 takže se mi to težko hodnotí, to by měly udělat asi 12 letí hlupáčci co si podřezávají žíly když někdo napíše na ty sociální kraviny "Ta má ale kozy co?" ale když tak nad tím přemýšlím, není to špatná sonda do života tupých trapných mentálů čumících celý den do telefonu, bez osobního života. 3 hvězdy za to že tam neukazovaly žádné modelky a modely ale normální lidi co existují a za to že se alespoň někdo snažil udělat seriál o tom že tyhle věci nejsou vůbec pro kohokoliv důležité a prostě musí v té škole vydržet dokud neskončí aby pochopily že život je i o něčem jiném než instagramu, facebooku a telefonech. ()

argenson

Na podobný téma už jsem nějaký věci viděl, takže žádný velký překvapení. Příběh je navíc místy trochu nepřehlednej, zvláště s bílýma titulkama na bílým pozadí IG profilů. Navíc je mi záhadou tak početné angažmá nesympatických, neřkuli ošklivých lidí, to snad musel bejt záměr. Ale má to veskrze pozitivní závěr a to se počítá. ()

rikitiki

Hodně dobrý. Drobné školní půtky, které v předinternetové době skončily nějakým pošťuchováním nebo rvačkou, se v době internetové stanou součástí propojeného světa. Malinké jizvičky na duši se můžou rozrůst v masakr nebývalých rozměrů. Líbilo se mi v seriálu předvedené dobývání školy, brala jsem ho jako fyzické zobrazení internetové šikany, která může být stejně devastující. Scénář nám překládá dobře vypointované charaktery i jejich zázemí, které pak ústí téměř v tragédii vzniklou přitom z ničeho. Pointa celého vyprávění o nebezpečí sdílení na internetu je sice smířlivá, přesto však deziluzorní. Není to tak, že zlo je potrestáno a dobro odměněno. Svět se k tobě chová podle tvých výchozích pozic – a ty jsou u školní loosryně a školní královny zcela jiné. Přestože dívky nahlédly za svůj dosud hodně úzký obzor a dalo jim to i nějaké poučení, společneský mechanizmus je vrátil zpět na jejich místa. Série přitom nementoruje. Ještě bych pochválila dobré hraní všech zúčastněných. SHRNUTÍ: Je těžké dospívat na očích všech. ()