Nedívej se. Neptej se. Neklikej. Patnáctiletý Marty měl celý život před sebou. Teď je ale mrtvý. Zbyla po něm jen série mrazivých videí, které natáčel krátce před svou smrtí. Truchlící otec skládá dohromady střípky Martyho online života, aby odhalil okolnosti jeho tragického konce. Osmidílný thriller #martyisdead inspirovaný skutečnými případy kyberšikany získal hlavní cenu na mezinárodním festivalu Serial Killer. (MALL.TV)

borec999

Soukup potvrdil, že jeho kvalitné krátkometražné počiny neboli náhodou a hneď pri svojej prvej šanci získal Emmy(!!!) za krátky seriál o kyberšikane. Priznám sa, že zvolený formát, kde epizóda seriálu trvá 10 minút mi moc nevyhovoval a uvítal by som dlhšiu stopáž a trochu väčšiu hĺbku postáv,udalostí a všetkého okolo. Ale to je asi tak jediné čo môžem kritizovať. Inak je seriál dobre zahraný, zručne zrežírovaný, dotýka sa aktuálnej problematiky a núti divákov k zamýšľaniu sa a v závere aj možno viacerých prekvapí. Podľa môjho názoru síce Soukup Třídu smrti Martym neprekonal, a preto si piatu hviezdu schovám, ale celkovo určite veľká pochvala. V Česku nám rastie veľmi talentovaný režisér a ja sa teším, čo Soukup natočí nabudúce. 85% ()

vyfuk

Jednoduchá jednohubka na jeden večer. Plus k tomu v krátké verzi. Je zajímavé, že na tomto asi nejde ve výsledku nic moc zkazit. Autoři se projeví, mají méně možností pro chyby a stále to má svoji údernost. Jednoduše, formáty malých internetových televizí, kde se točí pár dílné seriály o délce asi průměrně 12 minut jsou trendy. A je vtipné, že by dost mohli ukázat směr budoucích tvůrců v Česku i jako start-up. Když hodnotíme tenhle kousek, tak se nedá moc, co vytknout. Hezky udělaná atmosféra, fungující flashbacky, příběh, který poukazuje na dnešní dobu. Což je dneska už trochu trendy, zároveň je to trochu otravné, protože tyhle témata jsou sice důležité, ale trochu ve filmu vypadají příšerně. A pokurveně. Jediné, co je trnem v oku ve výsledku je trochu otevřenější konec, který ve výsledku není ani tolik otevřený jako spíš nedokončený až nedodělaný. Jinak hej, Češi se vrhají na malé projekty, které jim vychází a mohou být pro ně nadějí do budoucna, zaslouženě. ()

vitekpe

Pusobi to jako varovne video, zaobirajici se kybersikanou. Problem mam s tim, ze mi toho kluka neni lito. Protoze kdyz clovek udela blbost (nebo je blbej), ma ho ochranit rodina, potazmo rodice. Zde mi prislo, ze rodice meli delat sami co se sebou...a pak je holt problem. Ale spatne udelane to neni. Je to proste takove soucasne, evropske... ()

kajas

Osm epizod o cca 11 minutách hravě zvládnete za jeden večer, protože upřímně, po částech by se dívat ani nešlo. Tvůrci totiž našli vynikající timing pro gradaci jednotlivých dílů a hlavně vyprávěli opravdu napínavý příběh s tematikou kyberšikany. Rozsekalo mě to víc než "V síti". A zároveň jsem si trochu povzdechla nad tím, jaké jsem měla hezké dospívání bez sociálních sítí a chytrého telefonu. ()

EvilPhoEniX

Konečně jsem si dohnal tenhle chválený Thriller od jednoho z našich nejlepších režisérů Pavla Soukupa, jehož nedávná Annaismissing mě slušně namlsala a tohle je tedy obdobná pecka. Po jeho kraťasech Lesapán a Domovoj doufám, že jeho další počin bude Horor! Úvod filmu začíná okamžitě šokantně, kde řidič kamionu srazí 15 letého chlapce Martyho, který na místě zemře. Deprese a beznaděj rodičů je doprovázena od úvodu filmu a atmosféra je rozhodně nepříjemná a nezáviděnihodná. Ovšem zajímavé to začné být jakmile otec otevře počítač svého syna, kde se postupně začne dozvídat čím dál děsivější tajemství, které syn skrýval. Byl totiž nucen plnit mrazivé úkoly, kolikrát na hraně zákona. Pavel Sokup rozhodně umí udržet divákovou pozornost a divákům předkládá trendy námět sociálních sítí a tedy i nebezpečí, které tam může číhat. Film tedy rozhodně nemá daleko k americkým příbuzným Searching a Missing a kdo podobné filmy může, nebude zklamán ani zde. Annaismissing byl více promyšlenější Thriller, kde divák mohl hádat vraha, zde jsem neměl tip žádný, jelikož indicie jsou nulové, samotné odhalení je však rozhodně nečekané a super. Je to hezky natočené, dobře zahrané s parádní atmosférou a s velkým poselstvím. Kdo neviděl okamžitě dohnat !   8/10. ()

• Pán, kterému Martyho tatínek (Jan Grundman) sebere telefon, hrál hru „Pokémon GO“. (SONY_)
  • Režisér Pavel Soukup uvedl, že se inspiroval kauzou Modrá velryba z roku 2017. (SONY_)

Český seriál #martyisdead získal cenu Emmy!

Český seriál #martyisdead získal cenu Emmy!

23.11.2020

Včera proběhl online přenos 48. ročníku předávání mezinárodních cen Emmy, které jsou pokládány za televizní obdobu filmových Oscarů. Ocenění udílí americká Akademie televizních umění a věd, která je… (viac)

Český seriál usiluje o mezinárodní Emmy

Český seriál usiluje o mezinárodní Emmy

27.09.2020

Přestože hlavní ceny Emmy za loňskou seriálovou tvorbu již byly rozdány, existuje vedle nich také mezinárodní seriálová soutěž – a právě v té teď mezi nominovanými skončil i jeden český seriál.… (viac)