Pavlovi (Jakub Prachař) síce ťahá na štyridsať, ale stále ešte úplne nedospel. Býva s mamou a chýba mu odvaha robiť v živote to, čo by ho skutočne napĺňalo. Tú získa až vo chvíli, keď stretne svoju detskú lásku Terezu (Tereza Ramba) a prežije s ňou dobrodružnú noc. Tereza však nie je pripravená opustiť svoj doterajší život pre niekoho, kto podľa nej nie je skutočný chlap. Pavol sa teda rozhodne presne takým chlapom stať. Prihlási sa na výcvikový tábor v Tatrách vedený Weisnerom (Ondřej Sokol), ktorý vyučuje všetko od rúbania dreva po zvádzanie žien. Podarí sa Pavlovi prekonať samého seba a stať sa chlapom, po ktorom Tereza túži? (Magic Box)

Razzor_82

"Chápu, že pro tebe nejsem chlap!" Udělat z blbečka Prachaře pořádného muže je zcela nemožné, to mi věřte. Jeden úplně trapný a neromanticky tupý survivor v horách. Ošetření vymknutého kotníku tričkem působí amatérsky jako celý film. K tomu debilní Sokol s humorem na úrovni školáka. Jedna hvězda za Terezu Ramba. 2/10 ()

Jara.Cimrman.jr

"Medvěda k smrti neufotíš." Tohle poučení beru vážně. Jsem totiž opravdovej chlapák a proto medvědy zásadně nefotím. Já se radši bavím. Nejlíp u filmů. Na tomhle je toho bohužel zábavnýho pomálu a kdybych znal význam cizích slov, tak bych utrousil cosi o promarněným potenciálu. Z toho nápadu se totiž dalo vytěžit dostatek humoru, ale místo toho se řešila traumata. Sice blbá rodinná traumata, ale zato dostatečně otravná. Já se chtěl prostě jenom bavit, ale nedostal jsem šanci. ()

Spiker01

Úplně chápu, že je film v modré barvě, ale 44% mi přijde až moc krutých. Ve svém fanku odlehčené a notně hloupé komedie to však přesně nabízí, co divák tak nějak čeká a na mě to víceméně fungovalo. Logické lapsy mě leckdy vadily více, ondy méně a na hodinky se koukl jen párkrát. Nakonec jsem si však Chlapa s Prachaři celkem užil a klidně mi to nechte jako guilty pleasure. ()

castor

Není to napínavé, není to vtipné, není to dojemné. Prostě to jen je. Ostatně v případě tuzemské kinematografie už letitá klasika. Přitom námět je vlastně fajn. Prachařovi táhne na čtyřicet, žije s maminkou a v životě se nikam moc neposouvá. Díky práci se po letech setkává se svou dětskou láskou. Ta má momentálně v hlavě (vztahový/existenční) zmatek a naznačí mu, že vedle sebe potřebuje skutečného chlapa. Hošan vezme její přání od podlahy a vyrazí na výcvikový tábor do Tater s bývalým mariňákem, s nezničitelným foťákem i s touhou získat pravé mužství. Ačkoliv Ondřej Sokol umí být vtipný, tak moc není, ačkoliv Jakub Prachař umí být vtipný, tak mu to scénář nedovoluje. Ten vlastně moc nedovoluje nikomu nic. Michal Samir, který si docela udělal jméno životopisnou Ivetou, zklamal. Nějaký žánrový přesah fakt nečekejte, celé je to předvídatelné, bez nápadu a vlastně (znovu) úplně zbytečné. Jediné, co kromě líbivých záběrů přírody funguje překvapivě dobře, je chemie mezi ústředním párem. Víc nic moc. ()

Xmilden

Úplně na pohodu tradiční česká záležitost. Chtělo by se říct, že tyhle romanticko dobrodružné komedie máme už u nás doma v malíčku, protože určitě to není tolik trapné jako spousta jiných z poslední doby. Duo Prachař/Ramba vcelku sympatické a Ondru Sokola mám navíc i rád. PS: Krásná příroda. 55% ()

Big Bear

Dobrodružné to není a komedie také ne. I když, jednou jsem se přiznávám usmál a to u německého turistického komanda nordicwalkařů... Jinak to bylo trapné, afektované a velmi špatné. Kdy už natočí někdo solidní českou komedii ptám se. Zatím je to děs běs. Jediné u čeho mé srdce zaplesalo byla přítomnost Terezy, je z ní fakt krásná ženská a je jí strašně škoda v těchto hrůzách. Prachař ml. se naopak v současných komediích pevně usadil, ale na rovinu - více mu sedí pořady typu Inkognito nebo Máme rádi Česko.  Tu kupu debilností snad nemá ani cenu postupně rozebírat. Jako vlastník foťáku Practica L2 dobře vím, že foťák po utopení v řece nefotil. A moc bych se divil že Prachař měl nějakou gopro vodotěsnou verzi. Medvěda ani nebudu komentovat...  Dávám za jednoho zeleného medvídka od Pedra. A stejně jako medvídci Pedro nejsou tak dobré jako ty od Hariba, stejně tak podivnou chuť měl i tento počin. * ()

playboxguest

Ze všech českých komedií, co za poslední rok zapluly do českého kina, asi ta nejzbytečnější. Konkurovat může snad jen Indián. Na přežití tu nejsou potřeba koule, překonávat se totiž nebudou překážky v divočině ani životní úskalí, jen předvídatelný děj a trapné pokusy o humor. Dvě hodiny po odchodu z kina si už pomalu nevybavím nic, co by již nebylo v trailerech. Škoda, potenciál tu byl. Představa Pavlovo rozvětené rodinky, která se na dovolené ztratí v divočině, mě bavila víc, než příběh mamánka, který si do lesa vyrazí na medvěda, aby sbalil kost, kterou ani balit nemusí, ()

Vančura

Dějově nevěrohodné (a předvídatelné), se stupidně napsanými postavami, okoukané obsazení, obecně ztráta času. Film pro hodně nenáročné publikum. ()

kingik

Film se zmařeným potenciálem. Jakub Prachař se dává všanc Ondřeji Sokolovi, aby ho chlapácky zocelil (pro jeho milou). Za tímto účelem odjíždí do výcvikového tábora v Tatrách, kterému drsnou rukou velí bývalý mariňák. Brzy poté se ale ztratí v divočině, kde se bude seznamovat s místní faunou a shánět se po potravě. A následně se za ním vybere hledat ho jeho nejbližší příbuzenstvo i jeho vyvolená, kamarádka z dětství (Tereza Ramba). Diváci budou žasnout nad tím, jak se film nedrží důsledně žádné z nastavených dějových linií. Nejprve film připomene velmi vzdáleně komediální klasiku Jáchyme, hoď ho do stroje!. Prachařovi táhne na čtyřicet, neumí se obléct do společnosti a žije s mámou, svůj pokoj má zařízený v retro stylu a podle všeho na mámě lpí. Jeho postava působí dojmem, že snad v životě nezažil sexuální zážitek s ženou, jsou tam drobné rysy neschopnosti navázat známost s opačným pohlavím, ovšem po svém zesnulém otci zdědil schopnost fotografovat, čímž se koriguje charakterová neprůbojnost. Následně se totiž uchází o místo fotografa na jednom z firemních večírků. Jakýkoliv pokus být v téhle počáteční fázi komediální, neřkuli ztřeštěný, ale film záhy nemilosrdně opouští. A rázem se přesunujeme do druhé, mnohem podstatnější fáze, tedy do výcvikového tábora. Tam na nás čeká Ondra Sokol se svou image válečného drsoně. V minutě je ale jasno, jak se to s jeho postavou má. A pointu není problém uhodnout. Právě od Sokola zřejmě každý čeká komediální příval hlášek, a v tomhle ohledu se toho moc neurodilo. Instruktor je přísný a nepřístupný jen pár sekvencí. A ani ty nejsou nikterak vtipné. A i on se vydává s jedním ze slovenských účastníků tábora po stopách ztraceného klienta. Nejlépe tak ve filmu fungují dvě emotivní sekvence s otcem (David Prachař). Rozhodně lze hlavně ocenit kvalitní technickou stránku filmu. Zvuk stoprocentně funguje, hercům je perfektně rozumět, také kamera odvádí komfortní vizuál. Celkově je film nevtipný, a vtipný být rozhodně měl, a příliš zdatně si nevede ani po dramatické stránce. Nejasno jsem měl v tom, kam náhle zmizeli zbylí účastníci výcviku. A proč vlastně Prachařova rodina tak panikařila při zjištění, že odjel na výcvikový kurz. Vzdyť nebylo nikterak nutné se za ním rozjet. Režisér Michal Samir měl v rukou film s vtipným potenciálem. Nedokázal svým impotentním scénářem dát filmu výraz, dějové linky nebyly ideálně dotažené a propracované a většina scén tak vypadá suše až prázdně. 5/10 ()

boshke

Sám nevím proč, ale rozhodl jsem se ignorovat těch asi tisíc rovin, v kterých ten film nedává žádný smysl. A nebýt mé ženy, ani bych na ten film nešel a dopředu jsem počítal s tím, že to bude průser. A průser to objektivně asi je / byl, ale mne to kupodivu bavilo. (Pseudo)macho / zálesák Sokol neměl chybu a celá ta imbecilní "zápletka" mne bavila... nebo přinejmenším nepohoršovala... Pitomé, zapomenutelné, ale fajn... 70% ()

dopitak

Jakub Prachař má obrovskou výhodu, že existoval člověk jménem Ilja Prachař. Jeho děda byl kabrňák a milovaný herec, a Jakub má v sobě hodně z něj. To stejné sice neplatí o Davidovi (v divadle je výborný), spíš naopak bych ho řadil mezi nejméně oblíbené lidi, a ještě víc pak po uniklých informacích o tom, jak se choval k Lindě. Komedie z Tater nabízí současný český standard - hloupý scénář, naivní berličky v ději když už ani debilní scenárista neví kudy kam, otravné postavy (v tomto případě Konvalinková, Chýlková, Remundová, Bareš) a velmi nevěrohodné posuny v ději. Na druhou stranu, Tereza Voříšková je tu po dlouhé době příjemná, milá, půvabná. Sokol z toho mohl dostat mnohem víc, škoda že mu postavu nenapsali líp. Zase to napíšu, ale jsou bohužel i horší české současné filmy. ()

Marze

Film pro celou rodinu, jez muze vytvorit dobrou naladu. Minimalne jako dokument o prirode v Tatrach dobry. Pripadne jako reality show Survival. Sam vedouci kurzu by potreboval nejakou terapii.  Ceka se napinave na zatim jedine nevyfocene zvire medveda. Jsou tu sympaticke postavy a paru se da prat stesti. A k urcitemu prozreni jednorozmernych postav nakonec dojde. ()

Chrustyn

Ten druh českého filmu, který není trapný, ale úplně o ničem. Tvůrci mohli příběh pojmout, jako bláznivou komedii ale pojali to zbytečně vážně a prakticky bez vtipu. ()

honajz

Trefil se mi ten film do nálady, ačkoliv mi na něm od počátku dost věcí vadilo a v průběhu děje přibyly nějaké další výhrady. Ale nakonec si mě to chytilo tím vyzněním, že lidé by tu měli být pro sebe navzájem, bez ohledu na to, co se děje a jak vše může dopadnout, čímž vlastně nejvíce dávají najevo svou lásku - jedno jestli kluk k holce a naopak, nebo v rodině rodiče a děti. Ano, vadila mi tam Ramba, která celou dobu jen na někoho hystericky řve a tu romantiku jí nevěřím ani z rychlíku, možná by tu hlavní roli mohla hrát raději Ester Geislerová, té bych to věřil víc. Ano, vadí mi, že náborové video do kempu připomíná videa Marka Vašuta ze seriálu Comeback, jen jsou zde delší a bez vtipu. Ano, vadí mi, že je to celé vlastně jakákoliv survival soutěž doplněná a ženský výjezd na tábor. Ano, vadí mi, že u komedie zas na začátku umře jeden z rodičů, to už je snad moderní klišé včetně amerických animovaných pohádek (ačkoliv zde to má jakýs takýs smysl). Ano, vadí mi, že je zde naroubován autismus, asi i homosexualita, a také odkaz na "potravu budoucnosti" - baštění červů. A ano, vadí mi, že starý Praktik po jednom dni ve vodě skvěle fotí a vznikne z něj hromada snímků. Vadí mi, že nejsou dořečeny postavy chlapů na táboře, kteří prostě z vyprávění jen tak zmizí, a přitom ten překladatel nebo právník mohli mít skvělé zakončení jejich minipříběhů. Postava Ondry Sokola také potřebovala víc prokreslit, aby nešlo o karikaturu. Ale jak říkám - les, příroda, pohodové a řekněme láskyplné vyznění, zkrátka mi to sedlo do nálady, a i když opravdu nejde o filmový majstrštyk, aspoň to vede nějaký příběh, je to slušně natočení, svým způsobem uvěřitelné a předává to nějaké pozitivní poselství. ()

Lucasion

Na české filmy vyrážím do kina velmi zřídka. Většinou je tedy obsazená moje oblíbená Terezka Ramba. Ani tohle není výjimkou. Po traileru jsem čekal něco trošku jiného, ale i tak jsem se docela bavil. Jakub Prachař mi bohužel nedokázal, že umí být sympatický. Prostě ne. Ondra Sokol naopak vystupuje z davu a baví po většinu filmu. "Tak. Klik vole." Scény s ním byly vysloveně za odměnu a několikrát jsem se zasmál. Tak nějak jsem si přestavoval zbytek filmu. To bohužel zbytek filmu není a jedná se jen o směsici české klasické komedie, které se někomu libí, někdo je nenávidí. Ač se snažím najít jen to pozitivní, tak pro mě byl zbytek až moc cringe. Ale návštěvy kina nelituji, jak říkám, docela jsem si to užil. I když těch skutečně vtipných scén je jako šafránu. (49 %) ()