Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

st.ranger

Cesta do mysli šílence. Konečně jinak podaný remake, který spíše zobrazuje psychologický rozpad osobnosti samotného vraha. A tento pohled zcela mění celkový dojem filmu, pro mě k lepšímu. ()

Hismael

Po delší pauze v pořadí už devátý Helloween. Restart, který je nejlepší v těch částech, kde Michael dospívá. Zbytek je klasická vyvražďovačka, kterou každý očekává. Průměrné hodnocení je vlastně úspěch, když vezmu v potaz, do jakého dna se předchozí pokračování dostalo. ()

adamo_znk

Skvělý remake! Rob Zombie má k originálu respekt, slepě nekopíruje a pojímá námět po svém. Výsledkem je nekompromisní, nadupaný a špinavý slasher. ()

Skrk

Rob Zombie natočil remake nebo spíš úplně nový film hororové klasiky Halloween se skvělou atmosférou po svém, tedy film, kde nešetří svými typickými vlastnostmi - násilí, gore, špína... a je jen na člověku, jestli přijme Zombieho pravidla hry a nebude to srovnávat s originálem. Abych pravdu řekl, tak mě se horor líbil hodně. Užívám si ho stále stejně jako když to bylo poprvé...a co se mi líbí na filmu nejvíc? Nová podoba Michaela Myerse, který se změnil s klasického týpka na 2 metrové hovado, kterému není nic milé. Robův nejlepší film. (společně s nedoceněnou dvojkou :) "Klasická verze -> 10/10 Director´s Cut -> 10/10" ()

Torision

Tupá vyvražďovačka bez atmosféry. Já teda nevim, prvních 20 minut mi hrozně vadil ten kluk, co hrál malýho Myerse, protože vypadal jako prase a byl mi extrémně nesympatickej a moc jsem mu to jeho vraždění nežral. Pak, po patnácti letech, kdy se dostal z tý léčebny, jsem čekal něco trochu dějově bohatšího, ale to nepřišlo. Jenom tupý vraždění (a to většinou lidí, co tam dycky spolu píchali). A jak už jsem zmínil, film nemá hutnou atmoféru a vlastně i díky tomu mi byly ty tragický osudy Mikeovejch obětí dost ukradený, snad až na Malcolma McDowella, kterej asi jedinej předváděl výkon, o kterým by se dalo říct, že byl hereckej. A taky Danny Trejo, ale to spíš proto, že ten jeho nevinnej zjizvenej kukuč fakt žeru. Celkově je to pro mě steží průměr a akorát lituju, že jsem místo tohodle nešel na Pana Včelku, kterýho dávali ve vedlejším sálu. ()

liquido26

Celkem povedený remake. Kvalit ani atmosféry originálu sice nedosahuje ale zato přichází s novým zajímavým pohledem na počátky Michaela Myerse. ()

corpsy

Rob Zombie námet neviem prečo natiahol. Možno sa chcel vyhnúť kritike, že pôjde o doslovný prepis a tak do filmu zapasoval celkom zbytočný úvodný dej. Zvyšok je už klasický HALLOWEEN avšak ako brutálnejší a ostrejší protiklad Carpenterovho pôvodného hitu. Medzi novodobými slashermi je to však nadpriemer. ()

sidzej

Kurva, zarežte už niekto toho Zombieho. Čo to preboha spravil s mojim najobľúbenejším slasherom? Banda tých najodpornejších amatérskych "hercov" na tejto planéte podporená nechutnými, zvrátenými scénami ktoré Carpenterovmu filmu nesiahajú ani po členky. Laurie mi liezla riadne na nervy pripomínala mi ufňukanú pubertálnu štetku, verte či nie- normálne som v závere fandil Myersovi nech tu uvrieskanú suku odrovná čo v prípade Jamie Lee Curtis jednoznačne neprichádzalo v úvahu ....atmosféra totálne vťahu, v každej 10. vete sa fuckuje....blé je mi na grc z takýchto "filmov". Tá 1* je za pôvodný Carpenterov motív, záverečnú 20 minútovku (s výnimkou posledných sekúnd ktoré boli katastrofou) a snahu o vykreslenie Myersovej psychológie. Nápad to nebol zlý ale jediné, čo sa v tomto smere vydarilo boli sedenia malého Myersa s Loomisom a návštevy jeho matky v sanatóriu. 30% ()

Marsik

Na přelomu let 2007 a 2008, kdy jsem na Halloween zavítal do kina, jsem si liboval, jaký super horor jsem viděl. Dnes mě to už tolik nebralo (prodloužená verze moc neubíhala) a spíše mi to celé přišlo jako sadistická vyvraždovačka. Tenkrát bych dal bez váhání jasné 4 hvězdičky, dnes musím být spravedlivý. 67% ()

Astaroth12

Toto bola veľkolepá paráda po viacerých vlažných častiach tento bol takmer dokonalí.Táto časť sa zameriava na prvé zabíjanie Michaela.Vrážd tu bolo veľa a niektoré boli dosť slušne efektné.Tento film je dobrý hlavne koli nim.Tu mi veľmi chýbal predstaviteľ Dr.Loomisa z predošlých častí Donald Pleasence,ktorý bol nezabudnuteľný v tejto sérii.Napätím tento film disponoval ale atmosféra mu chýbala.Ale film sa zameriava na krviprelievanie a nie na atmosféru.Bolo tu niekoľko nezmyslov ale teraz mi nevadili. ()

Andersis

Rob Zombie je nejenom skvělý režisér, ale i skvělý zpěvák. Miluju jeho filmy jsou přesně tak jak mají být. A tenhle Halloween není vijímkou. A at si kdochce cochce říká tohle je nejlepší Halloween. ()

Kryton

Rob Zombie vzal Carpenterovu klasiku a pojal ji po svém. Zombie by měl dělat většinu hororů. Kdyby aspon půlka z nich vypadala jako věci od Zombieho tak se neobjevuje kupa slátanin a remaků asijských hororů. Začátek pojal Zombie jinak a naprosto nám ukázal zrod Michaela jinak než Carpenter (což se mi moc líbilo). Sice pak najednou vyroste jako po dopingu a má sílu jak superman. Po útěku z blázince rozjíždí Zombie a Michael nekutečný jatka a to je doslova grindová lahůdka. Mírně upravený hudebný motiv potěšil. Také mě těšilo jak Zombie chvílema citoval rukopis Carpentera. Každopádně je Zombie člověk hororový - homo horrorus! ()

fannah

Doufám že Workprint ještě trošku přepracují, ale myslím že jsem viděl nejlepší remake jaký kdy kdo natočil. Prvních 45 minut jsem ani nedýchal a hltal jsem scény, které nikdy nikoho nenapadlo natočit. Střih s písní Love Hurts mě naprosto dostal, no a navázání na původní halloween a jeho praktické zkrácení a přitom zachycení všech důležitých momentů bylo ještě lepší. Nečekal jsem to, ale Zombiemu se fakt povedlo udělat perfektní film - Halloween. Jen s premiérou se páni z Falconu trochu nedomluvili - tři měsíce jsem já teda nečekal... ()

fcreading

Halloween remake vyzeral byť zaujímavo. Zombie sa snažil vrátiť charakter Michaela pôvodnej postave a prevtelit ho do posledného trendu v Hollywoode. Problém, ktorý vznikol sa zdá byť nevyriešení a zároveň originál sa aspoň snažil o atmosféru a napätie. Nudný remake sa nie nadarmo hrá so svojim stvoriteľom, ale popritom ho ešte posiela do horúceho pekla. A začiatok vyzeral byť taký dobrý. Škoda toho otrepaného konca 60 percent. ()

kikuka

Po konfrontácii pohľadom sa zistilo, že sa tie dve verzie dosť odlišujú a neviem prečo, zaujalo ma to druhé riešenie niektorých scén a situácií viac než to, ktoré som videla. Zombie mi už raz predviedol, že dokáže robiť štylistické otočky a piruety a tentokrát sa v zásade "miernil" a tvrdohlavo udržiaval nepríjemnú atmosféru očakávania známeho. Potom si to trošku rozpitval, ale stáva sa. Najmä, veľmi sympaticky zapracoval Carpenterovu main theme. A neobvykle naoblieka Sherry ;-). [7/10] ()

Zayl

Po zhlédnutí Halloweenu jsem byl nadšen. První polovina filmu byla výtečná, divák sleduje detailní rozpracování psychiky malého masového vraha, aby posléze Michael Myers dostál svého statusu nezadržitelného stroje, který se nezastaví před ničím a nikým. Zombieho nekompromisní a syrový styl mi vyloženě sednul, nechybí ani parádní ponurá atmosféra a vraždy, které nenápaditost kompenzují v brutalitě. Halloween má všechno, co pořádný slasher má obsahovat a jelikož slashery zbožňuji, tak jsou to zasloužené čtyři hvězdy. ()

LV.Helter

Konštatujem, že prvý krát sa mi remake viacej povzdával než originál. Zombie s povodného pretvaru zobral to najlepšie a doplnil to svojim špinavým štylom. I keď sa to nezdá, tak to s povodným originálom má spoločny iba značku-názov, Michaela Myersa a kostru príbehu. Všetky dalšie zjavy si tam proste Zombie doplnil sám. A takisto aj hnusný, sleaz vizuál. Naprosto onanický a pre maniakov hororu (a Zombie fans) naprosto očista pre oči. Povodná atmosféra (Haloweenská) sa síce stratila a nahradila sa skor s takou čiernou a radoby menej "slasherovskou". Množstvo obetí je tu neskutočne veľa, preto niekedy trochu padá vypovedná hodnota. Záver je proste, strašne filmovo nepríjemny. Neskutočna okusávačka nechtov. Soundtrack jak vždy výborny.80% ()

mysiak

Skvelý návrat legendy v mega brutálne nadupanom horore, ktoré je poctou legende, ktorú natočil John Carpenter....čo viac si treba zaželať? ()

sta

když vraždí malý Michael, Rob Zombie je pánbůh - totální odosobnění, vražda rodinných příslušníků, hrůza a mráz... když vraždí Michael dospělák, bohužel to sklouzává k anonymní vyvražďovačce, která ač se Zombie snaží sebevíc, již nikdy nemůže být tak hrůzná, jako začátek. navíc sklouzává k dosti stereotypnímu pojetí - roztřesená kamera, velký detail trpící či děsící se oběti, rozostření.. ale stejně je nový Halloween velmi milým překvapením ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)