Obyvatelé Haddonfieldu to zatím netuší, ale smrt přichází do jejich ospalého městečka. Před patnácti roky vyvraždil Michael Meyers polovinu svojí rodiny, bylo mu tehdy jen 11 let. Od té doby byl pod zámkem v psychiatrické léčebně. Nyní v podvečer Halloweenu, svátku zesnulých, přichází zpět, aby našel svou malou sestru. Dr. Loomis (Malcolm McDowell) jako jediný opravdu ví, čeho je maniak schopen a vydává se varovat městečko. Úspěšné znovuzrození jednoho z nejslavnějších hororů nově odhaluje pozadí patologicky narušené mysli a oslovuje jak nové diváky tak i fanoušky původní série. Režisér Rob Zombie obrací čas a pátrá po původu čistého zla jménem Michael Meyers. (oficiálny text distribútora)

PRASÁK

Tak toto je hodně povedenej a napínavej horor! Natočil ho americkej muzikant, scénárista, producent a režisér Rob Zombie, vlastním jménem Robert Bartleh Cummings, zakladatel newyorský metalový kapely White Zombie. Jako režisér má na svým kontě filmy jako: Dům tisíce mrtvol, Vyvrženci pekla, Halloween II nebo The Lords of Salem. Filmů s tématikou a s názvem „Halloween” je několik a liší se jen kvalitou zpracování. Ten úplně první „Halloween” natočil v roce 1978 legendární americkej režisér John Carpenter, vzpomínáte ještě? Ovšem tahle novější verze je mnohem propracovanější, zejména pokud jde o vykreslení jednotlivejch postav, zejména pak postavy Michaela Myerse. Je to jedna velká jízda brutálních masakrů, kterou si určitě užijete! ()

MaleRipley

Názory na tento remake se poněkud různí, což je myslím dáno hlavně kontroverzí Roba Zombieho. Spousta lidí nově zpracovaný Halloween zavrhne automaticky jen kvůli jménu režiséra, na druhou stranu někteří hodnotí nový Halloween jako dokonce lepší než ten starý právě kvůli Zombiemu. Já jakožto naprosto objektivní, rozhodně ne fanoušek, ale taky ne hater Zombieho, tento remake hodnotím jako jeden z nejpovedenějších hororových remaků. První polovina filmu byla místy až geniální a rozsáhlejší nahlédnutí do dětství Michaela Myerse a počátku jeho zvrácených činů, bylo něco co skutečně chce pořádnou porci odvahy, Zombie však tuto část dokázal zrežírovat až nečekaně suverénně, bez jakýchkoliv výrazných přešlapů. Kdyby se tímto stylem držel po celou stopáž, neváhal bych dát dokonce 5*. Od chvíle, kdy Michael utekl z ústavu, se však vytratila téměř veškerá originalita, atmosféra šla do kytek a snímek už jen (byť stále tak trochu po svém) kopíroval děj i pořadí vražd z Carpenterova originálu (ano viděli jsme možná 2 vraždy navíc, ale to není žádná přidaná hodnota). Škoda toho, že Zombie neučinil ještě vážnější krok a nezauvožal trochu víc nad tím, jak zakončit tento remake. Pořád si ale myslím, že H2007 si zaslouží velmi poctivé 4* s tím, že více blíží té páté, než třem. ()

tXtX

Jedna z najlepších Zombieho vecí.  Skvelá atmosféra, super soundtrack, parádny Myers s konečne normálnou maskou a tiež herci, ktorí nepripomínajú retardov.. len niektorí, trošku. Po pripečenom Ressurection doslova vykúpenie. Ako prerábka kultovej klasiky je to, myslím si, celkom v poriadku. Zombieho rukopis sa samozrejme nezaprie v každej scéne rocková hudba, všetci majú dlhé vlasy vrátane Michaela, extrémna porcia násilia..) čo mnohým nemusí sadnúť, no ja som s tým nikdy nemal problém. Film, ktorý si musí na rešpekt a uznanie fanúšikov počkať poriadne dlho.. ešte to nejaký ten rok potrvá. ()

mdf

Michael Myers pohodový chlapík,který umí dobře žonglovat s nožemm,dostane tři kulky a nic mu není a jinak dosti zdlouhavé a atmosféra se někam vytratila. ()

medak

Bobbie Zombie skoro udělá dobré drama. Akorát american general public asi zajímají spíše fyzické důsledky s rajčatovou omáčkou. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Za ten čas, co tě znám, se z tebe stal můj přítel. Alespoň vidíš, jak na hovno je můj život." Rob Zombie převyprávět legendu o jednom noži ze své perspektivy. Krev je nasnímána slušně, spousta lidí zemře zajímavým způsobem a ještě předtím stačí uběhnout padesát metru a zakřičet. ;) Jinak v první polovině se buduje psychologický profil Michaela Meyerse, kterého sledujeme od jeho dětství. Doktora Loomise slušně ztvárnil Malcolm McDowell a vedle brutality, sexu a vulgarit v každé druhé větě tu došlo i na lehce remixované hudební téma. Má to pak příjemný oldschoolový nádech při zachování testosteronového střihu moderních hororů. - 80%. ()

Wiceman

Mám rád tvorbu Roba Zombie. Checht ... miluju jeho krásnou ženu ... ale to jsem odbočil :D Fakt se mi líbí surová tvorba Roba Zombie ať už je to cokoliv (horor většinou, na drama ho asi neužije :D ) Každopádně tenhle styl do Remakeu Halloweenu děsně sedne. Od původního Carpentera tu mám origin story malýho Micheala Myerse, jež (díky bohu) neobsahuje žadný keltský legendy, ale jen prachsprostou psychopatii. Podle všeho za to může jeho otčím proč je taková vraždící mašina, neoidipačsky za to tentokrát maminka nemůže (podle všeho). Přesuneme-li se do Michaelovo dospělosti, konstatuji, že bych se s touhle přerostlou hroudou svalů monstrem nechtěl setkat ani za zlatý prase :D Tylerova verze Michaela je totiž kurevsky hrůzostrašná a ačkoliv jsou jeho záměry mnohem čitelnější než v původní verzi (proč chce/nechce zabít Laurie atd.) je jeho verze pro mě ta nejvíc nejlepší overthetop :D Krom toho tu máme Dr. Loomise v podání Malcolma Mcdowella, která dle mého skromného názoru předčí i původní pleasencovskou verzi. Jeho Loomis je prostě děsnej zkurvysyn a člověk mu to skoro-rozmáčknutí hlavy i přeje. Ale toho zkurvysyna hraje fakt výborně :D Světe div se, ale máme tu i starou/mladou veteránku z Halloween 4 a 5 a to Danielle Harris coby Annie. Popravdě vidět její beeewbz po tom, co jí člověk viděl jako malou holčičku je trochu divný houpnutí, nicméně na to, že jí je teď (2021) 44 let tak bych si dal vážně říct :D Mno a pominuli kompletní ansábl z Rob Zombie ostatní tvorby ve vedlejších rolích, mě vlastně přítomnost samotné Laurie ani nějak extra netankuje, ačkoliv je to hezká slečna. Za mě velké plus je i vrácení se k původnímu soundtracku. Bez toho to prostě nejde. Opravdu jsem se velice dobře bavil a musím říct, že tenhle remake originálu rozhodně nedělá ostudu, ba dokonce ho i v několika věcech předčí. 5* ()

andy60

Úvod dobrý, ale někdy v polovině se to zvrhne do monotonní vyvražďovačky, což mě už začínalo lehce nudit. Zombieho majstrštyk pro mě zůstávají Vyvrženci pekla. ()

K1K0

Zrodenie zla v podobe ľudskej bytosti maly Michael Mayers vyčíňa ako sériový vrah už od mala, na starosť si ho zoberie jeden psychiater ktorý sa mu snaží dostať do jeho mysle. Perfektný nápad režiséra ztvárnit malého neskôr veľkého vraha s maskou, ktorý sa stal legendou ameriky a samotného Halloweenu. ()

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

Americký vlkodlak opět vyje na měsíc

30.06.2009

Samozřejmě v remaku. Hollywoodská studia už vyzobala snad všechny slavné hororové série, teď půjdou i po těch méně slavných. Americký vlkodlak v Londýně je sice žánrovou klasikou, ale zůstal spíš v… (viac)

Probuďte mrtvé!

Probuďte mrtvé!

04.06.2008

Včera nám tu dělal bu-bu-bu Tim Burton (ve smyslu vyhrožování dalším filmem ve stejném stylu), dnes probudíme pár dalších strašidel. Především je tady adaptace komiksu Stevea Nilese, autora předlohy… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

I nemrtví točí filmy

I nemrtví točí filmy

10.01.2007

Rob Zombie, frontman metalové kapely White Zombie, má za sebou již mnoho úspěchů jako zpěvák a skladatel a tak se před pár lety střemhlav vrhl na kariéru režiséra a scénáristy v jedné osobě. Po dvou… (viac)